• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку укладання договорів страхування морських суден, що перебувають у державній власності і передаються судновласниками у фрахт, оренду, лізинг

Міністерство транспорту України  | Наказ, Порядок від 17.05.1999 № 260
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 17.05.1999
  • Номер: 260
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 17.05.1999
  • Номер: 260
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 260 від 17.05.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 червня 1999 р.
за N 386/3679
Про затвердження Порядку укладання договорів страхування морських суден, що перебувають у державній власності і передаються судновласниками у фрахт, оренду, лізинг
З метою впорядкування страхової діяльності у галузі морського транспорту та збільшення надходжень до Державного бюджету України та відповідно до статті 242 Кодексу торговельного мореплавства України, Закону України "Про оренду державного та комунального майна" та постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 року N 561 "Про порядок утворення та державної реєстрації Авіаційного страхового бюро і Морського страхового бюро",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок укладання договорів страхування морських суден, що перебувають у державній власності і передаються судновласниками у фрахт, оренду, лізинг (додається).
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра транспорту А.Ф.Демиденка.
Міністр І.П.Данькевич
Затверджено
Наказ Міністерства транспорту
України 17.05.99 N 260
Порядок укладання договорів страхування морських суден, що перебувають у державній власності і передаються судновласниками у фрахт, оренду, лізинг
1. Цей Порядок визначає умови укладання договорів страхування морських суден державної форми власності, підпорядкованих Міністерству транспорту України, що передаються у фрахт, оренду, лізинг.
Підприємства укладають договори морського страхування при координації Морського страхового бюро (далі - МСБ) згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.98 N 561 "Про порядок утворення та державної реєстрації Авіаційного страхового бюро і Морського страхового бюро".
2. Страхові терміни, що використовуються у цьому Порядку, визначені Законом України "Про страхування".
3. Страхувальниками є судновласники, що передають судна у фрахт, оренду, або експлуатують їх на умовах лізингу.
Страховиками є українські страхові компанії - члени МСБ.
4. Страхувальник повинен укласти договір страхування судна, що перебуває у фрахті, в оренді або лізингу, на таких умовах:
- усі страхові поліси заповнюються на ім'я судновласника;
- страхування має забезпечити як мінімум покриття ризиків повної загибелі судна;
- при наявності кредитора-заставодержателя у полісах повинна бути передбачена можливість виплати йому страхового відшкодування при втраті предмета застави (загибелі судна);
- страхова сума не повинна бути меншою, ніж балансова вартість судна.
При переданні судна в оренду орендодавець повинен передбачити у договорі оренди вимогу про страхування судна орендатором на користь орендодавця, згідно з вимогами та умовами цього Порядку.
При переданні судна у фрахт, оренду або лізинг нерезиденту витрати судновласника на страхування можуть враховуватися при нарахуванні фрахтової ставки, орендної чи лізингової плати.
5. Договір страхування укладається на підставі письмової заяви страхувальника, в якій визначаються відомості про об'єкт страхування, копія якої одночасно направляється до МСБ.
6. При укладанні договору страхування страхувальник може сам обирати страховика або звернутися до МСБ, яке в цьому випадку може виконувати роль представника (агента) страхувальника шляхом організації співстрахування та перестрахування.
7. У разі самостійного обрання страховика, при укладанні кожного договору страхування, страхувальник повинен отримати від страховика підтвердження МСБ щодо:
7.1) членства цього страховика у МСБ;
7.2) нормативного та фактичного запасів платоспроможності страховика на звітну дату згідно з даними Укрстрахнагляду;
7.3) розміру страхової суми за окремим об'єктом страхування, у випадку перевищення якої, згідно з вимогами законодавства, страховик повинен укласти договір перестрахування, з урахуванням платоспроможності страховика.
8. Якщо страховик, визначений з врахуванням пп.7.2 та 7.3 цього Порядку, не може самостійно утримувати ризик, то страхувальник повинен вимагати від страховика або перестрахувати відповідальність за об'єктом страхування у перестраховиків - членів МСБ, або укласти договір співстрахування, за узгодженням з МСБ.
З цією метою страховик повинен звернутися до МСБ, яке пропонує страховику перелік страховиків - членів МСБ, для перестрахування у них частини ризиків або для укладання договорів співстрахування.
Перелік погоджених з МСБ перестраховиків або співстраховиків страховик подає страхувальникові при укладанні договору страхування.
МСБ при складанні переліку повинен забезпечити оптимальне використання можливостей національного страхового ринку.
Якщо страховий ризик не може бути повністю розташований на українському страховому ринку серед членів МСБ, то частина страхового ризику, яка залишилась, може бути перестрахована у нерезидентів.
9. Взаємовідносини щодо виконання договору страхування регулюються страхувальником і страховиком-лідером ("лідируючим страховиком") згідно з умовами договору співстрахування із залученням, у разі потреби, МСБ як консультанта-експерта.
10. Страхувальник, протягом п'яти робочих днів після укладання договору страхування, повинен надати в МСБ для реєстрації відомості щодо страховика (співстраховиків або перестраховиків), об'єкта страхування, страхової суми та розміру страхових платежів за цим договором страхування.
11. Страхувальник повинен, шляхом внесення умов страхування до договору фрахтування (оренди, лізингу) судна, ознайомити фрахтувальника (орендаря, лізингоотримувача) з суттєвими умовами договору страхування, які можуть призвести до несплати страхового відшкодування.
Начальник Головного управління
тарифного і страхового регулювання
на транспорті


С.П.Щербина