• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Положення про відповідність субєктів племінної справи у тваринництві статусу племінного заводу, племінного репродуктора і племінного птахорепродуктора

Міністерство аграрної політики України , Національна академія аграрних наук  | Положення від 17.07.2001 № 215/66 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України , Національна академія аграрних наук
  • Тип: Положення
  • Дата: 17.07.2001
  • Номер: 215/66
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України , Національна академія аграрних наук
  • Тип: Положення
  • Дата: 17.07.2001
  • Номер: 215/66
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
N 215/66 від 17.07.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 серпня 2001 р.
за N 722/5913
Затверджено
Наказ Міністерства аграрної
політики України і
Української академії
аграрних наук
17.07.2001 N 215/66
( z0721-01 )
Положення про відповідність суб'єктів племінної справи у тваринництві статусу племінного заводу, племінного репродуктора і племінного птахорепродуктора
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики N 365/107 від 12.12.2001 N 129/41 від 12.05.2003 )
Розділ 1. Загальні положення
1.2. Положення застосовується для проведення державної атестації та переатестації (далі - атестація) суб'єктів племінної справи у тваринництві з метою визначення їх відповідності статусу племінного заводу, племінного репродуктора і племінного птахорепродуктора.
1.3. Відповідність статусу суб'єктів племінної справи у тваринництві визначається за напрямками та показниками їх виробничо-господарської діяльності, рівнем виконання вимог до племінних (генетичних) ресурсів.
Розділ 2. Вимоги, що визначають відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби
2.1. Вимоги, що визначають відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід.
2.1.1. Відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід визначають за мінімальними вимогами оцінки племінних заводів і племінних репродукторів з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід (додаток 1) на основі кількісних та якісних показників продуктивності й виробничо-господарської діяльності племінних господарств з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід (додаток 2), погоджених у районному відділенні статистики.
( Пункт 2.1.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагрополітики N 365/107 від 12.12.2001 )
2.1.2. При атестації враховується:
робота з виведення нових порід та типів тварин, участь у виставках та аукціонах, проведення імуногенетичного контролю, ведення зоотехнічного та племінного обліку;
достовірність походження реалізованих для відтворення бугаїв, що підтверджена генетичними дослідженнями.
2.1.3. Про наслідки атестації складається акт державної атестації (переатестації) племінного господарства з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід (додаток 3) з висновками про відповідність суб'єкта племінної справи у тваринництві певному статусу, який візують усі члени атестаційної комісії.
2.2. Вимоги, що визначають відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби м'ясних порід
2.2.1. Відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби м'ясних порід визначають за мінімальними вимогами до племінних заводів і племінних репродукторів з розведення великої рогатої худоби м'ясних порід (додаток 4) на основі кількісних та якісних показників продуктивності й виробничо-господарської діяльності племінних господарств з розведення великої рогатої худоби м'ясних порід (додаток 5), погоджених у районному відділенні статистики.
( Пункт 2.2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагрополітики N 365/107 від 12.12.2001 )
2.2.2. Племінні заводи, племінні репродуктори, в яких розводять м'ясну худобу, атестують на основі бальної оцінки продуктивності тварин і виробничо-господарської діяльності за шкалою оцінки племінних заводів, племінних репродукторів з розведення великої рогатої худоби м'ясних порід і типів (додаток 6).
2.2.3. При атестації комісія має право:
додавати бали до сумарної кількості - за роботу з виведення нової породи чи типу - 3; за роботу з дочірніми господарствами - 3; за участь у виставках та аукціонах - 1; за проведення імуногенетичного контролю - 2;
знімати бали від сумарної кількості - за несвоєчасне відлучення телят (пізніше 8 місяців) та розміщення в одній секції після відлучення тварин різних виробничих і статево-вікових груп - 2; за недостатню кількість кормів та їх низьку якість - 5.
2.2.4. Суб'єкт племінної справи у тваринництві відповідає статусу:
племінного заводу - якщо одержує 85 балів і більше;
племінного репродуктора - якщо одержує 70-84 бали.
2.2.5. Про наслідки атестації складається акт державної атестації (переатестації) племінного господарства з розведення великої рогатої худоби м'ясних порід (додаток 7) з висновками про відповідність суб'єкта племінної справи у тваринництві певному статусу, який візують усі члени атестаційної комісії.
Розділ 3. Вимоги, що визначають відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора із свинарства
3.1. Відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора із свинарства визначають за показниками продуктивності і племінної цінності тварин.
3.2. Відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора із свинарства визначають за мінімальними вимогами до племінних заводів і племінних репродукторів із свинарства щодо кількості поголів'я кнурів-плідників та основних свиноматок (додаток 35). Оцінка стада свиней проводиться за комплексом ознак на основі бальної оцінки племінних господарств із свинарства (додаток 8) за 100-бальною системою з урахуванням належності тварин до однієї з трьох груп порід, кількісних та якісних показників продуктивності й виробничо-господарської діяльності племінних господарств із свинарства (додаток 9), погоджених у районному відділенні статистики.
( Пункт 3.2 в редакції Наказу Мінагрополітики N 365/107 від 12.12.2001 )
3.3. При атестації комісія має право:
додавати до сумарної кількості балів - за участь у виставках і аукціонах - 1; за наявність і задовільний стан таборів для літнього утримання тварин - 2; за проведення імуногенетичного контролю - 2; за участь в роботі з виведення нової породи чи типу - 3; за проведення оцінки кнурів і маток методом контрольної відгодівлі молодняку свиней в умовах господарства - 5 (максимальна оцінка) незалежно від одержаних результатів;
знімати бали від сумарної кількості - за порушення утримання кількості поголів'я в приміщеннях та секціях - 1; за невідповідність параметрів мікроклімату нормативним умовам - 1; за недостатню кількість кормів (відповідно до потреби) та низьку їх якість, відсутність у раціонах мінеральних добавок та мікроелементів - 5; за відсутність плану та проведення ветеринарно-профілактичних заходів - 5; за відсутність спецодягу та спецвзуття, душових для обслуговуючого персоналу - 1; за відсутність медичного обстеження працівників - 1.
3.4. Суб'єкт племінної справи у тваринництві відповідає статусу:
племінного заводу - якщо одержує 85 балів і більше;
племінного репродуктора - якщо одержує 70-84 бали.
3.5. Про наслідки атестації складається акт державної атестації (переатестації) племінного господарства із свинарства (додаток 10) з висновками про відповідність суб'єкта племінної справи у тваринництві певному статусу, який візують усі члени атестаційної комісії.
Розділ 4. Вимоги, що визначають відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора з вівчарства та козівництва
4.1. Відповідність статусу вівчарських та козівничих племінних заводів і племінних репродукторів визначають за мінімальними вимогами до кількості поголів'я вівцематок та баранів-плідників, необхідної для атестації племінних заводів і племінних репродукторів (додаток 11), мінімальними вимогами до племінних заводів і племінних репродукторів за живою масою овець (додаток 12), мінімальними вимогами до племінних заводів і племінних репродукторів за настригом митої вовни (додаток 13), мінімальними вимогами до племінних заводів і племінних репродукторів з розведення овець смушкових порід (додаток 14), мінімальними вимогами до племінних заводів і племінних репродукторів з козівництва (додаток 15), на основі кількісних та якісних показників продуктивності овець й виробничо-господарської діяльності племінних господарств (додаток 16), кількісних та якісних показників продуктивності і виробничо-господарської діяльності племінних господарств з розведення каракульських, сокільських овець (додаток 17), погоджених у районному відділенні статистики.
( Пункт 4.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагрополітики N 365/107 від 12.12.2001 )
4.2. Атестаційна комісія проводить експертну оцінку усіх основних і ремонтних баранів (цапів) - плідників, а також до 10 відсотків ремонтних ярок, племінного молодняку для реалізації та вівцематок селекційного ядра, оглядає решту маточних отар господарства. Дані огляду заносять у відомість експертної оцінки поголів'я овець (додаток 18).
4.3. Мінімальний вихід ягнят на 100 вівцематок і ярок старше 1 року - 90-100 голів при відлученні. Питома вага елітного молодняку для реалізації племінними заводами не менше 100, племінними репродукторами - 70 відсотків. З кількості реалізованого племінного молодняку баранчиків класу "еліта" та ярок класу "еліта" і I класу має бути не менше 50 відсотків.
4.4. При атестації племінних заводів і репродукторів слід ураховувати стан селекційно-племінної роботи і належне ведення зоотехнічного і племінного обліку, кормової та матеріально-технічної бази, рівень спеціалізації з вівчарства, ветеринарно-санітарний стан, участь у виставках та аукціонах, роботу з виведення нових порід і типів.
4.5. Про наслідки атестації складається акт державної атестації (переатестації) племінного господарства з вівчарства (козівництва) (додаток 19) з висновками про відповідність суб'єкта племінної справи у тваринництві певному статусу, який візують усі члени атестаційної комісії.
Розділ 5. Вимоги, що визначають відповідність статусу кінного заводу і племінного репродуктора з конярства
5.1. Відповідність статусу кінного заводу і племінного репродуктора з конярства визначають за мінімальними вимогами до кінних заводів і племінних репродукторів з конярства (додаток 20) на основі кількісних та якісних показників продуктивності й виробничо-господарської діяльності племінних господарств з конярства (додаток 21), погоджених у районному відділенні статистики.
( Пункт 5.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагрополітики N 365/107 від 12.12.2001 )
5.2. При атестації кінних заводів ураховується: кількість виграних призів, у тому числі традиційних або міжнародних; кількість установлених рекордів; участь у виставках і аукціонах.
5.3. Про наслідки атестації складається акт державної атестації (переатестації) племінного господарства з конярства (додаток 22) з висновками про відповідність суб'єкта племінної справи у тваринництві певному статусу, який візують усі члени атестаційної комісії.
Розділ 6. Вимоги, що визначають відповідність статусу племінного заводу із птахівництва і племінного птахорепродуктора
6.1. Відповідність статусу племінного заводу із птахівництва і племінного птахорепродуктора визначають за мінімальними вимогами до племінних заводів із птахівництва (додаток 23) і мінімальними вимогами до племінних птахорепродукторів (додаток 24) на основі кількісних та якісних показників продуктивності й виробничо-господарської діяльності племінних господарств з птахівництва (додаток 25), погоджених у районному відділенні статистики.
( Пункт 6.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагрополітики N 365/107 від 12.12.2001 )
6.2. При атестації комісія враховує: відповідність показників продуктивності кросів, які розводять у господарстві; кількість рекламацій на племінну продукцію; участь у виставках; співвідношення вихідних ліній при комплектуванні прабатьківських стад; періодичність заміни стада; додержання вимог щодо комплектування (схема закріплення, співвідношення батьківських форм).
6.3. Про наслідки атестації складається акт державної атестації (переатестації) племінного господарства з птахівництва (додаток 26) з висновками про відповідність суб'єкта племінної справи у тваринництві певному статусу, який візують усі члени атестаційної комісії.
Розділ 7. Вимоги, що визначають відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора з хутрового звірівництва та кролівництва
7.1. Відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора з хутрового звірівництва та кролівництва визначають за мінімальними вимогами до племінних заводів і племінних репродукторів з хутрового звірівництва і кролівництва (додаток 27) на основі кількісних та якісних показників продуктивності й виробничо-господарської діяльності племінних господарств з хутрового звірівництва і кролівництва (додаток 28), погоджених у районному відділенні статистики.
( Пункт 7.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагрополітики N 365/107 від 12.12.2001 )
7.2. Комісія проводить експертну оцінку основного поголів'я (самок і самців), ремонтного молодняку і племінного молодняку для реалізації. На основі отриманих даних складають відомість показників племінної якості та виробничо-фінансової діяльності племінних господарств з хутрового звірівництва і кролівництва (додаток 29).
7.3. Для господарств, які мають чисельність поголів'я основних самок у три рази більшу за мінімальні вимоги, показники з вирощування молодняку знижуються на 10 відсотків, з реалізації - на 50 відсотків.
7.4. Про наслідки атестації складається акт державної атестації (переатестації) племінного звірівничого (кролівничого) господарства (додаток 30) з висновками про відповідність суб'єкта племінної справи у тваринництві певному статусу, який візують усі члени атестаційної комісії.
Розділ 8. Вимоги, що визначають відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора з рибництва
8.1. Відповідність статусу племінного заводу і племінного репродуктора з рибництва визначають за мінімальними вимогами до племінних господарств з рибництва (додаток 31) і мінімальними вимогами до структури ставкових площ племінних господарств з рибництва (додаток 32) на основі кількісних та якісних показників продуктивності й виробничо-господарської діяльності риборозплідника (додаток 33), погоджених у районному відділенні статистики.
( Пункт 8.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагрополітики N 365/107 від 12.12.2001 )
8.2. Комісія проводить вибіркову експертну оцінку екстер'єру основного племінного поголів'я плідників і ремонту; аналізує звітно-облікові показники бонітування, нерестової кампанії; вирощування посадкового матеріалу для оцінки плідників за якістю нащадків.
8.3. При оцінці роботи племінних господарств з рибництва атестаційна комісія враховує: роботу з виведення нових порід та типів або одомашненої форми риб; утримання колекційних стад цінних видів риби; проведення оцінки плідників за якістю потомків методом контрольного вирощування в умовах господарства; участь у виставках та аукціонах; проведення імуногенетичного контролю; ведення зоотехнічного та племінного обліку.
8.4. Про наслідки атестації складається акт державної атестації (переатестації) племінного господарства з рибництва (додаток 34) з висновками про відповідність суб'єкта племінної справи у тваринництві певному статусу, який візують усі члени атестаційної комісії.
Розділ 9. Вимоги, що визначають відповідність статусу племінної станції з шовківництва та гренажного заводу
9.1. Відповідність статусу племінної станції із шовківництва та гренажного заводу визначають за мінімальними вимогами до племінних станцій із шовківництва та гренажних заводів (додаток 36) на основі кількісних та якісних показників продуктивності й виробничо-господарської діяльності племінних господарств із шовківництва (додаток 37), погоджених у районному відділенні статистики.
9.2. При атестації враховується робота з виведення нових порід (ліній), утримання колекційних порід шовковичного шовкопряда, належне ведення документації з обліку господарсько-цінних показників порід, які утримуються.
9.3. Про наслідки атестації складається акт державної атестації (переатестації) племінного господарства із шовківництва (додаток 38) з висновками про відповідність суб'єкта племінної справи у тваринництві певному статусу, який візують усі члени атестаційної комісії.
( Положення доповнено розділом 9 згідно з Наказом Міністерства аграрної політики N 129/41 від 12.05.2003 )
Начальник Департаменту ринків
продукції тваринництва з Головною
державною племінною інспекцією


Ю.Ф.Мельник
Додаток 1
до пункту 2.1.1 Положення про
відповідність суб'єктів
племінної справи у тваринництві
статусу племінного заводу,
племінного репродуктора і
племінного птахорепродуктора
Мінімальні вимоги до племінних заводів і племінних репродукторів з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід
ПоказникиВимоги
до племінного
заводу
до племінного
репродуктора
123
Поголів'я корів, голів10030
Питома вага у стаді корів
чистопородних і IV покоління, %

90

60
Класний склад маточного
поголів'я: еліта-рекорд і еліта, %

70

-
I клас та вище, %-100
Вироблено молочного жиру в
середньому за лактацію, % до
стандарту породи


130


110
Середній вміст жиру в молоці
корів

Стандарт породи
Вихід телят від 100 корів, голів8580
Реалізація племінної худоби, %
від поголів'я корів:
бугайців5-
телиць, нетелів або первісток105
Класність реалізованого
племінного молодняку, % до
загальної кількості:
бугаїв класу еліта-рекорд,
еліта

100

-
телиць класу еліта-рекорд,
еліта

80

-
телиць I класу-80
Поголів'я корів у селекційній
групі з надоєм 6000 кг і вище, %

10

-
Додаток 2
до пункту 2.1.1 Положення про
відповідність суб'єктів
племінної справи у тваринництві
статусу племінного заводу,
племінного репродуктора і
племінного птахорепродуктора
Кількісні та якісні показники продуктивності й виробничо-господарської діяльності племінних господарств з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід
Область _______________________________________
Район _________________________________________
Господарство __________________________________
(повна назва)
Ідентифікаційний код господарства _____________
Індекс, поштова адреса ________________________
_______________________________________________
Належність або підпорядкованість (за наявності)
_______________________________________________
Форма власності _______________________________
Телефон господарства __________________________
Керівник ______________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
_______________________________________________
Порода _______________________________
ПоказникиМіні-
мальні
вимоги
За останні 4 рокиПри-
мітка
_____р._____р._____р._____р.
1234567
Поголів'я великої рогатої
худоби на 01.01.______р.,
усього голів
у тому числі корів
з них чистопородних
і IV покоління
%
Середня жива маса корів,
кг:
після першого отелення
після третього отелення і
старше
Середній надій, кг від
однієї корови за даними:
річного звіту
бонітування
Середній надій від однієї
корови за I лактацію (за
даними бонітування), кг
Виробництво молочного
жиру від однієї корови:
за I лактацію, кг
% до стандарту породи
за III лактацію, кг
% до стандарту породи
Кількість корів з надоєм
6000 кг молока і вище,
голів
%
Розподіл корів за
комплексним класом:
усього, голів
у тому числі:
"еліта-рекорд" і "еліта",
голів
% по стаду
I класу, голів
% по стаду
Записано корів до
Державної книги племінних
тварин за останні 3 роки,
голів
Жива маса телиць у віці
18 місяців, кг
Вік телиць при першому
осіменінні, місяців
Середньодобовий приріст
живої маси телиць до 18
місячного віку, г
Середньодобовий приріст
живої маси бугайців до 12
місячного віку, г
Осіменено корів і телиць
бугаями-поліпшувачами:
голів
%
Вихід телят від 100
корів, голів
Продаж племінного
молодняку на 100 корів,
голів
Класність реалізованого
племінного молодняку, %
від реалізованих:
бугайців класу "еліта-
рекорд" і "еліта"
телиць класу "еліта-
рекорд" і "еліта"
телиць I класу
Забезпеченість худоби
кормами (згодовано на
1 корову за рік),
ц корм. од.
Прибуток (+), збитки
(-) від молочного
скотарства, тис.грн.
У тому числі від
реалізації племінного
молодняку, тис.грн.
Рівень рентабельності
молочного скотарства, %
Використання коштів,
виділених на виконання
Державної програми
селекції у тваринництві,
усього тис.грн.
у тому числі на:
придбання племінних
(генетичних) ресурсів та
розширення власної
племінної бази
часткове здешевлення
реалізованих племінних
(генетичних) ресурсів
розробку планів
(програм) селекції
проведення генетичного
контролю походження
ідентифікацію
оцінку племінних тварин
Ветеринарно-санітарний
стан господарства
(довідка районної служби
ветеринарної медицини)
Кількість дочірніх
господарств
Керівник _____________ "____"____________ 20_____ р.
МП
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагрополітики N 365/107 від 12.12.2001 )
Додаток 3
до пункту 2.1.3 Положення про
відповідність суб'єктів
племінної справи у тваринництві
статусу племінного заводу,
племінного репродуктора і
племінного птахорепродуктора
Акт державної атестації (переатестації) племінного господарства з розведення великої рогатої худоби молочних і молочно-м'ясних порід
Від "___"______________ 20___ р.
Область _________________________________________________________
Район ___________________________________________________________
Назва племінного господарства (статус) __________________________
_________________________________________________________________
Належність або підпорядкованість (за наявності) _________________
Форма власності _________________________________________________
Ідентифікаційний код господарства _______________________________
Індекс, поштова адреса господарства, телефон (факс) _____________
Комісія у складі: ___________________________________________
склала цей акт атестації _________________________________________
(назва господарства, ферми)
_______________, що займається розведенням _______________________
(назва породи)
__________________________________________ великої рогатої худоби.
(напрям продуктивності)
Висновок комісії: ___________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Голова комісії _______________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
Члени комісії _______________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
Додаток 4
до пункту 2.2.1 Положення про
відповідність суб'єктів
племінної справи у тваринництві
статусу племінного заводу,
племінного репродуктора і
племінного птахорепродуктора
Мінімальні вимоги до племінних заводів і племінних репродукторів з розведення великої рогатої худоби м'ясних порід
ПоказникиВимоги
до племінного
заводу
до племінного
репродуктора
123
Поголів'я корів, голів10035
Питома вага тварин
чистопородних і IV покоління, %
бугаїв-плідників10090
корів9050
Кількість тварин класів
еліта-рекорд і еліта
(за комплексом ознак), %
бугаїв-плідників100100
корів5045
Кількість молодняку
класів еліта-рекорд і
еліта (за живою масою), %
бугаїв10050
телиць6050
Вихід телят на 100 корів, голів8080
Реалізація племінного
молодняку від 100 корів, гол.

15

10
у тому числі бугаїв10-
Кількість реалізованого
молодняку класів еліта-рекорд і
еліта, % до загальної реалізації:
бугаїв100-
телиць5045
Додаток 5
до пункту 2.2.1 Положення про
відповідність суб'єктів
племінної справи у тваринництві
статусу племінного заводу,
племінного репродуктора і
племінного птахорепродуктора
Кількісні та якісні показники продуктивності й виробничо-господарської діяльності племінних господарств з розведення великої рогатої худоби м'ясних порід
Область _______________________________________
Район _________________________________________
Господарство __________________________________
(повна назва)
Ідентифікаційний код господарства _____________
Індекс, поштова адреса ________________________
_______________________________________________
Належність або підпорядкованість (за наявності)
_______________________________________________
Форма власності _______________________________
Телефон господарства __________________________
Керівник ______________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
_______________________________________________
Порода _______________________________
ПоказникиМіні-
мальні
вимоги
За останні 4 рокиПри-
мітка
_____р._____р._____р._____р.
1234567
Поголів'я великої рогатої
худоби на 01.01.______р.,
усього голів
з них чистопородних та
IV покоління, голів
%
У тому числі бугаїв-
плідників, усього голів
з них: атестованих
чистопородних і IV
покоління
%
оцінених за власною
продуктивністю, голів
з індексом 100 і більше,
%
оцінених за якістю
потомків, усього голів
у тому числі:
поліпшувачів
нейтральних
Корів, усього голів
з них чистопородних і IV
покоління, голів
%
Розподіл поголів'я за
комплексним класом
бугаїв-плідників, усього
голів
у тому числі:
класу "еліта-рекорд",
голів
%
"еліта", голів
%
Корів, усього голів
у тому числі:
класу "еліта-рекорд" і
"еліта", голів
%
I класу, голів
%
Середня жива маса корів,
кг
у тому числі після
першого отелення, кг
Молочність корів (за
живою масою телят у 205
днів), кг
Уведено нетелів у стадо,
%
Одержано телят на 100
корів, голів
у тому числі від бугаїв-
поліпшувачів з
індексом 100 і більше
Загинуло телят при
відлученні на 100
корів, голів
Штучно осіменено
корів і телиць:
голів
%
Використано бугаїв
при осіменінні, голів
у тому числі:
при штучному осіменінні
при ручному паруванні
Навантаження маток на
плідника, голів:
при штучному осіменінні
при ручному паруванні
Термін використання
плідників, років, міс.
Розвиток молодняку:
Наявність бугаїв:
віком 8 місяців, голів
з них класу "еліта-
рекорд" і "еліта", %
віком 12-15 місяців,
голів
з них класу "еліта-
рекорд" і "еліта", %
Наявність ремонтних
телиць:
віком 8 місяців, голів
з них класу "еліта-
рекорд" і "еліта", %
12-15 місяців, голів
з них класу "еліта-
рекорд" і "еліта", %
Вік телиць при першому
осіменінні, місяців
Жива маса телиць при
першому осіменінні, кг
Класність реалізованого
племінного молодняку,
у тому числі:
бугайців, усього голів
з них класу "еліта-
рекорд" і "еліта", %
телиць, усього голів
з них класу "еліта-
рекорд" і "еліта", %
Забезпеченість худоби
кормами (згодовано на
1 корову за рік),
ц корм. од.
Витрачено кормів на 1
ц приросту живої маси
молодняку, корм. од.
Прибуток (+), збитки
(-) від м'ясного
скотарства, тис.грн.
у тому числі від
реалізації племінного
молодняку
Рівень рентабельності
м'ясного скотарства, %
Використання коштів,
виділених на виконання
Державної програми
селекції у тваринництві,
усього, тис.грн.
у тому числі на:
придбання племінних
(генетичних) ресурсів
та розширення власної
племінної бази
часткове здешевлення
реалізованих племінних
(генетичних) ресурсів
розробку планів (програм)
селекції
проведення генетичного
контролю походження
ідентифікацію
оцінку племінних тварин
Ветеринарно-санітарний
стан господарства
(довідка районної служби
ветеринарної медицини)