• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження та введення нового навчального плану підготовки фахівців за спеціальністю "стоматологія"

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, План від 25.07.2003 № 352 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, План
  • Дата: 25.07.2003
  • Номер: 352
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, План
  • Дата: 25.07.2003
  • Номер: 352
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
25.07.2003 N 352
Про затвердження та введення нового навчального плану підготовки фахівців за спеціальністю "стоматологія"
На виконання Закону України "Про вищу освіту", постанов Кабінету Міністрів України від 20.01.98 N 65 "Про затвердження Положення про освітньо-кваліфікаційні рівні (ступеневу освіту)" та від 07.08.98 N 1247 "Про розроблення державних стандартів вищої освіти", наказу МОЗ України від 24.02.2000 N 35 "Про затвердження Положення про особливості ступеневої освіти медичного спрямування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції 25.06.2000 за N 370/4591,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити новий навчальний план (2003) підготовки фахівців з вищою освітою освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст за спеціальністю 7.110106 "стоматологія" та ввести в навчальний процес з першого курсу, починаючи з 2003/2004 навчального року з поступовим введенням його на старших курсах (додаток).
2. Директору Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти МОЗ України (Вітенко І.С.) організувати розробку навчально-методичної документації відповідно до вимог державних стандартів вищої освіти та здійснювати методичне забезпечення навчального процесу.
3. Ректорам вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації ввести в навчальний процес підготовки новий навчальний план (2003) і розробити робочі навчальні плани та програми з дисциплін.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Головного управління освіти, науки та інформаційно-аналітичного забезпечення О.П.Волосовця.
Міністр А.В.Підаєв
Додаток 1
до наказу МОЗ України
25.07.2003 N 352
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ З ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ
ЗАТВЕРДЖУЮ ПОГОДЖЕНО Міністр охорони Начальник департаменту здоров'я України вищої освіти МОН України Голова Науково-методичної Я.Я.Барабаш комісії напряму підготовки 07.07.2003 "Медицина" А.В.Підаєв 27.07.2003
НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНОГО РІВНЯ "СПЕЦІАЛІСТ" КВАЛІФІКАЦІЇ "ЛІКАР-СТОМАТОЛОГ" У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ III-IV РІВНІВ АКРЕДИТАЦІЇ УКРАЇНИ
Факультет: стоматологічний
Спеціальність: 7.110106 - стоматологія
Термін навчання: 5 років
Погоджено Погоджено
Директор Центрального Начальник Головного
методичного кабінету з управління освіти, науки та
вищої медичної освіти інформаційно-аналітичного
МОЗ України забезпечення
І.О.Вітенко О.П.Волосовець
26.06.2003 27.06.2003
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
1. Загальні положення
Підготовка лікарів у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації здійснюється на етапах додипломної підготовки та післядипломної - в інтернатурі. Набуття ступеневої освіти за напрямом "Медицина" має особливості, які нормативно визначені Законом України "Про вищу освіту" від 17.01.02., постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1998 р. N 65 (зі змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів N 677 від 23.04.99 і N 1482 від 13.08.99) та Положенням про особливості ступеневої освіти медичного та фармацевтичного спрямування, затвердженим наказом МОЗ України від 24.02.2000 р. N 35.
На етапі додипломної підготовки навчання здійснюється за освітньо-професійною програмою (ОПП) загальної лікарської підготовки фахівця освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" за спеціальністю "стоматологія" 7.110106. Після засвоєння ОПП загальної лікарської підготовки фахівцю присвоюється кваліфікація - лікар-стоматолог і він здатний виконувати професійну роботу лікаря-інтерна (код КП - 3229) та лікаря-стажиста (код КП - 3221).
Типовий навчальний план підготовки лікарів-стоматологів у вищих навчальних закладах III-IV рівня акредитації створено на основі галузевих стандартів вищої освіти (ГСВО) України, які впроваджуються відповідно до Закону України "Про вищу освіту" від 17.01.02., постанов Кабінету Міністрів України від 20.01.98 N 65 про ступеневу освіту та від 07.08.98 N 1247 про державні стандарти вищої освіти, наказу МОН України від 31.06.98 N 285 про вимоги до державних стандартів, наказу МОЗ України від 24.02.2000 N 35 про особливості ступеневої освіти медичного та фармацевтичного спрямування.
2. Основні положення
1. Перелік та обсяг дисциплін навчального плану базується на ОПП, схваленій на засіданні комісії з напряму "Медицина" Науково-методичної ради МОН України. ОПП є державним нормативним документом, в якому визначається нормативний термін навчання, встановлюються вимоги до змісту, обсягу та рівня освітньої і професійної підготовки фахівця. ОПП структурована за циклами підготовки, навчальними дисциплінами, часом їх вивчення, рівнем контролю і задачами діяльності відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики (ОКХ).
2. Структура навчального плану є предметно-інтегрованою і зорієнтована на дотримання логічної послідовності викладання дисциплін, які складають відповідні цикли підготовки: гуманітарної та соціально-економічної, природничо-наукової, професійної та практичної.
3. Самостійний вибір навчального закладу може здійснюватися за рішенням Вченої ради вищого навчального закладу за погодженням з МОЗ України. Зміни не повинні перевищувати 15% загального обсягу навчального часу з дотриманням затвердженого співвідношення між циклами підготовки, обсягу військової підготовки та обсягу навчального часу загальної лікарської підготовки.
З будь-якої окремої навчальної дисципліни кількість годин не може бути змінена більш як на 10% відносно тієї, яка передбачена типовим навчальним планом. При цьому повинно бути забезпечене засвоєння всіх навчальних дисциплін в обсязі, передбаченому програмами цих дисциплін, затвердженими МОЗ України.
4. Військова підготовка проводиться на 1-4 курсах за навчальними планами та програмами, затвердженими Міністерством оборони України, Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством освіти та науки України.
5. З клінічних дисциплін стоматологічного профілю, внутрішніх хвороб, хірургічних хвороб студенти пишуть одну історію хвороби. З судової медицини, організації охорони здоров'я та секційного курсу пишеться один протокол; із загальної гігієни - один акт обстеження.
6. Навчальні групи для проходження практичних поліклінічних занять на стоматологічних кафедрах формуються у складі не більше 7 осіб.
7. При викладанні хірургічної стоматології та дитячої хірургічної стоматології навчальний час розподіляється наступним чином: до 75% у поліклініці, 25% - у стаціонарі.
8. Іспити з навчальних дисциплін "анатомія людини", "гістологія, цитологія та ембріологія", "нормальна фізіологія", "біологічна хімія" складаються комісії, яку визначає ректор за поданням декана факультету.
9. Всі, зазначені в плані, заліки та диференційовані заліки з навчальних дисциплін складаються на останньому за розкладом занятті з дисципліни.
10. Студенти обирають кількість елективних курсів відповідно до навчального плану. Форма проведення та розподіл годин курсів за вибором визначаються навчальною програмою. Питання внесення до переліку курсів за вибором іноземної мови та інших курсів з 3-го по 5-й роки навчання визначається ВНЗ в установленому порядку.
11. Державна атестація для спеціальності "стоматологія" здійснюється у формі стандартизованого тестового та практично-орієнтованого державних іспитів.
Стандартизований тестовий державний іспит - це ліцензійний інтегрований іспит, який проводиться відповідно до Положення про систему ліцензійних інтегрованих іспитів, затвердженого наказом МОЗ України від 14.08.1998 р. N 251 та здійснюється Державною екзаменаційною комісією ВНЗ та Центром тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки "Медицина" та "Фармація" при МОЗ України.
Ліцензійний інтегрований іспит складається з двох тестових екзаменів "Крок 1" і "Крок 2". Тестовий екзамен "Крок 1" є семестровим екзаменом і вимірює показники якості фахової компоненти базової вищої освіти. Тестовий екзамен "Крок 2" є складовою частиною державної атестації випускників вищих навчальних закладів і вимірює показники якості фахової компоненти повної вищої освіти. Зміст стандартизованого тестового державного іспиту відповідає вимогам, визначеним до стандартизованих засобів діагностики ГСВО.
Практично-орієнтований державний іспит проводиться у формі державних випускних екзаменів або комплексного державного випускного іспиту. Зміст практично-орієнтованого іспиту відповідає ГСВО. Форма проведення практично-орієнтованого іспиту визначається вищим навчальним закладом.
Випускні державні іспити складаються із:
- дитячої стоматології;
- ортопедичної стоматології;
- терапевтичної стоматології;
- хірургічної стоматології.
Питання з ортодонтії включаються до державного іспиту із дитячої стоматології.
12. Навчальний тиждень студента становить 54 години (1 кредит). Навчальний час, відведений для самостійної роботи студента становить не менше 1/3 і не більше 2/3 обсягу навчального часу, відведеного для вивчення конкретної дисципліни.
Загальна кількість годин з навчальних дисциплін, курсу, або з виробничої практики, яка включає аудиторну і самостійну роботу студента, заноситься до залікової книжки, екзаменаційного журналу, академічної довідки, навчальної картки і додатків до диплому про вищу освіту.
13. Навантаження викладачів і штати кафедр розраховуються з урахуванням навчальних годин, виділених на аудиторну роботу студентів та інших видів діяльності, регламентованих нормативними документами.
14. Студентам, які вільно володіють іноземною мовою, дозволяється дострокове складання відповідного іспиту за навчальною програмою з дисципліни.
15. Студенти, які мають диплом молодшого спеціаліста або бакалавра за спеціальностями "сестринська справа", "лікувальна справа", можуть звільнятися від занять з догляду за хворими і складати залік у терміни встановлені навчальним планом. Вони також мають право не проходити практику з догляду за хворим і медсестринську після 2-го курсу, але зобов'язані проходити медсестринську практику в лікувально-профілактичних закладах і скласти відповідний залік.
Начальник Головного управління освіти, науки та інформаційно-аналітичного забезпечення О.П.Волосовець
НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН за курсами (1-5) підготовки спеціалістів за спеціальністю 7.110106 "стоматологія"
1-й рік навчання: навчальних тижнів - 39.5 канікули (зимові та літні) - 9 тижнів, зимова та літня сесія - 3,5 тижні
-------------------------------------------------------------------------
| | Назва навчальної дисципліни | Кількість годин | Форма |
| | |--------------------| контролю |
| | |Кре-|Всьо-|ауд |СРС | |
| | |дит |го | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|1 |Ділова українська мова |1 |54 |32 |22 |іспит |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|2 |Іноземна мова |2,5 |135 |68 |67 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|3 |Історія України |2 |108 |42 |66 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|4 |Правознавство |1 |54 |28 |26 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|5 |Політологія |1 |54 |28 |26 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|6 |Релігієзнавство |1 |54 |28 |26 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|7 |Соціологія |1 |54 |28 |26 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|8 |Культурологія |2 |108 |46 |62 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|9 |Фізична культура |2 |108 |72 |36 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|10|Філософія (філософія, логіка,|2 |108 |64 |44 |іспит |
| |етика і естетика) | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|11|Історія медицини |1 |54 |28 |26 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|12|Латинська мова та медична |2 |108 |62 |46 |залік |
| |термінологія | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|13|Медична біологія, |2,5 |135 |80 |55 |іспит |
| |паразитологія та генетика | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|14|Медична та біологічна фізика |2,5 |135 |80 |55 |д.залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|15|Біонеорганічна, фізико- |2,5 |135 |80 |55 |д.залік |
| |колоїдна та біоорганічна | | | | | |
| |хімія | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|16|Анатомія людини, в т.ч.: |6 |324 |216 |108 |коміс.іспит |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |анатомія голови та шиї | |(74) |(54)|(20)| |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|17|Гістологія, цитологія та |4 |216 |144 |72 |коміс.іспит |
| |ембріологія, в тому числі: | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |гістологія органів порожнини | |(44) |(30)|(14)| |
| |рота | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|18|Військова загальна підготовка|1,5 |81 |54 |27 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|19|Курси за вибором |2 |108 |36 |72 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |Всього за 1-й рік |39,5|2133 |1216|917 | |
|--+----------------------------------------+----+----+-----------------|
| |Середня кількість аудиторних |30,8| | |
| |годин на тиждень | | | |
|-----------------------------------------------------+-----------------|
| |заліків - 12; |
| |диф.заліків - 2; |
| |іспитів - 3; |
| |коміс.іспитів - 2|
|-----------------------------------------------------------------------|
|Курси за вибором: |
|1. Сучасна цивілізація та культура. 2. Естетика. 3. Етика. |
|4. Фізичне виховання. 5. Психологія сприйняття людини людиною. |
|6. Психічне здоров'я людини. |
|7. Європейський стандарт комп'ютерний грамотності. |
-------------------------------------------------------------------------
2-й рік навчання: навчальних тижнів - 39,5: практика - 4 тижні, канікули (зимові та літні) - 5 тижнів, літня сесія - 3,5 тиждні
-------------------------------------------------------------------------
| | Назва навчальної дисципліни | Кількість годин | Форма |
| | |--------------------| контролю |
| | |Кре-|Всьо-|ауд |СРС | |
| | |дит |го | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|1 |Іноземна мова |2,5 |135 |76 |59 |іспит |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|2 |Економічна теорія |2 |108 |46 |62 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|3 |Основи психології та |1 |54 |28 |26 |залік |
| |педагогіки | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|4 |Фізична культура |2 |108 |68 |40 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|5 |Біологічна хімія, в т.ч.: |4 |216 |134 |82 |коміс.іспит |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |біохімія ротової порожнини | |(60) |(50)|(10)| |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|6 |Нормальна фізіологія, в т.ч.:|4 |216 |144 |72 |коміс.іспит |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |фізіологія щелепно-лицевої | |(62) |(50)|(12)| |
| |ділянки | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|7 | Військова підготовка |1 |54 |30 |24 |залік |
| |(загальна тактика) | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|8 |Медицина катастроф |1 |54 |30 |24 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|9 |Військова підготовка |0,5 |27 |18 |9 | |
| |(організація медичного | | | | | |
| |забезпечення військ) | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|10|Мікробіологія, вірусологія |3,5 |189 |126 |63 |іспит |
| |та імунологія, в тому числі: | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |мікробіологія порожнини рота | |(46) |(36)|(10)| |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|11|Загальна гігієна, екологія |2 |108 |72 |36 |іспит |
| |та охорона праці в медицині | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |в т.ч.: гігієна надзвичайних | |(10) |(6) |(4) | |
| |ситуацій | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|12|Патологічна анатомія, в т.ч.:|1.5 |81 |46 |35 | |
| |патологічна анатомія голови і| | | | | |
| |шиї | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|13|Патологічна фізіологія, в |1.5 |81 |46 |35 | |
| |т.ч.: патологічна фізіологія | | | | | |
| |щелепно-лицевої ділянки | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|14|Фармакологія та медична |1,5 |81 |50 |31 | |
| |рецептура | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|15|Пропедевтика внутр. хвороб з |1 |54 |26 |28 |залік |
| |доглядом за хворими | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|16|Загальна хірургія з доглядом |1 |54 |26 |28 |залік |
| |за хворими | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|17|Пропедевтика терапевтичної |2,5 |135 |86 |49 |д.залік |
| |стоматології | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|18|Пропедевтика ортопедичної |2 |108 |66 |42 |д.залік |
| |стоматології | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|19|Пропедевтика дитячої |1,5 |81 |48 |33 |д.залік |
| |терапевтичної стоматології | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|20|Медична інформатика |1,5 |81 |44 |37 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|21|Курси за вибором |2 |108 |36 |72 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |Всього за 2-й рік |39,5|2133 |1246|887 | |
|--+----------------------------------------+----+----+-----------------|
| |Середня кількість аудиторних |З1,5| | |
| |годин на тиждень | | | |
|-----------------------------------------------------+-----------------|
| |заліків - 9; |
| |диф.заліків - 3; |
| |іспитів - 3; |
| |коміс.іспитів - 2|
|-----------------------------------------------------------------------|
|Курси за вибором: |
|1. Логіка, формальна логіка. 2. Деонтологія в медицині. |
|3. Проблеми інтелігенції та інтелігентності у XX ст. 4. Косметологія. |
|5. Фізичне виховання. 6. Основи патентознавства. 7. Основні технології |
|виготовлення зубних протезів. |
|8. Європейський стандарт комп'ютерной грамотності |
|-----------------------------------------------------------------------|
|* - Військова підготовка проводиться на 2-4 курсах за навчальними |
|планами та програмами, затвердженими Міністерством оборони України, |
|Міністерством охорони здоров'я України та Міністерством освіти та |
|науки України |
-------------------------------------------------------------------------
3-й рік навчання: навчальних тижнів - 39, практика - 4 тижні, канікули (зимові та літні) - 5 тижнів, зимова та літня сесії - 3,5 тижня. "Крок-1" - 0,5 тижня
-------------------------------------------------------------------------
| | Назва навчальної дисципліни | Кількість годин | Форма |
| | |--------------------| контролю |
| | |Кре-|Всьо-|ауд |СРС | |
| | |дит |го | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|1 |Патологічна анатомія, в т.ч.:|2 |108 |64 |44 |іспит |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |патологічна анатомія голови і| |(36) |(24)|(12)| |
| |шиї; | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|2 |Секційний курс |0,5 |27 |18 |9 | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|3 |Біоетика |0,5 |27 |18 |9 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|4 |Патологічна фізіологія, |2 |108 |64 |44 |іспит |
| |в т.ч.: | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |патологічна фізіологія | |(36) |(24)|(12)| |
| |щелепно-лицевої ділянки | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|5 |Фармакологія та медична |1,5 |81 |54 |27 |іспит |
| |рецептура | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|6 |Внутрішні хвороби |2 |108 |58 |50 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|7 |Хірургічні хвороби |2,5 |135 |58 |77 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|8 |Променева діагностика та |1 |54 |36 |18 |залік |
| |променева терапія | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|9 |Лікувальна фізкультура |1 |54 |20 |34 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|10|Топографічна анатомія та |2 |108 |72 |36 |іспит |
| |оперативна хірургія | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|11|Терапевтична стоматологія |4,5 |243 |162 |81 |іспит |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|12|Хірургічна стоматологія |4,5 |243 |162 |81 |д.залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|13|Ортопедична стоматологія |4,5 |243 |162 |81 |д.залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|14|Профілактика стоматологічних |2,5 |135 |78 |57 |д.залік |
| |захворювань | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|15|Ортодонтія |1,5 |81 |48 |33 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|16|Військова підготовка |1,5 |81 |54 |27 |д.залік |
| |(організація медичного | | | | | |
| |забезпечення військ) | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|17|Судова медицина |1 |54 |36 |18 |залік |
| |(стоматологія) | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|18|Соціальна медицина і |1 |54 |36 |18 |д.залік |
| |організація охорони здоров'я | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|19|Медична психологія |1 |54 |36 |18 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|20|Курс за вибором |2 |108 |36 |72 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |Всього за 3-й рік |39,0|2106 |1272|834 | |
|--+----------------------------------------+----+----+-----------------|
| |Середня кількість аудиторних |32,6| | |
| |годин на тиждень | | | |
|-----------------------------------------------------+-----------------|
| |заліків - 9; |
| |диф.заліків - 5; |
| |іспитів - 5 |
|-----------------------------------------------------------------------|
|Елективні курси: |
|1. Теорія пізнання та проблеми лікарської діагностики. 2. Тренінг |
|спілкування. 3. Основи сучаної гомеопатії. 4. Основи геронтології. |
|5. Фізичне виховання та здоров'я. 6. Іноземна мова |
|-----------------------------------------------------------------------|
|Атестація: стандартизований тестовий іспит (ліцензійний інтегрований |
|іспит - "Крок 1. Стоматологія") - 6-й тиждень 6-го семестру |
-------------------------------------------------------------------------
4-й рік навчання: навчальних тижнів - 34, канікули (зимові та літні) - 6 тижнів, зимова та літня сесії - 4 тижні; практика - 8 тижднів
-------------------------------------------------------------------------
| | Назва навчальної дисципліни | Кількість годин | Форма |
| | |--------------------| контролю |
| | |Кре-|Всьо-|ауд |СРС | |
| | |дит |го | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|1 |Внутрішні хвороби, в т.ч.: |3,5 |189 |102 |87 |іспит |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |невідкладні стани | |(32) |(24)|(8) | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |терапія надзвичайних ситуацій| |(16) |(10)|(6) | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|2 |Радіаційна медицина |0,5 |27 |16 |11 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|3 |Інфекційні хвороби |1 |54 |34 |20 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|4 |Епідеміологія, в т.ч. |0,5 |27 |18 |9 |залік |
| |епідеміологія надзв. ситуацій| | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|5 |Фтизіатрія |0,5 |27 |16 |11 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|6 |Клінічна фармакологія |1 |54 |32 |22 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|7 |Хірургічні хвороби, в тому |2 |108 |64 |44 |іспит |
| |числі: | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |хірургія надзвичайних | |(40) |(26)|(14)| |
| |ситуацій | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|8 |Акушерство |1 |54 |34 |20 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|9 |Дитячі хвороби |1 |54 |42 |12 |д.залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|10|Нервові хвороби, в т.ч. |1 |54 |36 |18 |залік |
| |нейростоматологія | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|11|Нейрохірургія |0,5 |27 |18 |9 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|12|Психіатрія та наркологія |1 |54 |34 |20 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|13|Хвороби вуха, горла, носа |1,5 |81 |44 |37 |іспит |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|14|Шкірні та венеричні хвороби |1 |54 |36 |18 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|15|Хвороби очей |1 |54 |36 |18 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|16|Терапевтична стоматологія, |3 |162 |104 |58 |д.залік |
| |в тому числі: | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |терапевтична стоматологія | |(12) |(8) |(4) | |
| |надзвичайних ситуацій | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|17|Хірургічна стоматологія, |3 |162 |84 |78 |іспит |
| |в тому числі: | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |хірургічна стоматологія | |(58) |(38)|(20)| |
| |надзвичайних ситуацій | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|18|Ортопедична стоматологія, |3,5 |189 |118 |71 |іспит |
| |в тому числі: | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |ортопедична стоматологія | |(14) |(10)|(4) | |
| |надзвичайних ситуацій | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|19|Дитяча терапевтична |2 |108 |76 |32 |іспит |
| |стоматологія | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|20|Дитяча хірургічна |1,5 |81 |44 |37 |д.залік |
| |стоматологія | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|21|Ортодонтія |1,5 |81 |44 |37 |д.залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|22|Військова підготовка |1 |54 |32 |22 |залік |
| |(військова токсикологія, | | | | | |
| |радіологія та медичний | | | | | |
| |захист) | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|23|Курс за вибором |1,5 |81 |36 |45 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |Всього за 4-й рік |34 |1836 |1100|736 | |
|--+----------------------------------------+----+----+-----------------|
| |Середня кількість аудиторних годин на |32,4| | |
| |тиждень | | | |
|-----------------------------------------------------+-----------------|
| |заліків - 13; |
| |диф.заліків - 4; |
| |іспитів - 6 |
|-----------------------------------------------------------------------|
|Елективні курси: |
|1. Фітотерапія. 2. Маркетинг. 4. Фізичне виховання. 5. Іноземна мова. |
|6. Нутриціологія. 7. ВІЛ-інфекція. 8. Сучасна діагностика захворювань |
|СНЩС та слинних залоз. 9. Клінічна імунологія |
-------------------------------------------------------------------------
5-й рік навчання: навчальних тижнів - 33, канікули (зимові) - 2 тижні, виробнича практика - 3 тижні, 9-й семестр (17 тижнів)
-------------------------------------------------------------------------
| | Назва навчальної дисципліни | Кількість годин | Форма |
| | |--------------------| контролю |
| | |Кре-|Всьо-|ауд |СРС | |
| | |дит |го | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|1 |Терапевтична стоматологія |4 |216 |130 |86 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|2 |Хірургічна стоматологія та |4 |216 |108 |108 |залік |
| |щелепно-лицева хірургія | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|6 |Ортопедична стоматологія |3,5 |189 |126 |63 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |у тому числі імплантолопя | |(27) |(18)|(9) | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|7 |Дитяча терапевтична |2 |108 |72 |36 |залік |
| |стоматологія | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|8 |Дитяча хірургічна |1 |54 |36 |18 |залік |
| |стоматологія | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|9 |Ортодонтія |1 |54 |36 |18 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|10|Економіка охорони здоров'я. |0,5 |27 |18 |9 |залік |
| |Маркетинг і менеджмент в | | | | | |
| |стоматології | | | | | |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
|11|Курс за вибором |1 |54 |36 |18 |залік |
|--+-----------------------------+----+-----+----+----+-----------------|
| |Всього за семестр |17 |918 |562 |356 | |
|--+----------------------------------------+----+----+-----------------|
| |Середня кількість аудиторних |33,1| | |
| |годин на тиждень | | | |
|-----------------------------------------------------+-----------------|
| |Всього: |
| |заліків - 8 |
|-----------------------------------------------------------------------|