• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Тимчасова інструкція про порядок виконання кримінального покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю

Державний департамент України з питань виконання покарань , Міністерство внутрішніх справ України  | Інструкція від 17.07.1999 № 91/565 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний департамент України з питань виконання покарань , Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 17.07.1999
  • Номер: 91/565
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний департамент України з питань виконання покарань , Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 17.07.1999
  • Номер: 91/565
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
N 91/565 від 17.07.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 листопада 1999 р.
за N 780/4073
Затверджено
Наказ Державного департаменту
України з питань виконання
покарань та МВС України
17.07.99 N 91/565
( z0779-99 )
( Тимчасова інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань N 270/1560 від 19.12.2003 )
Тимчасова інструкція
про порядок виконання кримінального покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю
1. Інструкцію розроблено відповідно до статей 31, 52, 183(2) КК України , статті 407 КПК України , а також Положення про Державний департамент України з питань виконання покарань, затвердженого Указом Президента України від 31.07.98 N 827/98. Підставою для притягнення засудженого до відбування ним кримінального покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю є відповідне судове рішення (вирок, постанова або ухвала), що набрало законної сили.
2. Облік засуджених до цього виду покарання та контроль за його виконанням здійснюється відділеннями (групами) виконання покарань, що не пов'язані з позбавленням волі, Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - органи виконання покарань).
3. Контроль за виконанням судового рішення стосовно засуджених, яким заборонено керувати автомототранспортом, здійснюється органами виконання покарань спільно із працівниками Державної автомобільної інспекції, а стосовно засуджених, яким заборонено займати посади, що пов'язані з матеріальною відповідальністю або виконанням організаційно-розпорядчих функцій - спільно із працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю.
4. Строки позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю обчислюються таким чином:
4.1. Якщо це покарання призначене як основний захід впливу, то його строки обчислюються з дня набрання вироком законної сили.
4.2. Якщо ж це покарання призначене як додаткове, то його строки обчислюються так:
1) якщо основним є покарання у вигляді позбавлення волі умовно, з іспитовим строком або з відстрочкою виконання вироку, то строк позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю обчислюється зі дня набрання законної сили відповідним вироком (постановою, ухвалою) суду.
2) якщо основним є покарання у вигляді позбавлення волі, то строк позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю обчислюється з дня, коли такого засудженого було звільнено від відбування основного покарання.
Встановлена судом заборона займати певні посади або займатися певною діяльністю поширюється на таку особу і в період її перебування в установі виконання покарань.
5. У випадку, передбаченому п.4.2.2 Інструкції, адміністрація установи виконання покарання направляє, не менше ніж за 20 днів до звільнення такого засудженого, до органу виконання покарань за місцем його проживання копію вироку стосовно нього.
Якщо дана особа звільняється від відбування покарання у вигляді позбавлення волі умовно-достроково, у зв'язку із заміною невідбутого нею строку позбавлення волі більш м'яким покаранням, за амністією або згідно з актом помилування, то разом із вироком до органу виконання покарань направляється і копія відповідної постанови (ухвали) суду або розпорядження про виконання Указу Президента України про помилування. Зазначені документи направляються до органу виконання покарань у день звільнення даного засудженого з установи виконання покарань.
6. Наявність додаткового покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю обов'язково зазначається у довідці про звільнення такої особи з місць позбавлення волі.
Якщо така особа звертається до паспортної служби органу внутрішніх справ з питанням своєї прописки за обраним місцем проживання, то працівник останнього у письмовій формі повідомляє про це відповідний орган виконання покарань.
7. Після їх отримання працівник органу виконання покарань вносить до журналу обліку засуджених до позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю (додаток 1) дані про таких осіб, після чого на кожну з них заводиться особова справа. Номер особової справи повинен збігатися з номером, за яким цього засудженого зареєстровано в журналі обліку. Надалі в ній зберігаються всі ті документи, на підставі яких дану особу було поставлено на облік цього органу виконання покарань, а також усі матеріали, що стосуються відбування нею даного покарання.
8. Не пізніше трьох днів після взяття такого засудженого на облік орган виконання покарань повідомляє про це суд, яким було винесено даний вирок, або установу виконання покарань, з якої було звільнено дану особу.
9. Після поставлення засудженого на облік орган виконання покарань надсилає до органу внутрішніх справ за місцем його проживання повідомлення про потребу встановлення контролю з боку працівників міліції задля того, щоб дана особа не займалася забороненою їй діяльністю за місцем свого проживання.
10. У подальшому працівники відповідних служб органів внутрішніх справ періодично здійснюють перевірки дотримання засудженими встановлених судом заборон. Про результати цього контролю вони щоквартально відповідною довідкою інформують орган виконання покарань, на обліку якого перебувають дані особи.
11. При встановленні порушень засудженими до покарання у вигляді заборони займати певні посади або займатися певною діяльністю працівники зазначених служб повинні негайно повідомити про це той орган виконання покарань, на обліку якого перебувають ці особи. Це повідомлення оформляється письмовою довідкою, текст якої спочатку доповідається начальнику органу внутрішніх справ, а потім, з резолюцією останнього, передається до відповідного органу виконання покарань.
12. Після того, як засудженого було взято на облік, його викликають до органу виконання покарань, де з ним проводиться бесіда, в перебігу якої засудженому роз'яснюються суть призначеного йому покарання, порядок його відбування, а також правові наслідки, які може спричинити його порушення. При цьому від засудженого відбирається відповідне пояснення, яке потім долучається до його особової справи.
13. Не пізніше трьох днів після взяття засудженого на облік орган виконання покарань направляє адміністрації підприємства, установи чи організації де він працює, копію вироку стосовно нього, а також повідомлення (додаток 2) про потребу внесення до його трудової книжки запису про те, які посади, на який строк і на якій підставі йому заборонено займати.
14. Після отримання зазначених документів адміністрація підприємства зобов'язана не пізніше наступного дня на підставі п.7 ст.36 Кодексу Законів про працю України припинити дію трудового договору з таким засудженим і перевести його на іншу роботу, виконання якої не суперечить вироку. Копію відповідного наказу або виписку з нього адміністрація підприємства повинна направити до органу виконання покарань, на обліку якого перебуває даний засуджений.
15. Працівник органу виконання покарань не менше ніж раз на півріччя відвідує підприємство (установу чи організацію), на якому працює особа, засуджена до позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю, де перевіряє правильність виконання даного покарання. За результатами таких перевірок складається акт перевірки правильності виконання вироку про позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю (додаток 3), який потім долучається до особової справи засудженого.
16. Якщо адміністрація підприємства, установи чи організації не виконує вироку суду щодо заборони засудженому займати певні посади або займатися певною діяльністю, то працівник органу виконання покарань направляє подання (додаток 4) про негайне звільнення такої особи з посади, яку їй заборонено займати, або про її усунення від забороненої їй діяльності.
17. Якщо адміністрація підприємства, установи чи організації, де працює засуджений, не задовольнила такого подання, то працівник органу виконання покарань доповідає про це прокурору для вирішення ним питання про притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності згідно із ст.176(4) Кримінального кодексу України.
18. Якщо засуджений продовжує працювати на забороненій посаді або займатися забороненою діяльністю, то працівник органу виконання покарань пропонує йому негайно припинити дане порушення вимог вироку суду та попереджує його, що подальше невиконання тягне за собою кримінальну відповідальність, про що відбирає у засудженого підписку (додаток 5).
19. Якщо після того, як засудженому було зроблене відповідне попередження, але він продовжує займати певні посади або займатися певною діяльністю, що були заборонені йому судом, працівник органу виконання покарань доповідає про це прокурору для вирішення ним питання притягнення даної особи до кримінальної відповідальності згідно із ст.183(2) Кримінального кодексу України.
20. Виконання покарання у вигляді заборони займати певні посади або займатися певною діяльністю припиняється та засуджений знімається з обліку у зв'язку із(зі):
відбуттям ним строку покарання або при відміні вироку з припиненням провадження по справі;
заміною вироку більш м'яким покаранням;
амністією чи помилуванням;
засудженням до позбавлення волі;
смертю засудженого;
зміною ним постійного місця проживання;
іншими підставами, передбаченими законодавством.
21. Про дату та підстави зняття засудженого з обліку робиться відповідна помітка в журналі обліку осіб, позбавлених права займати певні посади або займатися певною діяльністю.
22. Закінчені журнали обліку засуджених та особові справи засуджених, знятих з обліку, зберігаються в порядку, встановленому для зберігання відповідних документів на осіб, засуджених до виправних робіт без позбавлення волі.
Начальник відділу організації виконання
покарань, що не пов'язані з позбавленням
волі


Шкадюк В.Д.
Додаток 1
до пункту 7 Тимчасової інструкції
про порядок виконання кримінального
покарання у вигляді позбавлення
права займати певні посади або
займатись певною діяльністю
Журнал
обліку осіб, засуджених до позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю
Почато "___" ___________ 19__ р.
Закінчено "___" ___________ 19__ р.
N
з/п
Дата
запису
(число,
місяць)
Прізвище,
ім'я, по
батькові,
рік на-
родження
Місце
прожи-
вання
Місце
роботи
(нав-
чання),
посада
Дата
вироку,
назва
суду,
який
його
виніс
Дата наб-
рання
вироком
чинності
ст. КК
України,
на який
строк
Які посади
заборонено
займати
або якою
діяльністю
заборонено
займатися
Поча-
ток -
кінець
строку
ЗЗП
Дата та
підстави
зняття
з обліку
Дата нап-
равлення
інформа-
ції на
підприє-
мство,
установу,
організа-
цію
Дата нап-
равлення
повідом-
лень за-
цікавле-
ним
службам
ОВС
Дата та N
наказу
про вне-
сення
запису у
трудову
книжку
Дата
прове-
дення
пере-
вірок
1234567891011121314
Додаток 2
до пункту 13 Тимчасової інструкції
про порядок виконання кримінального
покарання у вигляді позбавлення
права займати певні посади або
займатись певною діяльністю
______________________________________
(назва підприємства, посада керівника)
______________________________________
Повідомлення
_______________________________ працює ___________________________
(назва установи) (посада)
гр-н(-ка) _______________________________________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові, рік народження)
засуджений (-на) "___" __________ 19__ р., _______________________
судом до _____ років позбавлення права займати (займатися) _______
__________________________________________________________________
(вказується, які посади заборонено займати (діяльністю займатися)
Прошу внести запис у трудову книжку гр.-на(-ки) __________________
(прізвище, ініціали)
відповідно до вироку суду- ______________________________________,
(формулювання вироку суду, на який строк)
про що повідомити органу виконання покарань ______________________
Начальник ________________________________________________________
(орган виконання покарань)
___________________________ _____________________
(прізвище, ініціали) (підпис)
"___" ___________ 19__ р.
-- - - - - - - - - - - - - - лінія відрізу - - - - - - - - - - - -
До органу виконання покарань
____________________________
Адреса: ____________________
Повідомляємо, що згідно з вироком суду у трудову книжку гр. ______
______________________________ внесено запис про позбавлення права
займати (займатися) ______________________________________________
строком на ________________ роки з "___" ______________ 19__ р. до
"___" ____________ 19__ р., наказ (розпорядження) N ______________
Керівник підприємства ___________________________________________
(місце печатки) (підпис)
Додаток 3
до пункту 15 Тимчасової інструкції
про порядок виконання кримінального
покарання у вигляді позбавлення
права займати певні посади або
займатись певною діяльністю
Акт
перевірки правильності виконання вироку про позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю
місто ________________________ "___" ___________ 19__ р.
Начальник (інспектор) ____________________________________________
(звання, прізвище та ініціали)
склав даний акт про те, що цього числа у присутності _____________
__________________________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали)
провів перевірку вірності виконання вироку щодо ЗЗП на ___________
_________________________________________________________________,
(назва підприємства)
де працює громадянин ____________________________________________.
ПЕРЕВІРКОЮ ВСТАНОВЛЕНО:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
З метою виправлення встановлених недоліків пропоную:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Начальник ________________________________________________________
(орган виконання покарань)
______________________________ ___________________
(прізвище, ініціали) (підпис)
Начальник відділу кадрів _________________________________________
(назва підприємства)
______________________________ ___________________
(прізвище, ініціали) (підпис)
Додаток 4
до пункту 16 Тимчасової інструкції
про порядок виконання кримінального
покарання у вигляді позбавлення
права займати певні посади або
займатись певною діяльністю
___________________________________
(назва підприємства,
___________________________________
посада керівника)
Подання
Згідно з вироком ________________________________________ суду від
"___" ____________ 19__ р. гр-ну(-ці) ____________________________
___________________________________ заборонено займати (займатися)
(прізвище, ім'я, по батькові)
__________________________________________________________________
(запис згідно з вироком суду)
Перевіркою встановлено, що, порушуючи вимоги чинного
законодавства, громадянин _____________________________ продовжує
(прізвище, ініціали)
займати (займатися)
__________________________________________________________________
(вказати невиконання вироку)
У зв'язку з викладеним прошу терміново забезпечити виконання
вироку суду та зробити запис у трудову книжку гр.-на(-ки) ________
__________________________________________________________________
(прізвище, ініціали)
про що повідомити до органу виконання покарань ___________________
Начальник ________________________________________________________
(орган виконання покарань)
___________________________ ______________________
(прізвище, ініціали) (підпис)
"___" ___________ 19__ р.
Додаток 5
до пункту 18 Тимчасової інструкції
про порядок виконання кримінального
покарання у вигляді позбавлення
права займати певні посади або
займатись певною діяльністю
Підписка
Я, громадянин (-ка) ______________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
__________________________________________________________________
(рік народження)
засуджений (-на) за ст. _______ КК України "___" _________ 19__ р.
__________________________________ судом до ________________ років
(назва суду)
__________________________________________________________________
(вид покарання згідно вироку суду)
попереджений (-на) про те, що в разі продовження займатися такими
видами діяльності або займати посади, які заборонені мені вироком
суду, я буду притягнутий(-а) до кримінальної відповідальності за
ст. _________ КК України, про що даю підписку.
"___" ___________ 19__ р. ______________________
(підпис засудженого)
Підписку відібрав __________________
____________________________________ ______________________
(підпис)
Начальник відділу організації виконання
покарань, що не пов'язані з позбавленням
волі


Шкадюк В.Д.