• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження: Тимчасової інструкції про порядок виконання кримінального покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі; Тимчасової інструкції про організацію роботи органів внутрішніх справ та органів виконання покарань, що не повязані з позбавленням волі, щодо контролю за поведінкою осіб, які засуджені до позбавлення волі умовно, з іспитовим строком або з відстрочкою виконання вироку; Тимчасової інструкції про порядок виконання кримінального покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатись певною діяльністю

Державний департамент України з питань виконання покарань , Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Інструкція від 17.07.1999 № 91/565 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний департамент України з питань виконання покарань , Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 17.07.1999
  • Номер: 91/565
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний департамент України з питань виконання покарань , Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 17.07.1999
  • Номер: 91/565
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 91/565 від 17.07.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 листопада 1999 р.
за N 779/4072
Про затвердження: Тимчасової інструкції про порядок виконання кримінального покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі; Тимчасової інструкції про організацію роботи органів внутрішніх справ та органів виконання покарань, що не пов'язані з позбавленням волі, щодо контролю за поведінкою осіб, які засуджені до позбавлення волі умовно, з іспитовим строком або з відстрочкою виконання вироку; Тимчасової інструкції про порядок виконання кримінального покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатись певною діяльністю
Відповідно до Указу Президента України від 12 березня 1999 р. N 248/99 "Про виведення Державного департаменту України з питань виконання покарань з підпорядкування Міністерству внутрішніх справ України" та у зв'язку з тим, що питання контролю за засудженими умовно, а також з відстрочкою виконання вироку не врегульовано, та беручи до уваги актуальність завдань, покладених на органи виконання покарань, що не пов'язані з позбавленням волі,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити:
1.1. Тимчасову інструкцію про порядок виконання кримінального покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі (додається).
2. Начальникам управлінь та відділів Державного департаменту України з питань виконання покарань у Автономній Республіці Крим та областях, ГУМВС України у Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, УМВС України в областях, м.Севастополі - забезпечити вивчення інструкцій працівниками органів виконання покарань та відповідними службами органів внутрішніх справ і прийняти від них заліки.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ МВС України від 3 березня 1992 р. N 52.
Директор Державного департаменту
України з питань виконання покарань
генерал-лейтенант внутрішньої служби
Міністр внутрішніх справ України
генерал внутрішньої служби


І.В.Штанько

Ю.Ф.Кравченко
Затверджено
Наказ Державного департаменту
України з питань виконання
покарань та МВС України
17.07.99 N 91/565
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 листопада 1999 р.
за N 779/4072
Тимчасова інструкція про порядок виконання кримінального покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі
1. Загальні положення
1.1. Інструкцію розроблено відповідно до статей 29, 30 КК України, статей 407 та 410 КПК України, статей 94 - 107 ВТК України, а також Положення про Державний департамент України з питань виконання покарань, затвердженого Указом Президента України від 31.07.98 N 827/98. Підставою для притягнення засудженого до відбування кримінального покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі є відповідне судове рішення (вирок, постанова або ухвала), яке набрало законної сили.
1.2. Виконанням цього виду покарання відають відділи (відділення, групи) виконання покарань, що не пов'язані з позбавленням волі Державного департаменту України з питань виконання покарань в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи виконання покарань).
1.3. Виправні роботи без позбавлення волі відбуваються за місцем роботи засудженого або в інших місцях, що їх визначають органи виконання покарань, але в районі проживання засудженого, з урахуванням його працездатності і, за можливості - спеціальності. Щодо неповнолітнього, крім того, враховується потреба забезпечення належного нагляду за його поведінкою і здобуття ним виробничої кваліфікації.
Виправні роботи без позбавлення волі відбуваються на державних і громадських підприємствах, в установах та організаціях.
1.4. Особа, засуджена до виправних робіт за місцем роботи, залишається працювати на підприємстві, в установі або в організації, де вона працювала до засудження, на тій самій посаді або роботі, крім випадків, передбачених частиною першою статті 30 Кримінального кодексу України. Переведення цих осіб на іншу посаду або роботу може провадитися на загальних підставах, передбачених законодавством про працю.
Якщо засуджений на момент звернення вироку до виконання не працює, то органи виконання покарань пропонують засудженому в п'ятнадцятиденний строк влаштуватися на роботу і, за потреби, допомагають йому в працевлаштуванні.
1.5. Засуджений до виправних робіт без позбавлення волі в інших місцях має бути звільнений з підприємства, установи чи організації, де він працює, після чого орган виконання покарань не пізніше десятиденного строку повинен видати йому направлення для працевлаштування на інше підприємство, в установу чи в організацію.
Виправні роботи в інших місцях відбуваються засудженим у межах населеного пункту, де він проживає, або в місцевості, звідки він має можливість щоденно повертатися до місця постійного проживання.
1.6. Засуджені до виправних робіт без позбавлення волі зобов'язані неухильно дотримуватись порядку відбування покарання, встановленого Виправно-трудовим кодексом України, а також з'являтись до органів виконання покарань за їх викликом. У разі невиконання цієї вимоги без поважних причин - засуджений може бути підданий приводу.
1.7. Діяльність органів виконання покарань грунтується на суворому додержанні чинного законодавства.
1.8. Нагляд за додержанням законів при виконанні покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами. Здійснюючи вищий нагляд за додержанням законів, прокурор зобов'язаний вживати заходів до усунення їх порушень, від кого б вони не виходили, поновлення порушених правил і притягнення в установленому законом порядку до відповідальності осіб, які допустили ці порушення.
Постанови і вказівки прокурора щодо додержання правил відбування покарання, встановлених виправно-трудовим законодавством України, є обов'язковими і підлягають негайному виконанню адміністрацією виправно-трудових установ і органів, які виконують вироки судів до виправних робіт без позбавлення волі.
1.9. Для здійснення своєї діяльності органи виконання покарань мають власні печатки та бланки зі своїм найменуванням.
2. Функції, які здійснюються органами виконання покарань при виконанні виправних робіт без позбавлення волі
При виконанні вироків стосовно засуджених до виправних робіт без позбавлення волі органи виконання покарань здійснюють такі функції:
2.1. Ведуть персональний облік засуджених до даного виду покарання.
2.2. За потреби працевлаштування засуджених - видають їм відповідні направлення до центрів зайнятості населення.
2.3. Здійснюють контроль за правильністю проведення відрахувань із заробітку засуджених, а також повнотою і вчасністю перерахування їх у дохід держави.
2.4. Беруть участь у проведенні виховної роботи із засудженими.
2.5. Здійснюють контроль за додержанням адміністрацією підприємств, установ і організацій, на яких працюють засуджені, умов відбування покарання, встановлених виправно-трудовим законодавством України.
2.6. Застосовують до осіб, які відбувають виправні роботи без позбавлення волі, заходи заохочення і стягнення.
2.7. Вносять до суду стосовно засуджених, які довели своє виправлення зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці, подання про їх умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування покарання або про заміну невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням.
2.8. Порушують перед судом клопотання про заміну виправних робіт іншим, більш м'яким покаранням - стосовно засуджених, визнаних непрацездатними, які в період відбування даного покарання стали непрацездатними або захворіли на душевні або хронічні хвороби, які перешкоджають його відбуванню.
2.9. Вносять до суду стосовно засуджених, які злісно ухиляються від відбування покарання, подання про заміну їм відповідно до ст. 30 КК України невідбутого строку виправних робіт без позбавлення волі покаранням у вигляді позбавлення волі.
2.10. У випадках, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України, - порушують перед судом клопотання про відстрочку виконання вироку.
2.11. Здійснюють першочергові заходи з розшуку засуджених до виправних робіт без позбавлення волі, місце перебування яких невідоме.
2.12. Вносять до судів подання про оголошення розшуку засуджених, які, з метою ухилення від відбування виправних робіт без позбавлення волі, залишили постійне місце свого проживання.
2.13. Розглядають заяви засуджених про надання їм дозволу на звільнення з роботи за власним бажанням. Перевіряють їх обгрунтованість і виносять постанови про надання такого дозволу або відмову в ньому (додаток 1).
2.14. Своєчасно та уважно розглядають пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги громадян і засуджених з питань виконання і відбування виправних робіт, вживають заходів з усунення викладених у них недоліків.
3. Функції органів внутрішніх справ України при виконанні покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі
При виконанні покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі міські та районні органи внутрішніх справ здійснюють такі функції:
3.1. Виконують постанови судів про розшук засуджених до виправних робіт без позбавлення волі, місцезнаходження яких невідоме.
3.2. Проводять профілактичну роботу за місцем проживання осіб, засуджених до виправних робіт без позбавлення волі.
3.3. Виконують постанови судів про привід засуджених, які ухиляються від явки до них, у зв'язку із розглядом цими судами подань органів виконання покарань про заміну невідбутого ними строку виправних робіт без позбавлення волі покаранням у вигляді позбавлення волі.
3.4. Здійснюють затримання і конвоювання до слідчого ізолятора засуджених, стосовно яких подання про заміну виправних робіт на позбавлення волі були задоволені.
3.5. За запитом органів виконання покарань надають їм інформацію про притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності засуджених, які перебувають на їхньому обліку.
4. Порядок прийняття до виконання вироків стосовно засуджених до покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі. Персональний облік таких осіб
4.1. Документами, які підтверджують наявність підстав для притягнення засудженого до відбування виправних робіт, є:
- копія вироку з довідкою про набрання ним законної сили;
- копія постанови (ухвали) суду про заміну невідбутого строку покарання у вигляді позбавлення волі виправними роботами без позбавлення волі;
- копія розпорядження про виконання Указу Президента України про помилування при заміні покарання у вигляді позбавлення волі виправними роботами без позбавлення волі.
4.2. В день надходження до органу виконання покарань вироку, постанови або ухвали стосовно засудженого до виправних робіт без позбавлення волі дані про таку особу заносяться до спеціального журналу обліку осіб, засуджених до виправних робіт без позбавлення волі (додаток 2).
4.3. У такому самому порядку здійснюється реєстрація особових справ засуджених до виправних робіт без позбавлення волі, які надходять з інших органів виконання покарань.
4.4. Якщо в копіях документів, перелічених у п. 4.1 Інструкції, виявлено неясності, що перешкоджають виконанню покарань у вигляді виправних робіт без позбавлення волі, то орган виконання покарань протягом трьох днів вносить до суду, який виніс дане рішення, подання про усунення виявлених недоліків.
4.5. Якщо засуджений до виправних робіт без позбавлення волі вчинив новий злочин, за який йому було призначено такий саме вид покарання, то працівник органу виконання покарань, отримавши новий вирок стосовно даної особи, перевіряє наявність у ньому відомостей про її попереднє засудження. Якщо такі дані відсутні, то орган виконання покарань у триденний термін вносить до суду подання про призначення цьому засудженому покарання за сукупністю вироків.
До вирішення зазначеного питання судом виконання першого вироку не припиняється.
4.6. Прийнявши вирок до виконання, орган виконання покарань у триденний термін повідомляє про це суд, який виніс даний вирок (додаток 3). У разі заміни засудженому невідбутої частини покарання у вигляді позбавлення волі виправними роботами без позбавлення волі, повідомлення надсилається до установи, з якої було звільнено засудженого.
4.7. Після реєстрації копії вироку (ухвали, постанови) на кожного засудженого заповнюється облікова картка (додаток 4) та заводиться особова справа (додаток 5), в якій у подальшому зберігаються копія вироку (ухвали, постанови) суду, а також усі матеріали, що стосуються відбування даною особою покарання.
Матеріали, які є в особовій справі, підшиваються, нумеруються і заносяться до опису, розміщеного на зворотному боці її обкладинки.
Порядковий номер особової справи, облікової картки та номер, за яким у журналі зареєстровано копію вироку (ухвали, постанови), повинні збігатися.
4.8. Особові справи і картотека розміщуються в пристосованому для цього місці, яке після закінчення робочого дня зачиняється і опечатується.
4.9. Після того як засудженого було поставлено на облік органу виконання покарань, до територіального органу внутрішніх справ за місцем проживання засудженого направляється повідомлення про потребу поставлення цієї особи на профілактичний облік міліції та здійснення контролю за її поведінкою та способом життя (додаток 6).
В подальшому працівники служби дільничних інспекторів міліції не рідше одного разу на місяць здійснюють перевірки засудженого за місцем проживання та раз на квартал довідкою інформують про їх результати орган виконання покарань.
4.10. Якщо засуджений перебуває на військовому обліку або підлягає призову на дійсну військову службу, то до відповідного військового комісаріату направляється повідомлення про взяття даної особи на облік органу виконання покарань (додаток 7).
При звільненні такого засудженого від відбуття покарання до військкомату надсилається відповідна інформація.
4.11. Після взяття на облік кожний засуджений підлягає виклику до органу виконання покарань для бесіди, під час якої йому роз'яснюється порядок та умови відбування виправних робіт, а також заходи стягнення і заохочення, які можуть бути застосовані до нього.
4.12. У разі зміни засудженим місця свого постійного проживання орган виконання покарань направляє до відповідного органу виконання покарань запит про підтвердження факту проживання цієї особи на території, яка перебуває в його оперативному обслуговуванні.
Після того як на даний запит було отримано позитивну відповідь, до органу виконання покарань за новим місцем проживання засудженого направляються його особова справа і копія облікової картки. Ці документи мають бути затверджені печаткою та підписом начальника органу виконання покарань, який припиняє контроль за відбуванням даним засудженим виправних робіт без позбавлення волі.
4.13. Після отримання зазначених документів орган виконання покарань за новим місцем проживання засудженого негайно ставить цю особу на свій облік, про що повідомляє той орган виконання покарань, з обліку якого її було знято.
4.14. Особи, які відбувають виправні роботи не за місцем нарахування їм заробітної плати (якщо така робота продовжується більше двох місяців), перебувають на обліку органу виконання покарань за місцем їх фактичної роботи. Своєчасність відрахувань із заробітку таких засуджених за дорученням органу виконання покарань, на обліку якого вони перебувають, контролює орган виконання покарань за місцем нарахування їм заробітної плати.
5. Порядок притягнення до відбування покарання засуджених до виправних робіт без позбавлення волі
5.1. Вироки до виправних робіт без позбавлення волі приводяться до виконання не пізніше як у десятиденний термін з дня набрання ними законної сили або звернення їх до виконання.
5.2. У строк не більше трьох днів після прийняття даного судового рішення до виконання орган виконання покарань направляє адміністрації підприємства, установи чи організації, на якій працює засуджений, копію вироку, а також повідомлення (додаток 8), в якому зазначаються всі обов'язки, що покладаються на неї у зв'язку із засудженням до покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі працівника даного підприємства, установи чи організації.
5.3. У відповідності до ст.100 ВТК України адміністрація підприємства, установи та організації в добовий термін висилає органу виконання покарань, на обліку якого перебуває засуджений до виправних робіт без позбавлення волі, підтвердження про прийняття до виконання судового рішення стосовно нього. При цьому в повідомленні також слід зазначити день, з якого розпочато здійснення відрахувань із заробітку засудженого, а також - інформацію про заходи виправно-профілактичного впливу, які були вжиті до засудженого за місцем його роботи.
5.4. Якщо засуджений до виправних робіт без позбавлення волі не має місця роботи, за яким він міг би відбувати дане покарання, то працівники органу виконання покарань роз'яснюють даній особі потребу її найскорішого працевлаштування, а також наслідки, які може потягти за собою невиконання цієї умови, і відбирають від засудженого відповідне пояснення. За потреби орган виконання покарань видає такій особі направлення до відповідного центру зайнятості населення.
5.5. У разі притягнення засудженого до відбування покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі в інших місцях йому, під час бесіди, передбаченої п. 4.12 Інструкції, роз'яснюється обов'язковість звільнення з нинішнього місця роботи і видається розпорядження про прибуття до відповідного центру зайнятості населення для працевлаштування на новому місці роботи (додаток 9). При цьому від засудженого відбирається відповідне зобов'язання (додаток 10).
5.6. Стосовно засуджених, яких медичною комісією визнано непрацездатними або які вийшли на пенсію за віком та залишили роботу, органи виконання покарань, згідно з чинним законодавством, порушують перед судом клопотання про заміну виправних робіт більш м'яким покаранням. До вирішення цього питання засуджені до відбування виправних робіт не притягуються.
6. Обчислення строків відбування покарання засуджених до виправних робіт без позбавлення волі
6.1. Початком строку відбування покарання у вигляді виправних робіт є день, з якого розпочато здійснення відрахувань із заробітку засудженого, але не раніше дня набрання вироком законної сили.
6.2. Строк відбування виправних робіт без позбавлення волі обчислюється місяцями та днями, протягом яких засуджений працював, і з його заробітку провадилися відрахування.
6.3. Кількість днів, які були відпрацьовані засудженим до виправних робіт без позбавлення волі, повинна бути не меншою як кількість робочих днів, яка, згідно з графіком роботи даного підприємства, установи чи організації, припадає на встановлений судом календарний строк покарання.
6.4. Якщо протягом місяця засуджений відробив кількість днів, яка перевищує ту, яка була встановлена згідно з графіком роботи даного підприємства, установи чи організації, то в строк виправних робіт зараховується лише один календарний місяць.
6.5. Якщо засуджений не відробив зазначеної кількості робочих днів установленого судом календарного строку покарання і відсутні підстави, передбачені Виправно-трудовим кодексом України для зарахування не відроблених днів у строк покарання, то відбування виправних робіт продовжується до повного відроблення засудженим належної кількості днів.
6.6. До строку відбування виправних робіт без позбавлення волі також зараховується:
6.6.1. Час, протягом якого засуджений не працював з поважних причин і йому, у відповідності до закону, виплачувалася заробітна плата.
6.6.2. Час, протягом якого засуджена особа перебувала у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами або з догляду за хворим, а також час хвороби, в тому числі викликаної побутовою травмою - крім випадків, коли допомога за листком непрацездатності не виплачувалась у зв'язку із захворюванням внаслідок сп'яніння або дій, пов'язаних зі сп'янінням.
6.6.3. Час, протягом якого засудженому працівнику колективного сільськогосподарського підприємства, установи чи організації через об'єктивні умови не надавалася робота, якщо при цьому загальна кількість відроблених ним днів була не меншою від мінімуму робочих днів, що був установлений для працівників даного сільськогосподарського підприємства, установи чи організації (за рік чи за окремими його періодами);
6.6.4. Час, протягом якого засуджена особа перебувала у попередньому ув'язненні у зв'язку зі вчиненням злочину, покарання за який вона відбуває. При цьому, згідно з вироком суду, за один день перебування під вартою зараховується три дні виправних робіт.
6.6.5. Період часу між винесенням судом постанови про заміну невідбутого засудженим строку позбавлення волі на виправні роботи і фактичним звільненням останнього з місць позбавлення волі. Це саме стосується і випадків, коли така заміна здійснюється згідно з амністією.
У випадках, передбачених пп 6.6.4 і 6.6.5 Інструкції, зарахуванню в строк відбування виправних робіт підлягає кожний день перебування в місцях позбавлення волі, незалежно від того, скільки часу протягом останнього дня засуджений перебував під вартою.
6.6.6. Час, протягом якого засудженого було піддано активному протиалкогольному або протинаркотичному лікуванню в лікувально-трудових профілакторіях або в нарковідділеннях установ Міністерства охорони здоров'я України.
6.7. У строк відбування покарання не зараховується:
6.7.1. Час, протягом якого покарання не виконувалось у зв'язку із відстрочкою його виконання згідно з ухвалою суду.
6.7.2. Час, протягом якого засуджений відбував адміністративне покарання у вигляді виправних робіт або арешту, а також час, протягом якого до нього за вчинення іншого злочину застосовувався запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
6.7.3. Час перебування у відпустці без збереження заробітної плати.
6.7.4. Час хвороби, спричиненої алкогольним чи наркотичним сп'янінням.
6.7.5. Решта часу, протягом якого засуджений не працював та йому не виплачувалася заробітна плата, крім часу, наданого для догляду за хворим.
7. Здійснення відрахувань із заробітку засуджених до виправних робіт без позбавлення волі
7.1. Відрахування в доход держави провадяться за місцем роботи засудженого з усієї суми його заробітку, без виключення з них сум податків та інших обов'язкових платежів, а також - незалежно від наявності претензій до засудженого за виконавчими документами (з виплати аліментів, відшкодування завданих збитків тощо). При цьому, до суми заробітку засудженого включаються всі види грошових премій та заохочувальних виплат, передбачених системою оплати праці, які не є одноразовими винагородами, незалежно від джерел та періодичності їх виплати.
7.2. Загальний розмір відрахувань із заробітку засудженого до виправних робіт без позбавлення волі не може перевищувати 20 %.
7.3. Відрахування із заробітку засуджених до виправних робіт без позбавлення волі провадяться за кожний відроблений ними місяць, а у випадку, коли такі особи зайняті на роботі з періодичним нарахуванням заробітної плати (сезонні роботи в сільському господарстві, риболовецькі та рибопереробні підприємства, установи чи організації тощо) - у міру її нарахування.
7.4. Якщо засуджений в розмірі встановленому вироком, працює за сумісництвом на кількох підприємствах, установах чи організаціях, то відрахування провадиться за кожним місцем його роботи в розмірі, встановленому вироком.
7.5. Якщо особа, яка засуджена до виправних робіт без позбавлення волі, призивається на військові збори, то відрахування провадяться із заробітку, який нараховується їй за місцем роботи.
7.6. Відрахування також провадяться:
а) із сум, що виплачуються працівникам колективних сільськогосподарських підприємств за підсумками сільськогосподарського року;
б) із винагород, які виплачуються працівникам підприємств, установ чи організацій за підсумками роботи року;
в) із суми, в яку оцінюється вартість натуральної частини оплати праці працівників колективних сільськогосподарських підприємств та риболовецьких колгоспів.
7.7. Відрахування не проводяться з сум пенсій, виплат за соціальною допомогою та соціальним страхуванням і одноразових виплат, які не передбачені системою оплати праці (вихідна допомога новоприйнятим співробітникам; компенсація за відрядження, переведення на інше місце роботи або направлення на роботу в іншу місцевість), а також з сум компенсаційних виплат за невидані спецодяг і спецвзуття чи за використання власного інструменту тощо.
8. Порядок здійснення відрахувань із заробітків засуджених до виправних робіт без позбавлення волі
8.1. Відрахування визначеної судом частки заробітку особи, засудженої до виправних робіт без позбавлення волі, здійснюється адміністрацією підприємства, установи чи організації, де він працює, у день видачі йому заробітної плати.
8.2. Утримані кошти перераховуються в доход держави через транзитний субрахунок Державного департаменту України з питань виконання покарань у відповідній установі Національного банку України (НБУ).
8.3. При цьому на зворотному боці платіжного доручення, яким здійснюється перерахування утриманих сум, зазначаються такі дані:
кількість робочих днів, яка припадає на даний період, згідно з графіком роботи підприємства, установи чи організації;
кількість робочих днів, що були відроблені засудженим упродовж цього року;
сума заробітної плати, яка була нарахована засудженому;
сума коштів, які були утримані із його заробітку згідно з вироком суду.
8.4. Одержання утриманих коштів готівкою забороняється.
8.5. Працівники органів виконання покарань не менше як два рази на місяць відвідують відповідні установи НБУ з метою отримання розрахункових зведень, зазначених у п.8.3 Інструкції, а також виписок з поточних субрахунків та поточних транзитних рахунків.
8.6. Отримані дані про кількість відроблених засудженими днів та про здійснені з їх заробітків відрахування протягом трьох днів слід занести до облікових карток засуджених. Самі ж розрахункові дані, платіжні доручення та виписки підшиваються до особових справ засуджених.
8.7. Працівники органів виконання покарань щомісяця перевіряють за обліковими картками хід здійснення відрахувань із заробітків засуджених до виправних робіт без позбавлення волі та вживають заходів з усунення виявлених при цьому недоліків.
8.8. Якщо засуджений відбув призначений строк виправних робіт без позбавлення волі, але відрахування з його заробітної плати через її затримку не були перераховані в доход держави в повному обсязі, то даний засуджений знімається з обліку, а його облікова картка вноситься до картотеки дебіторської заборгованості, де вона перебуває до того часу, поки підприємство, установа чи організація, де працював засуджений, не перерахує в доход держави всіх належних коштів.
Працівник органу виконання покарань повинен вжити всіх передбачених законом заходів, спрямованих на погашення підприємством, установою чи організацією заборгованості за відрахуваннями із заробітку засудженого.
9. Заохочення та стягнення, що застосовуються до осіб, які відбувають виправні роботи без позбавлення волі
9.1. За зразкову поведінку і сумлінне ставлення до праці засудженому до виправних робіт без позбавлення волі начальником органу виконання покарань може бути оголошено подяку або з нього може бути знято раніше накладене стягнення.
9.2. Засуджені, які довели своє виправлення зразковою поведінкою і чесним ставленням до праці та навчання, можуть бути в установленому законом порядку представлені до умовно-дострокового звільнення від покарання або до заміни невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням.
9.3. За порушення засудженим до виправних робіт без позбавлення волі встановленого порядку відбування покарання начальник органу виконання покарань може накласти на засудженого стягнення у вигляді зауваження (додаток 11) або догани. Перед накладанням стягнення від засудженого відбирається письмове пояснення про причини допущеного порушення, яке потім долучається до особової справи цього засудженого.
9.4. Постанова про накладення на засудженого стягнення не може бути винесена після закінчення місячного терміну з дня виявлення цього порушення.
9.5. В разі ухилення засудженого від відбування виправних робіт без позбавлення волі орган виконання покарань вносить до суду подання про направлення такої особи для відбування даного покарання в інші місця, але в районі проживання даного засудженого.
9.6. Засуджений вважається таким, який ухиляється від відбування покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі, у таких випадках:
9.6.1. Якщо він не влаштувався на нове місце роботи або протягом 15 днів з моменту його звільнення з попереднього місця роботи не став на облік у Центрі зайнятості населення.
9.6.2. Якщо протягом 15 днів після переїзду на нове місце проживання він без поважних причин не з'явився до органу виконання покарань, який обслуговує дану територію.
9.6.3. Якщо він припустився прогулу або появи на роботі в стані сп'яніння.
9.7. У разі злісного ухилення засудженого до виправних робіт від відбування даного покарання орган виконання покарань може внести до суду подання (додаток 12) про заміну невідбутого ним строку виправних робіт без позбавлення волі покаранням у вигляді позбавлення волі.
9.8. При підготовці такого подання в ньому мають бути зазначені конкретні факти ухилення засудженого від відбування призначеного судом покарання (кількість прогулів, учинених без поважних причин; час, протягом якого засуджений не приступав до роботи або не з'являвся за викликом до органу виконання покарань; заходи впливу, які вживались до засудженого трудовим колективом, в якому він працює, а також - органом виконання покарань, на обліку якого він перебуває; наявність у нього адміністративних стягнень, приводів до міліції тощо).
9.9. Ухилення від відбування виправних робіт без позбавлення волі вважається злісним, якщо засуджений продовжує вчиняти дії, передбачені п. 9.6 Інструкції, після того, як йому було винесене письмове попередження про можливість заміни даного покарання позбавленням волі на той самий строк.
10. Підготовка подань про умовно-дострокове звільнення засуджених від подальшого відбування покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі або про заміну невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням
10.1. Подання про умовно-дострокове звільнення засуджених від подальшого відбування покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі або про заміну невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням (додаток 13) готуються стосовно таких засуджених, які відбули частину встановленого законом строку покарання та зразковою поведінкою і чесним ставленням до праці та навчання довели своє виправлення.
Це подання затверджується начальником відділу (відділення) виконання покарань, що не пов'язані з позбавленням волі, управлінь (відділів) Державного департаменту України з питань виконання покарань у Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та головою наглядової комісії при виконавчому комітеті місцевої ради народних депутатів.
10.2. Підготовлене подання направляється для розгляду до суду за місцем роботи засудженого.
10.3. Разом з поданням до суду направляються:
10.3.1. Особова справа засудженого до виправних робіт без позбавлення волі.
10.3.2. Копія облікової картки засудженого.
10.3.3. Матеріали, які характеризують його поведінку за місцем роботи та проживання.
10.3.4. Довідка про строк покарання, який був відбутий засудженим на день розгляду подання судом.
11. Підстави та порядок зняття з обліку засуджених до виправних робіт без позбавлення волі
11.1. Виконання покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі припиняється і засуджені знімаються з обліку у зв'язку з (зі):
1) відбуттям призначеного судом строку покарання;
2) винесення судом постанови про заміну засудженому невідбутого ним строку виправних робіт без позбавлення волі покаранням у вигляді позбавлення волі;
3) амністією;
4) помилуванням;
5) скасуванням вироку з припиненням справи;
6) винесенням судом постанови про заміну даному засудженому невідбутої ним частини виправних робіт без позбавлення волі більш м'яким покаранням;
7) зміною вироку суду із заміною раніше призначеного покарання;
8) умовно-достроковим звільненням засудженого;
9) іншими підставами, передбаченими законодавством.
11.2. Крім осіб, указаних у п.11.1, з обліку також знімаються:
1) померлі;
2) засуджені до позбавлення волі за вчинення нового злочину;
3) особи, які вибули з території, що обслуговується даним органом, у зв'язку зі зміною ними свого місця проживання.
11.3. Документами, що підтверджують наявність підстав для зняття засудженого з обліку органу виконання покарань, є:
1) розрахункові дані про час, який було включено до строку відбування цим засудженим покарання, його заробіток та відрахування з нього. За наявності таких даних затримка перерахування утриманих сум не є перешкодою для зняття засудженого з обліку (п.8.8 Інструкції);
2) постанова суду про заміну невідбутого засудженим строку виправних робіт на позбавлення волі, його умовно-дострокове звільнення від подальшого відбування даного покарання або про заміну невідбутої частини даного покарання більш м'яким;
3) постанова суду про застосування амністії;
4) розпорядження про виконання Указу Президента України про помилування;
5) копія вироку суду стосовно засудженого до виправних робіт без позбавлення волі, який у період відбування даного покарання скоїв новий злочин, а також - довідка про набрання цим вироком законної сили;
6) довідка органу реєстрації актів громадянського стану про смерть засудженого;
7) підтвердження органу виконання покарань за новим місцем проживання засудженого про поставлення цієї особи на облік.
11.4. Підстава та дата зняття засудженого з обліку фіксуються в його особовій справі та в журналі обліку засуджених до виправних робіт без позбавлення волі.
11.5. Після повного відбуття засудженим призначеного судом строку виправних робіт без позбавлення волі орган виконання покарань повідомляє адміністрацію підприємства, установи чи організації, де працює дана особа, про потребу припинити відрахування з її заробітку, а також про внесення до трудової книжки запису про час, який не підлягає зарахуванню в загальний та безперервний трудовий стаж (додаток 14).
12. Розшук засуджених до виправних робіт без позбавлення волі, місцезнаходження яких невідоме
12.1. У разі зникнення засудженого до виправних робіт з постійного місця проживання працівники органу виконання покарань здійснюють такі початкові заходи щодо розшуку даної особи:
1) проводять опитування рідних, сусідів і знайомих засудженого з метою встановлення його зв'язків та можливого місцезнаходження.
2) встановлюють через адміністрацію підприємства, установи чи організації, де працює засуджений, дані про можливе місце його перебування.
3) з метою виявлення засудженого серед затриманих або заарештованих проводять перевірки за обліками органів внутрішніх справ.
12.2. Якщо протягом місяця після закінчення початкових розшукових заходів місцеперебування засудженого залишається не встановленим, то органом виконання покарань виноситься і направляється до суду подання про винесення постанови про оголошення розшуку даної особи. Суд направляє постанову для виконання до відповідного територіального органу внутрішніх справ.
12.3. За наявності достовірних даних про те, що засуджений залишив своє постійне місце проживання з метою ухилення від відбування покарання, орган виконання покарань виносить і направляє до суду подання про заміну даній особі невідбутого нею строку виправних робіт на той саме строк позбавлення волі. Копія відповідної постанови суду направляється для виконання до відповідного територіального органу внутрішніх справ.
12.4. У разі неприбуття до обраного місця проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, якій невідбутий строк покарання було замінено виправними роботами, її розшук здійснюється відповідним територіальним органом внутрішніх справ та органом виконання покарань.
13. Строки та умови зберігання документації, що ведеться органами виконання покарань
13.1. Інструкцією встановлюються такі строки зберігання облікових документів засуджених, які перебувають на обліку органів виконання покарань:
1 рік - на особові справи і облікові картки засуджених, яких було знято з обліку.
5 років - журнали обліку засуджених.
3 роки - звіти про чисельність засуджених, які перебувають на обліку органу виконання покарань та справи з листування щодо питань виконання судових рішень.
13.2. Облікові документи засуджених до виправних робіт без позбавлення волі, відрахування із заробітків яких не були в повному обсязі перераховані до Державного бюджету, можуть бути знищені не раніше, ніж буде погашено дану заборгованість.
13.3. Особові справи і облікові картки засуджених, яких було знято з обліку, зберігаються у пачках, складених за роками та місяцями зняття засуджених з обліку.
Після закінчення строків зберігання ці документи підлягають знищенню в порядку, визначеному чинним законодавством.
Начальник відділу організації виконання
покарань, що не пов'язані з позбавленням
волі


Шкадюк В.Д.
Додаток 1
до пункту 2.13 Тимчасової інструкції
про порядок виконання кримінального
покарання у вигляді виправних робіт
без позбавлення волі
Постанова
__________________________ "___" __________ 19__ р.
Я, начальник органу виконання покарань, що не пов'язані з
позбавленням волі, ________________ області, розглянувши заяву
засудженого до виправних робіт гр-на(-ки) _______________________,
(прізвище, ініціали)
у якій він просить дозволу на звільнення з місця роботи за власним
бажанням,
ВСТАНОВИВ:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Виходячи з викладеного та беручи до уваги, що звільнення
громадянина з ______________________ є доцільним (не є доцільним),
(назва підприємства)
ПОСТАНОВИВ:
1. Дозволити звільнення гр-ну (відмовити у звільненні громадянину)
__________________________________________________________________
за власним бажанням з ____________________________________________
(назва підприємства)
2. Копію постанови направити до відділу кадрів ___________________
(назва підприємства)
Начальник відділу (відділення) _____________
(підпис)
Постанова ______________________ мені оголошена _________________
(прізвище та ініціали) (підпис засудженого)
"___" __________ 19__ р.
Місце печатки
Додаток 2
до пункту 4.2 Тимчасової інструкції
про порядок виконання кримінального
покарання у вигляді виправних робіт
без позбавлення волі
__________________________________________________________________
(назва органу виконання покарань)
Журнал обліку осіб, засуджених до виправних робіт без позбавлення волі
Почато "___" __________ 19__ р.
Закінчено "___" __________ 19__ р.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N |Прізвище,|Рік |Назва суду|Дата |За якою|Наявність|Установа|Дата ухва-|Строк |Місце ро-|Дата та |
|з/п|ініціали |народ-|та дата |набран-|ст. КК |поперед- |виконан-|лення пос-|виправ-|боти; ад-|підстави|
| | |ження |винесення |ня ви- |засуд- |ніх суди-|ня пока-|танови про|них ро-|реса, за |зняття з|
| | | |вироку |роком |жено |мостей і |рань. |адмініст- |біт, |якою про-|обліку |
| | | | |чин- | |відомості|Назва |рат. пока-|розмір |живає за-| |
| | | | |ності | |про них. |суду та |рання. |утри- |суджений | |
| | | | | | | |дата |Назва |мань | | |
| | | | | | | |ухвали. |суду, ст. | | | |
|---+---------+------+----------+-------+-------+---------+--------+----------+-------+---------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Додаток 3
до пункту 4.6 Тимчасової інструкції
про порядок виконання кримінального
покарання у вигляді виправних робіт
без позбавлення волі
Місце для
штампа
___________________________________
(назва суду, УВП)
___________________________________
(адреса)
Повідомлення
На N ____ від "___" __________ 19__ р. повідомляю, що копія вироку
(ухвали, постанови) щодо гр-на __________________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові)
засудженого "___" ___________ 19__ р., ___________ ______ судом до
(назва)
_________________________________________________________________,
(вид покарання)
одержана "____" ______________ 19___ р. та прийнята до виконання.
Начальник (інспектор) ______________
____________________________________
(назва органу виконання покарань,
прізвище,ініціали)
____________________________________ _______________
(підпис)
"___" _____________ 19__ р.
Додаток 4
до пункту 4.7 Тимчасової інструкції
про порядок виконання кримінального
покарання у вигляді виправних робіт
без позбавлення волі
Початок строку "___" __________ 19__ р.
Облікова картка на засудженого до кримінального покарання у вигляді виправних робіт без позбавлення волі
Прізвище, ім'я, по батькові ______________________________________
Рік народження __________________________________________________
Місце проживання _________________________________________________
Місце роботи _____________________________________________________
(адреса)
__________________________________________________________________
(N службового телефону відділу кадрів, бухгалтерії)
"___" _____________ 19__ р. засуджений судом _____________________
______________ за ст.____ ч.____ КК (КпАП) України до ____ місяців
виправних робіт з відрахуванням із заробітку _______ % у прибуток
держави.
Вирок набрав чинності "____" ____________ 19__ р.
Копія вироку надійшла до підрозділу із ___________________________
(назва суду чи установи
__________________________________________________________________
виконання покарань)
_______________________________________ "___" ____________ 19__ р.
Поставлений на облік "___" ____________ 19__ р.
Картку заповнив __________________________________________________
(орган виконання покарань) (прізвище, підпис)
(зворотний бік картки)
Проведення заходів з засудженим (-ою) ____________________________
__________________________________________________________________
(бесіди, привід, стягнення та інше)
Час знаходження в місцях позбавлення волі з "___" ________ 19__ р.
по "___" ___________ 19__ р.
До відбуття виправних робіт залишилось ________ роки, ______ міс.,
______ днів.
Розмір відрахувань _____________ _________________
Відрахування почато з "___" ___________ 19__ р.
-------------------------------------------------------------------
|Місяць|Кількість|Кількість |Кількість|Заро-|Відра-|Дата перераху-|
|та рік|робочих |робочих |робочих |біток|ховано|вання, N доку-|
| |днів за |днів, вк- |днів, не | | |мента; справи;|
| |графіком |лючених |включених| | |N, під яким |
| |(мінімум |до строку |до стро- | | |підшиті розра-|
| |робочих |відбування|ку. При- | | |хункові відо- |
| |днів - |покарання |чини не- | | |мості |
| |для кол- | |включення| | | |