• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція про складання підприємствами і організаціями статистичної звітності по формі N 10-зез "Звіт про іноземні інвестиції в Україну"

Державний комітет статистики України  | Інструкція від 13.11.1997 № 45 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 13.11.1997
  • Номер: 45
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 13.11.1997
  • Номер: 45
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 45 від 13.11.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 лютого 1998 р.
за N 80/2520
Затверджено
наказом Державного комітету
статистики України 13.11.97 р.
N 45 ( z0079-98 )
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Держкомстату N 487 від 07.12.2001 )
Інструкція про складання підприємствами і організаціями статистичної звітності по формі N 10-зез "Звіт про іноземні інвестиції в Україну"
I. Загальні положення
Ця інструкція визначає основні положення з питань складання підприємствами, організаціями та установами статистичної звітності про іноземні інвестиції в Україну.
Звіт по формі N 10-зез підписується керівником підприємства, організації, установи та головним бухгалтером, які несуть відповідальність за своєчасне подання цих звітів, а також їх достовірність, відповідно до ст.14 Закону України "Про державну статистику" від 17.09.92 N 2614-12.
Звіт складають підприємства (в тому числі - спільні), організації та установи України*, незалежно від відомчої підпорядкованості та форм власності (резиденти), які перед звітним періодом та у звітному періоді одержали інвестиції від зарубіжних партнерів-нерезидентів (в тому числі - з країн СНД та Балтії) відповідно до Закону України "Про режим іноземного інвестування" від 19.03.96 р. N 93/96-ВР та постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження положення про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій" від 07.08.96 р. N 928.
-----------------------
* Надалі - підприємства
Для цієї інструкції нижченаведені терміни вживаються в такому значенні:
Підприємство з іноземними інвестиціями - підприємство (організація) будь-якої організаційно-правової форми, створене відповідно до законодавства України, іноземна інвестиція в статутному фонді якого, за його наявності, становить не менше 10 відсотків.
Іноземні інвестиції в Україну - цінності, що вкладаються іноземними інвесторами в об'єкти інвестиційної діяльності відповідно до законодавства України з метою отримання прибутку або досягнення соціального ефекту.
Резиденти - юридичні особи та суб'єкти підприємницької діяльності України, що не мають статусу юридичної особи (філії, представництва тощо), які створені та здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням на її території.
Нерезиденти - юридичні особи та суб'єкти підприємницької діяльності, що не мають статусу юридичної особи (філії, представництва тощо) з місцезнаходженням за межами України, які створені та здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства іншої держави.
Розробка звітності про іноземні інвестиції провадиться за територіальною ознакою, тобто кожне підприємство з іноземними інвестиціями, яке має статус юридичної особи, надає звіт в органи державної статистики за своїм місцезнаходженням.
Звіт складається окремо: за кожен квартал, по кожній країні і по видах валют з двома десятковими знаками, відповідно до здійснення інвестицій. Якщо, наприклад, підприємство України одержало інвестиції від чотирьох нерезидентів: зі США, Німеччини, Австрії та Франції, то таке підприємство складає звіти таким чином: в першому звіті по графі 1 пишуть назву країни (з нашого прикладу це США), далі проставляють код цієї країни згідно з Класифікатором країн та територій, потім пишуть найменування валюти, в якій здійснена інвестиція (наприклад, долари), і проставляють код цієї валюти (001) згідно з Класифікатором іноземних валют. По кожному рядку цієї графи заповнюються дані про внесок інвестора зі США в тис.доларів. По графі 2 аналогічно графі 1 заповнюють дані про інвестора з Німеччини, по графі 3 - про інвестора з Австрії, а на другому бланку по графі 1 - дані про інвестора з Франції в тисячах одиниць, в яких була одержана інвестиція. Таким чином, підприємство до місцевих органів державної статистики надає два бланки звіту.
Якщо, наприклад, інвесторів 7, то заповнюють 3 бланки, тобто кожна графа призначена на одну країну-інвестора. Якщо інвестиції здійснені двома або більше суб'єктами з одній і тієї самої країни, то дані по цій країні надаються сумарно і відображаються по одній графі звіту.
II. Порядок складання форми
На першій сторінці бланка звіту в рамці з лівого боку те підприємство, яке виробляє продукцію, закреслює цифру 2, а те, яке не виробляє - цифру 1.
У рядку 01 вказуються дані про загальний обсяг капіталу зарубіжного партнера у підприємстві, розташованому в Україні, на початок звітного періоду. Наприклад, у звіті за 1-й квартал - це дані станом на 1 січня звітного року, у звіті за 2-й квартал - це дані рядка 26 звіту за 1-й квартал поточного року і так далі, тобто капітал на кінець попереднього періоду є капіталом на початок звітного періоду.
Якщо підприємство отримало інвестиції після 1 січня 1997 року (наприклад, у лютому чи квітні), то підприємство повинно заповнити звіт таким чином:
У рядку 01 "Сукупний капітал нерезидента в Україні на початок звітного періоду" проставляє прочерк, заповнює рядок 02 "Збільшення капіталу нерезидента - всього" з розшифровкою по відповідних балансових рядках, оскільки це - не залишок, а фактичний внесок інвестицій (з нашого прикладу - у лютому або у квітні).
Рядок 02 "Збільшення капіталу нерезидента - всього" - всі види збільшення капіталу зарубіжного партнера, які відбулися у звітному періоді.
"Збільшення капіталу резидента за рахунок.."
У рядку 03 "...грошових внесків" вказуються будь-які грошові надходження від інвестора-нерезидента, які спрямовані як на збільшення його капіталу в українському підприємстві, так і на придбання ним акцій у свого українського партнера. У рядку 04 "...в тому числі - купівлі акцій" виділяються грошові надходження від продажу акцій інвестору, або отримання доплат за акції, які були продані іноземному партнеру у минулому не за повну їх вартість.
У рядку 05 "...внесків у формі цінних паперів" вказується збільшення іноземного капіталу в українському підприємстві, яке відбувається за рахунок передачі йому партнером-нерезидентом цінних паперів. У рядку 06 "...в тому числі - обмін акцій" виділяються дані про вартість акцій, які підприємство України обмінює на акції підприємств інших країн світу, які належать партнерові-нерезиденту.
У рядку 07 "...внесків за рахунок скасування боргу" вказуються дані про суми таких внесків, коли за згодою сторін заборгованість українського підприємства іноземному партнерові скасовується, а нерезидентний капітал в Україні збільшується на відповідну суму. Поповнення капіталу нерезидента може відбуватися також за рахунок видачі йому (на суму позик та кредитів) акцій українського підприємства і показується у рядку 08 "...в тому числі - переведення позик, кредитів в акції".
У рядку 09 "...реінвестування доходів" вказуються суми доходів (дивіденди тощо), від сплати яких відмовився інвестор-нерезидент, відповідно до долі в акціонерному капіталі підприємства, розташованого в Україні, і дані про зарахування відповідних сум як нерезидентного капіталу, вкладеного в українське підприємство. Видача акцій цього підприємства на відповідну суму виділяється у рядку 10 "...в тому числі - переведення доходів від інвестицій в акції".
У рядку 11 "...внесків у формі рухомого і нерухомого майна" вказуються дані про поставки товару та обладнання від іноземного партнера до українського підприємства, які реєструються як іноземні інвестиції. На відповідну суму можуть бути видані акції українського підприємства, вони виділяються у рядку 12 "...в тому числі - переведення обладнання в акції".
У рядку 13 "...внесків у формі нематеріальних активів (придбання юридичних прав, ноу-хау тощо)" - вказуються активи, які за домовленістю сторін зараховуються як внесок іноземного капіталу в українське підприємство. Видача акцій українського підприємства на відповідну суму виділяється у рядку 14 "...в тому числі - переведення нематеріальних активів в акції".
У рядку 15 "...переоцінки капіталу" вказується збільшення вартості акціонерного капіталу за рахунок проведення державної індексації основних фондів.
У рядку 16 "...інших форм здійснення інвестицій на основі тих угод з резидентами, які не заборонені законодавством України" - заповнюються дані про ті суми збільшення капіталу, що не вказані в попередніх рядках з розшифровкою кожного конкретного випадку по рядках 17, 18.
У рядку 19 "Зменшення капіталу нерезидента - всього" вказуються всі види зменшення капіталу зарубіжного партнера, які відбулися у звітному періоді (сума рядків 20, 22 та 23).
"Зменшення капіталу за рахунок..."
У рядку 20 "...вилучення грошових, майнових та інших внесків" вказується капітал, який закордонний інвестор вилучає (частково або повністю) і який вкладений до українського підприємства у будь-якій з перерахованих форм. Вилучення капіталу може відбутися шляхом зворотного викупу українським підприємством своїх акцій, які належали іноземному партнерові, що виділяються у рядку 21 "...в тому числі - викуп акцій".
У рядку 22 "...втрат капіталу" вказується зменшення капіталу зарубіжного партнера за рахунок банкрутства підприємства-резидента, стихійного лиха тощо.
У рядку 23 "...інших форм вилучення капіталу на підставі скасування угод з резидентами" заповнюються дані про зменшення іноземного капіталу.
У рядках 24, 25 - розшифровується кожний окремий випадок, що не перерахований у попередніх рядках.
Рядок 26 "Сукупний капітал нерезидента в Україні на кінець звітного періоду" - розрахунковий рядок, в якому вказується сума капіталу нерезидента на початок періоду з доданням всіх збільшень його капіталу і відніманням всіх зменшень капіталу, тобто 26=01+02-19.
Інші позиції звіту є позабалансовими, зокрема:
У рядку 27 "Нараховані дивіденди по інвестиціях - всього" показується загальна сума дивідендів, нарахованих відповідно до прибутку, заявленого до виплати - всього. Ця сума складається з дивідендів українського підприємства і його іноземного інвестора, призначених до виплати. У рядку 28 розшифровуються конкретні відомості про нарахування та сплачення дивідендів іноземному інвестору. Дані рядка 28 можуть бути більшими або дорівнювати даним рядка 09 (реінвестована частина дивідендів).
По рядках 29-31 вказуються дані про суми кредитів, які надають нерезиденти своєму українському партнеру.
У рядках 40-41 наводяться дані про внески іноземного інвестора до статутного фонду і відсоток внеску іноземного партнера. Коли всі інвестиції вкладені до статутного фонду - рядок 02 може дорівнювати рядку 40.
Якщо протягом звітного періоду змін в статутному фонді не відбулося, то дані рядків 40-41 повторюються відповідно по рядках 50-51, а якщо нерезидентом протягом звітного періоду були здійснені додаткові внески до статутного фонду, то дані рядків 50-51 змінюються на суму внесків згідно з протоколом перереєстрації.
У рядку 80 вказуються обсяги продукції, виробленої підприємством.
У рядку 81 показуються обсяги наданих послуг та робіт.
У рядку 83 відображається середньоспискова чисельність штатних працівників спискового складу (включно з сумісниками), яка розраховується згідно з Інструкцією зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві, затвердженою наказом Мінстату України від 07.07.95 N 171 та зареєстрованою Мін'юстом 07.08.95 N 287/823. Чисельність сумісників визначається згідно з пунктом 3.4.1 зазначеної Інструкції.
Управління статистики
будівництва та основних фондів

Державна статистична звітність
------------------------------------------------------------------------------------------------
| Коди |
|----------------------------------------------------------------------------------------------|
|-------+----------+-------+-----+-------+-------+------------+----------+-----------+----+----|
|форми |організа- |терито-|галу-|виду |форми |організацій-|МДО, кон- |вищестоящої| | |
|докуме-|ції-скла- |рії за |зі за|еконо- |власно-|но-правової |церну, мі-|організації| | |
|нту за |дача - |СПАТО |ЗКГНГ|мічної |сті за |форми госпо-|ністерст- |ідентифіка-| |КС |
|ДКУД |ідентифі- | | |діяль- |КФВ |дарювання за|ва, відом-|ційний код | | |
| |каційний | | |ності | |КОПФГ |ства, асо-| ЄДРПОУ | | |
| |код ЄДРПОУ| | |за КВЕД| | |ціації за | | | |
| | | | | | | | СПОДУ | | | |
|-------+----------+-------+-----+-------+-------+------------+----------+-----------+----+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |11 |
------------------------------------------------------------------------------------------------
Форма N 10-зез
Кому подається________________________________ Затверджена
(найменування) наказом Державного комітету
______________________________________________ статистики України
(адреса одержувача) від 16.10.97 р. N 28
Міністерство (відомство) _______________________ ( v0028202-97 )
МДО, асоціація, концерн _______________________ Термінова-квартальна (річна)
Найменування підприємства _______________________
_________________________________________________ Подають 5 числа після звітного періоду всі
Адреса підприємства _____________________________ підприємства, організації, установи, банки,
Форма власності _________________________________ колективні сільськогосподарські підприємства,
радгоспи-резиденти, які одержали інвестиції
від зарубіжних партнерів-нерезидентів -
статистичному органу за місцем знаходження.
-----------------------------------------
|Виробляє підприємство продукцію | 1 |
|----------------------------------+----|
|Не виробляє підприємство продукцію| 2 |
-----------------------------------------
(непотрібне закреслити)
Пояснення по заповненню даної форми наводяться в Інструкції, яка додається до бланку форми.
Орган, який відповідає за збір даних. У відповідності до Закону України "Про державну статистику" Ваше підприємство повинне повернути 1 примірник заповненої форми до органів статистики.
Конфіденційність. Наведена Вами інформація призначена для службового користування статистичного органу, який буде зберігати її конфіденційний характер. Використання даних передбачено тільки у зведеному вигляді.
Мета збору. Дані по підприємствах про іноземні інвестиції України використовуються для складання платіжного балансу, визначення міжнародної інвестиційної позиції України, а також для отримання більш загальної інформації від підприємств з іноземними інвестиціями.
Ви можете отримати консультативну допомогу при заповненні форми в органах державної статистики за місцем вашого знаходження.
Просимо зберігати копію цієї форми на випадок виникнення питань у працівників органів державної статистики при зведенні даних.
Дякуємо Вам за своєчасне подання достовірних даних, які дозволяють скласти платіжний баланс України.
Державний комітет статистики України
Звіт
підприємства (організації) про інвестиції в Україну за _____________ квартал 199 ____ року
(тис. одиниць у валюті одержаної інвестиції)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
| Код | Інвестиції |Країна _______|Країна ________|Країна ________|
|рядка| |Код __________|Код ___________|Код ___________|
| | |Валюта _______|Валюта ______|Валюта ________|
| | |Код __________|Код _________|Код ___________|
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| А | В | 1 | 2 | 3 |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 01 |Сукупний капітал нерезидента в Україні на| | | |
| |початок звітного періоду - всього........| | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 02 |Збільшення капіталу нерезидента - всього | | | |
| |(сума рядків 03, 05, 07, 09, 11, 13, 15 | | | |
| |та 16)...................................| | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| |в тому числі за рахунок: | | | |
| 03 |грошових внесків.........................|---------------+---------------+---------------|
| 04 | в в.ч. купівлі акцій...............| | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 05 |внесків у формі цінних паперів...........| | | |
| | |---------------+---------------+---------------|
| 06 | в т.ч. обміну акцій..................| | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 07 |внесків за рахунок скасування боргу......| | | |
| | |---------------+---------------+---------------|
| 08 | в т.ч. переведення позик, кредитів | | | |
| | в акції...............................| | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 09 |реінвестування доходів...................| | | |
| | |---------------+---------------+---------------|
| 10 | в т.ч. переведення доходів від | | | |
| | інвестицій в акції | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 11 |внесків у формі рухомого і нерухомого | | | |
| |майна .................................. |---------------+---------------+---------------| | | | |
| 12 | в т.ч. переведення обладнання в | | | |
| | акції................................ | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 13 |внесків у формі нематеріальних активів | | | |
| |(придбання юридичних прав, ноу-хау тощо) |---------------+---------------+---------------| | | | |
| 14 | в т.ч. переведення нематеріальних | | | |
| | активів в акції | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 15 |переоцінки капіталу.................... | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 16 |інших форм здійснення інвестицій на | | | |
| |основі угод з резидентами України, які | | | |
| |не заборонені діючим законодавством | | | |
| |України............................... |---------------+---------------+---------------| | | | |
| 17 | в т.ч.*) | | | |
| |-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 18 | | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 19 |Зменшення капіталу нерезидента - всього | | | |
| |(сума рядків 20, 22 та 23)............. | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| |в тому числі за рахунок: | | | |
| 20 |вилучення грошових, майнових та інших | | | |
| |внесків................................ |---------------+---------------+---------------| | | | |
| 21 | в т.ч. викупу акцій................ | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 22 |втрат капіталу......................... | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 23 |інших форм вилучення капіталу на | | | |
| |підставі скасування угод з резидентами | | | |
| |України............................... | | | |
| 24 | в т.ч.*) | | | |
| |-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 25 | | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 26 |Сукупний капітал нерезидента в Україні | | | |
| |на кінець звітного періоду - всього | | | |
| |(01+02-19)............................ | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 27 |Нараховані дивіденди по інвестиціях - | | | |
| |всього ............................... |---------------+---------------+---------------|
| | в т.ч. | | | |
| 28 | інвестору....................... | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 29 |Загальна сума кредитів та позик, | | | |
| |отриманих від нерезидента............. |---------------+---------------+---------------|
| | в т.ч . | | | |
| 30 |довгострокові **)..................... |---------------+---------------+---------------|
| 31 |короткострокові ***)................. | | | |
-------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------
*) Розшифрувати кожний окремий випадок.
**) довгострокові - більше року.
***) короткострокові - до року.
(тис.одиниць валюти)
-------------------------------------------------------------------------------------------------
| Код | |Країна _______|Країна ________|Країна ________|
|рядка| |Код __________|Код ___________|Код ___________|
| | |Валюта _______|Валюта ______|Валюта ________|
| | |Код __________|Код _________|Код ___________|
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| А | В | 1 | 2 | 3 |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 40 |Внески нерезидента до статутного фонду | | | |
| |на початок звітного періоду............. | | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 41 |Доля нерезидента у статутному фонді, %...| | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 50 |Внески нерезидента до статутного фонду | | | |
| |на кінець звітного періоду...............| | | |
|-----+-----------------------------------------+---------------+---------------+---------------|
| 51 |Доля нерезидента у статутному фонді, %...| | | |
-------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------
| Код | Назва показника |Значення |
| рядка | |показника|
|-------+----------------------------------------------+---------|
| А | В | 1 |
|-------+----------------------------------------------+---------|
| 80 |Обсяг виробленої продукції, тис.гривень. .... | |
|-------+----------------------------------------------+---------|
| 81 |Обсяг наданих послуг, тис.гривень. .......... | |
|-------+----------------------------------------------+---------|
| |Обсяг реалізації продукції на внутрішньому | |
| 82 |ринку (робіт, послуг), тис.гривень. ......... | |
|-------+----------------------------------------------+---------|
| 83 |Кількість працюючих - всього (включаючи суміс-| |
| |ників). чол.*) | |
| | в т.ч. |---------|
| 84 | робочих, чол. .............................| |
------------------------------------------------------------------
----------------------
*) дані надаються тільки за рік у звіті за IV квартал.
Примітка: заповнюють підприємства, які мають не менше 10%-ї частки іноземного капіталу у загальному обсязі статутного фонду.
"___"_________ 199 __ р. Керівник _____________________________
_______________________ Головний бухгалтер ___________________
(прізвище виконавця)
_______________________
(телефон)