• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про створення, зберігання та використання Національним банком України та банками, які залучаються до роботи в особливий період, резерву матеріально-технічних засобів для роботи в особливий період

Національний банк України  | Постанова, Положення від 08.11.2004 № 534
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 08.11.2004
  • Номер: 534
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 08.11.2004
  • Номер: 534
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
08.11.2004 N 534
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 листопада 2004 р.
за N 1502/10101
Про затвердження Положення про створення, зберігання та використання Національним банком України та банками, які залучаються до роботи в особливий період, резерву матеріально-технічних засобів для роботи в особливий період
Згідно із Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про оборону України", "Про правовий режим воєнного стану", "Про Національний банк України" та відповідно до Концепції функціонування банківської системи України в особливий період, схваленої постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 N 261, Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про створення, зберігання та використання Національним банком України та банками, які залучаються до роботи в особливий період, резерву матеріально-технічних засобів для роботи в особливий період (додається).
2. Управлінню діловодства (Врублевський В.В.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів, одиниць, спеціалізованих підприємств, територіальних управлінь Національного банку України для використання в роботі.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Національного банку України від 23.09.99 N 69 "Про резерв матеріально-технічних засобів для роботи в особливий період".
4. Контроль за виконанням цієї постанови залишаю за собою.
5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
В.о. Голови А.П.Яценюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
08.11.2004 N 534
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 листопада 2004 р.
за N 1502/10101
ПОЛОЖЕННЯ
про створення, зберігання та використання Національним банком України та банками, які залучаються до роботи в особливий період, резерву матеріально-технічних засобів для роботи в особливий період
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено згідно із Законами України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", "Про оборону України", "Про Національний банк України", постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.98 N 100-03 "Особливості формування, розміщення і роботи з мобілізаційним резервом", постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 N 261 "Про схвалення документів з питань функціонування банківської системи України в умовах особливого періоду".
1.2. Резерв матеріально-технічних засобів для роботи в особливий період (далі - резерв матеріально-технічних засобів) створюється в центральному апараті, у територіальних управліннях, на спеціалізованих підприємствах Національного банку України (далі - структурні підрозділи Національного банку), в банках, які залучаються до виконання завдань для обслуговування Збройних Сил України, інших військових формувань, національної економіки і невідкладних потреб населення на особливий період з метою забезпечення їх безперебійного функціонування в умовах особливого періоду.
1.3. Основними підрозділами Національного банку, що виконують роботи, обумовлені цим Положенням, є:
Департамент банківської безпеки;
Фінансовий департамент;
Дирекція виробничо-господарських підрозділів.
1.4. Контрольно-методологічні функції здійснює Департамент банківської безпеки.
2. Організаційні заходи щодо створення резерву матеріально-технічних засобів
2.1. Відповідно до Концепції функціонування банківської системи України в особливий період, схваленої постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 N 261, резерв матеріально-технічних засобів створюється в обсязі місячної потреби структурних підрозділів Національного банку та банків, які залучаються до роботи в особливий період (далі - банки).
2.2. Місячні норми резервів матеріально-технічних засобів визначаються в потрібному обсязі відповідно до переліку структурних підрозділів Національного банку та банків і кількості працюючого в них персоналу під час особливого періоду.
2.3. Перелік структурних підрозділів та кількість їх працівників в особливий період визначаються згідно з організаційно-штатною структурою особливого періоду, що затверджується керівництвом Національного банку та в установленому порядку в банках.
2.4. Місячні норми резервів матеріально-технічних засобів погоджуються з керівниками відповідних структурних підрозділів Національного банку та затверджуються наказом по Національному банку та в установленому порядку в банках.
2.5. Після затвердження місячних норм резервів матеріально-технічних засобів проводиться звірка наявних матеріально-технічних засобів на складах Національного банку та банків для визначення обсягів потрібних закупівель матеріально-технічних засобів.
2.6. Забороняється закладати в резерв матеріально-технічні засоби, що перевищують затверджені місячні норми резервів матеріально-технічних засобів.
2.7. Якщо виникає потреба змінити місячні норми резервів матеріально-технічних засобів у зв'язку із штатними змінами, технічним переоснащенням тощо, то відповідні структурні підрозділи Національного банку подають обґрунтування зазначених змін керівництву Національного банку та банків. Після узгодження зазначених змін з департаментами банківської безпеки, фінансовим та Дирекцією виробничо-господарських підрозділів, (для структурних підрозділів Національного банку) та з відповідними службами банків нові місячні норми резервів матеріально-технічних засобів затверджуються наказом керівництва Національного банку та в установленому порядку в банках.
2.8. Закупівля матеріально-технічних засобів здійснюється відповідно до порядку, установленого керівництвом Національного банку та банків.
2.9. Резерв матеріально-технічних засобів загального призначення для використання в особливий період спеціалізовані підприємства Національного банку створюють в обсязі місячної потреби за нормами, затвердженими Національним банком. Резерв матеріально-технічних засобів за кожним елементом, що утворює матеріальну основу технологічного процесу зазначених підприємств, створюється відповідно до отриманих ними від Національного банку виробничих завдань на особливий період.
3. Організація зберігання та використання резерву матеріально-технічних засобів
3.1. Матеріально-технічні засоби, що призначені для використання в особливий період, зберігаються на окремо відведених площах або в окремо відведених приміщеннях складів Національного банку та банків.
3.2. Резерв матеріально-технічних засобів, що призначені для роботи в особливий період, не враховується під час визначення норм запасів товарно-матеріальних цінностей на складах Національного банку.
3.3. У разі введення особливого періоду резерв матеріально-технічних засобів дозволяється використовувати за рішенням керівника структурного підрозділу Національного банку. В окремих випадках резерв матеріально-технічних засобів дозволяється використовувати в повсякденній діяльності після погодження обґрунтування такого використання з Департаментом банківської безпеки і Дирекцією виробничо-господарських підрозділів та отримання відповідного дозволу першого заступника Голови Національного банку з подальшим обов'язковим відновленням резерву. Порядок використання та обов'язкового відновлення резерву в банках визначається їх внутрішніми розпорядженнями.
4. Заміщення резерву матеріально-технічних засобів
4.1. Заміщення резерву матеріально-технічних засобів здійснюється з метою вилучення із резерву засобів, термін використання яких закінчується.
4.2. Вилучення із резерву матеріально-технічних засобів супроводжується актами вилучення, які підписуються членами спеціальних комісій і особами, у підзвітності яких перебувають резерви матеріально-технічних засобів.
4.3. Поповнення резерву матеріально-технічних засобів здійснюється в установленому порядку організації закупівель цих засобів у Національному банку та банках.
Директор Дирекції
виробничо-господарських підрозділів

В.П.Бабічев