• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про складання проміжної (квартальної) фінансової звітності банків України

Національний банк України  | Постанова, Бланк звітності, Інструкція від 12.11.2002 № 431 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Бланк звітності, Інструкція
  • Дата: 12.11.2002
  • Номер: 431
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Бланк звітності, Інструкція
  • Дата: 12.11.2002
  • Номер: 431
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
12.11.2002 N 431
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 листопада 2002 р.
за N 922/7210
Про затвердження Інструкції про складання проміжної (квартальної) фінансової звітності банків України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Національний банк України", статей 69 та 70 Закону України "Про банки і банківську діяльність", статті 14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", а також з метою забезпечення реальної проміжної (квартальної) фінансової звітності, що подається банками Національному банку України, Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Інструкцію про складання проміжної (квартальної) фінансової звітності банків України (додається).
2. Зобов'язати банки України забезпечити виконання вимог, які встановлені цією Інструкцією, з метою отримання проміжної (квартальної) фінансової звітності, починаючи з 2003 року.
3. Установити, що інформацію за статтями "Чистий прибуток на одну просту акцію" та "Скоригований чистий прибуток на одну просту акцію" в колонці "На звітну дату кварталу попереднього фінансового року" Звіту про фінансові результати на звітну дату першого, другого та третього кварталів 2002 року банки не надають.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент бухгалтерського обліку (В.І.Ричаківська) та Департамент інформатизації (А.С.Савченко).
5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова В.С.Стельмах
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
12.11.2002 N 431
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 листопада 2002 р.
за N 922/7210
ІНСТРУКЦІЯ
про складання проміжної (квартальної) фінансової звітності банків України
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про банки і банківську діяльність", "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та грунтується на основних вимогах щодо розкриття інформації у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.
1.2. Інструкція визначає порядок складання проміжної (квартальної) фінансової звітності банків України, яка відображає фінансовий стан банку на кінець останнього дня кварталу та результати його діяльності за цей самий період (далі - проміжна фінансова звітність).
1.3. Проміжна фінансова звітність складається щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року.
1.4. Банки - юридичні особи складають проміжну фінансову звітність. Порядок складання та подання звітності відокремленими структурними підрозділами (філіями) банк визначає самостійно.
1.5. Проміжну фінансову звітність банк - юридична особа складає та подає разом із супроводжувальним листом у формі звіту "Баланс" (додаток 1), Звіту про фінансові результати (додаток 2), приміток "Зобов'язання банку, які обліковуються на позабалансових рахунках" (додаток 3), "Рахунки довірчого управління" (додаток 4).
( Пункт 1.5 глави 1 в редакції Постанови Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
1.6. Принципи визнання активів, зобов'язань, доходів і витрат у проміжних звітних періодах аналогічні тим, що застосовуються в річних фінансових звітах.
1.7. Проміжна фінансова звітність банку складається на підставі даних бухгалтерського обліку банку з урахуванням коригуючих проводок.
1.8. У супроводжувальному листі до проміжної фінансової звітності на паперових носіях банк - юридична особа має дати пояснення подій та операцій, які є важливими для розуміння змін у фінансовому стані банку, після дати останньої річної звітності, слід також розкрити інформацію про будь-які події або операції, які є суттєвими для розуміння поточного проміжного періоду (наприклад, зміна облікової політики, характер і суми статей, що впливають на активи, зобов'язання, капітал або на потоки грошових коштів, які не є типовими).
( Главу 1 доповнено пунктом згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
1.9. У проміжних фінансових звітах слід застосовувати таку саму облікову політику, що й у річних фінансових звітах. Винятком є зміни в обліковій політиці, які відбувалися після дати останнього річного балансу та мають відображатися в подальших річних фінансових звітах.
1.10. Статті фінансової звітності філій та представництв українських банків на території інших держав банк, що звітує, перераховує в національну валюту України аналогічно до здійснення перерахунку статей в іноземній валюті, зазначених безпосередньо в балансі самого банку.
1.11. Показники звіту "Баланс" і Звіту про фінансові результати, які при визначенні підсумків беруться із знаком "мінус", у звітності на паперових носіях зазначаються в дужках.
1.12. Проміжну фінансову звітність на паперових носіях підписують керівник та головний бухгалтер банку.
1.13. Проміжну фінансову звітність банки - юридичні особи подають на паперових носіях територіальним управлінням Національного банку України (далі - Національний банк).
1.14. Банки - юридичні особи подають проміжну фінансову звітність Національному банку електронною поштою через його територіальні управління Національного банку у встановлений ними термін. Територіальні управління подають файли В5 "Баланс проміжної фінансової звітності" та В6 "Фінансові результати проміжної фінансової звітності" Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку через Центральну розрахункову палату 25-го числа місяця, наступного за звітним кварталом.
( Абзац перший пункту 1.14 глави 1 в редакції Постанови Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
Якщо дата подання цієї звітності збігається з вихідним (святковим) днем, то терміном її подання є перший робочий день після вихідного (святкового) дня.
1.15. Банк - юридична особа зобов'язаний публікувати проміжну фінансову звітність (газета "Урядовий кур'єр" чи "Голос України") протягом місяця, наступного за звітним кварталом.
2. Визначення термінів
2.1. У цій Інструкції терміни вживаються в такому значенні:
активи - ресурси, контрольовані банком у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до надходження економічних вигод у майбутньому;
антирозбавляюча потенційна проста акція - фінансовий інструмент або інша угода, конвертація якого (якої) у прості акції приведе до збільшення чистого прибутку (зменшення чистого збитку) на одну просту акцію від звичайної діяльності в майбутньому;
власний капітал - частина в активах банку, що залишається після вирахування його зобов'язань;
звітна дата - дата, на яку складається проміжна фінансова звітність, тобто за станом на кінець останнього дня кварталу;
збиток - перевищення суми витрат над сумою доходу, для отримання якого були здійснені ці витрати;
зобов'язання - заборгованість банку, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої, як очікується, призведе до зменшення ресурсів банку, що втілюють у собі економічні вигоди;
прибуток - сума, на яку доходи перевищують пов'язані з ними витрати;
проміжний період - це період фінансової звітності, що складається з трьох місяців. Перший звітний період для новоствореного банку може бути менший ніж три місяці;
розбавляюча потенційна проста акція - фінансовий інструмент або інша угода, конвертація якого (якої) у прості акції призведе до зменшення чистого прибутку (збільшення чистого збитку) на одну просту акцію від звичайної діяльності в майбутньому;
середньозважена кількість простих акцій - це кількість простих акцій, які були в обігу протягом звітного періоду. Середньозважена кількість простих акцій в обігу визначається як сума добутків кількості простих акцій, що перебувають в обігу протягом звітного періоду (у днях), на часовий зважений коефіцієнт. Якщо випуск, викуп і анулювання акцій здійснюються з першого числа місяця, то допускається брати в розрахунок період обігу акцій не в днях, а в місяцях;
часовий зважений коефіцієнт - частка від ділення загальної кількості днів (місяців), протягом яких акції перебували в обігу, на загальну кількість днів (місяців) у звітному періоді.
3. Порядок складання звіту "Баланс" проміжної фінансової звітності банку
3.1. Метою складання звіту "Баланс" є надання користувачам інформації про фінансовий стан банку на звітну дату.
3.2. Звіт "Баланс" дає можливість визначити склад і структуру майна банку, ліквідність банку, наявність власного та запозиченого капіталу, зміну дебіторської та кредиторської заборгованості тощо.
3.3. Звіт "Баланс" складається на основі бухгалтерських записів, які підтверджені відповідними первинними документами. Перед складанням звіту "Баланс" потрібно звірити дані на аналітичних рахунках з даними на відповідних синтетичних рахунках.
3.4. Звіт "Баланс" банку має включати дані за станом на кінець поточного проміжного періоду (кварталу) та порівняльні дані за станом на кінець попереднього фінансового року.
Під час подання звіту на паперових носіях для оприлюднення статті звітності, за якими відсутні показники, можуть не зазначатися (крім випадків, якщо такі показники зазначалися за станом на кінець попереднього фінансового року).
У разі подання звіту Національному банку електронною поштою за статтями, за якими відсутні показники, зазначаються у відповідних колонках нулі.
3.5. У звіті "Баланс" відображаються активи, зобов'язання та власний капітал банку.
3.6. Підсумок активів звіту "Баланс" повинен дорівнювати сумі зобов'язань та власного капіталу.
3.7. Згортання статей активів та зобов'язань є неприпустимим, крім випадків, передбачених відповідними Положеннями (стандартами), нормативно-правовими актами Національного банку.
3.8. Звіт "Баланс" банку складається за показниками сальдо рахунків бухгалтерського обліку на кінець останнього дня кварталу, у національній валюті в тисячах гривень.
Для формування звіту "Баланс" інформація за технічними рахунками групи 380, внутрішньосистемними рахунками розділу 39, доходи та витрати за внутрішньосистемними розрахунками, що обліковуються за рахунками груп 608, 708, 618, 718, 638, 738 Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 21.11.97 N 388 (зі змінами), не включаються.
( Абзац другий пункту 3.8 глави 3 в редакції Постанови Національного банку N 354 від 20.08.2003 )( Абзац третій пункту 3.8 глави 3 виключено на підставі Постанови Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
3.9. Під час подання проміжного фінансового звіту "Баланс" електронною поштою Національному банку за I квартал поточного року (за станом на 01.04) дані з файла 25 "Дані про обороти по згортанню та залишки на рахунках" включаються до колонки "На кінець попереднього фінансового року".
Під час подання зазначеного звіту електронною поштою Національному банку за II (за станом на 01.07), III (за станом на 01.10), IV (за станом на 01.01) квартали поточного року дані з файла 81 "Дані про коригуючі обороти за результатами зовнішнього аудиту та залишки на рахунках (без залишків за балансовими рахунками класів 6 та 7 та технічними рахунками бюджету)" включаються до колонки "На кінець попереднього фінансового року".
3.10. Статті звіту "Баланс" розміщені в порядку зменшення ліквідності та містять інформацію про залишки за такими рахунками:
РядокНайменування статтіНа звітну
дату
поточного
кварталу
На кінець
попереднього
фінансового
року
1234
Розрахунок статті
(рахунки)
АКТИВИ
1Грошові кошти та залишки в
НБУ
Розділ 10, рахунки 1200,
1203, 1207, 1211, 1212.
2Казначейські та інші цінні
папери, що рефінансуються
Національним банком України,
та цінні папери, емітовані
Національним банком України
Рахунки 1410-1417,
1420-1427, 1430-1437,
1440-1447, (1490),
(1491)
3Кошти в інших банкахРахунки 1500, 1510-1517,
1520-1527 1), 1580-1582,
1589, (1590), (1591)
4Цінні папери на продажРахунки 3102,3103, 3105,
3110, 3111, 3112, 3113,
3114, (3116), 3117,
(3190)
5Кредити та заборгованість
клієнтів
Рахунки 2000, 2010,
2020, (2026), 2027,
2030, 2037, 2040-2047,
2050-2057, 2061, 2062,
2065-2067, 2070-2077,
2090-2097, 2099,
2100-2107, 2110-2117,
2190, 2191, 2198, 2199,
2200-2202, 2205-2207,
2210, 2211, 2213, 2214,
2216 2), 2217, 2290,
2291, 2299, (2400),
(2401), 2600А, 2605А,
2620А, 2625А
6Інвестиційні цінні папериРахунки 3210-3214,
(3216), 3217, 3202,
3203, 3205, (3290)
7Довгострокові інвестиції до
асоційованих компаній і
дочірніх установ
Розділи 41, 42
8Основні засоби та
нематеріальні активи
Розділи 43, 44, 45
9Нараховані доходи
до отримання
Рахунки 1208, 1218, 1418,
1428, 1438, 1448, 1508,
1509, 1518, 1519, 1528,
1529, 1780, (1790),
2008 3), 2018, 2028,
2029, 2038, 2039, 2048,
2049, 2058, 2059, 2068,
2069, 2078, 2079, 2108,
2109, 2118, 2119, 2208,
2209, 2218, 2219, 2480,
(2490), 2607, 2627,
3108, 3118, 3119, 3208,
3218, 3219, 3589,
(3599), група рахунків
357
10Інші активиРозділи 11, 34, група
рахунків 181, 188, (189),
288, (289), 355,
рахунки 2800, 2801,
2805, 2806, 2809, 2920А,
2924А, 3500, 3510, 3511,
3519, 3520-3522,
3540-3542, 3548, 3580,
(3590), 3705А, 3710,
3810А
11Усього активівРядок 11 = 1 + 2 + 3 + 4
+ 5 + 6 + 7 + 8 + 9 + 10
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
12Кошти банківРахунки 1300, 1310-1317,
1325-1327, 1332, 1335,
1600, 1610-1615,
1620-1624
13Кошти клієнтівРахунки 2512-2514,
2520-2526, 2530, 2531,
2540-2546, 2550-2555,
2560-2565, 2570, 2571,
2572, 2600П, 2601-2604,
2605П, 2606, 2610-2615,
2620П, 2621, 2622,
2625П, 2626 4), 2630,
2635, 2650-2652, 2700,
2701, 2706, 2900-2906,
2909, 2920П, 2924П,
група рахунків 264
14Інші депозитиРахунки 2907, 2908, 3320,
(3326), 3327, 3330,
(3336), 3337
15Боргові цінні папери,
емітовані банком
Рахунки 3300-3307
16Нараховані витрати до сплатиРахунки 1308, 1318, 1328,
1338, 1608, 1618, 1628,
2518, 2528, 2538, 2548,
2558, 2568, 2608, 2618,
2628, 2638, 2658, 2708,
3328, 3308, 3338, 3652,
3654, 3659, 3668, група
рахунків 367
17Інші зобов'язанняГрупа рахунків 191, 361,
364, рахунки 3600, 3660,
3620-3623, 3630, 3631,
3650, 3651, 3653, 3658,
3690, 3699, 3705П,
3720, 3739, 3810П, 3811,
18Усього зобов'язаньРядок 18 = 12 + 13 + 14
+ 15 + 16 + 17
ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ
19Статутний капіталРахунки 5000, (5001)
20Капіталізовані дивідендиРахунок 5003
21Акції, викуплені в
акціонерів
Рахунок (5002)
22Емісійні різниціРахунок 5010
23Резерви та фонди банкуРахунки 5020, 5021,5022
24Результати переоцінки
основних засобів та
нематеріальних активів
Рахунки 5100, 5101
25Результат минулих роківРахунок 5030, (5031)
26у тому числі сума переоцінки
в разі вибуття необоротних
активів
аналітичні рахунки
балансових
рахунків 5030, 5040 5)
27Прибуток звітного року,
що очікує затвердження
Рахунок 5040
28Збиток звітного року, що
очікує затвердження
Рахунки (5040А) 6),
(5041)
29Результат поточного рокуРізниця між рахунками
класу 6 "Доходи" та класу
7 "Витрати"
30Усього власного капіталуРядок 30 = 19 + 20 + 21 +
22 + 23 + 24 + 25 + 27 +
28 + 29
31Усього пасивівРядок 31 = 18 + 30
---------------
1) Балансовий рахунок 1526 включається до розрахунку статті "Кошти в інших банках" на кінець попереднього фінансового року.
2) Балансові рахунки 2000, 2046, 2056, 2066, 2076, 2090, 2091, 2106, 2116, 2200, 2206, 2216 включаються до розрахунку статті "Кредити та заборгованість клієнтів" на кінець попереднього фінансового року.
3) Балансовий рахунок 2008 включається до розрахунку статті "Нараховані доходи до отримання" на кінець попереднього року.
4) Балансові рахунки 2606, 2621, 2626 включаються до розрахунку статті "Кошти клієнтів" на кінець попереднього фінансового року.
5) Аналітичний рахунок балансового рахунку 5040 включається до розрахунку статті "у тому числі сума переоцінки в разі вибуття необоротних активів" на кінець попереднього фінансового року.
6) Активний залишок балансового рахунку 5040 включається до розрахунку статті "Збиток звітного року, що очікує затвердження" на кінець попереднього фінансового року.
( Пункт 3.10 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
4. Порядок складання Звіту про фінансові результати проміжної фінансової звітності банку
4.1. Метою складання Звіту про фінансові результати є надання користувачам інформації про доходи, витрати, прибутки і збитки від діяльності банку за відповідний період.
4.2. Звіт про фінансові результати банку має включати дані за станом на кінець поточного проміжного періоду (кварталу) наростаючим підсумком за поточний фінансовий рік до дати звітності та порівняльні дані за станом на кінець зіставного проміжного періоду (кварталу) попереднього фінансового року.
Під час подання звіту на паперових носіях для оприлюднення статті звітності, за якими відсутні показники, можуть не зазначатися (крім випадків, якщо такі показники зазначалися за станом на кінець проміжного періоду (кварталу) попереднього фінансового року).
У разі подання звіту Національному банку електронною поштою за статтями, за якими відсутні показники, зазначаються у відповідних колонках нулі.
4.3. Звіт про фінансові результати характеризує діяльність банку за період з початку звітного року до звітної дати і складається із статей доходів та витрат, які групуються за їх характером та основними видами доходів і витрат на кінець останнього дня кварталу, у національній валюті в тисячах гривень за винятком показників прибутковості акцій, за якими суми зазначаються в гривнях з точністю до сотих (з двома знаками після коми).
( Пункт 4.3 глави 4 в редакції Постанови Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
4.4. До Звіту про фінансові результати не включається інформація про доходи та витрати за внутрішньосистемними розрахунками, а саме залишки за рахунками груп 608, 708, 618, 718, 638, 738.
( Пункт 4.3 глави 4 в редакції Постанови Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
4.5. Банки, що створені у формі відкритих акціонерних товариств, зазначають у проміжній фінансовій звітності показники чистого прибутку на одну просту акцію і скоригованого чистого прибутку на одну просту акцію. Показники прибутковості безпосередньо не стосуються розподілу дивідендів. Разом з тим для розрахунку часового зваженого коефіцієнта береться кількість днів (місяців) у звітному періоді (кварталі, півріччі, дев'яти місяцях). Умовою введення акцій в обіг є реєстрація їх випуску.
4.6. Для встановлення розбавляючих потенційних простих акцій потрібно провести аналіз значень, отриманих у результаті розрахунку скоригованого чистого прибутку на одну просту акцію, для кожного класу і випуску потенційних простих акцій. Ці значення розміщують у порядку зростання: від найменшої величини до найбільшої. Якщо будь-яке з цих значень більше попереднього, тобто приводить до збільшення чистого прибутку (зменшення чистого збитку) на одну просту акцію в обігу, то відповідний фінансовий інструмент (конвертація облігацій і привілейованих акцій, опціони, варранти тощо) є антирозбавляючим і не має братися в розрахунок скоригованого чистого прибутку. Відповідно значення, що зменшуються, до розрахунку беруться.
4.7. Розрахунок показників чистого прибутку на одну просту акцію і скоригованого чистого прибутку на одну просту акцію для проміжної фінансової звітності здійснюється аналогічно до розрахунку цих показників згідно з Інструкцією про складання річного фінансового звіту банків України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 26.12.2001 N 545 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11.01.2002 за N 26/6314.
4.8. Збиток на одну просту акцію, отриманий у результаті підрахунку показників прибутковості акцій, у звіті на паперових носіях зазначається в дужках, що означає від'ємне значення показника прибутку.
4.9. Під час подання звіту електронною поштою Національному банку за кожний квартал поточного року дані з файла 02 "Дані про обороти та залишки на рахунках" включаються до колонки "На звітну дату кварталу попереднього фінансового року".
4.10. Статті Звіту про фінансові результати містять інформацію про залишки за такими рахунками:
РядокНайменування статтіНа звітну дату кварталу
поточного
року
попереднього
фінансового
року
1234
Розрахунок статті
(рахунки)
1Чистий процентний дохідГрупи рахунків 600,
601, 602, 603, 604,
609, (700), (701),
(702), (703), (704),
(705), (706), (707),
(709) 7), рахунки 6050
(АП), 6051 (АП),
6052 (АП), 6053
(АП), 6054 (АП),
6055 (АП)
2Чистий комісійний дохідГрупи рахунків 610, 611,
(710)
3Дивідендний дохідАналітичний рахунок
балансового рахунку 6300
4Чистий торговельний дохідРахунки 6203, 6204, 6209,
(7703)
5Прибуток/збиток від
інвестиційних цінних паперів
Рахунок 6394 мінус
рахунок 7394
6Прибуток від довгострокових
інвестицій в асоційовані
компанії й дочірні установи
та інших інвестицій
Аналітичний рахунок
балансового рахунку 6300
7Інший операційний дохідРахунки 6395, 6396,
6397, 6399, 6493,
6497 8), 6499, позитивний
результат від рахунку
6490 мінус рахунок 7490
8Усього доходівРядок 8 = 1+2+3+4+5+6+7
9Загальноадміністративні
витрати
(Групи рахунків 741, 743,
744, рахунки 7390, 7392,
7395, 7396, 7397, 7399,
7420, 7421, 7423,
7450-7457, 7493, 7497 9),
7499, негативний
результат від рахунку
6490 мінус рахунок 7490)
10Витрати на персонал(Група рахунків 740) 10)
11Прибуток від операційРядок 11 = 8 - 9 - 10
12Чисті витрати на формування
резервів
Рахунки (7700(АП),
(7701(АП), (7702(АП),
(7704(АП), (7705(АП),
(7706(АП), (7720(АП),
6710, 6711, 6712,
6713, 6714, 6715,
6717
13Прибуток до оподаткуванняРядок 13 = 11 - 12
14Податок на прибуток(Аналітичні рахунки
балансового рахунку
7900(АП)
15Прибуток після оподаткуванняРядок 15 = 13 - 14
16Непередбачені доходи/витратиРахунки 6809, (7809,
аналітичний рахунок
балансового рахунку
7900)
17Чистий прибуток/збиток банкуРядок 17 = 15 - 16
18Чистий прибуток на одну
просту акцію (грн.)
Чистий прибуток (збиток)
за вирахуванням
дивідендів на
привілейовані акції на
звітну дату (грн.)
Середньозважена кількість
простих акцій (шт.)
19Скоригований чистий прибуток
на одну просту акцію (грн.)
Скоригований чистий
прибуток (збиток) на
звітну дату (грн.)
Скоригована
середньозважена кількість
простих акцій (шт.)
---------------
7) Балансові рахунки 6090, 7090 включаються до розрахунку статті "Чистий процентний дохід" на звітну дату кварталу попереднього фінансового року.
( Пункт 4.10 глави 4 доповнено приміткою згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
8) Балансові рахунки 6493, 6497 включаються до розрахунку статті "Інший операційний дохід" на звітну дату кварталу попереднього фінансового року.
( Пункт 4.10 глави 4 доповнено приміткою згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
9) Балансові рахунки 7390, 7450, 7451, 7453, 7493, 7497 включаються до розрахунку статті "Загальноадміністративні витрати" на звітну дату кварталу попереднього фінансового року.
( Пункт 4.10 глави 4 доповнено приміткою згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
10) Балансовий рахунок 7402 включається до розрахунку статті "Витрати на персонал" на звітну дату кварталу попереднього фінансового року.
( Пункт 4.10 глави 4 доповнено приміткою згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )( Пункт 4.10 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
5. Порядок складання примітки "Зобов'язання банку, які обліковуються на позабалансових рахунках"
5.1. Статті примітки "Зобов'язання банку, які обліковуються на позабалансових рахунках" містять інформацію про залишки у національній валюті в тисячах гривень за такими позабалансовими рахунками:
( Абзац перший пункту 5.1 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
РядокНайменування статтіНа звітну
дату
поточного
кварталу
На кінець
попереднього
фінансового
року
Зміни
після
дати
останньої
річної
звітності
(+;-)
12345
Розрахунок статті
(рахунки)
1Гарантії, що надані
клієнтам
Група позабалансових
рахунків 902
2Сумнівні гарантії та
поручительства
Група позабалансових
рахунків 909
3Зобов'язання з
кредитування, які надані
банкам
Група позабалансових
рахунків 910
4Зобов'язання з
кредитування, які надані
клієнтам
Група позабалансових
рахунків 912
5Валюта та банківські
метали, які куплені, але
не отримані
Група позабалансових
рахунків 920
6Сумнівні вимоги за
операціями з валютою та
банківськими металами
Група позабалансових
рахунків 929
7Сумнівні вимоги за
операціями з фінансовими
інструментами, крім
інструментів валютного
обміну
Група позабалансових
рахунків 939
8Надана заставаГрупа позабалансових
рахунків 951
9УсьогоРядок 9 = 1 + 2 + 3 +
4 + 5 + 6 + 7 + 8
Сума за колонкою 5 рядка 9 має дорівнювати сумі рядків з 1 до 8 за колонкою 5.
У колонці 5 зазначається різниця порівняння залишку на звітну дату поточного кварталу (колонка 3) із залишком на кінець попереднього фінансового року (колонка 4).
( Пункт 5.1 глави 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )( Пункт 5.2 глави 5 виключено на підставі Постанови Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
5.2. Під час подання примітки "Зобов'язання банку, які обліковуються на позабалансових рахунках" електронною поштою Національному банку за I квартал поточного року (за станом на 01.04) дані з файла 25 "Дані про обороти по згортанню та залишки на рахунках" включаються до колонки "На кінець попереднього фінансового року".
Під час подання цієї примітки електронною поштою Національному банку за II (за станом на 01.07), III (за станом на 01.10), IV (за станом на 01.01) квартали поточного року дані з файла 81 "Дані про коригуючі обороти за результатами зовнішнього аудиту та залишки на рахунках (без залишків за балансовими рахунками класів 6 та 7 та технічними рахунками бюджету)" включаються до колонки "На кінець попереднього фінансового року".
6. Порядок складання примітки "Рахунки довірчого управління".
6.1. Статті примітки "Рахунки довірчого управління" містять інформацію про залишки в національній валюті в тисячах гривень за такими позабалансовими рахунками:
РядокНайменування статтіНа звітну
дату
поточного
кварталу
На кінець
поперед-
нього
фінансового
року
Зміни після
дати
останньої
річної
звітності
(+;-)
12345
Розрахунок статті
(рахунки)
1АКТИВНІ РАХУНКИ
ДОВІРЧОГО УПРАВЛІННЯ
Рядок 1 = 2 + 3 + 4 +
5 + 6 + 7 + 8 + 9
2Готівкові кошти за
операціями довірчого
управління
Позабалансовий
рахунок 9780
3Поточні рахунки
управителя з довірчого
управління
Позабалансовий
рахунок 9781
4Дебіторська
заборгованість за
операціями довірчого
управління
Позабалансовий
рахунок 9782
5Цінні папери в
довірчому управлінні
Позабалансовий
рахунок 9783
6Банківські метали в
довірчому управлінні
Позабалансовий
рахунок 9784
7Інші активи в
довірчому управлінні
Позабалансовий
рахунок 9786
8Витрати за операціями
довірчого управління
Позабалансовий
рахунок 9787
9Нараховані доходи за
об'єктами довірчого
управління
Позабалансовий
рахунок 9788
10ПАСИВНІ РАХУНКИ
ДОВІРЧОГО УПРАВЛІННЯ
Рядок 10 = 11 + 12 +
13 + 14
11Фонди банківського
управління
Позабалансовий
рахунок 9790
12Рахунки установниківПозабалансовий
рахунок 9791
13Кредиторська
заборгованість за
операціями довірчого
управління
Позабалансовий
рахунок 9792
14Доходи від операцій
довірчого управління
Позабалансовий
рахунок 9797
Сума за колонкою 5 рядка 1 має дорівнювати сумі рядків з 2 до 9 за колонкою 5.
Сума за колонкою 5 рядка 10 має дорівнювати сумі рядків з 11 до 14 за колонкою 5.
У колонці 5 зазначається різниця порівняння залишку на звітну дату поточного кварталу (колонка 3) із залишком на кінець попереднього фінансового року (колонка 4).
6.2. Підсумок за активними позабалансовими рахунками примітки "Рахунки довірчого управління" повинен дорівнювати підсумку за пасивними позабалансовими рахунками.
6.3. У колонці 4 "На кінець попереднього фінансового року" зазначається інформація про залишки за позабалансовими рахунками 9700, 9701.
Колонка 5 "Зміни після дати останньої річної звітності" заповнюється банком, починаючи зі звітності за I квартал 2004 року.
6.4. Під час подання Національному банку примітки "Рахунки довірчого управління" електронною поштою за I квартал (за станом на 01.04) дані з файла 25 "Дані про обороти по згортанню та залишки на рахунках" включаються до колонки "На кінець попереднього фінансового року".
Під час подання цієї примітки електронною поштою Національному банку за II (за станом на 01.07), III (за станом на 01.10), IV (за станом на 01.01) квартали дані з файла 81 "Дані про коригуючі обороти за результатами зовнішнього аудиту та залишки на рахунках (без залишків за балансовими рахунками класів 6 та 7 та технічними рахунками бюджету)" включаються до колонки "На кінець попереднього фінансового року.
( Інструкцію доповнено пунктом 6 згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
Головний бухгалтер -
директор Департаменту
бухгалтерського обліку


В.І.Ричаківська
Додаток 1
до Інструкції про складання
проміжної (квартальної)
фінансової звітності банків
України
БАЛАНС
за ______ квартал 200__ р.
(тис. грн.)
РядокНайменування статтіНа
звітну
дату
поточного
кварталу
На кінець
поперед-
нього
фінансово-
го року
АКТИВИ
1Грошові кошти та залишки в НБУ
2Казначейські та інші цінні папери,
що рефінансуються Національним
банком України, та цінні папери,
емітовані Національним банком
України
3Кошти в інших банках
4Цінні папери на продаж
5Кредити та заборгованість клієнтів
6Інвестиційні цінні папери
7Довгострокові інвестиції до
асоційованих компаній і дочірніх
установ
8Основні засоби та нематеріальні
активи
9Нараховані доходи до отримання
10Інші активи
11Усього активів
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
12Кошти банків
13Кошти клієнтів
14Інші депозити
15Боргові цінні папери, емітовані
банком
16Нараховані витрати до сплати
17Інші зобов'язання
18Усього зобов'язань
ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ
19Статутний капітал
20Капіталізовані дивіденди
21Акції, викуплені в акціонерів
22Емісійні різниці
23Резерви та фонди банку
24Результати переоцінки основних
засобів та нематеріальних активів
25Результат минулих років
26у тому числі сума переоцінки
в разі вибуття необоротних
активів
27Прибуток звітного року,
що очікує затвердження
28Збиток звітного року,
що очікує затвердження
29Результат поточного року
30Усього власного капіталу
31Усього пасивів
"___"___________ 200__ р. Керівник __________________________
(підпис, прізвище, ім'я,
по батькові)
_______________________ Головний бухгалтер ________________
(прізвище виконавця, (підпис, прізвище,
телефон) ім'я, по батькові)
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
Додаток 2
до Інструкції про складання
проміжної (квартальної)
фінансової звітності банків
України
ЗВІТ
про фінансові результати
за ______ квартал 200__ р.
(тис. грн.)
РядокНайменування статтіНа звітну дату кварталу
поточного
року
попереднього
фінансового
року
1Чистий процентний дохід
2Чистий комісійний дохід
3Дивідендний дохід
4Чистий торговельний дохід
5Прибуток/збиток від
інвестиційних цінних паперів
6Прибуток від довгострокових
інвестицій в асоційовані
компанії й дочірні установи
та інших інвестицій
7Інший операційний дохід
8Усього доходів
9Загальноадміністративні
витрати
10Витрати на персонал
11Прибуток від операцій
12Чисті витрати на
формування резервів
13Прибуток до оподаткування
14Податок на прибуток
15Прибуток після оподаткування
16Непередбачені доходи/витрати
17Чистий прибуток/збиток банку
18Чистий прибуток на одну
просту акцію (грн.)
19Скоригований чистий прибуток
на одну просту акцію (грн.)
"___"____________ 200__ р. Керівник __________________________
(підпис, прізвище, ім'я,
по батькові)
_______________________ Головний бухгалтер ________________
(прізвище виконавця, (підпис, прізвище,
телефон) ім'я, по батькові)
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
Додаток 3
до Інструкції про складання
проміжної (квартальної)
фінансової звітності банків
України
ПРИМІТКА
"Зобов'язання банку, які обліковуються на позабалансових рахунках"
за ______ квартал 200__ р.
(тис. грн.)
РядокНайменування статтіНа звітну
дату
поточного
кварталу
На кінець
поперед-
нього
фінансового
року
Зміни
після
дати
останньої
річної
звітності
(+;-)
1Гарантії, що надані
клієнтам
2Сумнівні гарантії та
поручительства
3Зобов'язання з
кредитування, які надані
банкам
4Зобов'язання з
кредитування, які надані
клієнтам
5Валюта та банківські
метали, які куплені, але
не отримані
6Сумнівні вимоги за
операціями з валютою та
банківськими металами
7Сумнівні вимоги за
операціями з фінансовими
інструментами, крім
інструментів валютного
обміну
8Надана застава
9Усього
"___"___________ 200__ р. Керівник __________________________
(підпис, прізвище, ім'я,
по батькові)
_______________________ Головний бухгалтер ________________
(прізвище виконавця, (підпис, прізвище,
телефон) ім'я, по батькові)
( Додаток 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )
Додаток 4
до Інструкції
про складання проміжної
(квартальної) фінансової
звітності банків України
Примітка "Рахунки довірчого управління"
за _______ квартал 200_ року
(тис. грн.)
РядокНайменування статтіНа звітну
дату
поточного
кварталу
На кінець
поперед-
нього
фінансового
року
Зміни після
дати
останньої
річної
звітності
(+;-)
АКТИВНІ РАХУНКИ
ДОВІРЧОГО УПРАВЛІННЯ
1Готівкові кошти за
операціями довірчого
управління
2Поточні рахунки
управителя з довірчого
управління
3Дебіторська
заборгованість за
операціями довірчого
управління
4Цінні папери в
довірчому управлінні
5Банківські метали в
довірчому управлінні
6Інші активи в
довірчому управлінні
7Витрати за операціями
довірчого управління
8Нараховані доходи за
об'єктами довірчого
управління
ПАСИВНІ РАХУНКИ
ДОВІРЧОГО УПРАВЛІННЯ
9Фонди банківського
управління
10Рахунки установників
11Кредиторська
заборгованість за
операціями довірчого
управління
12Доходи від операцій
довірчого управління
"___"____________200_ р. Керівник ____________________________
(підпис, прізвище, ім'я, по батькові)
_____________________________ Головний бухгалтер _______________
(прізвище виконавця, телефон) (підпис,
прізвище, ім'я,
по батькові)
( Інструкцію доповнено додатком 4 згідно з Постановою Національного банку N 354 від 20.08.2003 )