ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
17.06.2004 N 382
( z0810-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 липня 2004 р.
за N 813/9412
ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-послуги (нерухомість), річна "Звіт про надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю"
1. Загальні положення
Звітним періодом для форми державного статистичного спостереження N 1-послуги (нерухомість), річна "Звіт про надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю" (далі - звіт за формою N 1-послуги (нерухомість) є 12 місяців (з 1 січня до 31 грудня звітного року.
Форма подається один раз на рік - 10 березня, наступного за звітним року.
2. Порядок складання звіту
Звіт за формою N 1-послуги (нерухомість) поширюється на підприємства (юридичні особи) та їх відокремлені структурні підрозділи, для яких посередницькі послуги при операціях з нерухомістю є основним видом діяльності - органу державної статистики за місцезнаходженням.
Повне найменування організації-складача інформації та його ідентифікаційний код зазначаються відповідно до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 N 118 "Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України".
3. Заповнення форми
Державне статистичне спостереження складається за результатами фактичної діяльності за рік.
При заповненні показників цього спостереження слід мати на увазі, що житловим фондом вважається сукупність житлових приміщень незалежно від форм власності, включаючи житлові будинки, спеціальні будинки (гуртожитки, притулки, будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів-дорослих і дітей, дитячі будинки, інтернати при школах і школи-інтернати), квартири, службові житлові приміщення, інші житлові приміщення в будівлях, придатних для проживання.
Усі вартісні показники наводяться з одним десятковим знаком, інші показники - у цілих одиницях.
3.1. РОЗДІЛ 1. Основні економічні показники
У рядку 01 зазначається середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу, яка заповнюється відповідно до Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затвердженої наказом Мінстату України від 07.07.95 N 171, зареєстрованим у Мін'юсті 07.08.95 за N 287/823 із змінами і доповненнями.
У рядку 02 виділяється (із рядка 01) кількість працівників, що безпосередньо займаються наданням посередницьких послуг при операціях з нерухомістю.
У рядку 03 зазначається середня чисельність позаштатних працівників (працюючі за угодами та зовнішні сумісники), який заповнюється відповідно до Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затвердженої наказом Мінстату від 07.07.95 N 171, зареєстрованим у Мін'юсті 07.08.95 за N 287/823 із змінами і доповненнями.
У рядку 04 виділяється (із рядка 03) кількість позаштатних працівників, що безпосередньо займаються наданням посередницьких послуг при операціях з нерухомістю.
У рядку 05 враховуються всі доходи від звичайної діяльності та надзвичайні доходи організації-складача інформації (без включення непрямих податків (податку на додану вартість, акцизного збору тощо)), отримані протягом звітного періоду.
У рядку 06 виділяється (із рядка 05) із загальної суми доходів дохід від надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю, які розподіляються за окремими видами нерухомості (рядки 07-09).
У рядку 10 враховуються всі витрати від звичайної діяльності та надзвичайні витрати, які організація-складач інформації зазнала в процесі своєї діяльності протягом звітного року.
У рядку 11 виділяються (із рядка 10) із загальної суми витрат витрати на надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю, які розподіляються за елементами (рядки 12-16).
У рядку 17 зазначається прибуток (збиток) до оподаткування організації-складача інформації за звітний рік, який дорівнює різниці між рядками 05 та 10.
У рядку 18 виділяється (із рядка 17) із загального прибутку (збитку) до оподаткування прибуток (збиток) до оподаткування від надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю, якій дорівнює різниці між рядками 06 та 11.
У рядку 19 зазначаються дані про надані, а в рядку 20 - отримані посередницькі послуги при операціях з нерухомістю в рамках міжнародної діяльності, тобто операції, які здійснюються між українською організацію (резидентом) та організацію, що зареєстрована і здійснює свою діяльність за кордоном (нерезидент).
Нерезиденти - юридичні особи та суб'єкти підприємницької діяльності, що не мають статусу юридичної особи України з місцезнаходженням за межами України, які створені та діють відповідно до законодавства іноземної держави, у тому числі юридичні особи та інші суб'єкти підприємницької діяльності з участю юридичних осіб та інших суб'єктів підприємницької діяльності України.
Вартість експорту та імпорту надання посередницьких послуг при операціях з нерухомістю вказується у тис. грн., перерахованих за офіційним курсом Національного банку України на момент здійснення операції. При цьому до експорту належать послуги, що надані резидентом нерезиденту, до імпорту - послуги, що надані нерезидентом резиденту.
3.2. РОЗДІЛ 2. Інформація про об'єкти нерухомості, що беруть участь в угодах з нерухомістю
У рядках 21-28 зазначаються дані про завершенні угоди (графи 1 - дані про кількість угод, графи 2 - загальна площа житлових і нежилих приміщень, що брали участь у завершених угодах, зазначаються у квадратних метрах, земельних ділянок - у гектарах.
До зазначених вище угод належать купівля-продаж, наймання, оренда, обмін, приватизація, дарування, спадкування. Не належать угоди з оцінки нерухомості. Кількість завершених угод визначається за числом оплачених договорів чи інших документів, тобто з моменту, коли покупець вступає в права володіння об'єктом нерухомості.
У рядках 29-58 зазначаються види об'єктів нерухомості, що брали участь у завершених угодах купівлі-продажу нерухомості: графи 1 зазначаються дані про кількість об'єктів, графи 2 - їх загальна площа (загальна площа житлових і нежилих приміщень) зазначаються у квадратних метрах, земельних ділянок - у гектарах.
Дані за об'єктами, що брали участь в операціях з оренди, наймання, приватизації і т. ін., у цих рядках не наводяться. Щоб уникнути подвійного рахунку, кожен об'єкт (квартира, житловий будинок, гараж та ін.) повинен відображатися у відповідному рядку цього розділу тільки один раз, незалежно від того, що при здійсненні угоди він може брати участь у декількох угодах. Наприклад, один клієнт продає квартиру, а інший її купує, у звіті ця квартира повинна бути зазначена як один об'єкт.
У довідці (рядок 59) зазначаються дані про кількість повних років, відколи підприємство почало фактичну діяльність на ринку нерухомості.
Для використання в роботі додається витяг з Державного класифікатора будівель та споруд, ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту України від 17.08.2000 N 507 ( va507565-00 )
Начальник управління статистики послуг та соціальних програм | І.В.Калачова |