• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку проведення звіряння результатів інвентаризації обєкта, що повертається за рішенням суду в державну власність, з даними інвентаризації, отриманими під час її проведення в період підготовки обєкта до приватизації, та затвердження його результатів

Фонд державного майна України  | Наказ від 14.11.2001 № 2107 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 14.11.2001
  • Номер: 2107
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 14.11.2001
  • Номер: 2107
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 2107 від 14.11.2001
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 2001 р.
за N 1033/6224
Про затвердження Порядку проведення звіряння результатів інвентаризації об'єкта, що повертається за рішенням суду в державну власність, з даними інвентаризації, отриманими під час її проведення в період підготовки об'єкта до приватизації, та затвердження його результатів
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 N 32 "Про затвердження Порядку повернення у державну власність об'єктів приватизації у разі розірвання або визнання недійсними договорів купівлі-продажу таких об'єктів"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення звіряння результатів інвентаризації об'єкта, що повертається за рішенням суду в державну власність, з даними інвентаризації, отриманими під час її проведення в період підготовки об'єкта до приватизації, та затвердження його результатів (додається).
2. Начальнику Управління реалізації та контролю за виконанням договірних умов Тарабі В. П. забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Начальнику Управління офіційних друкованих видань Путівській Н. А. у місячний термін з дня державної реєстрації цього наказу в Міністерстві юстиції України забезпечити його опублікування у державному інформаційному бюлетені "Про приватизацію".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду державного майна України Парфененка Д. М.
Голова Фонду О.Бондар
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
14.11.2001 N 2107
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 2001 р.
за N 1033/6224
Порядок проведення звіряння результатів інвентаризації об'єкта, що повертається за рішенням суду в державну власність, з даними інвентаризації, отриманими під час її проведення в період підготовки об'єкта до приватизації, та затвердження його результатів
1. Цей Порядок розроблено відповідно до пункту 7 Порядку повернення у державну власність об'єктів приватизації у разі розірвання або визнання недійсними договорів купівлі-продажу таких об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року N 32.
2. Цей Порядок визначає основні засади звіряння результатів інвентаризації об'єкта (крім пакетів акцій), який було відчужено за результатами його продажу на аукціоні, за конкурсом або шляхом викупу і який повертається в державну власність у разі розірвання договору купівлі-продажу цього об'єкта за рішенням суду, господарського суду у зв'язку з невиконанням умов договору купівлі-продажу або визнання судом, господарським судом договору купівлі-продажу недійсним (далі - об'єкт), з даними інвентаризації, отриманими під час її проведення в період підготовки цього об'єкта до приватизації.
3. Під звірянням результатів інвентаризацій об'єкта (далі - звіряння) слід розуміти порівняння даних інвентаризаційних описів майна, коштів, фінансових зобов'язань, даних балансів, актів оцінки (або звітів про експертну оцінку) одного й того самого об'єкта, складених відповідно під час підготовки його до продажу та на дату прийняття судом, господарським судом відповідного рішення.
4. На дату прийняття судом, господарським судом відповідного рішення інвентаризація об'єкта проводиться комісією, склад та порядок роботи якої визначаються державним органом приватизації, що здійснював його відчуження за договором купівлі-продажу (далі - орган приватизації), згідно з Інструкцією по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 1994 року N 69.
5. Метою проведення звіряння є:
- порівняння основних показників, що характеризують вартість, фінансовий стан, структуру активів об'єкта тощо, з відповідними показниками, які мали місце на момент продажу цього об'єкта;
- визначення на основі такого порівняння збитків, що були заподіяні об'єкту за період володіння цим об'єктом покупцем, для подальшого здійснення роботи щодо їх відшкодування.
6. Звіряння здійснюється за об'єктами, які внаслідок їх відчуження за договорами купівлі-продажу були передані покупцям за актами приймання-передачі.
7. Звіряння здійснюється комісією з повернення об'єкта в державну власність (далі - комісія). Персональний склад комісії та регламент її роботи затверджуються наказами органу приватизації.
8. Результати звіряння оформлюються протоколом засідання комісії.
9. Склад, порядок подання документів на розгляд комісії і терміни їх розгляду комісією визначаються регламентом її роботи.
10. З урахуванням специфіки кожного конкретного випадку процедура звіряння проводиться шляхом порівняння даних, отриманих за результатами інвентаризації, проведеної згідно з пунктом 4 цього Порядку, з аналогічними даними, отриманими за результатами інвентаризації, проведеної в період підготовки об'єкта до приватизації.
11. При звірянні необхідно враховувати вплив об'єктивних факторів (зносу, переоцінки майна тощо) на зміну вартості майна об'єкта (вартості об'єкта незавершеного будівництва, окремо визначеного майна тощо), що могла статися за період володіння покупцем цим об'єктом.
12. У разі виявлення, у результаті порівняння даних згідно з пунктом 10 цього Порядку, зменшення вартості майна об'єкта (вартості об'єкта незавершеного будівництва, окремо визначеного майна тощо) та (або) нестачі конкретних матеріальних цінностей рішення щодо зарахування їх до збитків, які повинні бути відшкодовані покупцем (або про відсутність необхідності у цьому) приймається комісією. При цьому комісія повинна врахувати всі результати господарювання покупця на об'єкті: зміни фінансово-економічного стану об'єкта, умов праці та рівня її оплати, стану використання робочої сили, інших показників, які характеризують ефективність господарської діяльності підприємства.
У разі поліпшення цих показників у порівнянні з рівнем, що мав місце на момент укладення договору купівлі-продажу, комісія може зробити висновок про відсутність підстав для віднесення обсягу зменшення вартості майна об'єкта (вартості об'єкта незавершеного будівництва, окремо визначеного майна тощо) та (або) нестачі конкретних матеріальних цінностей до збитків і відшкодування їх покупцем.
Якщо зменшення вартості майна об'єкта (вартості об'єкта незавершеного будівництва, окремо визначеного майна тощо) та (або) нестачі конкретних матеріальних цінностей не встановлено, то комісією приймається рішення про відсутність збитків.
13. У разі виявлення, у результаті порівняння даних згідно з пунктом 10 цього Порядку, зменшення вартості майна об'єкта (вартості об'єкта незавершеного будівництва, окремо визначеного майна тощо) та (або) нестачі конкретних матеріальних цінностей (а також неможливості при цьому повернення покупцем майна, придбаного у держави за договором купівлі-продажу, у повній відповідності до акта його приймання-передачі) і прийняття комісією згідно з пунктом 12 цього Порядку рішення про необхідність відшкодування покупцем збитків від цього їх розмір обчислюється у відповідності до Порядку визначення збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року N 116.
Начальник Управління
реалізації та контролю за
виконанням договірних умов


В.Тараба