МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
20.08.2003 N 98/40 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 вересня 2003 р.
за N 759/8080
Про затвердження Порядку надання Держфінмоніторингом Генеральній прокуратурі України узагальнених матеріалів щодо фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів або фінансуванням тероризму, та отримання інформації про хід їх опрацювання
Відповідно до Законів України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", "Про прокуратуру", Указу Президента України "Про заходи щодо розвитку системи протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок надання Держфінмоніторингом Генеральній прокуратурі України узагальнених матеріалів щодо фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів або фінансуванням тероризму, та отримання інформації про хід їх опрацювання (далі - Порядок), що додається.
2. Управлінню взаємодії з суб'єктами фінансового моніторингу (Несен С.О.) спільно з юридично-правовим відділом Управління міжнародного співробітництва та нормативно-правової роботи (Саченко І.П.) забезпечити державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України цього наказу.
3. Відділу кадрової роботи, фінансування та справ (Поплевічева Н.Г.) після державної реєстрації забезпечити опублікування цього наказу.
4. Начальникам відповідних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України та Держфінмоніторингу організувати вивчення Порядку особовим складом та встановити контроль за його виконанням відповідно до вимог чинного законодавства.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Генерального прокурора України Корнякову Т.В. та першого заступника голови Державного департаменту фінансового моніторингу Дієсперова В.В.
Перший заступник Міністра фінансів України - голова Державного департаменту фінансового моніторингу В.о. Генерального прокурора України | С.Г.Гуржій С.М.Винокуров |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
департаменту фінансового
моніторингу,
Генеральної прокуратури
України
20.08.2003 N 98/40
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 вересня 2003 р.
за N 759/8080
ПОРЯДОК
надання Держфінмоніторингом Генеральній прокуратурі України узагальнених матеріалів щодо фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів або фінансуванням тероризму, та отримання інформації про хід їх опрацювання
1. Цей Порядок визначає механізм надання Держфінмоніторингом Генеральній прокуратурі України узагальнених матеріалів щодо фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму, а також отримання інформації про хід опрацювання наданих матеріалів.
2. Інформація про фінансові операції, одержана Держфінмоніторингом, у встановленому порядку обробляється та аналізується на предмет здійснення цих операцій з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або того, що вони пов'язані, мають відношення або призначені для фінансування терористичної діяльності, терористичних актів чи терористичних організацій.
За наявності достатніх підстав уважати, що фінансова операція може бути пов'язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, Держфінмоніторинг надає Генеральній прокуратурі України узагальнені матеріали (далі - матеріали).
3. Матеріали мають містити відомості щодо мотивованої підозри стосовно того, що фінансова операція (операції) здійснюється з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або пов'язана, має відношення або призначена для фінансування терористичної діяльності, терористичних актів чи терористичних організацій.
4. Рішення про передачу матеріалів приймається головою Держфінмоніторингу або, в разі його відсутності, особою, що виконує його обов'язки. Матеріали надаються у паперовій або електронній формі разом із відповідним супровідним листом.
5. Інформація, яка міститься у матеріалах, має конфіденціальний характер і є власністю держави.
6. Не пізніше трьох робочих днів з моменту отримання матеріалів Держфінмоніторинг повідомляється про їх реєстрацію в Генеральній прокуратурі України.
7. Організація перевірки матеріалів, надісланих до Генеральної прокуратури України, здійснюється спеціалізованим підрозділом, завданням якого є запобігання та протидія легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, - управлінням нагляду за додержанням законів щодо боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом.
8. Генеральна прокуратура України інформує Держфінмоніторинг про результати розгляду матеріалів відповідно до чинного законодавства.
9. У разі потреби уточнення даних, що містяться в отриманих матеріалах, Генеральна прокуратура України може запитувати у Держфінмоніторингу додаткову інформацію. Запити повинні містити посилання на номер та дату первинного повідомлення Держфінмоніторингу і підписуватися посадовою особою, що відповідає за роботу служби, яка направила запит.
10. У разі отримання Держфінмоніторингом додаткової інформації стосовно фінансових операцій, матеріали щодо яких надавалися раніше, - така інформація після опрацювання передається до Генеральної прокуратури України.
11. Інформація стосовно переданих/отриманих матеріалів та ходу їх опрацювання, у тому числі вхідні та вихідні реквізити листів, обліковується в автоматизованій інформаційній системі Держфінмоніторингу і Генеральної прокуратури України.
12. Одержані Генеральною прокуратурою України матеріали розглядаються в установленому законодавством порядку.
13. Для забезпечення нагляду за додержанням законів під час перевірки матеріалів, надісланих до інших правоохоронних органів, в Генеральну прокуратуру України надається копія відповідного цим матеріалам супровідного листа.