• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про створення Українського та обласних центрів інвалідного спорту

Міністерство України у справах молоді і спорту , Національний комітет (федерація) спорту інвалідів України, Федерація професійних спілок України  | Постанова, Положення від 14.01.1993 № 29/П-2/6
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах молоді і спорту , Національний комітет (федерація) спорту інвалідів України, Федерація професійних спілок України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 14.01.1993
  • Номер: 29/П-2/6
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах молоді і спорту , Національний комітет (федерація) спорту інвалідів України, Федерація професійних спілок України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 14.01.1993
  • Номер: 29/П-2/6
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ МОЛОДІ І СПОРТУ
ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ КОМІТЕТ (ФЕДЕРАЦІЯ) СПОРТУ ІНВАЛІДІВ
УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 29/п-2/6 від 14.01.93 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
10 лютого 1993 р.
за N 1
Про створення Українського та обласних центрів інвалідного спорту
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
Виконуючи постанову Кабінету Міністрів України від 27 січня 1992 року N 31 "Про Комплексну програму розв'язання проблем інвалідності", Міністерство України у справах молоді і спорту, Федерація професійних спілок України та Національний комітет (Федерація) спорту інвалідів України
постановляють:
1. З метою поліпшення організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи серед інвалідів, реабілітації і зміцнення їхнього здоров'я, залучення до активного життя, розвитку міжнародних молодіжних і спортивних зв'язків створити при Національному комітеті спорту інвалідів України Український центр інвалідного спорту "Інваспорт" на базі Республіканського учбово-спортивного комплексу "Спартак" профспілок України в м. Києві та відповідні обласні центри на місцях.
2. Затвердити Положення про Український центр інвалідного спорту "Інваспорт" і Типове положення про обласний центр інвалідного спорту "Інваспорт" (додаються).
3. На базі Українського центру інвалідного спорту "Інваспорт" відкрити спеціалізовану дитячо-юнацьку реабілітаційно-спортивну школу (СДЮРСШ).
4. Директору Республіканського учбово-спортивного комплексу "Спартак" забезпечити виділення і закріплення необхідних спортивних, медико-відновлювальних, оздоровчих споруд, офісних і виробничо-господарських приміщень для діяльності Українського центру "Інваспорт".
5. Керівництво роботою Українського центру інвалідного спорту "Інваспорт" здійснює Міністерство України у справах молоді і спорту, методичне керівництво - Національний комітет спорту інвалідів України.
( Пункт 5 в редакції Наказу Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
6. З метою залучення всіх нозологій інвалідів (глухих, сліпих, з ураженням опорно-рухового апарату тощо) до занять фізичною культурою і спортом Кримському республіканському, обласним, Київському і Севастопольському міським спорткомітетам, радам профспілок за погодженням з державними адміністраціями здійснити заходи по створенню обласних центрів "Інваспорт", реабілітаційно-спортивних клубів та спеціальних дитячо-юнацьких реабілітаційно-спортивних шкіл (СДЮРСШ), організації і проведенню спортивно-оздоровчих заходів для інвалідів, дітей, підлітків, які мають розумові і фізичні вади; надавати для цього спортивні споруди незалежно від відомчої приналежності, вважати соціальним завданням створення їм сприятливих умов для занять, плідної роботи й активної суспільної діяльності.
7. Фінансування роботи центрів інвалідного спорту здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.
8. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Міністра України у справах молоді і спорту Ясинського Є.А., заступника голови Федерації профспілок України Яковлєву Л.М. і віце-президента Національного комітету (Федерації) спорту інвалідів України Копочинського В.В.
Міністр України
у справах молоді і спорту  
Голова Федерації професійних
спілок України  
Президент Національного комітету
спорту інвалідів України  
 

В.П.Борзов

О.М.Стоян

Ю.І.Погоріляк
Затверджено
постановою
Міністерства України
у справах молоді і спорту,
Федерації професійних спілок
України,
Національного комітету
(Федерації) спорту інвалідів
України
14.01.93 N 29/П-2/6 
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 лютого 1993 р.
за N 1
ПОЛОЖЕННЯ
про Український центр інвалідного спорту "ІНВАСПОРТ"
I. Загальні положення
1. Український центр інвалідного спорту "Інваспорт" (надалі * Центр) є спеціалізованим закладом по організації фізкультурно-оздоровчої, спортивної, медико-відновлювальної, реабілітаційної, учбово-методичної роботи по розвитку інвалідного спорту в Україні.
2. Центр є юридичною особою, має розрахунковий і валютний рахунки, фірмовий бланк, печатку і штамп, підпорядковується Міністерству України у справах молоді і спорту.
( Пункт 2 розділу I в редакції Наказу Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
3. Діяльність Центру регламентується законодавством України, постановами і рішеннями Міністерства України у справах молоді і спорту, НКСІУ і цим Положенням.
4. Всі спортивні заходи Центру і матеріальне забезпечення їх учасників організовуються і проводяться відповідно до вимог і норм, встановлених Міністерством України у справах молоді і спорту.
II. Мета, завдання та основні функції Центру
5. Практична діяльність Центру здійснюється в тісному зв'язку з державними, профспілковими і громадськими організаціями, спортивними федераціями різних нозологій інвалідів, тренерськими радами, колегіями спортивних суддів, проблемними комісіями Національного комітету спорту інвалідів України.
Основними завданнями Центру є:
- координація роботи обласних центрів інвалідного спорту щодо використання фізичної культури і спорту для соціальної і фізичної реабілітації, організації здорового відпочинку інвалідів;
( Абзац пункту 5 розділу II в редакції Наказу Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
- удосконалення системи підготовки висококваліфікованих спортсменів, тренерів, суддів, забезпечення їх успішного виступу в національних і міжнародних змаганнях;
- сприяння розвитку матеріально-технічної бази;
- пропаганда і популяризація фізичної культури і спорту серед інвалідів.
6. Центр відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції:
- розробляє і організовує виконання програм розвитку інвалідного спорту в Україні;
- спільно з спортивними федераціями організовує проведення національних і міжнародних змагань;
( Абзац третій пункту 6 розділу II виключено на підставі Наказу Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )( Абзац четвертий пункту 6 розділу II виключено на підставі Наказу Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
- забезпечує роботу по підвищенню кваліфікації тренерів, суддів, інших спеціалістів та громадського активу по спортивній роботі з інвалідами;
- розробляє і випускає методичні, довідково-інформаційні матеріали по інвалідному спорту;
- вивчає і узагальнює передові форми і досвід розвитку інвалідного спорту, підготовки спортсменів, медично-відновлювальних досягнень, нових технічних засобів тощо;
( Абзац восьмий пункту 6 розділу II виключено на підставі Наказу Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )( Абзац дев'ятий пункту 6 розділу II виключено на підставі Наказу Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
- пропагує фізичну культуру і спорт серед інвалідів через засоби масової інформації - пресу, радіо, телебачення, рекламну діяльність;
- бере участь в організації проведення наукових досліджень, науково-методичного і медичного забезпечення, підготовки збірних команд України;
( Абзац одинадцятий пункту 6 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
- розвиває матеріально-технічну базу інвалідного спорту, забезпечує збірні команди необхідним спортивним інвентарем і обладнанням;
- подає методичну допомогу і організовує роботу спеціалізованих дитячо-юнацьких реабілітаційно-спортивних шкіл (СДЮРСШ).
7. Центр разом з виконкомом НКСІУ:
- здійснює контроль за роботою та подає методичну допомогу обласним центрам "Інваспорт";
- затверджує поточні і перспективні плани підготовки збірних команд України і м.Києва;
- здійснює підготовку збірних команд України до чемпіонатів і Кубків світу, Європи, Параолімпійських і Всесвітніх ігор.
8. Центру надається право:
- отримувати від виконкому НКСІУ, спортивних федерацій, обласних центрів, клубів, підрозділів Мінмолодьспорту України документи, довідки та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього функцій;
- залучати у встановленому порядку вчених і спеціалістів до розробки актуальних питань інвалідного спорту;
- доручати вирішення окремих питань, які входять в його компетенцію, спортивним федераціям і обласним центрам;
- скликати і проводити ради, семінари з питань, які входять до компетенції Центру;
- здійснювати ділові контакти в Україні, за кордоном, взаємовідносини у встановленому порядку з іноземними і вітчизняними закладами, організаціями і фірмами, а також з їх представниками з приводу розвитку інвалідного спорту, туризму, матеріально-технічного забезпечення.
9. Центр в межах своєї компетенції видає накази та інструкції.
10. Начальник центру, його заступник та головний бухгалтер призначаються і звільняються Міністерством України у справах молоді і спорту за погодженням з виконкомом НКСІУ.
( Пункт 10 розділу II в редакції Наказу Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
III. Фінансово-господарська діяльність
11. Структура, чисельність, штатний розклад працівників Центру і СДЮРСШ, фінансування діяльності розробляються керівництвом Центру і затверджуються Міністерством України у справах молоді і спорту за погодженням з виконкомом НКСІУ.
( Пункт 11 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
12. За роботу з інвалідами, які мають вади в розумовому або фізичному розвитку, ставка заробітної плати працівників Центру і СДЮРСШ підвищується на 20 відсотків.
13. Український центр "Інваспорт" може вести власну виробничу, господарську і комерційну діяльність, яка спрямована на отримання коштів для розвитку фізкультурно-оздоровчої роботи і спорту інвалідів, підготовки збірних команд України і спортивних резервів.
( Пункт 13 розділу III в редакції Наказу Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
14. Бухгалтерський облік ведеться за правилами, діючими в Україні.
Центр здійснює облік результатів роботи, внутрішньогосподарський контроль за фінансово-господарською діяльністю, бухгалтерський і статистичний облік, складає звіти і подає їх відповідним органам у визначені строки, забезпечує достовірність звітів і балансів.
15. Центр має нагородну атрибутику, емблему, значок, вимпел.
( Пункт 15 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
16. Місцезнаходження і адреса Центру: Україна, м.Київ.
17. Діяльність Центру може бути припинена рішенням виконкому НКСІУ, Міністерства України у справах молоді і спорту та Федерації профспілок України.
Міністерство України у справах молоді і спорту спільно з НКСІУ призначає ліквідаційну комісію і затверджує процедуру її роботи. При цьому порядок використання коштів та майна Центру визначається відповідно до законодавства України.
( Абзац другий пункту 17 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінмолодьспорту N 28/П-15-10Г від 19.09.94 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Міністерства України
у справах молоді і спорту,
Федерації професійних спілок України
і Національного комітету (Федерації)
спорту інвалідів України
від 14 січня 1993 р. N 29/П-2/6 
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 лютого 1993 р.
за N 1
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про обласний центр інвалідного спорту "ІНВАСПОРТ"
I. Загальні положення
1. Обласний центр інвалідного спорту "Інваспорт" (надалі Центр) є спеціалізованим закладом по організації фізкультурно-оздоровчої, спортивної, медико-відновлювальної, реабілітаційної, учбово-методичної роботи по розвитку інвалідного спорту в області.
2. Центр є юридичною особою і підпорядковується Українському центру "Інваспорт" і управлінню у справах молоді і спорту обласної державної адміністрації.
3. Діяльність Центру регламентується законодавством України, постановами і рішеннями Українського центру "Інваспорт", управління у справах молоді і спорту обласної держадміністрації і цим положенням.
4. Всі спортивні заходи Центру і матеріальне забезпечення їх учасників організовуються і проводяться відповідно до вимог і норм, встановлених Міністерством України у справах молоді і спорту.
II. Мета, завдання та основні функції Центру
5. Практична діяльність Центру здійснюється в тісному зв'язку з державними, профспілковими і громадськими організаціями, спортивними федераціями різних нозологій інвалідів, тренерськими радами, колегіями спортивних суддів, проблемними комісіями обласної федерації спорту інвалідів.
Основними завданнями Центру є:
- розвиток і популяризація спорту інвалідів в області, підвищення ролі фізичної культури і спорту в реабілітації інвалідів, зміцненні здоров'я, формуванні здорового способу життя;
- удосконалення системи підготовки висококваліфікованих спортсменів, тренерів, суддів, забезпечення їх успішного виступу в національних і міжнародних змаганнях;
- сприяння розвитку матеріально-технічної бази;
- пропаганда і популяризація фізичної культури і спорту серед інвалідів.
6. Центр відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції:
- розробляє і організовує виконання програм розвитку інвалідного спорту в області;
- спільно з спортивними федераціями організовує проведення обласних змагань;
- розробляє положення про проведення змагань і контролює їх виконання;
- забезпечує роботу по підвищенню кваліфікації тренерів, суддів, інших спеціалістів та громадського активу по спортивній роботі з інвалідами;
- розробляє і випускає методичні, довідково-інформаційні матеріали по інвалідному спорту;
- вивчає і узагальнює передові форми і досвід розвитку інвалідного спорту, підготовки спортсменів, медико-відновлювальних досягнень, нових технічних засобів тощо;
- аналізує і підбиває підсумки виступів збірних команд області на чемпіонатах і першості України, організовує і веде облік рекордів;
- пропагує фізичну культуру і спорт серед інвалідів через засоби масової інформації - пресу, радіо, телебачення, рекламну діяльність;
- розробляє в межах своєї компетенції проекти постанов, накази та інші матеріали;
- розвиває матеріально-технічну базу "Інваспорту", забезпечує збірні команди необхідним спортивним інвентарем і обладнанням;
- подає методичну допомогу і організовує роботу спеціалізованої дитячо-юнацької реабілітаційно-спортивної школи (СДЮРСШ).
7. Центр разом з спортфедераціями інвалідів:
- подає методичну допомогу фізкультурно-спортивним клубам та секціям інвалідів;
- затверджує поточні і перспективні плани підготовки збірних команд;
- здійснює підготовку збірних команд області до чемпіонатів України.
8. Центру надається право:
- залучати у встановленому порядку спеціалістів до розробки актуальних питань інвалідного спорту;
- доручати вирішення окремих питань, які входять до його компетенції, спортивним федераціям і клубам інвалідів;
- скликати і проводити ради, семінари з питань, які входять до компетенції Центру;
- здійснювати ділові контакти в Україні, взаємовідносини у встановленому порядку з вітчизняними закладами, організаціями і фірмами, а також з їх представниками.
9. Центр у межах своєї компетенції видає накази та інструкції.
10. Обласний центр інвалідного спорту "Інваспорт" очолює начальник центру, який призначається та звільняється Українським центром "Інваспорт" за погодженням з управлінням у справах молоді і спорту обласної держадміністрації. Начальник Центру несе персональну відповідальність за виконання покладених на Центр завдань і обов'язків, встановлює ступінь відповідальності заступників начальника, керівників інших підрозділів.
III. Фінансово-господарська діяльність
11. Структура, чисельність, штатний розклад працівників Центру і СДЮРСШ затверджуються Українським центром "Інваспорт" за погодженням з управлінням у справах молоді і спорту облдержадміністрації.
12. За роботу з інвалідами, які мають вади у розумовому або фізичному розвитку, ставка заробітної плати працівників Центру і СДЮРСШ підвищується на 20 відсотків.
13. В Центрі ведеться власна виробнича, господарська і комерційна діяльність, спрямована на отримання коштів для: покриття матеріальних витрат на розвиток інвалідного спорту та його бази, підготовки збірних команд області спортивного резерву СДЮРСШ, проведення організаційно-методичної, господарської діяльності відповідно до цілей і завдань Центру.
14. Бухгалтерський облік ведеться за правилами, діючими в Україні.
Центр здійснює облік результатів роботи, внутрішньогосподарський контроль за фінансово-господарською діяльністю, бухгалтерський і статистичний облік, складає звіти і подає їх відповідним органам у визначені строки, забезпечує достовірність звітів і балансів.
15. Центр має власні бланки, печатку, штамп, розрахунковий рахунок, а також нагородну атрибутику, емблему, значок, вимпел.
16. Місцезнаходження і адреса Центру _____________________
17. Діяльність Центру може бути припинена рішенням Українського центру "Інваспорт" та управлінням у справах молоді і спорту облдержадміністрації відповідно до чинного законодавства України.
Ці організації призначають ліквідаційну комісію і затверджують процедуру її роботи. При цьому порядок використання коштів та майна Центру визначається відповідно до законодавства України.