• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про організацію органами виконавчої влади прикордонної та прибережної торгівлі

Міністерство зовнішніх економічних звязків і торгівлі України  | Наказ, Положення від 13.09.1999 № 689
Реквізити
  • Видавник: Міністерство зовнішніх економічних звязків і торгівлі України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 13.09.1999
  • Номер: 689
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство зовнішніх економічних звязків і торгівлі України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 13.09.1999
  • Номер: 689
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ І
ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 689 від 13.09.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 1999 р.
за N 696/3989
Про затвердження Положення про організацію органами виконавчої влади прикордонної та прибережної торгівлі
Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1999 року до N 9677/2, з метою сприяння організації та розвитку взаємовигідної прикордонної та прибережної торгівлі України з державами, з якими вона межує, у прикордонних регіонах
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію органами виконавчої влади прикордонної та прибережної торгівлі, що додається.
2. Управлінню правового забезпечення (Сервинський А.Ю.) забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України в установлений законодавством термін.
3. Управлінню справами (Дробний В.В.) забезпечити публікацію цього наказу в газеті "Урядовий кур'єр".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра Петрова К.О.
Міністр А.Гончарук
Затверджено
Наказ Міністерства зовнішніх
економічних зв'язків і торгівлі
України 13.09.99 N 689
Положення про організацію органами виконавчої влади прикордонної та прибережної торгівлі
I. Загальна частина
1. Метою цього Положення є узагальнення та регламентація комплексу заходів щодо сприяння організації та розвитку взаємовигідної торгівлі України з державами, з якими вона межує, у прикордонних регіонах.
2. Виходячи з того, що прикордонна торгівля є однією з форм зовнішньоекономічної діяльності, при її здійсненні слід керуватися нижчевказаними нормативно-правовими актами, договорами та угодами:
Законом України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16 квітня 1991 року (із змінами і доповненнями);
Угодою між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво прикордонних областей України та Російської Федерації від 27 січня 1995 року, Протоколом про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво прикордонних областей України та Російської Федерації від 31 жовтня 1997 року;
іншими нормативно-правовими актами.
II. Організація внутрішньої торгівлі в прикордонних регіонах України
3. Організація і здійснення внутрішньої торгівлі в прикордонних регіонах регламентується чинними законодавчими і нормативними актами щодо внутрішньої торгівлі в Україні.
4. Організацію торгівлі підприємствами роздрібної торгівлі, які розташовані на території України в зонах митного контролю, пунктів пропуску через державний кордон України, врегульовано:
Положенням про порядок продажу товарів безмитними магазинами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.98 N 984 (зі змінами і доповненнями);
Порядком ведення обліку та звітності під час надходження товарів і продажу їх безмитними магазинами, та ліквідації безмитних магазинів, затвердженим наказом Державної митної служби України від 01.10.98 N 614.
III. Організація зовнішньої торгівлі в прикордонних регіонах України
5. Зовнішня торгівля в прикордонних регіонах регулюється законодавчими актами України, міжурядовими угодами та іншими міждержавними актами.
6. Органи виконавчої влади прикордонних регіонів забезпечують сприятливі умови для збереження та розвитку торговельно-економічних відносин між прикордонними регіонами, при потребі, вживають заходів щодо усунення перепон для вільного переміщення у прикордонних регіонах товарів, послуг, капіталів, вироблених у межах прикордонних територій та призначених для споживання на цих територіях.
7. Торговельно-економічне співробітництво між прикордонними регіонами здійснюється на підставі безпосередньої домовленості, яка оформляється договорами (контрактами) між суб'єктами господарювання незалежно від їх форм власності та підпорядкованості.
Розрахунки за поставки продукції між підприємствами та організаціями, розташованими в прикордонних регіонах, здійснюються на підставі контрактів за договірними цінами, за винятком розрахунків за поставки окремих видів товарів, ціни на які визначаються нормативними документами, і в порядку, який визначають Національний банк України та національний банк держави, з якою здійснюється прикордонне співробітництво.
8. Відповідальність за виконання договорів (контрактів) несуть суб'єкти, які їх уклали.
9. Органи виконавчої влади прикордонних регіонів мають право вносити до відповідних центральних органів виконавчої влади пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правової бази, що регулює прикордонне торговельно-економічне співробітництво, з таких питань:
спрощення процедур прикордонного, митного та інших видів контролю стосовно товарів, які виробляються в прикордонних регіонах та призначені для споживання на цих територіях;
здійснення спільного прикордонного та митного контролю, організації нових пунктів контролю для товарів прикордонної торгівлі;
створення спільних промислово-фінансових груп із залученням підприємств і організацій прикордонних регіонів із застосуванням пільгових умов оподаткування;
урегулювання питань міграції трудових ресурсів (маятникової та сезонної) з метою ефективного використання наявного виробничого потенціалу та збільшення торгівлі послугами;
створення лізингових компаній;
створення інформаційно-маркетингової мережі для потреб прикордонних регіонів;
інші пропозиції, які не протирічать чинному законодавству України.
10. Органи виконавчої влади мають право вносити пропозиції з питань поліпшення прикордонного торговельно-економічного співробітництва до Заходів з реалізації довгострокових Програм економічного співробітництва з Російською Федерацією, Республікою Білорусь, Республікою Молдова, які надсилаються до Міністерства економіки України.