• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку реалізації домовленості між Україною та Республікою Узбекистан щодо співробітництва у вирішенні питань громадянства депортованих осіб та їх нащадків

Міністерство внутрішніх справ України , Міністерство юстиції України , Міністерство закордонних справ України  | Наказ, Порядок від 09.09.1998 № 211/1260/48/5
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України , Міністерство юстиції України , Міністерство закордонних справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 09.09.1998
  • Номер: 211/1260/48/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України , Міністерство юстиції України , Міністерство закордонних справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 09.09.1998
  • Номер: 211/1260/48/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 211/1260/48/5 від 09.09.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 жовтня 1998 р.
за N 628/3068
Про затвердження Порядку реалізації домовленості між Україною та Республікою Узбекистан щодо співробітництва у вирішенні питань громадянства депортованих осіб та їх нащадків
Затвердити Порядок реалізації домовленості між Україною та Республікою Узбекистан щодо співробітництва у вирішенні питань громадянства депортованих осіб та їх нащадків (додається).
Заступник Міністра внутрішніх
справ України
Заступник Міністра закордонних
справ України
Перший заступник Міністра
юстиції України

В.Чернишов

А.Орел

Б.Стичинський
Затверджено
Наказ Міністерства внутрішніх справ
України, Міністерства закордонних
справ України та Міністерства
юстиції України 9 вересня 1998 року
N 211/1260/48/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 жовтня 1998 р.
за N 628/3068
Порядок
реалізації домовленості між Україною та Республікою Узбекистан щодо співробітництва у вирішенні питань громадянства депортованих осіб та їх нащадків
З метою реалізації домовленості між Україною та Республікою Узбекистан щодо співробітництва у вирішенні питань громадянства депортованих осіб та їх нащадків установити наступне:
1. Депортовані особи та їх нащадки (діти, онуки), які перебувають у громадянстві Республіки Узбекистан, а також ті, які бажають одержати підтвердження факту про неналежність до громадянства Республіки Узбекистан, виявили бажання визначити свою належність до громадянства України й мають підстави, передбачені пунктом 3 статті 2 Закону України "Про громадянство України", відповідно до статті 33 та частини шостої статті 34 зазначеного Закону подають до паспортних відділів органів внутрішніх справ України за місцем постійного проживання:
заяву-анкету про визначення належності до громадянства України;
5 фотокарток;
документи, які засвідчують народження чи постійне проживання заявника на території України або підтверджують наявність відповідних родинних зв'язків з такою особою (в разі неможливості подання документів, передбачених Інструкцією про порядок прийняття, розгляду та проходження в органах внутрішніх справ України клопотань, заяв, інших документів з питань громадянства України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 березня 1998 року N 211, заявник може подати довідку про перебування на обліку як депортованого або його нащадка, видану Республіканським комітетом Автономної Республіки Крим у справах національностей та депортованих громадян, витяг із паспорта або довідку органів реєстрації актів громадянського стану про вчинення будь-якого акту, які містять відомості про місце народження), чи відповідне рішення суду;
анкету-заяву про вихід з громадянства Республіки Узбекистан, заповнену рукописно у двох примірниках російською мовою (додаток 1), для одержання документа про припинення або відсутність громадянства Республіки Узбекистан.
Депортовані особи можуть отримати бланки анкет-заяв про вихід з громадянства Республіки Узбекистан у органах місцевого самоврядування, нотаріальних конторах чи паспортних підрозділах органів внутрішніх справ за місцем їх постійного проживання. Справжність підписів заявників та членів їх сімей (у разі наявності підписів членів сімей у відповідних графах анкети-заяви) нотаріально засвідчується уповноваженими на це особами виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (у населених пунктах, у яких відсутні нотаріальні контори), нотаріусами державних нотаріальних контор без використання спеціальних бланків нотаріальних документів шляхом вчинення рукописного нотаріального напису такого змісту: "Справжність підписів (далі зазначаються прізвища та ініціали осіб, підписи яких засвідчуються) засвідчую". Указуються також місце, дата оформлення документа, посада та прізвище уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, державного нотаріуса, підписи яких завіряються відповідною печаткою. Запис щодо стягнення державного мита на анкетах-заявах не здійснюється.
2. Паспортні підрозділи органів внутрішніх справ перевіряють правильність оформлення документів щодо визначення належності до громадянства України й разом з анкетами-заявами про вихід з громадянства Республіки Узбекистан та списком осіб, які їх подали (додаток 2), передають у 7-денний строк до головних управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, місті Києві, Київській області, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в областях та місті Севастополі (далі - УМВС).
3. Зазначені документи опрацьовуються у відділах паспортної, реєстраційної та міграційної роботи УМВС, на підставі чого приймається рішення про можливість визначення належності відповідних осіб до громадянства України.
Після одержання документів про вихід відповідної особи з громадянства Республіки Узбекистан чи про неналежність до громадянства Республіки Узбекистан УМВС визначають належність до громадянства України.
4. Анкети-заяви про вихід з громадянства Республіки Узбекистан чи про підтвердження неналежності до громадянства Республіки Узбекистан осіб, щодо яких прийнято рішення про можливість визначення їх належності до громадянства України, разом з відповідними списками надсилаються в 5-денний строк до Управління паспортної, реєстраційної та міграційної роботи Міністерства внутрішніх справ України, яке узагальнює одержані документи і в 5-денний строк передає до Консульського управління Міністерства закордонних справ України.
5. Консульське управління Міністерства закордонних справ України передає в 7-денний строк анкети-заяви та відповідні списки до Посольства Республіки Узбекистан в Україні.
6. Про результати розгляду Узбецькою Стороною анкет-заяв про вихід з громадянства Республіки Узбекистан чи підтвердження факту про неналежність до громадянства Республіки Узбекистан Консульське управління Міністерства закордонних справ України після отримання відомостей по дипломатичних каналах інформує в 3-денний строк Управління паспортної, реєстраційної та міграційної роботи Міністерства внутрішніх справ України, яке доводить ці відомості до УМВС у 3-денний строк.
7. У разі отримання заявником безпосередньо від Узбецької Сторони довідки про вихід з громадянства Республіки Узбекистан чи про підтвердження факту про неналежність до громадянства Республіки Узбекистан така довідка (додаток 3) подається до паспортної служби місцевих органів внутрішніх справ для передачі до УМВС.
8. УМВС у зв'язку з одержанням відомостей про вихід депортованих осіб, які проживають в Україні, з громадянства Республіки Узбекистан чи про підтвердження факту про неналежність їх до громадянства Республіки Узбекистан, з урахуванням раніше поданих ними документів, передбачених частиною шостою статті 34 Закону України "Про громадянство України", приймають рішення про визначення їх належності до громадянства України.
У разі відмови особі у виході з громадянства Республіки Узбекистан або в підтвердженні факту про неналежність до громадянства Республіки Узбекистан УМВС відмовляють таким особам у визначенні належності до громадянства України, про що повідомляються районні відділи внутрішніх справ та заявники в 5-денний строк.
9. Рішення УМВС про визначення належності до громадянства України доводиться до відома відповідних районних відділів внутрішніх справ і є підставою для видачі в установленому порядку паспорта громадянина України.
Додаток 1
до п.1 Порядку реалізації домовленості
між Україною та Республікою Узбекистан
щодо співробітництва у вирішенні
питань громадянства депортованих осіб
та їх нащадків
------------
| Фото |
------------
Анкета-заявление
Прошу разрешить мне выход из гражданства Республики Узбекистан. Одновременно со мной прошу разрешить выход из гражданства Республики Узбекистан находящимся на моем иждивении несовершеннолетним детям:
N
п/п
Фамилия,
имя,
отчество
Дата и
место
рождения
Родственное
отношение
Дети в возрасте от
14 до 18 лет подтверж-
дают свое согласие
личной подписью*
Сообщаю о себе нижеследующие сведения:
1. Фамилия, имя и отчество _______________________________________
(если изменял - указать)
2. Дата и место рождения _________________________________________
3. Национальность ________________________________________________
4. Семейное положение ____________________________________________
5. Согласие другого родителя в случае расторжения брака* _________
_______________
* В случае невозможности подтверждения лично, необходимо приложить их нотариально заверенное письменное согласие.
6. Образование (профессия, специальность) ________________________
__________________________________________________________________
7. Привлекались ли к уголовной или гражданской ___________________
ответственности в судебном порядке, если ______________________
привлекались, то когда, кем и за что __________________________
_______________________________________________________________
8. Служили ли в армии, род войск, когда, где _____________________
__________________________________________________________________
9. Отношение к воинской обязанности в настоящее время ____________
__________________________________________________________________
10. Ваш последний адрес постоянного ______________________________
места жительства в РУз и по какому ___________________________
документу выехали, серия _______N ____________________________
кем и когда выдан ____________________________________________
11. Гражданство какого государства хотите принять ________________
12. Причины выхода из гражданства РУз ____________________________
__________________________________________________________________
13. Близкие родственники, проживающие в РУз ______________________
(степень родства, Ф.И.О., время и место ______________________
рождения, гражданство, занятие, адрес ________________________
проживания)___________________________________________________
14. Близкие родственники, проживающие за _________________________
пределами РУз (степень родства, Ф.И.О., ______________________
время и место рождения, гражданство, _________________________
занятие, адрес проживания) ___________________________________
15. Последнее место работы в РУз _________________________________
__________________________________________________________________
Домашний адрес, номер телефона ___________________________________
__________________________________________________________________
паспорт: серия __________ N ______________________________________
"___" _____________ 199_ г. Подпись _________________
Подпись и печать
нотариуса
Данная анкета-заявление подается и в случае
непринадлежности к гражданству РУз
Додаток 2
до п.2 Порядку реалізації домовленості
між Україною та Республікою Узбекистан
щодо співробітництва у вирішенні
питань громадянства депортованих осіб
та їх нащадків
Список
лиц, которые подали в органы внутренних дел заявления-анкеты о выходе из гражданства Республики Узбекистан или неперебывании в гражданстве Республики Узбекистан
N п/пФамилия, имя,
отчество
Число, месяц и
год рождения
Место жительства
в Украине
1
2
3
...
...
n
Додаток 3
до п.7 Порядку реалізації домовленості
між Україною та Республікою Узбекистан
щодо співробітництва у вирішенні
питань громадянства депортованих осіб
та їх нащадків
Справка
Выдана ______________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество, год рождения, место рождения)
__________________________________________________________________
о том, что, согласно Вашему заявлению от "___" _________ 199_ года
и в соответствии с пунктом 3 статьи 19 Закона "О гражданстве
Республики Узбекистан" от 2 июля 1992 года N 632-XII, Вы не
являетесь гражданином(кой) Республики Узбекистан.
Вопрос о приеме в гражданство Республики Узбекистан может быть решен на общих основаниях.
Начальник ________________________________________
(орган внутренних дел)
__________________________________________________
(звание, фамилия, имя, отчество)
"___" ___________ 199_ года
Место печати
Справка
Выдана ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, год рождения, место рождения)
__________________________________________________________________
о том, что он(она) проживал(а) в Республике Узбекистан по адресу
______________________________________________ и выбыл(выбыла) на
постоянное место жительства из Республики Узбекистан
"__"_____________ 199_ года, т.е. до вступления в силу Закона
Республики Узбекистан "О гражданстве Республики Узбекистан" от
28 июля 1992 года, и в соответствии с этим не является гражданином
Республики Узбекистан.
Вместе с ним(ней) выбыли дети до 14 лет _____________________
(фамилия, имя, отчество,
__________________________________________________________________
год рождения, место рождения)
Вопрос о приеме в гражданство Республики Узбекистан будет решаться на общих основаниях.
Начальник ________________________________________
(орган внутренних дел)
__________________________________________________
(звание, фамилия, имя, отчество)