МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
21.06.2013 № 536
Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства охорони здоров'я № 453 від 02.07.2014 № 395 від 30.06.2015 )
На виконання пункту 4 Порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 року № 363, відповідно до пункту 1 Порядку формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 15 квітня 2013 року № 306, згідно з підпунктом 6.12 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров'я України , затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467,
НАКАЗУЮ:
1. Створити Конкурсну комісію з розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах, закладах післядипломної освіти, науково-дослідних установах сфери управління МОЗ України та затвердити її персональний склад, який додається.
2. Затвердити Положення про роботу Конкурсної комісії з розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах, закладах післядипломної освіти, науково-дослідних установах сфери управління Міністерства охорони здоров'я України (далі - Положення), що додається.
3. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства охорони здоров'я України від 18 квітня 2012 року № 271 "Про конкурсну комісію з розміщення державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах IV рівня акредитації МОЗ України, організацію його формування та виконання".
4. Керівникам структурних підрозділів Міністерства охорони здоров'я України, МОЗ АР Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, вищих навчальних закладів IV рівня акредитації, закладів післядипломної освіти та науково-дослідних установ, установ та організацій сфери управління МОЗ України прийняти Положення до виконання.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр | Р. Богатирьова |
( Персональний склад Конкурсної комісії з розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах, закладах післядипломної освіти, науково-дослідних установах сфери управління МОЗ України виключено на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я № 453 від 02.07.2014 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
21.06.2013 № 536
ПОЛОЖЕННЯ
про роботу Конкурсної комісії з розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах, закладах післядипломної освіти, науково-дослідних установах сфери управління Міністерства охорони здоров'я України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок, основні завдання, організаційні засади роботи Конкурсної комісії з розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах, закладах післядипломної освіти, науково-дослідних установах сфери управління Міністерства охорони здоров'я України (далі - Конкурсна комісія), Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України) із виконавцями державного замовлення у процесі його формування та розміщення, процедуру проведення конкурсу, вимоги до конкурсних пропозицій, критерії конкурсного відбору, перелік та зразки конкурсної документації.
1.2. Основним завданням роботи Конкурсної є розподіл обсягів державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації (далі - обсяги державного замовлення) у вищих навчальних закладах, закладах післядипломної освіти, науково-дослідних установах сфери управління МОЗ України (далі - ВНЗ МОЗ України) на конкурсних засадах після затвердження цих обсягів Кабінетом Міністрів України щороку.
1.3. Персональний склад Конкурсної комісії затверджується наказом МОЗ України. Склад Конкурсної комісії може змінюватись щороку.
Головою Конкурсною комісії є заступник Міністра охорони здоров'я України - керівник апарату. Голова Конкурсної комісії має одного заступника із числа заступників Міністра охорони здоров'я України. Голова Конкурсної комісії та його заступник забезпечують організацію та координацію роботи Конкурсної комісії згідно з цим Положенням.
Секретарем комісії є головний спеціаліст Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки, який відповідає за належне оформлення інформаційно-аналітичних матеріалів для проведення засідання Конкурсної комісії, наявність необхідної конкурсної документації, веде протокол засідань.
1.4. Рішення про розміщення обсягів державного замовлення серед ВНЗ МОЗ України приймається на засіданні Конкурсної комісії, яке проводиться один раз, а у разі потреби додатково, у строк не пізніше 15 робочих днів з дати оприлюднення оголошення МОЗ України про проведення конкурсу.
Оголошення конкурсу оприлюднюється МОЗ України на офіційному сайті та в офіційному друкованому виданні, а також подається до Міністерства освіти і науки України (далі - МОН України) у п'ятиденний строк після затвердження обсягів державного замовлення Кабінетом Міністрів України щороку.
2. Порядок та основні завдання роботи Конкурсної комісії. Процедура конкурсного відбору
2.1. З метою визначення галузевої потреби у підготовці фахівців та граничних можливостей ВНЗ МОЗ України щодо її реалізації, формування проектних обсягів державного замовлення Конкурсна комісія розробляє галузеві критерії формування та розміщення обсягів державного замовлення (далі - Галузеві критерії).
Основні показники для розроблення та затвердження Галузевих критеріїв зазначені у додатку 1.
Галузеві критерії затверджуються Міністром охорони здоров'я України щороку до 15 січня.
Розроблення Галузевих критеріїв здійснюється членами Конкурсної комісії протягом року у робочому порядку. Узагальнення матеріалів та підготовка Галузевих критеріїв до затвердження здійснюються Департаментом роботи з персоналом, освіти та науки МОЗ України.
2.2. З метою розміщення обсягів державного замовлення серед ВНЗ МОЗ України Конкурсна комісія:
2.2.1. Використовує Показники для конкурсного відбору при розміщенні обсягів державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах, закладах післядипломної освіти, науково-дослідних установах сфери управління МОЗ України (далі - Показники для конкурсного відбору) згідно з додатком 2.
2.2.2. Розглядає перелік ВНЗ МОЗ України у розрізі спеціальностей підготовки, які не беруть участь у конкурсному відборі виконавців державного замовлення у випадках, передбачених частиною другою статті 3 Закону України "Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів" , а саме:
одноосібно забезпечують підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації за відповідною спеціальністю;
мають угоду про надання освітніх послуг із замовником кадрів за певною спеціальністю;
здійснюють підготовку фахівців для забезпечення оборони України, державної безпеки і захисту державного кордону, Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших військових формувань та правоохоронних органів, служби цивільного захисту, організація і порядок діяльності яких визначається законом.
2.2.3. Аналізує порівняльні показники проектних обсягів державного замовлення та обсягів державного замовлення, доведених до ВНЗ МОЗ України у попередньому році у розрізі освітньо-кваліфікаційних рівнів, спеціальностей та галузей знань, та інші інформаційно-аналітичні матеріали згідно з Показниками для конкурсного відбору (додаток 2).
2.2.4. Приймає рішення про допуск виконавців державного замовлення до участі у конкурсному відборі або відмову щодо участі у ньому на підставі відповідності конкурсної документації переліку документів, що надаються ВНЗ МОЗ України для участі у відборі виконавців державного замовлення (далі - Перелік документів) згідно з додатками 3 - 5 та відповідно до пункту 2.2.2 цього Положення.
2.2.5. Ухвалює рішення про розміщення обсягів державного замовлення серед ВНЗ МОЗ України - учасників конкурсу, конкурсні пропозиції яких відповідають вимогам, зазначеним в оприлюдненому МОЗ України оголошенні про проведення конкурсу, мають необхідний Перелік документів та відповідають Показникам для конкурсного відбору.
Рішення про розміщення обсягів державного замовлення серед ВНЗ МОЗ України ухвалюється більшістю голосів за умови присутності на засіданні не менше двох третин персонального складу Конкурсної комісії та фіксується протоколом, копія якого видається учасникам конкурсних пропозицій на їх запит протягом трьох робочих днів з дати його надходження.
Голова (заступник голови) Конкурсної комісії у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дати розгляду конкурсних пропозицій, повідомляє кожного учасника про результати конкурсу із визначенням ВНЗ МОЗ України - потенційних виконавців державного замовлення.
2.2.6. Подає Міністрові охорони здоров'я України відповідні пропозиції для затвердження наказом МОЗ України розміщених обсягів державного замовлення щороку протягом 10 робочих днів з дати розгляду конкурсних пропозицій.
3. Організаційні засади роботи Конкурсної комісії та МОЗ України з виконавцями державного замовлення у процесі його формування та розміщення
3.1. Український інститут стратегічних досліджень МОЗ України з метою розроблення Галузевих критеріїв щороку до 1 січня подає голові Конкурсної комісії прогнозні показники потреби закладів охорони здоров'я України у медичних кадрах на довгострокову перспективу, визначені згідно з Методичними рекомендаціями з прогнозування потреби закладів охорони здоров'я України у медичних кадрах на довгострокову перспективу , затвердженими наказом МОЗ України від 15 серпня 2011 року № 512, у тому числі на 6 - 9-річну перспективу у розрізі регіонів.
3.2. Департамент роботи з персоналом, освіти та науки, Департамент економіки та ресурсного забезпечення у межах компетенції:
3.2.1. Формують прогнозні обсяги державного замовлення та фінансування у ВНЗ МОЗ України на наступний за календарним рік з урахуванням показників, зазначених у пунктах 4 та 5 додатка 1, та подають відповідні пропозиції до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку) та Міністерства фінансів України в установленому порядку за їх запитом.
3.2.2. На підставі Галузевих критеріїв щороку установлюють проектні показники обсягів державного замовлення на календарний рік, формують для затвердження МОЗ України план контингенту осіб, які навчаються, та повідомляють про нього ВНЗ МОЗ України до 01 березня.
Протягом десяти робочих днів після набрання чинності законом про Державний бюджет України подають Мінекономрозвитку пропозиції щодо проекту державного замовлення на плановий рік.
У разі виникнення потреби у внесенні змін до затвердженого державного замовлення подають не пізніше 01 листопада календарного року Мінекономрозвитку відповідні пропозиції та обґрунтування на підставі поданих не пізніше 01 жовтня календарного року пропозицій керівників ВНЗ МОЗ України щодо внесення змін до обсягу прийому та випуску суб'єктів навчання. У разі необхідності подають для затвердження МОЗ України проект наказу про внесення змін до обсягів державного замовлення у календарному році.
3.2.3. Планують до затвердження МОЗ України розміщених обсягів державного замовлення відповідні обсяги фінансування ВНЗ МОЗ України у календарному році, визначаючи натуральні показники виконання державного замовлення відповідно до тих, які були затверджені ВНЗ МОЗ України у минулому році.
3.2.4. Узагальнюють та подають голові Конкурсної комісії до засідання матеріали відповідно до пунктів 2.2.3 та 2.2.4 цього Положення в окремій папці для кожного ВНЗ МОЗ України.
Спільно з Департаментом інформаційно-організаційного та документального забезпечення здійснюють організаційні заходи для проведення засідання.
3.2.5. Спільно з Прес-службою МОЗ України у п'ятиденний строк після затвердження обсягів державного замовлення Кабінетом Міністрів України щороку забезпечують подання оголошення про проведення конкурсу з розміщення державного замовлення серед ВНЗ МОЗ України та його оприлюднення на офіційному сайті, в офіційному друкованому виданні МОЗ України та МОН України відповідно до вимог пункту 7 Порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 року № 363.
3.2.6. Спільно з Юридичним управлінням:
3.2.6.1. Організовують укладення державних контрактів на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації за формою примірного державного контракту (додаток 6) у п'ятиденний термін після затвердження МОЗ України розміщених обсягів державного замовлення на підготовку фахівців серед ВНЗ МОЗ України.
3.2.6.2. Здійснюють постійний контроль за виконанням державного замовлення, забезпечуючи у разі необхідності, внесення змін до державних контрактів не пізніше 31 грудня календарного року.
4. Керівники ВНЗ МОЗ України:
4.1. Забезпечують виконання державного замовлення відповідно до укладених державних контрактів з МОЗ України, внесення змін до державних контрактів у разі необхідності не пізніше 31 грудня календарного року. Подають відповідні пропозиції до МОЗ України не пізніше 01 жовтня календарного року, зазначаючи необхідні зміни до обсягу прийому та випуску суб'єктів навчання.
4.2. З метою розроблення Галузевих критеріїв щороку не пізніше 15 липня подають до голови Конкурсної комісії пропозиції щодо обсягів державного замовлення та фінансування на наступний за календарним рік (прогнозні показники) з урахуванням Основних показників для розроблення та затвердження Галузевих критеріїв (підпункти 4.1 - 4.6 додатка 1).
4.3. Після оголошення конкурсу на відбір виконавців державного замовлення МОЗ України та МОН України у строк не пізніше ніж 15 робочих днів з дати його оприлюднення подають до МОЗ України Перелік документів відповідно до пункту 2.2.4 цього Положення.
5. Міністр охорони здоров'я АР Крим, керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
5.1. З метою розроблення Галузевих критеріїв щороку не пізніше 15 липня подають голові Конкурсної комісії пропозиції до обсягів державного замовлення, узгоджені з ВНЗ МОЗ України, за спеціальностями та галузями знань на наступний за календарним рік (прогнозні показники) з урахуванням Основних показників для розроблення та затвердження Галузевих критеріїв (підпункти 5.1 та 5.2 додатка 1 ).
5.2. За запитом керівників ВНЗ МОЗ України погоджують затверджені МОЗ України для ВНЗ МОЗ України проектні показники обсягів державного замовлення на календарний рік для забезпечення участі цього ВНЗ МОЗ України у конкурсному відборі. У разі зауважень подають керівнику ВНЗ МОЗ України письмову аргументацію для її розгляду на засіданні Конкурсної комісії.
Директор Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки | М. Осійчук |
Додаток 1
до пункту 2.1 Положення про роботу Конкурсної
комісії з розміщення державного замовлення на
підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних
кадрів, підвищення кваліфікації у вищих
навчальних закладах, закладах післядипломної освіти,
науково-дослідних установах сфери управління
Міністерства охорони здоров'я України
ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ
для розроблення та затвердження Галузевих критеріїв
1. Середня кількість вакантних посад у закладах охорони здоров'я областей, закріплених за вищими навчальними закладами; забезпеченість населення медичними та фармацевтичними кадрами (у тому числі у сільських адміністративних районах). Показники атестації та підвищення кваліфікації лікарів (провізорів) у розрізі регіонів. Прогнозні показники потреби закладів охорони здоров'я України у медичних кадрах на довгострокову перспективу, визначені згідно з Методичними рекомендаціями з прогнозування потреби закладів охорони здоров'я України у медичних кадрах на довгострокову перспективу , затвердженими наказом МОЗ України від 15 серпня 2011 року № 512.
2. Ліцензійний обсяг підготовки ВНЗ МОЗ України.
3. Обсяги державного замовлення та фінансування на підготовку фахівців, наукових та науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації, затверджені ВНЗ МОЗ України за відповідними бюджетними програмами у минулому році.
4. Пропозиції ВНЗ МОЗ України щодо обсягів державного замовлення та фінансування на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації за спеціальностями та галузями знань за відповідними бюджетними програмами на наступний за календарним рік (прогнозні показники) з урахуванням:
4.1. Нормативів чисельності студентів (курсантів), аспірантів (ад'юнктів), докторантів, здобувачів наукового ступеня кандидата наук, слухачів, інтернів, клінічних ординаторів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника у вищих навчальних закладах III і IV рівня акредитації та вищих навчальних закладах післядипломної освіти державної форми власності, затверджених Кабінетом Міністрів України.
4.2. Нормативів стипендіального та соціального забезпечення студентів, регламентованих чинними нормативно-правовими актами.
4.3. Пункту 2.2 Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти , затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 24 грудня 2003 року № 847, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 січня 2004 року за № 75/8674.
4.4. Нормативів проживання студентів у гуртожитках, зазначених у наказі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров'я України від 28 березня 2011 року № 284/423/173 "Про встановлення граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної власності", зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 27 квітня 2011 року за № 520/19258.
4.5. Примірних нормативів матеріально-технічного забезпечення кафедр вищих медичних (фармацевтичного) навчальних закладів та закладів післядипломної освіти III - IV рівнів акредитації, підпорядкованих МОЗ України, затверджених наказом МОЗ України від 23 листопада 2005 року № 632 .
4.6. Потреб підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів для подальшої роботи випускників магістратури, аспірантури та докторантури у ВНЗ МОЗ України.
4.7. Середнього показника конкурсного бала зарахованих абітурієнтів за останні три роки.
5. Пропозиції Міністерства охорони здоров'я АР Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Державної санітарно-епідеміологічної служби України, Державної служби України з лікарських засобів щодо обсягів державного замовлення на підготовку фахівців за спеціальностями та галузями знань на наступний за календарним рік (прогнозні показники):
5.1. Із зазначенням ВНЗ МОЗ України, у якому здійснюватиметься підготовка цих фахівців, у тому числі квоти цільового прийому сільської молоді до вищого навчального закладу.
5.2. З урахуванням перспективи працевлаштування випускників ВНЗ МОЗ України за профілем діяльності в установах державної та комунальної форм власності після успішного закінчення навчання та необхідності забезпечення належних умов праці та проживання молодих спеціалістів; показників атестації та потреби у підвищенні кваліфікації лікарів (провізорів).
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 395 від 30.06.2015 )
Додаток 2
до пункту 2.2.1 Положення про роботу Конкурсної
комісії з розміщення державного замовлення на
підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних
кадрів, підвищення кваліфікації у вищих
навчальних закладах, закладах післядипломної освіти,
науково-дослідних установах сфери управління
Міністерства охорони здоров'я України
ПОКАЗНИКИ
для конкурсного відбору при розміщенні обсягів державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах, закладах післядипломної освіти, науково-дослідних установах сфери управління МОЗ України
1. Загальний обсяг державного замовлення у ВНЗ МОЗ України за спеціальностями та галузями знань, який щороку затверджується Кабінетом Міністрів України.
2. Затверджений обсяг фінансування ВНЗ МОЗ України (основний та спеціальний фонд державного бюджету) на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації за відповідними бюджетними програмами у календарному році.
3. Критерії формування державного замовлення на поставку продукції для державних потреб , затверджені наказом Міністерства економіки України від 03 жовтня 2005 року № 314, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2005 року за № 1231/11511.
4. Галузеві критерії, затверджені МОЗ України.
5. Прогнозні показники потреби у медичних та фармацевтичних кадрах на 6 - 9-річну перспективу в областях.
6. Результати складання ліцензійних інтегрованих іспитів "Крок" у ВНЗ МОЗ України у минулому та календарному роках.
7. Показники галузевого рейтингу ВНЗ МОЗ України.
8. Пріоритетні завдання галузі щодо кадрового забезпечення у загальнодержавному та регіональному аспектах.
9. Критерії, регламентовані пунктом 8 Порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2013 року № 363, а саме: наявність ліцензії на право надання освітніх послу за відповідним видом (спеціальністю, галуззю знань) підготовки, сертифіката про акредитацію навчального закладу (галузі знань, спеціальності підготовки), документів, що підтверджують підготовку аспірантів та докторантів, висновки експертної комісії та експертної ради при акредитаційній комісії щодо рівня кадрового забезпечення, матеріально-технічної бази, навчально-методичного та інформаційного забезпечення, погоджені проектні показники обсягу державного замовлення з регіональними центрами зайнятості, місцевими органами управління освітою та охороною здоров'я.
Додаток 3
до пункту 2.2.4 Положення про роботу Конкурсної
комісії з розміщення державного замовлення на
підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних
кадрів, підвищення кваліфікації у вищих
навчальних закладах, закладах післядипломної освіти,
науково-дослідних установах сфери управління
Міністерства охорони здоров'я України
ЗРАЗОК ЗАЯВКИ
вищого навчального закладу, закладу післядипломної освіти, науково-дослідної установи сфери управління Міністерства охорони здоров'я України для участі у відборі виконавців державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації
(подається на офіційному бланку навчального закладу, наукової установи)
Міністерство охорони здоров'я України
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від ____________ № ___ "Про затвердження Порядку розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів" (повна назва вищого навчального закладу або науково-дослідної установи) подає документи для участі у відборі виконавців державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації, що проводиться конкурсною комісією Міністерства охорони здоров'я України.
Додаток на ___ арк.
Керівник навчального закладу
(наукової установи),
гербова печатка, дата підписання
Додаток 4
до пункту 2.2.4 Положення про роботу Конкурсної
комісії з розміщення державного замовлення на
підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних
кадрів, підвищення кваліфікації у вищих
навчальних закладах, закладах післядипломної освіти,
науково-дослідних установах сфери управління
Міністерства охорони здоров'я України
ПЕРЕЛІК
документів, що надаються вищими навчальними закладами, закладами післядипломної освіти та науково-дослідними установами сфери управління Міністерства охорони здоров'я України для участі у відборі виконавців державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації
1. Примірна довідка про діяльність учасника конкурсного відбору (додаток 5).
2. Копії ліцензії(ій) на право надання освітніх послуг за відповідним освітньо-кваліфікаційним рівнем, сертифіката про акредитацію навчального закладу, сертифіката про акредитацію напряму підготовки (спеціальності), свідоцтва про атестацію, відповідного документа про відкриття наукової спеціальності в аспірантурі, докторантурі.
3. Копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
4. Проектні показники обсягу прийому та випуску за державним замовленням кожного учасника конкурсного відбору, погоджені з місцевими органами управління освітою, Міністерством охорони здоров'я АР Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров'я обласних (міських) державних адміністрацій, регіональними центрами зайнятості (відповідно до місцезнаходження навчального закладу, науково-дослідної установи, їх відокремлених структурних підрозділів).
5. Копії експертних висновків експертних комісій при Акредитаційній комісії щодо кадрового забезпечення підготовки фахівців заявлених напрямів навчання (спеціальностей), матеріально-технічної бази, навчально-методичного забезпечення, інформаційного забезпечення тощо за заявленими напрямами (спеціальностями) підготовки.
6. Копії договорів (угод), що укладені між учасником конкурсного відбору та підприємствами, установами, організаціями - замовниками кадрів.
Додаток 5
до пункту 2.2.4 Положення про роботу Конкурсної
комісії з розміщення державного замовлення на
підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних
кадрів, підвищення кваліфікації у вищих
навчальних закладах, закладах післядипломної освіти,
науково-дослідних установах сфери управління
Міністерства охорони здоров'я України
ПРИМІРНА ДОВІДКА
про діяльність учасника конкурсного відбору
_____________________________________________________________________
(повна назва учасника конкурсного відбору згідно реєстру та підпорядкування)
1. Поштова адреса.
2. Юридична адреса, адреса електронної пошти, адреса Web-сайту учасника конкурсного відбору.
3. Юридичні підстави для здійснення освітньої діяльності.
4. Прізвище, ім'я та по батькові, науковий ступінь, вчене звання, номери контактних телефонів, дата народження керівника учасника конкурсного відбору.
5. Коротка історична та загальна довідка про учасника конкурсного відбору (обсяг - до 2 сторінок).
6. Перелік:
структурних підрозділів (інститутів, факультетів);
позабазових структурних підрозділів (вказати місцезнаходження та напрями діяльності);
перелік напрямів і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців (за освітньо-кваліфікаційними рівнями), науково-педагогічних кадрів.
7. Матеріально-технічна база (навчальні корпуси, гуртожитки, спортивно-оздоровча база тощо).
8. Контингент студентів, слухачів, інтернів, клінічних ординаторів, магістрів, аспірантів, докторантів за формами навчання та джерелами фінансування.
9. Науково-педагогічні та педагогічні працівники (чисельність докторів наук, професорів, кандидатів наук, доцентів (штатних та окремо сумісників)).
10. Проблемні питання, можливі шляхи та прогнозовані терміни їх розв'язання, перспективи розвитку учасника конкурсного відбору.
Керівник учасника
конкурсного відбору ____________ Прізвище, ініціали
(підпис)
Додаток 6
до пункту 3.2.6.1 Положення про роботу Конкурсної
комісії з розміщення державного замовлення на
підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних
кадрів, підвищення кваліфікації у вищих
навчальних закладах, закладах післядипломної освіти,
науково-дослідних установах сфери управління
Міністерства охорони здоров'я України
ПРИМІРНИЙ ДЕРЖАВНИЙ КОНТРАКТ
на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації
№ _________ від "___" ____________ 20__ р.
Відповідно до частини третьої статті 3 Закону України "Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів"
Міністерство охорони здоров'я України (далі - МОЗ України) в
особі ______________________________________________________________,
(посада, прізвище та ініціали)
яке діє на підставі Положення про Міністерство охорони здоров'я України ,
затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467
(далі - Державний замовник), і ______________________________________
_____________________________________________________________________
(повне найменування навчального закладу)
в особі ____________________________________________________________,
посада, прізвище та ініціали)
який діє на підставі ________________________________________________
(назва відповідного документа)
(далі - Виконавець державного замовлення), уклали державний контракт
(далі - Контракт) про таке:
1. Предмет контракту
1.1. Виконавець державного замовлення бере на себе зобов'язання у 20___ році за рахунок коштів державного бюджету забезпечити у повному обсязі виконання державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації, затвердженого наказом МОЗ України від ____________ № ___, у розрізі освітньо-кваліфікаційних рівнів (наукових ступенів), напрямів підготовки, галузей знань, спеціальностей, професій і форм навчання, згідно з додатком.
1.2. Державний замовник за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету здійснює фінансування Виконавця державного замовлення на підготовку ним фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації за державним замовленням у встановленому законодавством порядку.
1.3. Зміни до обсягу державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації у розрізі освітньо-кваліфікаційних рівнів (наукових ступенів), напрямів підготовки, галузей знань, спеціальностей, професій і форм навчання вносять шляхом укладення додаткової угоди до цього Контракту.
2. Обов'язки та права Державного замовника
2.1. Державний замовник зобов'язаний у встановленому законодавством порядку здійснювати:
фінансування Виконавця державного замовлення;
прийом та облік звітів Виконавця державного замовлення з фінансово-господарської діяльності, з виконання державного замовлення з прийому та випуску фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів.
2.2. Державний замовник має право отримувати від Виконавця державного замовлення:
інформацію, необхідну для належної підготовки матеріалів щодо подання у встановленому законодавством порядку пропозицій до проекту державного замовлення та проекту державного бюджету;
пропозиції щодо внесення змін до обсягу державного замовлення.
Крім того, Державний замовник має право:
здійснювати контроль за виконанням державного замовлення Виконавцем державного замовлення та ефективністю використання ним бюджетних коштів;
приймати рішення про дострокове розірвання цього Контракту у разі, якщо Виконавця державного замовлення у встановленому законодавством порядку:
1) ліквідовано;
2) позбавлено ліцензії на провадження відповідної освітньої діяльності;
3) визнано порушником встановлених МОН України акредитаційних вимог, наслідком чого стало зупинення дії сертифіката про акредитацію навчального закладу або сертифіката про акредитацію з відповідного напряму підготовки (спеціальності), або їх анулювання;
4) визнано таким, чия якість надання освітніх послуг є нижчою від державних стандартів.
Рішення про дострокове розірвання цього Контракту може прийматись Державним замовником також у разі, якщо згідно з законодавством встановлено, що Виконавець державного замовлення здійснює підготовку кадрів за державним замовленням з порушенням бюджетного законодавства (використовує кошти державного бюджету не за цільовим призначенням тощо).
Про прийняття рішення щодо дострокового розірвання Контракту Державний замовник повідомляє Виконавця державного замовлення не пізніше, ніж за місяць.
3. Обов'язки та права Виконавця державного замовлення.
3.1. Виконавець державного замовлення зобов'язаний забезпечувати:
обов'язкове виконання державного замовлення з прийому та випуску фахівців, наукових, науково-педагогічних кадрів, підвищення кваліфікації відповідно до пункту 1.1 цього Контракту.
надання освітніх послуг на рівні не нижчому від державних стандартів освіти;
контроль за здійсненням навчально-виховного процесу відповідно до нормативних документів МОЗ України та МОН України (відповідно до повноважень);
здійснення навчального процесу шляхом застосування цілісної системи науково-методичного забезпечення підготовки фахівців та робітничих кадрів;
сприяння працевлаштуванню випускників;
організацію та контроль за вчасним проходженням підвищення кваліфікації науково-педагогічними, підвищення кваліфікації та атестації педагогічними працівниками;
неухильне дотримання режиму ефективного та раціонального використання коштів відповідно до їх цільового призначення;
подання Державному замовнику у повному обсязі та у встановлені строки:
1) пропозицій щодо обсягу та структури показників прийому і випуску фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів з урахуванням потреб ринку праці на відповідний період;
2) пропозицій до проекту Закону про Державний бюджет України на відповідний рік щодо необхідних обсягів видатків на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів за встановленою Державним замовником формою;
3) звітів з фінансово-господарської діяльності за відповідний період, щодо виконання державного замовлення з прийому та випуску фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів, іншу, визначену Державним замовником інформацію.
3.2. Права Виконавця державного замовлення:
Виконавець державного замовлення має право вносити Державному замовнику як головному розпоряднику коштів державного бюджету пропозиції щодо корегування показників державного замовлення з прийому та випуску фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів протягом строку дії цього Контракту.
4. Строк дії Контракту
Контракт набирає чинності з моменту його підписання і діє протягом терміну підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів за відповідним освітньо-кваліфікаційними рівнями (для здобуття відповідних наукових ступенів), на підготовку яких укладений даний Контракт.
5. Відповідальність сторін за невиконання зобов'язань
За невиконання зобов'язань за цим Контрактом сторони несуть відповідальність згідно з законодавством та цим Контрактом.
6. Припинення дії Контракту
6.1. Дія Контракту припиняється: за взаємною згодою сторін;
достроково за ініціативою Державного замовника у випадках, передбачених пунктом 2.2 цього Контракту;
у разі ліквідації як юридичної особи однієї зі сторін Контракту. При цьому, у рішенні про ліквідацію Виконавця державного замовника, прийнятому у встановленому порядку, повинен бути зазначений навчальний заклад (наукова установа), що забезпечить завершення підготовки осіб, які навчались за державним замовленням у ліквідованому навчальному закладі (науковій установі);
за рішенням суду у разі порушення або невиконання умов цього Контракту;
якщо виконання стороною Контракту своїх зобов'язань є неможливим у зв'язку з прийняттям нормативно-правових актів, що змінили умови, встановлені Контрактом щодо освітньої послуги, і при цьому будь-яка із сторін не погоджується на внесення змін до Контракту.
7. Прикінцеві положення
Контракт складений у 2-х примірниках, що мають однакову юридичну силу (по одному для кожної сторони).
Юридичні адреси Сторін:
Виконавець державного замовлення | Державний замовник |