• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Тимчасового порядку проведення робіт по видачі державних актів колективним сільгосп. підприємствам, сільгосп. кооперативам, сільгосп. акціонерним товариствам

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Наказ від 15.03.1995 № 18 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Наказ
  • Дата: 15.03.1995
  • Номер: 18
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Наказ
  • Дата: 15.03.1995
  • Номер: 18
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Н А К А З
N 18 від 15.03.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 березня 1995 р.
за N 63/599
Про затвердження Тимчасового порядку проведення робіт по видачі державних актів колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, у тому числі створеним на базі радгоспів та інших сільськогосподарських підприємств на право колективної власності на землю
На виконання статті другої Указу Президента України від 10 листопада 1994 року N 666/94 "Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва" і з метою організаційного та методичного забезпечення прискореної передачі земель у колективну власність,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок проведення робіт по видачі державних актів колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, у тому числі створеним на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, на право колективної власності на землю.
2. Тимчасовий порядок проведення робіт по видачі державних актів колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, у тому числі створеним на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, на право колективної власності на землю, а також наказ Держкомзему України про його затвердження довести до відома і керівництва в роботі начальників управлінь і відділів центрального апарату Комітету, начальників обласних, Севастопольського міського управлінь земельних ресурсів та районних відділів земельних ресурсів.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника голови Комітету Туракевича В.Д.
Голова Комітету П.Гайдуцький
Затверджено
наказом Державного комітету
України по земельних ресурсах
від 15 березня 1995 року N 18
Тимчасовий порядок проведення робіт по видачі державних актів колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, у тому числі створеним на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, на право колективної власності на землю
1. Тимчасовий порядок проведення робіт по видачі державних актів колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, у тому числі створеним на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, на право колективної власності на землю, розроблений на виконання статті другої Указу Президента України від 10 листопада 1994 року N 666/94 "Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва" і регулює питання передачі у колективну власність землі колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, у тому числі створеним на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств (надалі - колективне сільськогосподарське підприємство).
2. Передача земель у колективну власність провадиться за рішенням сільської, селищної, міської Ради народних депутатів, на території якої розташовані землі. Підставою для проведення робіт по передачі земель у колективну власність є клопотання трудового колективу, яке готується на підставі рішення загальних зборів цього трудового колективу щодо передачі земель у колективну власність.
3. Клопотання про передачу земель у колективну власність подається до сільської, селищної, міської Ради народних депутатів за місцем розташування земель колективного сільськогосподарського підприємства, яка в місячний термін зобов'язана звернутись до виконавчого комітету відповідної районної Ради народних депутатів про створення комісії по визначенню земель, що підлягають передачі у колективну власність відповідному колективному сільськогосподарському підприємству.
4. Рішенням чи розпорядженням виконавчого комітету районної Ради народних депутатів створюється комісія у складі:
Голова комісії- Заступник Голови виконавчого комітету
районної Ради народних депутатів
Заступник Голови
комісії

- начальник районного відділу земельних
ресурсів
члени комісії- представники управління сільського
господарства і продовольства,
лісогосподарських, водогосподарських та
інших органів, об'єкти яких розташовані в
межах території відповідних
сільськогосподарських підприємств та
голова ради колективних
сільськогосподарських підприємств району.
До роботи комісії залучаються керівники та спеціалісти колективного сільськогосподарського підприємства і землевпорядник сільської, селищної, міської Ради народних депутатів.
5. Організацію робіт по визначенню земель, що підлягають передачі у колективну власність, забезпечує районний відділ земельних ресурсів, який, у разі необхідності, залучає спеціалістів філії (відділення) Інституту землеустрою Української академії аграрних наук. У місячний термін з дня отримання клопотання колективу сільськогосподарського підприємства виготовляється документація, до складу якої включаються:
копія плану внутрігосподарського землеустрою, або інший відповідний планово-картографічний матеріал з відображенням на ньому земельних ділянок державної та колективної власності, оформлений підписами Голови та членів комісії;
експлікація земель у межах землекористування колективного сільськогосподарського підприємства за формою, що додається.
6. Визначення земель колективної власності здійснюється, як правило, на планово-картографічному матеріалі (мірило 1:10000), при цьому використовуються копії планів землекористування, внутрігосподарського землеустрою, коректування планових матеріалів зйомок минулих років, на які наносяться зміни в межах контурів і угідь з використанням матеріалів формування територій і встановлення меж сільських, селищних Рад народних депутатів, встановлення меж сільських населених пунктів.
7. На планово-картографічному матеріалі відображаються землі державної власності, які залишаються у постійному користуванні колективного сільськогосподарського підприємства: землі лісового фонду, землі водного фонду, землі природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, землі створюваного резервного фонду тощо.
Відображаються землі запасу та інших землекористувачів у межах землекористування колективного сільськогосподарського підприємства (частина 6 статті 5 Земельного кодексу України).
8. Документація, вказана в п.5 цього Тимчасового порядку, подається відповідній сільській, селищній, міській Раді народних депутатів, яка в місячний строк розглядає її та приймає рішення про передачу землі в колективну власність.
9. На підставі рішення Ради народних депутатів та згідно з документацією, передбаченою п.5 цього Тимчасового порядку, колективним сільськогосподарським підприємствам Радою, що прийняла рішення про передачу земель у колективну власність, видається державний акт на право колективної власності на землю.
10. Межі земельних ділянок, що передаються у колективну власність, переносяться в натуру (на місцевість) і закріплюються межовими знаками у тих випадках, коли ці межі не проходять по визначених на місцевості контурах.
11. При чітко виражених контурах на місцевості і планово-картографічному матеріалі координати поворотних точок меж земельних ділянок і відстань між ними визначаються графічно за допомогою електронного планіметра або у інший спосіб.
12. Видача державного акту за рішенням Ради народних депутатів та матеріалами, передбаченими цим Тимчасовим порядком, не виключає наступного виготовлення технічної документації щодо видачі державного акту на право колективної власності на землю за вимогами, встановленими чинним законодавством та відповідними нормативними актами. При цьому результати уточнення меж і розмірів земельних ділянок, переданих у колективну власність, заносяться у розділ акту "Зміни в межах земельних ділянок" на підставі рішення Ради народних депутатів, яка видала акт на право колективної власності на землю.
13. Кожному члену колективного сільськогосподарського підприємства в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України, видається сертифікат на право приватної власності на земельну частку (пай) із зазначенням у ньому розміру частки (паю) в умовних кадастрових гектарах, а також у вартісному виразі.
14. Спори, які виникають з приводу передачі земель у колективну власність, вирішуються сільською, селищною, міською Радою народних депутатів, що приймає рішення про передачу, місцевою Радою вищого рівня та в судовому порядку.
Додаток
до Тимчасового порядку, затвердженого
наказом Держкомзему від 15.03.95 N 18
Експлікація земель колективного сільськогосподарського підприємства ______________________ району _________________ області
NN
п/п
Форми власностіЗагальна пло
ща земельних
угідь, га
1.
2.
Колективна
Державна
(в постійному користуванні)
- лісового фонду
- водного фонду
- природоохоронного призначен-
ня
- оздоровчого призначення
- рекреаційного призначення
- історико-культурного призна-
чення
- резервний фонд
Землі загального користування
Всього земель
Продовження таблиці
У тому числі:
ріл-
лі
бага-
торіч
них
насад
жень
сіно
жа-
тей
па-
со-
вищ
всьо-
го
с/г
угідь
лісо-
вих
площ
дерно
во-ча
гарни
кових
насад
жень
бо-
літ
під
вод
ою
під
шля
ха-
ми
під
вул
иця
ми
під
грома
дськи
ми бу
дівля
ми
ін-
ших
угі-
дь
Підписи: Голова комісії
члени комісії