• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження рекомендацій щодо функціонування тимчасових/мобільних пунктів забору біоматеріалу на СОVID-19

Головний державний санітарний лікар України  | Постанова, Рекомендації від 10.09.2021 № 12
Реквізити
  • Видавник: Головний державний санітарний лікар України
  • Тип: Постанова, Рекомендації
  • Дата: 10.09.2021
  • Номер: 12
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Головний державний санітарний лікар України
  • Тип: Постанова, Рекомендації
  • Дата: 10.09.2021
  • Номер: 12
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
10.09.2021 № 12
Про затвердження рекомендацій щодо функціонування тимчасових/мобільних пунктів забору біоматеріалу на COVID-19
Відповідно до пункту 2.2.4) Постанови Верховної Ради України від 20.10.2020 № 937-IX "Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз", постанови Кабінету Міністрів України постанови від 09 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90),
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Затвердити рекомендації щодо функціонування тимчасових/мобільних пунктів забору біоматеріалу на COVID-19, що додаються.
2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України (Руденко І.С.) довести цю постанову до відома структурних підрозділів з питань охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та обласних державних адміністрацій, керівників державних установ - центрів контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України, Державної установи "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України" та суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність з медичної практики.
І. Кузін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного
державного санітарного
лікаря України
10 вересня 2021 року № 12
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо функціонування тимчасових/мобільних пунктів забору біоматеріалу на COVID-19
1. Тимчасові/мобільні пункти забору біоматеріалу на COVID-19 (далі - тимчасові пункти) організовуються закладами охорони здоров'я, що надають медичну допомогу, та фізичними особами - підприємцями, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення (далі - суб'єкт господарювання), в приміщеннях, визначених органами місцевого самоврядування згідно паспорта прив'язки.
2. Суб'єкт господарювання, який створив тимчасовий пункт забору біоматеріалу, зобов'язаний у порядку, встановленому пунктом 10 та пунктом 13 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 285, подати до органу ліцензування (МОЗ) повідомлення про створення відповідного пункту із зазначенням адреси його розташування, підстав розміщення (користування приміщенням) та переліку медичних кадрів із зазначенням їх освітніх та кваліфікаційних характеристик.
3. Тимчасові пункти організовуються у випадку неможливості облаштування суб'єктами господарювання місць тестування та забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.
4. Внутрішній простір мобільних пунктів повинен передбачати можливість умовного розділу на зону перебування медичного персоналу та зону перебування відвідувачів. Кількість відвідувачів всередині мобільного пункту не повинна перевищувати одного.
5. Площа тимчасового пункту повинна бути не менша 8 м-2 з наступними зонами: зона гардеробу - 0,55 м-2 на 1 працюючого, 0,08 м-2 на 1 гачок для верхнього одягу; побутову - 1,0 м-2 на 1 працюючого; забору та реєстрації проб - 4 м-2; зону пакування проб.
6. Відвідувачі повинні очікувати своєї черги перед входом до мобільного пункту з дотриманням дистанції в 1,5 метри та в захисних масках, що закривають ніс та рот.
7. Суб'єкт господарювання забезпечує тимчасовий пункт:
водою (централізоване водопостачання, привозна вода, вода бутильована). Місце забору води узгоджується з центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення (крім виконання функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження);
водовідведенням зі знезараженням стічних вод (централізоване/локальне місце зливу рідких нечистот;
природнім та штучним освітленням;
столами з гігієнічним покриттям (водонепроникним та стійким до дезрозчинів) для забору та реєстрації проб, пакування проб, прийому їжі;
стільцями з покриттям, що добре миється та дезінфікується;
антисептиками для рук при вході, маркованих урн для використаних засобів індивідуального захисту, захисних екранів, канцелярських товарами, рідким милом, паперовими рушниками, щитків;
урнами для твердих побутових відходів;
стелажами для запасів: засобів індивідуального захисту (рукавичок, халатів/комбінезонів, захисних масок); вішалками для одягу;
інструкціями, алгоритми дій, стандартами операційних процедур щодо забору матеріалу, зберігання проб, медичних відходів, поверхонь, знешкодження медичних відходів, знезараження приміщень, засобів індивідуального захисту;
інформаційними матеріалами "Одягни маску", "Правила миття рук", "Етикет кашлю", "Заходи попередження COVID-19".
8. Знезараження повітря всередині тимчасового пункту допускається проводити відкритими ультрафіолетовими опромінювачами за відсутності людей.
9. Тестування швидкими тестами на виявлення антигену до SARS-CoV-2 та забір біоматеріалу для досліджень методом ПЛР здійснює персонал тимчасових пунктів, який пройшов відповідний інструктаж. Матеріал відбирають в стерильні одноразові флакони, пробірки, контейнери відповідно до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Одразу після забору біологічного матеріалу флакони, пробірки щільно закривають, не торкаючись їх внутрішньої поверхні і внутрішньої поверхні кришок.
10. Персонал тимчасових пунктів повинен застосовувати засоби індивідуального захисту у відповідності до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Зміна одноразових рукавичок проводиться після кожного тестування швидкими тестами на антиген до SARS-CoV-2 або забору біологічного матеріалу для ПЛР-тестування.
11. Результат швидкого тесту на виявлення антигену до SARS-CoV-2 доводиться працівником тимчасового пункту до відома лікаря суб'єкта господарювання.
12. Доставка проб біологічного матеріалу в лабораторію здійснюється з дотриманням вимог Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо потрійного пакування, галузевих стандартів. На кожну особу у випадку направлення біоматеріалу в лабораторію оформлюється направлення на проведення лабораторного дослідження за формою згідно до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.
( Текст взято з сайту МОЗ України http://www.moz.gov.ua )