• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Тимчасового положення про державні випробування та реєстрацію хімічних, біологічних засобів захисту, феромонів та регуляторів росту рослин і добрив в Україні

Державна комісія у справах випробувань і реєстрації засобів захисту та регуляторів росту рослин і добрив  | Наказ від 15.06.1995 № 22 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна комісія у справах випробувань і реєстрації засобів захисту та регуляторів росту рослин і добрив
  • Тип: Наказ
  • Дата: 15.06.1995
  • Номер: 22
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна комісія у справах випробувань і реєстрації засобів захисту та регуляторів росту рослин і добрив
  • Тип: Наказ
  • Дата: 15.06.1995
  • Номер: 22
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
УКРДЕРЖХІМКОМІСІЯ
Н А К А З
N 22 від 15.06.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 липня 1995 р.
за N 234/770
Про затвердження Тимчасового положення про державні випробування та реєстрацію хімічних, біологічних засобів захисту, феромонів та регуляторів росту рослин і добрив в Україні
На виконання доручень Кабінету Міністрів України N 6472/1, N 6473/3 від 27.05.95 та відповідно до Закону України "Про пестициди і агрохімікати" і Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про пестициди і агрохімікати"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасове положення про державні випробування та реєстрацію хімічних, біологічних засобів захисту, феромонів та регуляторів росту рослин і добрив в Україні, що додається.
2. Положення діє до прийняття Кабінетом Міністрів України відповідної постанови.
3. Р.М.Пантелейчуку подати положення на дежавну реєстрацію Мінюсту України у встановленому законодавством порядку.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника голови С.А.Омельчук.
Голова В.Л.Петрунек
Затверджено
наказом Укрдержхімкомісії
від 15 червня 1995 року N 22
Тимчасове положення
про державні випробування та реєстрацію хімічних, біологічних засобів захисту, феромонів та регуляторів росту рослин і добрив в Україні
I. Загальні положення
1. Тимчасове положення розроблене відповідно до Закону України "Про пестициди і агрохімікати" та Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про пестициди і агрохімікати" і встановлює загальні положення, що стосуються державних випробувань та реєстрації нових хімічних, біологічних засобів захисту, феромонів та регуляторів росту рослин і добрив в Україні, регламентує порядок їх здійснення, обсяг та характер необхідної для цього інформації.
2. Цей документ з основним для заявників нових вітчизняних та зарубіжних засобів захисту, регуляторів росту рослин і добрив, а також підприємств, установ і організацій, що входять за рішенням Укрдержхімкомісії до мережі державних випробувань.
3. Тимчасове положення вводиться в дію на період до прийняття Кабінетом Міністрів України відповідної постанови.
II. Державні випробування
4. Державні випробування пестицидів і агрохімікатів (надалі - препарати) вітчизняного та іноземного виробництва - це система наукової та практичної оцінки біологічної та економічної ефективності, ступеня безпечності препаратів, що застосовуються в різних галузях народного господарства.
5. Державні випробування є основою для державної реєстрації препаратів в Україні.
6. Державні випробування пестицидів і агрохімікатів вітчизняного та іноземного виробництва проводяться з метою біологічної, токсиколого-гігієнічної та екологічної оцінки і розроблення регламентів їх застосування.
На випробування приймаються препарати, що забезпечують збереження врожаю та якість сільськогосподарської продукції, найменш небезпечні для здоров'я людини та навколишнього природного середовища.
7. Державні випробування включають такі основні етапи:
- експертиза матеріалів заявника, підготовлених у відповідності з цим Положенням;
- проведення польових та виробничих випробувань;
- експертиза результатів випробувань з метою підготовки до державної реєстрації.
Проведення державних випробувань здійснюється на підприємствах, в установах і організаціях за рішенням Укрдержхімкомісії (додаток N 1).
8. Порядок подачі заяв та документації на державні випробування нових препаратів та їх аналогів.
8.1. Включення до плану державних випробувань нових препаратів провадиться за рішенням Укрдержхімкомісії на основі таких документів, поданих заявником в 2-х примірниках:
- заява на ім'я Голови Укрдержхімкомісії про включення препарату до плану державних випробувань;
- інформація про головне призначення препарату, його переваги порівняно з аналогами, що обгрунтовують доцільність практичного використання в народному господарстві;
- матеріали первинної токсиколого-гігієнічної оцінки (додаток N 2);
- методики визначення залишкових кількостей препарату і його небезпечних метаболітів;
- анотація на препарат (додаток N 3);
- довідка про очікуваний обсяг виробництва, орієнтовна вартість препарату, очікувана економічна ефективність його застосування порівняно з препаратом, що використовується у виробництві (для вітчизняних препаратів);
- підприємство, організація або установа (назва і адреса), яке напрацювало дослідну партію препарату, еталонні зразки і метаболіти або довідка даної установи про погодження на виробництво дослідної партії препарату, еталонів та метаболітів для державних випробувань (для вітчизняних препаратів);
- довідка про патентну захищеність препарату (копія авторського посвідчення та джерело публікації) (для вітчизняних препаратів);
- довідка про реєстрацію препарату в інших країнах;
- технічні умови на дослідну партію препарату (для вітчизняних препаратів).
8.2. Пропозиції щодо включення нових препаратів у план випробувань на наступний рік приймаються Укрдержхімкомісією до 1 грудня поточного року. У разі необхідності, за рішенням Укрдержхімкомісії термін прийому заявок може бути подовжений.
8.3. Матеріали, що надійшли, Укрдержхімкомісія розглядає і надсилає на санітарно-гігієнічну експертизу до Міністерства охорони здоров'я України. З урахуванням висновків експертизи Укрдержхімкомісія приймає рішення про проведення випробувань препарату та узгоджує обсяг, місце проведення, культури, об'єкти та виконавців.
8.4. Прийнятий на випробування препарат включається в план державних випробувань, який щорічно узгоджується МОЗ та затверджується Укрдержхімкомісією.
8.5. При зміні складу (рецептури) препарата, прийнятого на випробування, а також для випробування аналогів, раніше зареєстрованих препаратів, заявник повинен подати до Укрдержхімкомісії інформацію відповідно до п.8.1.
Для вітчизняних препаратів - технічні умови на дослідну партію аналога або змінену форму препарату.
9. Порядок проведення державних випробувань.
9.1. Державні випробування препаратів вітчизняного та іноземного виробництва проводяться з метою біологічної, токсиколого-гігієнічної та екологічної оцінки і розроблення регламентів їх застосування.
9.2. Випробування проводять згідно з методичними вказівками, що затверджуються Укрдержхімкомісією.
9.3. Державні випробування нових препаратів проводять у 2 етапи польові і виробничі:
а) польові випробування:
Метою польових випробувань є встановлення або підтвердження біологічної ефективності нового препарату порівняно з тими, що застосовуються, розроблення тимчасових регламентів його застосування та поглиблене вивчення препаративної форми.
Сільськогосподарська продукція, отримана в результаті проведення польових випробувань препаратів з новою діючою речовиною, підлягає знищенню з додержанням вимог санітарних правил щодо безпеки для здоров'я людини та охорони навколишнього природного середовища.
За висновками токсиколого-гігієнічної оцінки розробляються тимчасові регламенти його застосування та здійснюється поглиблене вивчення препаративної форми.
При проведенні досліджень необхідно керуватись методичними документами МОЗ СРСР та МОЗ України (додаток N 4).
Водночас заявник забезпечує розробку методик визначення залишкових кількостей препарату і його небезпечних метаболітів.
б) виробничі випробування:
Метою виробничих випробувань є підтвердження біологічної та економічної ефективності препарату у різних зонах України, уточнення та обгрунтування регламентів та способів його застосування, санітарно-гігієнічних і екологічних нормативів, розроблення та модифікації методик визначення залишкових кількостей цього препарату і його небезпечних метаболітів.
За час проведення виробничих дослідів проводяться токсиколого-гігієнічні дослідження вітчизняних препаратів у передбаченому обсязі. Для препаратів іноземного виробництва необхідно проводити токсиколого-гігієнічну оцінку їх застосування в умовах України у відповідності з цим Положенням. У разі необхідності Укрдержхімкомісією може бути прийняте рішення про проведення арбітражних токсикологічних досліджень препаратів іноземного виробництва.
Водночас з проведенням державних виробничих випробувань група експертів по методах визначення пестицидів при Укрдержхімкомісії апробує та передає в установленому порядку на погодження та затвердження подані розробниками методики визначення залишкових кількостей цих препаратів, а також їх метаболітів в грунті, воді, повітрі, рослинах, продуктах харчування;
- розробники методики надають науково-методичну допомогу по освоєнню методу установам, що визначають залишкові кількості препарату, згідно з цим Положенням.
10. На підставі даних токсиколого-гігієнічної оцінки обгрунтовуються необхідні максимально допустимі рівні залишкових кількостей препаратів у сільськогосподарській та харчовій продукції, а також нормативи вмісту препаратів в грунті, повітрі робочої зони та атмосферному повітрі, в воді водоймищ санітарно-побутового та рибогосподарського призначення, а також гігієнічні регламенти застосування.
11. Якщо запропонований препарат випробовувався раніше в польових умовах або добре відомий на практиці застосування в інших країнах чи містить в собі вже відому діючу речовину, то такий препарат може бути відразу включений в план виробничих випробувань. Обсяги токсиколого-гігієнічних досліджень для таких препаратів визначаються Укрдержхімкомісією в кожному окремому випадку.
12. Порядок постачання дослідних партій препаратів для державних випробувань.
12.1. Замовлення на дослідні партії препаратів подаються замовником в Укрдержхімкомісію протягом року.
12.2. Заявники, узгоджують з Укрдержхімкомісією план наробки дослідних партій препаратів, в якому вказуються заводи-виготовлювачі, обсяги, строки виготовлення та доставки дослідної партії.
12.3. Виготовлення та доставку до місця випробувань дослідних партій нових вітчизняних препаратів, включених у план державних випробувань, їх токсичних метаболітів та хімічно чистих діючих речовин здійснюється заявниками за їх рахунок, але по рознарядці Укрдержхімкомісії, в дрібній розфасовці (1-10 кг) з обов'язковим доданням технічного паспорта.
12.4. Розсилка дослідних партій зарубіжних препаратів здійснюється заявником - за свій рахунок, але по рознарядці Укрдержхімкомісії, в дрібній розфасовці (1-10 кг).
12.5. Звіти про витрачання дослідних партій препаратів щорічно подаються в Укрдержхімкомісію до 1-го грудня поточного року.
Заявники та виконавці, що не подали своєчасно звіт про надходження та витрачання препаратів, позбавляються в майбутньому права на їх отримання.
13. Подання звітів про результати державних випробувань.
13.1. Виконавці державних випробувань подають замовнику в строки, зазначені в договорах, та в Укрдержхімкомісію повні узагальнені звіти про результати державних випробувань препаратів.
Звіт повинен закінчуватися висновком з чіткими рекомендаціями про можливість державної реєстрації препарату.
13.2. Виконавці державних випробувань щорічно подають в Укрдержхімкомісію Тези про підсумки державних випробувань препаратів у трьох примірниках з актом експертизи. Тези складаються по формі (додаток N 5).
14. Фінансування державних випробувань.
14.1. Фінансування державних випробувань препаратів здійснюється іноземними заявниками по контрактах з виконавцем, а вітчизняними заявниками - по прямих договорах з виконавцем.
14.2. Фінансування експертної роботи по реєстрації препарату забезпечується Укрдержхімкомісією.
III. Державна реєстрація
15. Державна реєстрація - це офіційний дозвіл на закупівлю, продаж і застосування препарату в Україні з присвоєнням реєстраційного номера, видачею реєстраційного посвідчення та занесенням до Державного реєстру.
16. Державна реєстрація здійснюється Укрдержхімкомісією.
17. Державній реєстрації підлягають нові препаративні форми пестицидів і агрохімікатів, а також аналоги раніше зареєстрованих препаратів вітчизняного або іноземного виробництва, для яких наявна відповідна документація щодо їх безпечного застосування, методик визначення залишкових кількостей препаратів у сільськогосподарській продукції, кормах, харчових продуктах, грунті, воді, повітрі.
18. Не підлягають державній реєстрації препарати, класифіковані як реально небезпечні для здоров'я людини з урахуванням ступеня і характеру біологічної активності (токсичність, мутагенність, канцерогенність, репродуктивна токсичність, алергічна та імунодепресивна дія, нейротоксичність, здатність до біоконцентрації, виділення з молоком), стійкості в навколишньому природному середовищі і можуть негативно впливати на корисну фауну та флору, а також препарати, які перетворюються у речовини з перерахованими властивостями.
19. Забороняється ввезення на митну територію України, виробництво, реалізація, застосування та рекламування препаратів до їх державної реєстрації, за виключенням випадків, передбачених чинним законодавством.
20. Державну реєстрацію в Україні хімічних і біологічних засобів захисту і регуляторів росту рослин, раніше зареєстрованих в колишньому СРСР, визнати перереєстрацією препаратів та вважати необов'язковим подання до Укрдержхімкомісії звітів (до) про проведення їх біологічних випробувань.
21. Порядок державної реєстрації.
21.1. Процес державної реєстрації включає в себе: прийняття заявок, розгляду їх та прийняття рішення про державну реєстрацію, видачу реєстраційного посвідчення.
21.2. Підготовку заявок на препарат здійснює замовник.
21.3. Заявник подає відповідну заяву на ім'я Голови Укрдержхімкомісії, котрий виносить це питання на розгляд Укрдержхімкомісії.
Заявник подає в Укрдержхімкомісію документацію, яка є обгрунтуванням для вирішення питання про державну реєстрацію препарату, а саме:
- заявку на державну реєстрацію препаратів (заповнюється та подається заявником у 5 примірниках та на гнучких магнітних дисках) та матеріали, на підставі яких заповнювалась заявка (2 примірники);
- виробниче призначення та регламенти застосування;
- довідка про постійність складу (технічні умови або ДОСТ на діючу речовину і препаративну форму - для вітчизняних препаратів);
- результати державних випробувань препарату (додаток N 6);
- методики визначення залишкових кількостей препаратів у сільськогосподарській продукції, кормах (при необхідності), харчових продуктах, грунті, воді, повітрі;
- проект рекомендацій по застосуванню, транспортуванню, зберіганню препарату, заходах особистої та громадської безпеки, методах діагностики отруєнь, подання першої допомоги та лікування (додаток N 7);
- зразок тарної наклейки на упаковці (додаток N 8).
Розгляд реєстраційних матеріалів проводиться діючими при Укрдержхімкомісії групами експертів, склад яких затверджується у встановленому Укрдержхімкомісією порядку.
За висновками груп експертів на засіданні Укрдержхімкомісії приймається рішення щодо можливості державної реєстрації препарату.
Розгляд реєстраційних матеріалів проводиться протягом 90 календарних днів.
21.4. Присвоєння номера державної реєстрації та видача реєстраційного посвідчення здійснюється на підставі рішення Укрдержхімкомісії та затверджується її Головою.
21.5. При позитивному вирішенні питання про державну реєстрацію препарата заявник сплачує грошовий збір згідно з положенням про оплату експертизи, реєстрації та перереєстрації засобів захисту та регуляторів росту рослин і добрив зарубіжного виробництва та порядок використання коштів.
21.6. Державна реєстрація препаратів здійснюється терміном до 5 років. Термін реєстрації відраховується з кінця року, в якому проведена державна реєстрація.
Після закінчення терміну реєстрації препаратів проводиться їх перереєстрація з урахуванням накопиченої за цей період інформації про їх властивості та небезпечність.
Дата та номер державної реєстрації фіксуються у Державному реєстрі препаратів, дозволених для застосування в народному господарстві України.
Державна реєстрація може бути скасована або припинена до закінчення 5-річного терміну, якщо в Україні або за кордоном одержані нові, раніше невідомі дані про небезпечність препарату. При цьому відомості про заборону препарату вносяться до Державного реєстру та до списку препаратів, що заборонені для використання.
Інформацію про припинення чинності реєстраційного посвідчення та (або) заборону препарату Укрдержхімкомісія повідомляє заявнику в 10-денний строк після прийняття рішення.
Апеляція щодо рішення Укрдержхімкомісії подається не пізніше 30 днів з часу його прийняття на ім'я Голови Укрдержхімкомісії. Апеляція розглядається протягом 30 днів.
21.7. Препарати, токсиколого-гігієнічні властивості та сфера застосування яких дозволяють вважати небезпечність препарату для здоров'я людини та навколишнього природного середовища несуттєвою, але для яких інформація на момент реєстрації не може бути надана у повному обсязі, на підставі рішення Укрдержхімкомісії реєструються експериментально - терміном до 2 років з використанням виключно в державному секторі.
При цьому обсяги закупівель та площі застосування встановлюються Укрдержхімкомісією.
Повнота заповнення заявки на державну реєстрацію (необхідність подання даних по тому чи іншому препарату) встановлюється в кожному окремому випадку спеціалістами Укрдержхімкомісії.
У випадку неподання заявником протягом 2 років даних, необхідних для постійної (терміном на 5 років) державної реєстрації або в разі виявлення негативних властивостей препарату, посвідчення про експериментальну реєстрацію втрачає силу.
21.8. Укрдержхімкомісія гарантує конфіденційність інформації про препарат, що становить комерційну таємницю, якщо це не ставить під загрозу здоров'я людини та небезпеку для навколишнього природного середовища.
Додаток N 1
до Тимчасового положення про
державні випробування та
реєстрацію хімічних,
біологічних засобів захисту,
феромонів та регуляторів
росту рослин і добрив в
Україні
Перелік
науково-дослідних інститутів, які проводять реєстраційні випробування препаратів і подають рекомендації та висновки на їх реєстрацію
Назва інституту, адресаПерелік дослідницьких робіт
1. Інститут удосконалення
лікарів МОЗ України,
254112, Київ,112,
Дорогожицька, 9
Токсиколого-гігієнічна оцінка пре
паратів, розробка гігієнічних нор
мативів та регламентів
2. Державний медичний
університет ім.
Т.Г.Богомольця,
Київ, б.Шевченка,13
Токсиколого-гігієнічна оцінка пре
паратів, розробка гігієнічних нор
мативів та регламентів
3. Інститут медицини праці
МОЗ України,
252033, Київ 33, Сакса-
ганського, 75
Токсиколого-гігієнічна оцінка пре
паратів, розробка гігієнічних нор
мативів та регламентів
4. Укр НВО "Ліс"Біологічна оцінка препаратів, що
застосовуються на лісових культу-
рах
5. Інститут здоров'я МОЗ
України
252127, Київ-127, Героїв
Оборони, 6
Токсиколого-гігієнічна оцінка пре
паратів, розробка гігієнічних нор
мативів та регламентів
6. Інститут цивільної авіації
252601, Київ-58, МСП,прос.
кос.Комарова, 1
Дослідження по застосуванню препа
ратів з використанням авіації
та розробка технологій авіаційно-
го застосування
7. Інститут бджільництва УААН
252143, Київ-143, Метроло-
гічна, 146
Оцінка безпечності препаратів для
бджіл
8. Інститут синтезу та еколо-
гії Мінпрому України
Оцінка фізико-хімічних властивос-
тей препаратів та можливостей зап
ровадження їх у виробництво
9. Інститут гідробіології АН
України
252216, Київ-216, просп.
Героїв Сталінграду, 8-а
Токсикологічна оцінка впливу пре-
паратів на риб та інші водні орга
нізми
10. Рада з регламентації зас-
тосування та впровадження
дезинфекційних засобів МОЗ
України
252071, Київ-71, Ярос-
лавська, 41
Біологічна оцінка засобів для бо-
ротьби з комахами, котрі мають са
нітарно-епідеміологічне значення
та дератизаційних засобів
11. Інститут захисту рослин
УААН
252022, Київ, вул. Василь-
ківська, 33,
тел. 263-11-24,
факс (044) 263-21-85
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
12. Інститут винограду і вина
УААН "Магарач"
Республіка Крим, 334200,
Ялта, вул.Кірова, 31,
факс 32-70-54
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
13. Інститут картоплярства
УААН
255740, Київська обл., Бо-
родянський р-н, смт Немі-
шаєве, вул.Чкалова, 22,
тел.код (277),
тел.4-15-69
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
14. Інститут цукрових буряків
УААН
252000, м.Київ, вул.Клі-
нічна, 25
телетайп 13-26-46 "Сета"
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
15. Інститут хмелярства УААН
262007, м.Житомір, вул.Ле-
ніна, (0412)36-62-31
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
16. Інститут овочівництва і
баштанництва УААН
312155, Харківська обл.,
Харківський р-н, п\в Се-
лекційне
тел.код (0572) 24-96-91
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
17. Інститут садівництва УААН
252027, м.Київ, с.Новосіл-
ки
тел.266-61-17
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
18. Інститут землеробства і
тваринництва західного ре-
гіону УААН
292084, Львівська обл.,
Пустомитівський р-н, с.
Обршине,
тел.код (0322) 79-82-97
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
19. Інститут пшениці УААН ім.
ім.В.М.Ремесла
256816, Київська обл.Миро-
нівський р-н, п/в Центра-
льна,
тел.код (274) 220-94-02
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
20. Інститут олійних культур
УААН
330089, Запоріжжя,
вул.Пушкінська,65,
тел.код. (0612) 59-74-73
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
21.Інститут зрошувального
землеробства УААН
325908, Херсон, сел.Надд-
ніпрянське,
тел.код. (0552) 55-30-45
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
22. Інститут кукурудзи УААН
220600, м.Дніпропетровськ,
вул.Дзержинського
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
23. Інститут хрестоцвітних
культур УААН
285014, м.Івано-Фран-
ківськ, вул.Розумовсько-
го, 9а,
тел. (03422) 2-41-02
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
24. Інститут рослинництва
УААН ім.В.Я.Юрьєва,
310044, м.Харків, Москов-
ський просп., 142,
тел. (0572) 63-11-62
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
25. Інститут селекції і ге-
нетики УААН,
270036, м.Одеса, Овідіо-
польська дорога, 3
тел. (0482) 65-61-87,
факс 65-70-84
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
26. Інститут лікарських рос-
лин УААН
315510, Полтавська обл.,
Лубенський р-н, с.Березо-
точа, тел. (053615) 21-45
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
27. Інститут ефіроолійних та
лікарських рослин УААН
333620, Республіка Крим,
м.Сімферополь, вул.Київсь-
ка, 150,
тел. (0652) 26-91-30
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
28. Інститут луб'яних культур
УААН
245130, Сумська обл.6,
м.Глухів, вул.Леніна, 45
тел. (05444) 2-21-35,
2-26-43
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
29. Український аграрний уні-
верситет
252041, м.Київ, вул.Героїв
Оборони, 15
тел. 263-51-75
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
30. Інститут кормів УААН
287100, м.Вінниця,
просп.Юності, 16
тел.(04322) 6-41-16
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
31.Інститут землеробства УААН
255205, Київська обл.
Києво-Святошинський р-н,
с.Чабани
тел. (044) 266-23-27,
факс 266-20-25
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
32. Інститут агропромислового
виробництва УААН,
342404, Донецька обл.Яси-
нуватський р-н, с.Піски
тел. (0622) 52-57-01,
факс 52-66-07
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
33. Сільськогосподарський
інститут
м.Суми
Біологічна оцінка засобів захисту
рослин
Додаток N 2
Державна міжвідомча комісія до Тимчасового положення про
України у справах державні випробування та
випробувань і реєстрації реєстрацію хімічних,
засобів захисту та біологічних засобів захисту,
регуляторів росту рослин і феромонів та регуляторів
добрив росту рослин і добрив в
Адреса: 252010, Київ, Україні
вул.Суворова, 9
тел. 290-32-61;
факс 290-32-84
Конфіденційно
по заповненню
Заявка
на реєстрацію препаратів
-----
----- заявка на новий препарат
-----
----- заявка на перереєстрацію
1. Загальні відомості
-----------------------------------------------------------------
|1.1. Заявник | |
| (фірма, підприємство, | |
| адреса, телефон, | |
| телефакс та інше) | |
|-----------------------------+---------------------------------|
|1.2. Виробник | |
| (фірма, підприємство | |
| та інш.), адреса, | |
| телефон, телефакс | |
|-----------------------------+---------------------------------|
|1.3. Назва препарату, | |
| синоніми (торгова | |
| назва) | |
|-----------------------------+---------------------------------|
|1.4. Дозвіл заявнику | |
| представляти виробника | |
|-----------------------------+---------------------------------|
|1.5. Плата заявника | сплачено на рахунок |
| | дата ________ 199 __ |
| | перевірено _________ |
|-----------------------------+---------------------------------|
|1.6. Торгова назва, зареє- | ні |
| стрована в Україні як | так |
| торгова марка | |
-----------------------------------------------------------------
2. Інформація про препарат
-----------------------------------------------------------------
| | |Додаток/сторінк|
|------------------------------+----------------+---------------|
|2.1. Тип пестициду | | |
| фунгіцид | | |
| гербіцид | | |
| інсектицид | | |
| протравник | | |
| родентіцид | | |
| регулятор росту | | |
| рослин | | |
| інші | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|2.2. Дія препарату | | |
|Якщо можливо вид дії, тобто | | |
|системна, контактна, та інш. | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|2.3. Діюча речовина (д.р.) | | |
|Назва діючої речовини, її кон-| | |
|центрація в препараті. Якщо | | |
|можливо, назва по ISO. Хімічна| | |
|назва інш. по IUPAC або CA, | | |
|N CAS. Концентрація повинна | | |
|бути подана у г/л для рідин, в| | |
|інших випадках у г/к | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|2.4. Складові препарату | | |
|Вказати хімічні назви для кож-| | |
|ної складової частини згідно | | |
|з IUPAC або CA та N CAS. Кон- | | |
|центрація кожної складової | | |
|частини повинна бути подана у | | |
|г/л для рідин, у г/кг для ін- | | |
|ших. Необхідно вказати функці-| | |
|ональне призначення складових | | |
|частин у складі препарату. | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|2.5. Фізичні характеристики. | | |
|Вказати препаративну форму, | | |
|розчин, е.к., порошок, грану- | | |
|ли, аерозоль та інш. | | |
-----------------------------------------------------------------
3. Застосування препарату
-----------------------------------------------------------------
|3.1. Сфера застосування: | | |
|зазначити, на яких культурах | | |
|реєструються хвороби рослин, | | |
|комахи, матеріал та інш.; в | | |
|яких сферах: сільське господар| | |
|ство, лісове господарство, на | | |
|присадибних ділянках, оранже- | | |
|реях, житлових приміщеннях, | | |
|сховищах та інш. | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|3.2. Норма витрати | | |
|Вказати рекомендовану дозу, | | |
|наприклад, кількість препара- | | |
|тивної форми та інш. на одини-| | |
|цю площі. Якщо речовину перед | | |
|застосуванням необхідно розчи-| | |
|нити, вказати розчинник та кон| | |
|центрацію інг. у г/кг у підго-| | |
|тованому для застосування | | |
|вигляді | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|3.3. Спосіб застосування | | |
| Вказати метод застосування,| | |
|інтервал між обробками, час об| | |
|робки. Для аерозолей вказати | | |
|робочий тиск та тип насадки. | | |
|Вказати на необхідність добав-| | |
|ки (назва та доза) для рекомен| | |
|дованого до застосування про- | | |
|дукту | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|3.4. Тривалість захисної дії | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|3.5. Швидкість дії | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|3.6. Сумісність | | |
| Вказати на сумісність | | |
|препарату з іншими пестицида- | | |
|ми. Якщо припустити, що речо- | | |
|вина буде рекомендована для | | |
|аерозольної обробки з іншими | | |
|пестицидами, то необхідно вка-| | |
|зати ці речовини | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|3.7. Ефективність | | |
| Лабораторні дослідні, випро| | |
|бування в умовах оранжерей, | | |
|польові випробування. Дані з | | |
|фітотоксичності. При наявності| | |
|даних вказати на можливість | | |
|формування резистентності | | |
-----------------------------------------------------------------
4. Упаковка
-----------------------------------------------------------------
|4.1. Маркування, рекомендації | | |
|для застосування. Скласти напи| | |
|си до етикетка, в т.ч. поперед| | |
|ження про небезпеку, застере- | | |
|жні заходи | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|4.2. Упакування | | |
| Вказати пакувальний матері-| | |
|ал, тип (бак, пляшка, пакет та| | |
|інш.). Розмір (об'єм для рі- | | |
|дин), вага для інших станів | | |
|речовини | | |
-----------------------------------------------------------------
5. Токсикологічна оцінка препарату
-----------------------------------------------------------------
|5.1. Гостра пероральна токсич-|АД50 (мг/кг) | |
|ність |Вид тварин | |
| | | |
| Дія, ураження органів | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|5.2. Гостра дермальна токсичні|АД50 (мг/кг) | |
|сть |Вид тварин | |
| | | |
| Дія, ураження органів | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|5.3. Гостра інгаляційна токсич|Кон-Три-Вид-ЛК50| |
|ність |цен-ва- тва- | |
| |тра лі- рин | |
| Дія, ураження органів |цій сть | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|5.5. Подразнююча дія на слизо-| | |
|ві оболонки очей | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|5.6. Сенсибілізуюча дія | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|5.7. Інша інформація з токсико| | |
|логії (у тому числі клас токси| | |
|чності) | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|5.8. Токсикологічні властиво- | | |
|сті інших складових частин пре| | |
|парату | | |
-----------------------------------------------------------------
6. Гігієнічна оцінка умов застосування препарату
-----------------------------------------------------------------
|6.1. Особливості гігієни праці| | |
|при застосуванні препарата. | | |
|Вказати рівень та строк збері| | |
|гання д.р. препарата і продук-| | |
|тів його трансформації, що | | |
|мають токсикологічне значення,| | |
|з урахуванням максимальних но| | |
|рм витрат, кратності обробок, | | |
|технічних засобів застосування| | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|6.2. Гігієнічні нормативи | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|6.2.1. Допустима добова доза | | |
|(ДДД) | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|6.2.2. Нормативи в грунті (ГДК| | |
|ОДК), лімітуючі показники | | |
| - загальносанітарний | | |
| - міграційно-водний | | |
| - міграційно-повітряний | | |
| - транслокаційний | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|6.2.3. У воді (ГДК, ОДР) лімі| | |
|туючі показники | | |
| - загальносанітарний | | |
| - органолептичний | | |
| - санітарно-токсикологічний| | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|6.2.4. У воді рибогосподарчих | | |
|водойм (ГДК) | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|6.2.5. У повітрі робочої зони | | |
|(ГДК, ОБРВ) | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|6.2.6. В атмосферному повітрі | | |
|(ГДК, ОБРВ) | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|6.2.7. У харчових продуктах | | |
|(МДР) | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|6.3. Гігієнічні регламенти без| | |
|печного застосування (строки | | |
|виходу працюючих на поля, тер-| | |
|мін очікування) | | |
-----------------------------------------------------------------
7. Вплив на нецільові об'єкти
-----------------------------------------------------------------
|7.1. Небезпека для комах-запи-| | |
|лювачів | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|7.1.1. ГДК в кормах для бджіл | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|7.1.2. Регламенти застосування| | |
|на культурах-медоносах | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|7.2. Інша інформація з токсико| | |
|логії | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|7.2.1. Гостра токсичність для | | |
|риб | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|7.2.2. Хронічна токсичність | | |
|для риб, ікри, мальків | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|7.2.3. Репродуктивні досліджен| | |
|ня на рибах (ікра, мальки, то-| | |
|варна риба) | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|7.2.4. Біокумуляція | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|7.2.5. Гостра токсичність для| | |
|дафній | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|7.2.6. Репродуктивні досліджен| | |
|ня на дафніях | | |
|------------------------------+----------------+---------------|
|7.2.7. Інгібіювання росту во-| | |
|доростей | | |