• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про забезпечення планування та виконання бюджетних програм, головним розпорядником бюджетних коштів за якими є МОЗ України

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Форма типового документа, Протокол, Порядок, Положення від 30.12.2011 № 1019 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Протокол, Порядок, Положення
  • Дата: 30.12.2011
  • Номер: 1019
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Протокол, Порядок, Положення
  • Дата: 30.12.2011
  • Номер: 1019
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.12.2011 № 1019
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я № 153 від 17.03.2015 )
Про забезпечення планування та виконання бюджетних програм, головним розпорядником бюджетних коштів за якими є МОЗ України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства охорони здоров'я № 1034 від 10.12.2012 № 699 від 01.10.2014 )
З метою досягнення результативних показників державних цільових програм, забезпечення ефективного і раціонального використання бюджетних коштів державного бюджету
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Положення про Комісію МОЗ України з розробки вихідних даних, що додається.
1.2. Порядок підготовки та погодження рішення Комісії МОЗ України з розробки вихідних даних, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МОЗ України від 02.12.2010 № 1057 "Про забезпечення виконання програм, які передбачають централізовану закупівлю лікарських засобів, виробів медичного призначення та обладнання у 2011 році".
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
МіністрО.В. Аніщенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
30.12.2011 № 1019
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію МОЗ України з розробки вихідних даних
1. Загальні положення
Вихідні дані - номенклатура лікарських засобів, виробів медичних та інших товарів, робіт і послуг, що закуповуватимуться на виконання державних цільових програм та комплексних заходів програмного характеру МОЗ України за державні кошти. Вихідні дані оформлюються протоколом Комісії МОЗ України за формою, згідно з додатками.
1.1. Комісія МОЗ України з розробки вихідних даних (далі - Комісія) створюється наказом МОЗ України з метою досягнення результативних показників державних цільових програм, забезпечення ефективного і раціонального використання коштів державного бюджету.
1.2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами МОЗ України, а також цим Положенням.
1.3. Проект наказу про персональний склад Комісії щороку готується Департаментом фінансово-ресурсного забезпечення за поданням керівників структурних підрозділів Міністерства, які погоджені з заступником Міністра, який здійснює контроль та координацію діяльності відповідного структурного підрозділу.
2. Склад Комісії
2.1. До складу Комісії входять голова, секретар (перелічені особи призначаються з числа співробітників МОЗ України, співробітників державних підприємств, що належать до сфери управління МОЗ України), заступник голови та члени Комісії.
( Абзац перший пункту 2.1 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 699 від 01.10.2014 )
Головою Комісії повинен бути керівник або заступник керівника самостійного структурного підрозділу або начальник відділу від структурного підрозділу Міністерства за напрямком, відповідно до розподілу державних програм, керівник Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.
Заступником Голови Комісії є головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за відповідним напрямом.
( Абзац третій пункту 2.1 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 699 від 01.10.2014 )
Членами Комісії мають бути:
головні позаштатні спеціалісти МОЗ України за профілем;
представник Управління лікарських засобів та медичної продукції;
представник Державної служби України з лікарських засобів (за згодою);
представник Сектору з питань запобігання та виявлення корупції або Відділу внутрішнього аудиту;
радник Міністра;
представники професійних асоціацій медичних працівників, громадських об'єднань (не більше двох уповноважених представників за згодою);
представники державних установ, закладів охорони здоров'я, Міністерства охорони здоров'я АР Крим, управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних та у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій, НАМН України (за згодою).
Секретарем Комісії має бути представник структурного підрозділу Міністерства, підзвітний та підпорядкований голові Комісії за основним місцем роботи.
Голова Комісії має право залучати спеціалістів з правом дорадчого голосу з числа фахівців, що не входять до складу Комісії.
У разі відсутності голови Комісії його обов'язки виконує заступник голови Комісії. У випадку відсутності одночасно голови Комісії та його заступника засідання Комісії не проводяться.
У разі відсутності секретаря, за рішенням голови Комісії (заступника голови) обов'язки секретаря покладаються на іншого члена Комісії.
( Підпункт 2.1 пункту 2 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я № 1034 від 10.12.2012 )
2.2. До складу Комісії не можуть входити особи, які є працівниками, власниками, акціонерами тощо суб'єктів господарювання - претендентів на участь у процедурі державних закупівель, що провадяться МОЗ України.
2.3. У разі виникнення конфлікту інтересів (відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" ) та неможливості через це брати участь у роботі Комісії, її члени письмово повідомляють про це голову Комісії.
3. Організація роботи Комісії, права та обов'язки її членів
3.1. Головними принципами у діяльності Комісії є об'єктивне та неупереджене врахування потреб закладів охорони здоров'я у лікарських засобах, виробах медичних та інших товарів, робіт і послуг, що закуповуватимуться на виконання державних цільових програм та комплексних заходів програмного характеру МОЗ України.
3.2. Формою роботи Комісії є засідання.
3.3. Засідання Комісії веде її голова або заступник голови.
3.4. Засідання Комісії є правомочним, якщо в ньому беруть участь не менш як дві третини її членів (за винятком членів Комісії з правом дорадчого голосу).
Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більш як половина від затвердженого складу членів Комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.
3.5. Рішення Комісії оформляються протоколами, які підписує голова та всі присутні на засіданні члени Комісії.
Протокол засідання Комісії затверджується заступником Міністра, який відповідно до розподілу обов'язків здійснює контроль та координацію діяльності відповідного структурного підрозділу МОЗ України (далі - заступник Міністра).
Заступник Міністра може подавати рішення Комісії на розгляд експертів, визначивши їх кандидатури з числа фахівців, що не входять до складу Комісії. У випадку, якщо заступник Міністра не згоден з викладеним в протоколі, він повертає протокол на доопрацювання із зауваженнями або скликає погоджувальну нараду для прийняття рішення щодо затвердження протоколу.
3.6. Голова Комісії:
організовує роботу Комісії;
забезпечує скликання і проведення засідань Комісії;
визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії;
оголошує порядок денний засідання;
подає на затвердження заступнику Міністра протокол засідання Комісії
підписує рішення Комісії.
3.7. Секретар Комісії:
інформує членів Комісії про час і місце проведення засідання;
веде і оформляє протокол засідання Комісії, а також інші документи за дорученням голови Комісії;
забезпечує відповідно до чинного законодавства зберігання документів Комісії;
направляє до Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення затверджений заступником Міністра оригінал протоколу Комісії для збору заявок.
3.8. Член Комісії має право:
вивчати матеріали, подані на розгляд Комісії;
брати участь у прийнятті рішення шляхом голосування;
висловлювати окрему думку з оформленням її у письмовому вигляді.
3.9. Член Комісії зобов'язаний:
забезпечити подання на засідання Комісії інформації (матеріалів) відповідно до повноважень структурного підрозділу, який він представляє;
брати участь у прийнятті рішень шляхом голосування;
виконувати доручення голови Комісії в рамках роботи Комісії;
підписувати рішення Комісії.
Голова, заступник голови та члени Комісії в межах повноважень, визначених цим Положенням, несуть встановлену законодавством відповідальність за вчинення антиконкурентних дій, визначених статтею 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" , розголошення конфіденційної інформації та неналежне виконання своїх обов'язків під час роботи Комісії, за порушення вимог Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" .
Директор Департаменту
фінансово-ресурсного
забезпечення


О.І. Левицький
Додаток
до пункту 1
Положення про Комісію МОЗ України
з розробки вихідних даних,
затвердженого наказом МОЗ України
30.12.2011 № 1019
ЗАТВЕРДЖЕНО
Перший заступник/ Заступник Міністра
підпис (прізвище)
"___" _________ 2012 р.
ПРОТОКОЛ №
Комісії ________________________________________________________________
I. Обґрунтування визначення номенклатури _______________________________
II. Мета закупівлі _____________________________________________________
III. Основні положення _________________________________________________
Номенклатура лікарських засобів, передбачених для закупівлі у 201_ році
№ п/пМіжнародна непатентована назваФорма випуску, дозуванняНаявність реєстрації (номер свідоцтва про державну реєстрацію)Наявність затвердження протоколу лікування (наказ МОЗ України від №)Відповідність постанові КМУ від 05.09.96 № 1071
(код АТХ)
Відповідність Державному формуляру лікарських засобів або інших доказових джерелЦіна відповідно до Реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення або інформації уповноважених підприємств, установ і організацій, або інформації із загальновідомих та доступних джерел, або ціна закупівлі за результатами процедури у попередньому бюджетному періоді (якщо такі закупівлі проводились)
Голова Комісії підпис прізвище
Члени Комісії підпис прізвище
ЗАТВЕРДЖЕНО
Перший заступник / Заступник
Міністра підпис (прізвище)
"___" ____________ 201_ р.
ПРОТОКОЛ №
Комісії ________________________________________________________________
I. Обґрунтування визначення номенклатури _______________________________
II. Мета закупівлі _____________________________________________________
III. Основні положення _________________________________________________
Номенклатура виробів медичних, передбачених для закупівлі у 201_ році
№ п/пНазва медичного виробуОдиниця виміруНаявність реєстраціїВідповідність постанові КМУ від 05.09.96 № 1071
(код АТХ)
Ціна відповідно до Реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення або інформації уповноважених підприємств, установ і організацій, або інформації із загальновідомих та доступних джерел, або ціна закупівлі за результатами процедури у попередньому бюджетному періоді (якщо такі закупівлі проводились)
Голова Комісії підпис прізвище
Члени Комісії підпис прізвище
( Додаток в редакції Наказів Міністерства охорони здоров'я № 1034 від 10.12.2012, № 699 від 01.10.2014 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
30.12.2011 № 1019
ПОРЯДОК
підготовки та затвердження рішення Комісії МОЗ України з розробки вихідних даних
1. Вихідні дані розробляються Комісією МОЗ України з метою забезпечення закладів охорони здоров'я необхідними лікарськими засобами, виробами медичними та іншими товарами, роботами і послугами, що закуповуватимуться на виконання державних цільових програм та комплексних заходів програмного характеру МОЗ України за державні кошти.
Вихідні дані застосовуються при складанні бюджетних запитів, паспортів бюджетних програм та порядків використання коштів державного бюджету Департаментом фінансово-ресурсного забезпечення, а також для поточного та перспективного планування.
2. При формуванні вихідних даних Комісія використовує:
- завдання і заходи державних цільових програм, у разі їх відсутності відповідно до фактичних потреб;
- Державний реєстр медичної техніки і виробів медичного призначення;
- Державний реєстр лікарських засобів України;
- Державний формуляр лікарських засобів, протоколів та стандартів надання медичної допомоги за різними нозологіями;
- Реєстр оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення;
- фармакоекономічні показники;
- протоколи та стандарти надання медичної допомоги за різними нозологіями, що ґрунтуються на доказовій базі;
- доказову базу застосування (джерелами для підтвердження доказової бази є Державний формуляр лікарських засобів, примірний формуляр ВООЗ, Британський національний формуляр та інші джерела);
- граничні обсяги видатків, доведених Міністерством фінансів України;
- табелі оснащення, статистичні дані, вимоги.
Постанову Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2012 року № 794 "Питання декларування зміни оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, які закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів" в частині задекларованих цін на лікарські засоби (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів, медичних газів) і вироби медичного призначення, оптово-відпускні ціни на які внесені до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, які придбаваються повністю або частково за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків до задекларованої зміни оптово-відпускної ціни з урахуванням мита, податку на додану вартість, за умови оподаткування такої продукції.
( Пункт 2 доповнено абзацом тринадцятим згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1034 від 10.12.2012 )
3. Під час формування вихідних даних Комісія має забезпечити, по можливості, максимальне охоплення життєво необхідними лікарськими засобами та виробами медичного призначення (наприклад, препарати 1-2 ряду тощо).
4. Ціна на лікарські засоби та вироби медичні визначається Комісією на основі інформації, наданої Управлінням фармацевтичної діяльності згідно з даними, що містяться у Реєстрі оптово-відпускних цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, за результатами конкурсних торгів попереднього року та інформації уповноважених підприємств, установ і організацій або інформації із загальновідомих та доступних джерел.
( Пункт 4 в редакції Наказів Міністерства охорони здоров'я № 1034 від 10.12.2012, № 699 від 01.10.2014 )
5. У вихідних даних не дозволяється посилатися на конкретні торговельні назви, окрім випадків, коли через специфіку предмета закупівлі конкуренція на ринку відсутня або обмежена. Якщо таке посилання є необхідним, до певної номенклатури додаються нормативні, технічні та інші документи, які підтверджують факт відсутності або обмеження конкуренції.
Директор Департаменту
фінансово-ресурсного
забезпечення


О.І. Левицький