• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки виконання республіканського і місцевих бюджетів Української РСР за перше півріччя 1991 р. та надзвичайні заходи щодо скорочення бюджетного дефіциту

Кабінет Міністрів УРСР  | Постанова від 22.07.1991 № 103
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 22.07.1991
  • Номер: 103
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 22.07.1991
  • Номер: 103
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 22 липня 1991 р. N 103
Київ
Про підсумки виконання республіканського і місцевих бюджетів Української РСР за перше півріччя 1991 р. та надзвичайні заходи щодо скорочення бюджетного дефіциту
Кабінет Міністрів УРСР відмічає, що складна економічна обстановка серйозно погіршила стан виконання республіканського бюджету і надходження коштів до республіканського позабюджетного фонду стабілізації економіки. Скоротилися надходження доходів до бюджетів усіх рівнів, зріс дефіцит бюджетних коштів.
У цілому за перше півріччя 1991 р. до бюджетів Української РСР надійшло доходів у сумі 28,5 млрд. крб., або на 0,3 млрд. крб. менше розрахункового плану. До республіканського бюджету надійшло 16,5 млрд. крб. доходів, або 94,3 процента від планового рівня. Надходження податку з обороту становить на 2,5 млрд. крб. менше. В основному це зумовлено зниженням загального обсягу виробництва товарів народного споживання та значним зростанням оптових цін у промисловості.
Місцеві бюджети виконано по доходах на 108,1, а по видатках - на 77,2 процента. Значно більше від запланованих обсягів надійшло прибуткового податку із заробітної плати робітників і службовців (103,7 процента), податку на прибуток підприємств державного сектора (158,9 процента), податку на прибуток колгоспів і податку на фонд оплати праці колгоспників (173 проценти). Однак по доходах не виконано 2328 місцевих бюджетів (22 проценти). Кількість їх збільшилася порівняно з минулим роком у 13 разів.
Через обмеженість коштів у першому півріччі 1991 р. не було профінансовано видатки по виплаті різниці в цінах на сільськогосподарську продукцію в сумі 3,1 млрд. крб., а також державні централізовані капітальні вкладення на суму понад 1,3 млрд. карбованців. Загальна сума заборгованості банкам по кредитних ресурсах, наданих для заходів, що повинні здійснюватися за рахунок бюджету, зросла з початку року на 8,5 млрд. крб. і досягла 18,2. млрд. карбованців.
Ще більш ускладниться фінансування заходів щодо економічного і соціального розвитку республіки у другому півріччі ц. р. За планом на цей період передбачається надходження до республіканського бюджету 15 млрд. крб. доходів, а видатки становитимуть 47,5 млрд. крб., що на 32,5 млрд. крб. перевищує доходи.
Кабінет Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Міністерствам і відомствам УРСР, Раді Міністрів Кримської АРСР, облвиконкомам, Київському і Севастопольському міськвиконкомам:
забезпечити нарощування виробництва товарів народного споживання.
Міністерству фінансів УРСР своєчасно надати підприємствам і організаціям пільги по оподаткуванню, визначені Програмою надзвичайних заходів щодо стабілізації економіки України та виходу її з кризового стану;
розробити і подати до 2 вересня 1991 р. Міністерству економіки УРСР плани завершення робіт по ліквідації збитковості підприємств і організацій, в яких передбачити заходи економічного і адміністративного характеру, включаючи їх перепрофілювання, реорганізацію та примусову приватизацію, а також перехід керівників на роботу на контрактній основі.
Міністерству економіки УРСР розглянути ці плани і до 16 вересня ц. р. подати на затвердження Кабінету Міністрів УРСР перелік підприємств і організацій, яким необхідно виділити державну дотацію.
2. Міністерству фінансів УРСР разом з міністерствами і відомствами УРСР до 14 серпня 1991 р. підготувати для подання Верховній Раді УРСР пропозиції щодо проведення взаємних розрахунків республіканського бюджету з бюджетами Кримської АРСР, областей, міст Києва і Севастополя з урахуванням реформи роздрібних цін і здійснюваних заходів соціального захисту населення, а також щодо скорочення видатків та збільшення доходів республіканського бюджету.
Рекомендувати Раді Міністрів Кримської АРСР, виконкомам Рад народних депутатів внести відповідним Радам пропозиції, спрямовані на скорочення дефіциту бюджетів.
3. Міністерству фінансів УРСР:
а) забезпечити своєчасне та повне надходження до республіканського бюджету частини податку на прибуток підприємств і організацій союзного і республіканського підпорядкування, яка зараховувалася до союзного бюджету;
б) разом з Міністерством УРСР у справах захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС визначити у місячний термін порядок і строки перерахування до республіканського бюджету підприємствами, об'єднаннями, організаціями і установами, розташованими на території республіки, внесків на фінансування заходів щодо реалізації Закону УРСР "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
4. Надати право Міністерству фінансів УРСР одержувати у Національному банку України кредити на фінансування заходів, передбачених республіканським бюджетом та окремими рішеннями Уряду республіки і не забезпечених бюджетними доходами.
Просити Національний банк України встановити Міністерству фінансів УРСР пільгову процентну ставку за користування кредитом у розмірі 3 процентів річних.
Прем'єр-міністр УРСР В.ФОКІНДержавний секретарКабінету Міністрів УРСР В.ПЄХОТА
Інд. 18