• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Ліцензійну комісію Міністерства охорони здоровя України

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Положення від 03.08.2021 № 1620
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 03.08.2021
  • Номер: 1620
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 03.08.2021
  • Номер: 1620
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.08.2021 № 1620
Про затвердження Положення про Ліцензійну комісію Міністерства охорони здоров'я України
Відповідно до статті 6 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", абзаців тридцятого, тридцять першого підпункту 10 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Ліцензійну комісію Міністерства охорони здоров'я України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров'я України від 31 серпня 2012 року № 677 "Про затвердження Положення про Ліцензійну комісію МОЗ України".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Микичак І.В.

Міністр

В. Ляшко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
03 серпня 2021 року № 1620
ПОЛОЖЕННЯ
про Ліцензійну комісію Міністерства охорони здоров'я України
1. Це Положення визначає загальні засади створення і діяльності Ліцензійної комісії Міністерства охорони здоров'я України (далі - Ліцензійна комісія).
2. Ліцензійна комісія є дорадчим органом і утворюється за наказом МОЗ з метою опрацювання питань щодо ліцензування господарської діяльності з медичної практики, діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ.
3. Ліцензійна комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами інших центральних органів виконавчої влади, а також наказами МОЗ.
4. Основним завданням Ліцензійної комісії є дорадча участь при попередньому розгляді питань щодо ліцензування господарської діяльності з медичної практики, діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ та надання керівництву МОЗ відповідних пропозицій.
5. Ліцензійна комісія, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює такі функції:
розглядає заяви з документами, а також повідомлення, подання яких до органу ліцензування передбачено Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності", і за результатами їх розгляду надає пропозиції керівництву МОЗ щодо залишення заяв про отримання ліцензій без розгляду, переоформлення ліцензій, відмови у видачі ліцензій, анулювання ліцензії повністю або частково, відновлення дії ліцензії повністю або частково, зупинення дії ліцензії повністю або частково на провадження господарської діяльності з медичної практики, діяльності банків пуповинної крові інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ;
розглядає розпорядження спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування та надає пропозиції керівництву МОЗ щодо їх виконання.
Ліцензійна комісія може надавати керівництву МОЗ пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань ліцензування медичної практики, діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ.
6. Склад Ліцензійної комісії затверджується МОЗ.
До складу Ліцензійної комісії можуть входити:
перший заступник Міністра охорони здоров'я України та/або заступник Міністра охорони здоров'я України (Голова Ліцензійної комісії);
керівник самостійного структурного підрозділу МОЗ, на якого покладені функції з питань ліцензування (заступник Голови Ліцензійної комісії) та/або його заступник;
керівники самостійних структурних підрозділів МОЗ та/або їх заступники;
керівники структурних підрозділів, що входять до складу самостійних структурних підрозділів МОЗ та/або головні спеціалісти цих структурних підрозділів;
спеціалісти підприємств, установ, організації, що належать до сфери управління МОЗ (за погодженням з їх керівниками), з метою розгляду питань, що належать до їх компетенції;
секретар Ліцензійної комісії.
7. Голова Ліцензійної комісії:
проводить засідання Ліцензійної комісії та керує її роботою;
визначає дату, час, місце проведення засідань Ліцензійної комісії;
затверджує порядок денний роботи Ліцензійної комісії;
залучає до роботи Ліцензійної комісії інших працівників МОЗ, за необхідності;
отримує від структурних підрозділів МОЗ інформацію, необхідну для належного виконання Ліцензійною комісією покладених на неї цим Положенням функцій та завдань.
8. У разі відсутності Голови Ліцензійної комісії, його повноваження виконує заступник Голови Ліцензійної комісії.
9. Секретар Ліцензійної комісії за дорученням Голови Ліцензійної комісії та/або заступника Голови Ліцензійної комісії:
скликає засідання Ліцензійної комісії;
готує проєкт порядку денного та проєкт протоколу засідання Ліцензійної комісії з визначенням доповідача з кожного питання;
проводить роботу з підготовки та подання матеріалів на засідання Ліцензійної комісії, забезпечує організаційну діяльність комісії;
інформує членів Ліцензійної комісії про місце, час проведення засідання та про порядок денний, а також забезпечує надання членам Ліцензійної комісії відповідних матеріалів;
веде протокол засідання Ліцензійної комісії, забезпечує протокольне оформлення підсумків засідань Ліцензійної комісії (у тому числі після засідання Ліцензійної комісії секретар доопрацьовує проєкт рішення з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених під час засідання).
10. У разі відсутності секретаря Ліцензійної комісії (відрядження, хвороба, відпустка), його повноваження виконує особа, яка заміщує його за посадою.
11. Члени Ліцензійної комісії:
попередньо вивчають матеріали, подані на розгляд до МОЗ;
беруть участь у голосуванні з питань, що внесені до порядку денного засідання Ліцензійної комісії.
12. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у члена Ліцензійної комісії та неможливості через це брати участь у її роботі, він зобов'язаний письмово повідомити про це Голову Ліцензійної комісії.
У разі ненадання зазначеної інформації, член Ліцензійної комісії несе відповідальність згідно з нормами чинного законодавства.
Про конфлікт інтересів членів Ліцензійної комісії, Голови Ліцензійної комісії може заявити будь-який учасник засідання. Заява про конфлікт інтересів члена Ліцензійної комісії, Голови Ліцензійної комісії заноситься до протоколу засідання Ліцензійної комісії.
У разі неподання інформації щодо існування конфлікту інтересів, якщо про нього стає відомо після прийняття рішення Ліцензійною комісією, - таке рішення підлягає перегляду.
13. Члени Ліцензійної комісії беруть участь у засіданнях Ліцензійної комісії особисто. У разі відсутності члена Ліцензійної комісії (відрядження, хвороба, відпустка), на засіданні Ліцензійної комісії повинна бути особа, яка заміщує його за посадою.
14. Організаційною формою роботи Ліцензійної комісії є засідання. Засідання Ліцензійної комісії проводяться за потребою, але не рідше одного разу на 10 робочих днів.
Засідання Ліцензійної комісії веде її Голова, а у разі його відсутності - заступник Голови Ліцензійної комісії.
Засідання Ліцензійної комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин від її складу, затвердженого МОЗ.
15. Рішення Ліцензійної комісії щодо надання пропозицій приймається з кожного питання порядку денного шляхом відкритого голосування і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів Ліцензійної комісії. Один член Ліцензійної комісії має один голос.
У разі рівного розподілу голосів, голос головуючого на засіданні є вирішальним.
Ліцензійна комісія розглядає на своїх засіданнях стан виконання прийнятих нею рішень.
16. Рішення Ліцензійної комісії оформлюється протоколом, у якому надаються відповідні пропозиції керівництву МОЗ щодо:
прийняття рішення про залишення заяв про отримання ліцензій без розгляду, переоформлення ліцензій, відмови у видачі ліцензій, анулювання ліцензії повністю або частково, відновлення дії ліцензії повністю або частково, зупинення дії ліцензії повністю або частково на провадження господарської діяльності з медичної практики, діяльності банків пуповинної крові інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ;
виконання розпоряджень спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування.
Протокол підписується головуючим та членами Ліцензійної комісії, присутніми на засіданні.
17. Контроль за виконанням рішень Ліцензійної комісії покладається на першого заступника Міністра охорони здоров'я України та/або заступника Міністра охорони здоров'я України, Голову Ліцензійної комісії.

Директор Департаменту
контролю якості надання
медичної допомоги



І. Слонецький
( Текст взято з сайту МОЗ України http://www.moz.gov.ua )