МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 200 від 14.08.95 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 4 листопада 1995 р. за N 406/942 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міноборони N 55 від 28.02.2000 ) ( Наказ втратив чинність, крім пунктів 4 та 6 на підставі Наказу Міноборони N 455 від 15.12.98 )
Про заходи щодо реалізації Закону України "Про державну службу" в органах військового управління та військових комісаріатах
Для виконання Закону України "Про державну службу" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 травня 1995 року N 301-р
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок присвоєння рангів державним службовцям управлінь видів Збройних Сил України, військових округів та інших, прирівняних до них органів військового управління, об'єднань (армія, корпус) та військових комісаріатів, що додається, та Інструкцію про порядок оформлення та подання документів для продовження терміну перебування на державній службі, Перелік органів військового управління, прирівняних до управлінь видів Збройних Сил України і військових округів, що додаються.
2. Начальнику Генерального штабу Збройних Сил - першому заступнику Міністра оборони України до 01.09.95 р. створити у Збройних Силах України штатні структури для керівництва роботою з державними службовцями у такому складі:
у центральному апараті Міністерства оборони України у Головному управлінні мобілізації та комплектування Генерального штабу Збройних Сил України - відділ керівництва роботою з державними службовцями штатною чисельністю 2 військовослужбовця та 4 працівники Збройних Сил України (за рахунок групи координації роботи з державними службовцями Головного управління мобілізації та комплектування Генерального штабу Збройних Сил України та штатної чисельності управлінь центрального апарату Міністерства оборони України);
у штабах видів Збройних Сил України в організаційно-мобілізаційні управління ввести посади керівників роботою з державними службовцями штатною чисельністю 1 військовослужбовець та 1 працівник Збройних Сил України (за рахунок чисельності управлінь штабів видів Збройних Сил України);
у штабах військових округів в організаційно-мобілізаційних управліннях - групи керівництва роботою з державними службовцями штатною чисельністю 1 військовослужбовець та 3 працівники Збройних Сил України (за рахунок чисельності управлінь штабів військових округів).
3. Командуючим видами Збройних Сил України, військами військових округів, начальникам прирівняних до них органів військового управління згідно з Переліком органів військового управління, прирівняних до управлінь видів Збройних Сил України і військових округів, що додається, командуючому 43 армією, командирам корпусів, військовому комісару Автономної Республіки Крим, обласним, Київському і Севастопольському міським військовим комісарам з метою підвищення рівня роботи керівних працівників і спеціалістів (невійськовослужбовців) органів управління та військових комісаріатів до 15.12.95 р. провести їх одноразову атестацію в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 року N 1048 "Про порядок проведення одноразової атестації працівників органів державної виконавчої влади".
За результатами (висновками) атестації подати у встановленому порядку за підлеглістю документи на присвоєння рангів державним службовцям.
4. Щомісячну надбавку за вислугу років при наявності необхідного стажу роботи виплачувати з дня атестації:
державним службовцям (керівним працівникам і спеціалістам) - у порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 33 Закону України "Про державну службу" та постановою Кабінету Міністрів від 3 травня 1994 року N 283 "Про порядок обчислення стажу державної служби";
службовцям - у порядку, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 року N 1049 "Про надбавки за вислугу років для працівників органів державної виконавчої влади".
З вищезазначеного терміну для цих категорій працівників виплату надбавки за безперервну роботу, передбачену наказом Міністра оборони СРСР від 27.03.87 р. N 20, припинити.
У тому випадку, коли заробітна плата службовців (інспекторів, інструкторів, діловодів, друкарок та інших) з урахуванням надбавки за вислугу років, введеної цим наказом, виявиться нижчою від заробітної плати з урахуванням надбавки за безперервну роботу, передбаченої наказом Міністра оборони СРСР від 27.03.87 р. N 20, зазначеним службовцям дозволяється на час їх роботи в цьому органі військового управління чи військовому комісаріаті на тій же чи вищій посаді виплачувати відповідну різницю в заробітній платі.
5. Доплати за ранги державним службовцям провадити у розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 1994 року N 855 "Про розміри надбавок до посадових окладів працівників за дипломатичні ранги України, персональні звання та ранги державних службовців", - з дати присвоєння рангу.
6. Преміювання, надання матеріальної допомоги, встановлення надбавок і доплат працівникам управлінь видів Збройних Сил України, військових округів та інших, прирівняних до них органів військового управління, об'єднань (армія, корпус) та військових комісаріатів, здійснювати згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 35 "Про умови оплати праці працівників апарату органів державної виконавчої влади та інших органів".
7. Питання про перебування на державній службі осіб, вік яких перевищує 60 років для чоловіків і 55 років для жінок, вирішувати в порядку, передбаченому статтями 23, 30 Закону України "Про державну службу".
8. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Генерального штабу Збройних Сил України - першого заступника Міністра оборони України.
9. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони України | В.Шмаров |
Затверджено
наказом Міністра оборони України
від 14.08.95 р. N 200
Інструкція про порядок присвоєння рангів державним службовцям управлінь видів Збройних Сил України, військових округів та інших, прирівняних до них органів військового управління, об'єднань (армія, корпус) та військових комісаріатів*
______________
* Далі - Інструкція
1. Відповідно до Закону України "Про державну службу" та розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.05.95 р. N 301-р ця Інструкція визначає порядок присвоєння рангів, просування по службі, стимулювання праці, вирішення інших питань, пов'язаних із службою державних службовців управлінь видів Збройних Сил України, військових округів та інших, прирівняних до них органів військового управління, об'єднань (армій, корпус) і військових комісаріатів.
2. Ранги державним службовцям присвоюються відповідно до займаної посади, рівня професійної кваліфікації та результатів роботи.
При вирішенні питання про присвоєння рангів необхідно враховувати професійну компетентність, ступінь кваліфікації, сумлінність і відповідальність у виконанні службових обов'язків, рівень самостійності, ініціативності і творчості в роботі.
3. Посади керівних працівників та спеціалістів управлінь видів Збройних Сил України та інших, прирівняних до них органів військового управління (додаток N 1), віднесені до п'ятої категорії. У такому випадку державним службовцям можуть бути присвоєні 9, 10, 11 ранги.
При присвоєнні рангів виходити з того, що:
9 ранг може бути присвоєний тільки державним службовцям, які займають посади керівних працівників, головних бухгалтерів та їх заступників, спеціалістів 1 категорії і мають вищу спеціальну освіту за профілем роботи та відповідають кваліфікаційним вимогам згідно з займаною посадою;
10 ранг може бути присвоєний тільки державним службовцям, які займають посади керівних працівників, головних бухгалтерів та їх заступників, спеціалістів 1 та 2 категорії і мають вищу спеціальну освіту, середню спеціальну (незакінчену вищу) освіту за профілем роботи чи вищу освіту не за займаною посадою та відповідають кваліфікаційним вимогам згідно з посадою, яку займають;
державним службовцям, посади яких перелічені в додатку N 1 до Інструкції, і які не мають відповідної освіти, передбаченої кваліфікаційними характеристиками, присвоюється 11 ранг.
4. Посади керівних працівників та спеціалістів управлінь військових округів та інших, прирівняних до них органів військового управління, військового комісаріату Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських військових комісаріатів, відповідно до Переліку посад керівних працівників і спеціалістів управлінь військових округів та інших, прирівняних до них органів військового управління, об'єднань (додаток N 2) та Переліку посад керівних працівників і спеціалістів військових комісаріатів (додаток N 3) віднесені до шостої категорії. У такому випадку державним службовцям можуть бути присвоєні 11, 12, 13 ранги.
При присвоєнні рангів виходити з того, що:
11 ранг може бути присвоєний тільки державним службовцям, які займають посади керівних працівників, головних бухгалтерів та їх заступників, спеціалістів 1 категорії і мають вищу спеціальну освіту за профілем роботи та відповідають кваліфікаційним вимогам згідно з займаною посадою;
12 ранг може бути присвоєний тільки державним службовцям, які займають посади керівних працівників, головних бухгалтерів та їх заступників, спеціалістів 1 та 2 категорії і мають вищу спеціальну освіту, середню спеціальну (незакінчену вищу) освіту за профілем роботи чи вищу освіту не за займаною посадою та відповідають кваліфікаційним вимогам згідно з посадою, яку займають;
державним службовцям, посади яких перелічені в додатках N 2, N 3, і які не мають відповідної освіти, передбаченої кваліфікаційними характеристиками, присвоюється 13 ранг.
5. Посади керівних працівників та спеціалістів управлінь армій, корпусів, міських та районних військових комісаріатів відповідно до Переліків (додатки N 2, N 3) віднесені до сьомої категорії. У такому випадку державним службовцям можуть бути присвоєні 13, 14, 15 ранги.
При присвоєнні рангів виходити з того, що:
13 ранг може бути присвоєний тільки державним службовцям, які займають посади керівних працівників, головних бухгалтерів та їх заступників, спеціалістів 1 категорії і мають вищу спеціальну освіту за профілем роботи та відповідають кваліфікаційним вимогам згідно з займаною посадою;
14 ранг може бути присвоєний тільки державним службовцям, які займають посади керівних працівників, головних бухгалтерів та їх заступників, спеціалістів 1 та 2 категорії і мають вищу спеціальну освіту, середню спеціальну (незакінчену вищу) освіту за профілем роботи чи вищу освіту не за займаною посадою та відповідають кваліфікаційним вимогам згідно з посадою, яку займають;
державним службовцям, посади яких перелічені в додатках N 2, N 3, і які не мають відповідної освіти, передбаченої кваліфікаційними характеристиками, присвоюється 15 ранг.
6. Секретарям, стенографісткам, друкаркам, інспекторам, інструкторам та іншим службовцям ранги не присвоюються, тому що Закон України "Про державну службу" на них не поширюється.
Право на одержання надбавки за вислугу років вони мають відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 1993 року N 459/93 "Про заходи щодо підвищення рівня роботи органів державної виконавчої влади" після атестації, при наявності необхідного стажу роботи.
Закон України "Про державну службу" і виплата надбавки за вислугу років не поширюються на працівників, які відносяться до технічного та обслуговуючого персоналу, робота яких пов'язана з обслуговуванням (робітників по ремонту і обслуговуванню будинків і споруд, прибиральниць, сторожів, водіїв, операторів копіювальної і розмножувальної техніки, вахтерів та робітників інших аналогічних професій).
7. При прийнятті на державну службу службовцю присвоюється ранг у межах відповідної категорії посад з урахуванням вимог, викладених у пунктах 5, 6, 7 цієї Інструкції.
Для присвоєння чергового рангу в межах відповідної категорії державний службовець повинен сумлінно відпрацювати на займаній посаді два роки. За виконання особливо відповідних завдань йому може бути присвоєний черговий ранг достроково в межах відповідної категорії посад.
За сумлінну працю державному службовцю при виході на пенсію може бути присвоєний черговий ранг поза межами відповідної категорії посад.
Якщо державний службовець перейшов на посаду нижчої категорії або залишив державну службу, на яку потім повернувся, за ним зберігається присвоєний ранг.
8. Затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу допускається лише за підстав, передбачених чинним законодавством, як захід дисциплінарного впливу за невиконання або неналежне виконання службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов'язаних з проходженням служби, а також за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує державний орган, в якому він працює.
9. Державний службовець може бути позбавлений рангу органом, який присвоїв цей ранг, тільки за вироком суду.
10. Ранги державним службовцям апаратів органів управління військових формувань, військкоматів присвоюють відповідні командуючі видами Збройних Сил України, військами військових округів, 43 Ракетної Армії, військовий комісар Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські військові комісари.
Ранги державним службовцям, які працюють в органах військового управління, прирівняних до управлінь видів Збройних Сил України і військових округів, присвоює Міністр оборони України.
11. У трудовій книжці працівника роблять запис про присвоєння, зміну і позбавлення відповідного рангу.
Додаток N 1
до Інструкції про порядок присвоєння
рангів державним службовцям видів
Збройних Сил України, військових
округів та інших, прирівняних до них
органів військового управління,
об'єднань (армія, корпус) та
військових комісаріатів
Перелік посад керівних працівників і спеціалістів управлінь видів Збройних Сил України та інших, прирівняних до них органів військового управління
1. Керівні працівники
Начальники відділів, відділень, груп та інших структурних підрозділів; головні бухгалтери та їх заступники; помічники начальників управлінь, відділів, відділень, груп та інших структурних підрозділів; начальник канцелярії.
2. Спеціалісти
Консультант, інженери усіх спеціальностей, агроном, бухгалтер, бухгалтер-ревізор, ветеринарний лікар, зоотехнік, інспектор-ревізор, перекладач, програміст, психолог, соціолог, товарознавець, економіст, юрисконсульт, старший референт, референт, методист, лектор, редактор.
Примітка: До державних службовців слід відносити лише тих керівних працівників та спеціалістів, на яких законами, нормативними актами, службовими інструкціями покладено здійснення організаційно-розпорядчих і консультативно-дорадчих функцій.
Додаток N 2
до Інструкції про порядок присвоєння
рангів державним службовцям видів
Збройних Сил України, військових
округів та інших, прирівняних до них
органів військового управління,
об'єднань (армія, корпус) та
військових комісаріатів
Перелік посад керівних працівників і спеціалістів управлінь військових округів та інших, прирівняних до них органів військового управління, об'єднань (армій, корпусів)
1. Керівні працівники
Начальники відділів, відділень, груп та інших структурних підрозділів; головні бухгалтери та їх заступники; помічники начальників відділів, відділень та інших структурних підрозділів; начальник канцелярії.
2. Спеціалісти
Консультант, інженери усіх спеціальностей, бухгалтер, бухгалтер-ревізор, ветеринарний лікар, зоотехнік, інспектор-ревізор, інспектор-лікар, інспектор-провізор, перекладач, програміст, психолог, соціолог, товарознавець, економіст, юрисконсульт, старший референт, референт, методист, лектор, редактор.
Примітки: До державних службовців слід відносити лише тих керівних працівників та спеціалістів, на яких законами, нормативними актами, службовими інструкціями покладено здійснення організаційно-розпорядчих і консультативно-дорадчих функцій.
Додаток N 3
до Інструкції про порядок присвоєння
рангів державним службовцям видів
Збройних Сил України, військових
округів та інших, прирівняних до них
органів військового управління,
об'єднань (армія, корпус) та
військових комісаріатів
Перелік посад керівних працівників і спеціалістів військових комісаріатів
1. Керівні працівники
Начальники відділень, груп, частин та інших структурних підрозділів; старші помічники, помічники начальників відділів, відділень, груп, помічник військового комісара з правової роботи.
2. Спеціалісти
Математик, інженер-програміст, інженер, економіст, юрисконсульт, бухгалтер, бухгалтер-ревізор, бухгалтер-касир, ревізор, іспектор-ревізор, психолог, референт-перекладач.
Примітка: До державних службовців слід відносити лише тих керівних працівників та спеціалістів, на яких законами, нормативними актами, службовими інструкціями покладено здійснення організаційно-розпорядчих і консультативно-дорадчих функцій.
Затверджено
наказом Міністра оборони України
від 14.08.95 р. N 200
Перелік органів військового управління, прирівняних до управлінь видів Збройних Сил України і військових округів
______________
* 10 фінансова служба Міністерства оборони України з 01.07.95 р. переформована у фінансове управління Генерального штабу Збройних Сил України (Директива ГШ ЗС України від 22.05.95 р. N 185/521).