• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про митний контроль та митне оформлення міжнародних поштових відправлень

Державна митна служба України , Державний комітет звязку та інформатизації України  | Наказ, Положення від 27.10.1999 № 680/108
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України , Державний комітет звязку та інформатизації України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 27.10.1999
  • Номер: 680/108
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України , Державний комітет звязку та інформатизації України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 27.10.1999
  • Номер: 680/108
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 680/108 від 27.10.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 1999 р.
за N 791/4084
Про затвердження Положення про митний контроль та митне оформлення міжнародних поштових відправлень
З метою встановлення порядку митного контролю і митного оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в міжнародних поштових відправленнях підприємствами поштового зв'язку,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про митний контроль та митне оформлення міжнародних поштових відправлень (додається).
2. Управлінню справами Держмитслужби (Максимов Ю.Ю.) забезпечити тиражування та розсилку цього наказу до митних органів.
3. Управлінню стандартизації, сертифікації і метрології Державного комітету зв'язку та інформатизації України (Вознюк В.І.) довести цей наказ до Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта".
4. Начальникам митних органів проінформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та митних брокерів, що працюють у зонах діяльності митних органів, про затверджений цим наказом порядок справляння належних платежів при митному оформленні міжнародних поштових відправлень.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держмитслужби Соболя І.М., заступника Голови Державного комітету зв'язку та інформатизації України Орленка М.П.
6. Вважати такими, що не застосовуються, Правила таможенного контроля за международными почтовыми отправлениями Головного митного управління Міністерства зовнішньої торгівлі СРСР.
В.о.Голови Державної
митної служби України
Голова Державного комітету
зв'язку та інформатизації
України

О.Б.Єгоров


О.Б.Шевчук
Затверджено
Наказ Державної митної служби
України і Державного комітету
зв'язку та інформатизації
України 27.10.99 N 680/108
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 листопада 1999 р.
за N 791/4084
Положення про митний контроль та митне оформлення міжнародних поштових відправлень
1. Терміни та визначення, що вживаються в цьому Положенні
Міжнародні поштові відправлення (далі - МПВ) - упаковані та оформлені відповідно до вимог Актів Всесвітнього поштового союзу (далі - ВПС) та Правил користування послугами поштового зв'язку листи (прості, рекомендовані), відправлення з оголошеною цінністю, поштові картки (прості, рекомендовані), бандеролі та спеціальні мішки з позначкою "М" (прості, рекомендовані), дрібні пакети, поштові посилки (звичайні, з оголошеною цінністю), відправлення прискореної пошти з позначкою EMS, які приймаються для пересилання за межі України, надходять до України або переміщуються територією України транзитом підприємствами поштового зв'язку.
Підприємство поштового зв'язку - підприємство, що здійснює свою господарську діяльність для забезпечення функціонування засобів, споруд та мереж поштового зв'язку з метою надання послуг поштового зв'язку.
Місце міжнародного поштового обміну (далі - ММПО) - виробничий підрозділ підприємства поштового зв'язку, який здійснює оброблення МПВ, які пересилаються юридичними та фізичними особами з України, в Україну та відкритим транзитом через її територію за призначенням. У ММПО МПВ пред'являються працівнику митниці для здійснення митного контролю та митного оформлення.
Пункт міжнародного поштового обміну (далі - ПМПО) - виробничий підрозділ підприємства поштового зв'язку, який здійснює безпосередній обмін депешами з міжнародною поштою із зарубіжними поштовими службами.
Підрозділ митниці (далі - ПМ) - підрозділ митниці, який здійснює в ММПО митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ (або митний контроль депеш у ПМПО).
Депеша - мішок або декілька мішків з письмовою кореспонденцією, газетами, поштою у великій кількості, дрібними пакетами, відправленнями з оголошеною цінністю, посилками (або група посилок, не запакована в поштову тару) і порожніми мішками, які відправляються водночас з місця міжнародного поштового обміну однієї країни до іншої згідно з планом направлення міжнародної пошти за однією письмовою картою CN 31, CN 32 або посилковою картою CP 86, CP 87.
Адресат (одержувач) МПВ - фізична або юридична особа, якій адресується МПВ.
Відправник МПВ - фізична або юридична особа, яка здає підприємству поштового зв'язку МПВ для пересилання.
Митниця відправлення - митний орган України, з якого починається митний контроль за переміщенням МПВ.
Митниця призначення - митний орган України, де закінчується митний контроль за переміщенням МПВ.
2. Загальні положення
2.1. Положення про митний контроль та митне оформлення МПВ (далі - Положення) установлює порядок митного контролю та митного оформлення в ММПО товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ юридичних та фізичних осіб, а в ПМПО - порядок митного контролю депеш.
2.2. У ММПО ПМ виконує функції як митниці відправлення, так і митниці призначення щодо здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ.
До функцій митниці відправлення належать:
митний контроль, митне оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ фізичних осіб за напрямками їх оброблення підприємствами поштового зв'язку;
митний контроль та переадресування в установленому порядку вхідних МПВ юридичних осіб у зону діяльності митниці, де вони взяті на облік;
митне оформлення та направлення вихідних МПВ юридичних осіб у зону діяльності митниці призначення;
підготовка і складання в установленому порядку статистичних даних щодо оформлених у митному відношенні МПВ фізичних осіб.
До функцій митниці призначення належать:
митний контроль, митне оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ юридичних осіб, розташованих у зоні діяльності митниці;
підготовка і складання в установленому порядку статистичних даних щодо оформлених у митному відношенні МПВ юридичних осіб.
2.3. Митний контроль товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, здійснюється виключно в належним чином облаштованих підприємствами поштового зв'язку службових приміщеннях, у яких установлюється зона митного контролю.
2.4. Кількісний склад співробітників підрозділу митниці в ММПО встановлюється митницею з урахуванням обсягів МПВ і має забезпечувати якість митного контролю та митного оформлення в терміни, передбачені пунктом 4.10 цього Положення.
3. Декларування МПВ
3.1. Товари та інші предмети, які переміщуються в МПВ юридичних та фізичних осіб (крім особистих листів громадян), підлягають декларуванню митним органам у встановленому порядку.
3.2. Для декларування товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, використовуються уніфіковані міжнародні бланки встановлених форм згідно з положеннями Актів ВПС:
митна декларація CN 23 (обов'язкова при пересиланні посилок, можлива при пересиланні дрібних пакетів, бандеролей);
ярлик "Митниця CN 22" (можливий при пересиланні дрібних пакетів та бандеролей).
3.3. У разі недекларування відправником товарів та інших предметів або відсутності митної декларації CN 23 до МПВ працівником ММПО складається в трьох примірниках акт за формою 51, у якому наводиться поіменний перелік предметів у МПВ. Акт підписується і працівником ПМ.
Один примірник цього акта долучається до супровідних документів до МПВ, другий - залишається в справах ММПО, третій - передається ПМ.
У цьому разі під час митного огляду співробітник ПМ наводить перелік предметів, що містяться в МПВ, у примірнику митної декларації CN 23. Митна декларація разом з примірником акта залишається в справах ПМ, але не вважається декларуванням предметів, що містяться в МПВ, не замінює декларації відправника МПВ, а кваліфікується як перелік предметів у МПВ.
4. Митний контроль
4.1. ПМ та ПМПО узгоджують технологічну схему оброблення, митного контролю вхідних, вихідних та транзитних депеш.
4.2. ПМ та ММПО узгоджують технологічну схему оброблення, митного контролю і митного оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ.
4.3. Митний контроль і митне оформлення товарів та інших предметів, що містяться в МПВ, здійснюються за відсутності відправника (одержувача) МПВ.
Митний контроль МПВ здійснюється оглядовою комісією в складі трьох осіб - одного працівника ПМ та двох працівників ММПО - у спеціально виділених приміщеннях, облаштованих з урахуванням обсягу роботи.
Розпакування, зважування та упакування МПВ здійснюються працівниками ММПО в присутності працівника ПМ.
4.4. Товари та інші предмети, які переміщуються в МПВ, окрім митного контролю, можуть підлягати санітарному, ветеринарному, фітосанітарному, радіологічному, екологічному та іншим видам контролю.
Митне оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, може бути завершене тільки після закінчення цих видів контролю.
4.5. Митний контроль товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, здійснюється службовими особами митниці шляхом перевірки документів, необхідних для такого контролю, митного огляду, переогляду, обліку предметів у МПВ, а також іншими способами, що не суперечать законодавству України.
4.6. Митний огляд МПВ здійснюється, як правило, без їх розпакування, з використанням технічних засобів контролю.
4.7. Митний огляд з розпакуванням МПВ здійснюється в таких випадках:
якщо товари та інші предмети в МПВ задекларовано загальним найменуванням або нерозбірливо;
якщо товари та інші предмети в МПВ підлягають контролю з боку інших державних органів контролю;
якщо товари та інші предмети в МПВ підлягають оподаткуванню згідно із законодавством України;
за відсутності митної декларації CN 23 та ярлика "Митниця CN 22" або в разі їх незаповнення;
якщо згідно з вимогами поштових правил МПВ є дефектним (пошкодження оболонки, невідповідність заявленій вазі тощо).
При цьому в двох останніх випадках МПВ пред'являються до митного огляду разом з актом форми 51, який складається працівником ММПО і підписується членами оглядової комісії.
Про розходження у вазі, у кількості товарів та інших предметів, а також за наявності будь-яких дефектів, виявлених при здійсненні митного огляду МПВ, працівниками ММПО складається в трьох примірниках акт за формою 51, який підписується членами оглядової комісії. Один примірник такого акта разом з МПВ та іншими супровідними документами передається ПМ.
4.8. Для здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що надходять в Україну в МПВ (крім бандеролей та листів з укладенням предметів, які підлягають митному контролю), працівники ММПО пред'являють співробітникам ПМ у зону митного контролю перелік, складений за встановленим Державним комітетом зв'язку та інформатизації України зразком, та МПВ, наведені в ньому, разом з митними деклараціями CN 23, супровідними адресами на бланках CP 71 та іншими потрібними документами.
По одному примірнику переліку та митної декларації CN 23 залишається в ПМ.
4.9. Бандеролі з друкованою продукцією, листи з укладеннями предметів, які підлягають митному контролю, а також посилки, дрібні пакети, відправлення з оголошеною цінністю, відправлення з позначкою EMS пред'являються ПМ за накладною форми 16 разом із супровідними документами до них у разі їх наявності. Митний контроль їх здійснюється з використанням технічних засобів.
По одному примірнику накладної форми 16 та митної декларації CN 23 в разі її наявності залишається в ПМ.
4.10. Для здійснення митного огляду товарів та інших предметів, що пересилаються в МПВ з України, ММПО пред'являють співробітникам ПМ у зону митного контролю накладну форми 16 та МПВ, наведені в ній, разом з митними деклараціями CN 23, супровідними адресами на бланках CP 71 та іншими потрібними документами.
По одному примірнику накладної форми 16 та митної декларації CN 23 залишається в ПМ.
4.11. Працівники ММПО та ПМ у ММПО здійснюють оброблення та митне оформлення товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, у термін, що не перевищує 5 діб; для письмової кореспонденції - не перевищує 48 годин. У разі збільшення обсягів надходження МПВ у передсвяткові дні цей термін може бути збільшений до 10 діб. Митне оформлення відправлень міжнародної прискореної пошти (EMS) здійснюється в першу чергу.
4.12. Мішки з порожньою тарою, що пересилаються за межі України або надходять в Україну з-за кордону, пропускаються за наявності на них непошкоджених пломб, відбитків печаток, перев'язу ММПО. При цьому відмітки ПМ у ММПО на накладних CN 37, CN 38, CN 41 не проставляються.
5. Контроль за доставкою МПВ
5.1. Контроль за доставкою МПВ юридичних осіб у митницю призначення за місцем розташування одержувача здійснює ПМ з ММПО в порядку, установленому Держмитслужбою України.
5.2. Контроль за доставкою МПВ фізичних осіб у ММПО та з ММПО здійснюється підприємством поштового зв'язку в порядку загального контролю за проходженням МПВ без залучення до цього митниці.
6. Митне оформлення МПВ
6.1. Вхідні МПВ пред'являються в ММПО для митного контролю та митного оформлення за уніфікованими міжнародними супровідними документами.
6.2. МПВ, які переміщуються з ММПО за кордон, випускаються ПМ за наявності на накладних форми 16 та форм CN 37, CN 38 відтисків штампа "Під митним контролем" та особистої номерної печатки інспектора ПМ у ММПО. Один примірник накладної залишається в справах ПМ.
6.3. На митних деклараціях і на переліках (або накладних форми 16) МПВ, що містять предмети, які підлягають контролю державними органами контролю (пункт 3.1 цього Положення), інспектор ПМ в ММПО проставляє штамп "ПРЕД'ЯВИТИ __________" (зазначається найменування відповідної служби контролю). Митне оформлення цих МПВ може бути завершене після вирішення питання про пропуск їх відповідними органами державного контролю.
6.4. Транзитні МПВ (крім таких, що містять заборонені предмети) пропускаються через митний кордон у порядку, установленому Всесвітньою поштовою конвенцією (у режимі свободи транзиту) та іншими міжнародними угодами України.
Митне оформлення транзитних МПВ здійснюється в ММПО за відповідними супровідними поштовими документами (CN 37, CN 38) у порядку, установленому для МПВ, які переміщуються з ММПО за кордон (пункт 6.2 цього Положення).
7. Умови та порядок нарахування платежів при митному оформленні МПВ
7.1. Нарахування та справляння платежів при митному оформленні товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, здійснюються згідно із законодавством України.
Контроль за термінами та повнотою перерахування платежів, які нараховуються ПМ при митному оформленні МПВ здійснюється митницею в ММПО на підставі угод, укладених між митницею та підприємством поштового зв'язку, якому підпорядковано це ММПО.
7.2. Нарахування платежів при митному оформленні здійснюється співробітником ПМ на бланку оглядового розпису форми М 15 (додаток 1), який виписується в 3 примірниках, із зазначенням відмітних ознак пойменованих в оглядовому розписі предметів, їх кількості та коду за ТН ЗЕД.
Перший примірник оглядового розпису залишається в ПМ в ММПО.
Другий примірник передається ММПО для вручення адресату МПВ.
Третій примірник передається до відділу бухгалтерського обліку, звітності, контролю та розрахунків по митних платежах з Державним бюджетом митниці.
Інспектор ПМ передає ММПО також відривний корінець першого примірника оглядового розпису для дебіторського запису і контролю за подальшим перерахуванням бухгалтерією підприємства поштового зв'язку нарахованих сум митних платежів на відповідний рахунок митниці.
На переліках, супровідних документах до МПВ, що містять товари та інші предмети, на які ПМ нараховано платежі, а в тих випадках, коли наявність таких документів не передбачено, на оболонках МПВ проставляється штамп "ПІДЛЯГАЄ ВИДАЧІ АДРЕСАТУ ПІСЛЯ СПЛАТИ ПЛАТЕЖІВ, НАРАХОВАНИХ МИТНИЦЕЮ".
7.3. Нараховані співробітником ПМ суми платежів справляються в порядку, установленому Держмитслужбою України, і сплачуються адресатом підприємству поштового зв'язку, яке видає МПВ.
Підприємство поштового зв'язку перераховує на рахунок митниці в ММПО платежі, які нараховані ПМ при здійсненні митного оформлення МПВ, з обов'язковим зазначенням у платіжному дорученні валових номерів МПВ, сум та видів цих платежів.
У разі неповного або несвоєчасного проведення розрахунків ММПО з митницею в ММПО митниця застосовує штрафні санкції до підприємства поштового зв'язку, якому підпорядковано це ММПО, відповідно до законодавства України.
7.4. Якщо митна вартість товарів та інших предметів, які переміщуються в МПВ, не перевищує встановлені законодавством України норми, то митні платежі не нараховуються. На переліках і супровідних документах до таких МПВ, а якщо наявність таких документів не передбачена, то на оболонках МПВ проставляється штамп "БЕЗ СПЛАТИ МИТНИЦІ ПЛАТЕЖІВ".
8. Предмети, які не підлягають пропуску через митний кордон України в МПВ
Не підлягають пропуску через митний кордон України в МПВ предмети:
заборонені до переміщення через митний кордон України згідно із законодавством України;
відправлені з порушенням митних та поштових правил;
на переміщення яких через митний кордон України встановлено обмеження внаслідок застосування державних заходів нетарифного регулювання (ліцензування, сертифікації тощо) або щодо яких діє дозвільна система з боку державних органів контролю, у разі відсутності відповідних дозвільних документів.
9. Порядок митного контролю МПВ з предметами, які не підлягають пропуску через митний кордон України
9.1. Предмети, які заборонені до переміщення через митний кордон України та мають ознаки контрабанди або порушення митних правил, затримуються і зберігаються митницею до прийняття рішення щодо подальшого розпорядження ними в установленому порядку.
У разі відсутності ознак контрабанди або порушення митних чи поштових правил МПВ з предметами, забороненими до переміщення через митний кордон України, пропуску в Україну не підлягають і повертаються місцем міжнародного поштового обміну відправникам МПВ.
9.2. МПВ з предметами, на переміщення яких через митний кордон України встановлено обмеження, у встановленому порядку зберігаються підприємством поштового зв'язку під митним контролем до подання ПМ відповідних дозвільних документів або до закінчення встановленого поштовими правилами терміну зберігання МПВ. В останньому разі на супровідних документах та переліках (накладних форми 16) таких МПВ інспектором митниці проставляється штамп "НЕ ПІДЛЯГАЄ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ з причини ________" і МПВ у встановленому порядку повертаються підприємством поштового зв'язку відправникам.
10. Порушення митних правил та відповідальність за такі порушення
10.1. Відправники МПВ, а також підприємства поштового зв'язку несуть відповідальність за порушення митних правил згідно із законодавством України.
10.2. Про вчинення порушення митних правил відповідна службова особа підрозділу митниці в ММПО складає протокол за формою, що встановлюється Державною митною службою України. Один примірник протоколу долучається до супровідних документів до МПВ для вручення адресату.
11. Особливості проходження і зберігання МПВ під митним контролем
11.1. Відповідно до правил поштового зв'язку матеріальну відповідальність за втрату, крадіжку, пошкодження МПВ перед відправниками (одержувачами) МПВ несуть підприємства поштового зв'язку згідно з вимогами ВПС. До їх компетенції належать також розпорядження МПВ, не пропущеними згідно із законодавством України, та інформування відправників про причини їх повернень.
11.2. При поверненні МПВ за митний кордон України працівники ММПО пред'являють їх ПМ разом із супровідними документами для анулювання службових відміток у разі їх наявності. Причину повернення таких МПВ зазначає ММПО на бланку форми CN 15.
11.3. При поверненні в Україну МПВ, які з будь-яких причин не були видані адресату за кордоном, митницею платежі не нараховуються. Митне оформлення таких МПВ здійснюється в порядку, передбаченому для вхідних МПВ.
11.4. При зберіганні МПВ в ММПО митний збір за перебування товарів та інших предметів під митним контролем не справляється згідно з пунктом 7.5 наказу Державної митної служби України від 23.06.98 N 363 "Про затвердження Порядку справляння митних зборів, які нараховуються за вантажною митною декларацією".
12. Митне оформлення МПВ з окремими видами вкладень
12.1. Митне оформлення МПВ з окремими видами вкладень проводиться в такому порядку:
текстових, аудіо-, аудіовізуальних матеріалів та інших носіїв інформації - за наявності дозволу відповідного державного органу (висновку митниці);
обладнання та приладів спеціального призначення - за наявності дозволів Державної служби експортного контролю України або інших уповноважених органів відповідно до законодавства України;
інших видів вкладень, підконтрольних органам державного контролю, - за погодженням з відповідними органами державного контролю.
13. Розгляд претензій
13.1. Заяви фізичних та юридичних осіб розглядаються в порядку, установленому законодавством України:
а) щодо матеріальних претензій, порядку і термінів проходження МПВ - підприємствами поштового зв'язку;
б) щодо нарахованих митних платежів і затриманих чи вилучених митницею предметів - митними органами.
Начальник Управління організації
митного контролю

О.С.Більчук
Додаток 1
до п.7.2 Положення про митний контроль
та митне оформлення міжнародних
поштових відправлень
Бланк оглядового розпису (форма М 15)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ДЕРЖАВНА МИТНА Інформація до відома адресата: | |
СЛУЖБА УКРАЇНИ | | М 15
у МПВ фізичних осіб припускається | |
пересилання предметів, як правило, | |
для особистих потреб одержувача. | |
| |
______ 199_ р. ОГЛЯДОВИЙ РОЗПИС N | |
| |
Назва | |
митниці __________________________ | |митниця
| |
Вид МПВ _________ Валовий N ______ | | Д/р N
| |"__"____ 199_ р.
Прізвище адресата ________________ | |
| |Адреса одержувача:
Адреса одержувача ________________ | |__________________
| |__________________
Країна відправлення |Лі- |
|нія | Митні платежі
|від-|--------------------
|риву|Вид | |
| |платежу|грн. коп. |
----------------------------------------------------------------------------------------------------| |-------+-----------|
| N |Найме- |Кіль-|Код за| Митні платежі | |Митні | |
|з/п|нування |кість|ТН ЗЕД|-------------------------------------------------------------------------| |збори | |
| |предме- | | | Митні збори | Мито | Акцизний збір | ПДВ | Усього | |-------+-----------|
| |тів, їх | | |---------------+---------------+---------------+---------------+---------| |Мито | |
| |відмітні| | |Став-| Сума |Став-| Сума |Став-| Сума |Став-| Сума | Сума | |-------+-----------|
| |ознаки | | |ка |---------|ка |---------|ка |---------|ка |---------+---------| |Акциз- | |
| |та ціна | | | |грн.|коп.| |грн.|коп.| |грн.|коп.| |грн.|коп.|грн.|коп.| |ний | |
|---+--------+-----+------+-----+----+----+-----+----+----+-----+----+----+-----+----+----+----+----| |збір | |
|---+--------+-----+------+-----+----+----+-----+----+----+-----+----+----+-----+----+----+----+----| |-------+-----------|
|---+--------+-----+------+-----+----+----+-----+----+----+-----+----+----+-----+----+----+----+----| |ПДВ | |
|---+--------+-----+------+-----+----+----+-----+----+----+-----+----+----+-----+----+----+----+----| |-------+-----------|
|---+--------+-----+------+-----+----+----+-----+----+----+-----+----+----+-----+----+----+----+----| |Усього | |
----------------------------------------------------------------------------------------------------| |--------------------
| |Сума словами:
| |____________________
| |____________________
Митні платежі нарахував | |МПВ підлягає видачі
| |адресату після
Інспектор (підпис розбірливо) | |стягнення суми мит-
| |них платежів
| |
| |Інспектор митниці:
| |____________________
| |