• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Тимчасового положення про умови і порядок оформлення іноземним громадянам дозволів на працевлаштування Україні

Міністерство праці України  | Наказ, Положення від 05.05.1993 № 27 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство праці України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 05.05.1993
  • Номер: 27
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 27 від 05 травня 1993 р.
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 липня 1993 р.
за N 85
Про затвердження Тимчасового положення про умови і порядок оформлення іноземним громадянам дозволів на працевлаштування в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінпраці N 14 від 24.03.95 )
На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.93 р. N 137 "Про тимчасовий порядок оформлення іноземним громадянам віз для перебування в Україні" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасове положення про умови і порядок оформлення іноземним громадянам дозволів на працевлаштування в Україні (додається).
2. Начальнику управління ринку праці та політики зайнятості Зінченку О.С., директору Республіканського центру зайнятості Єрасову В.В. у двомісячний термін здійснити організаційні заходи щодо підготовки до оформлення і видачі зразків дозволів на працевлаштування іноземних громадян в Україні відповідно до вимог Тимчасового положення про умови і порядок оформлення іноземним громадянам дозволів на працевлаштування в Україні, встановити постійний контроль за їх дотриманням.
3. Визначити такою, що втратила чинність, постанову Міністерства праці України від 14.02.92р. N 10 "Про затвердження Тимчасового положення про умови і порядок видачі ліцензій на залучення громадян інших держав для роботи на території України".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника міністра праці А.П.Сорокіна.
Міністр
З оригіналом згідно
Начальник Загального відділу
М.К.Прощенко
М.Г.Каскевич


Затверджено
наказом Мінпраці України
від "05" травня 1993р. N 27
Тимчасове положення про умови і порядок оформлення іноземним громадянам дозволів на працевлаштування в Україні
1. Дозвіл на працевлаштування (згідно з додатком) оформлюється іноземному громадянину та особі без громадянства (надалі - іноземний громадянин), який має намір займатися в Україні трудовою діяльністю за умов, якщо в країні (регіоні) відсутні працівники, які спроможні виконувати цей вид роботи, або є достатні обгрунтування діяльності використання праці іноземних фахівців, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України.
Для цього Положення поширюється також на іноземних громадян, які проходитимуть професійне навчання або підвищуватимуть кваліфікацію із залученням їх до роботи (стажування).
Дозвіл на працевлаштування є підставою для видачі іноземному громадянину візи на в'їзд в Україну.
Підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності і господарювання, та іноземні суб'єкти господарської діяльності, що діють на території України (надалі - роботодавець), можуть використовувати працю іноземних громадян лише за наявності у них дозволів на працевлаштування, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України.
2. Дозвіл на працевлаштування оформлюється і видається Республіканським центром зайнятості Міністерства праці України для роботи на зазначеному підприємстві, в установі,організації на певній посаді (за фахом).
Рішення про надання дозволу приймається на підставі заяви роботодавця (у довільній формі) з обгрунтуванням необхідності використання праці іноземних громадян і можливості створення для них необхідних умов перебування та діяльності. Заява має бути погодженою з центром зайнятості відповідно Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя. До заяви додаються: копія проекту контракту з роботодавцем, список іноземних громадян із зазначенням їх повного імені та прізвища, року народження, номера паспорту, спеціальності (фаху), статі, а також квитанція про перерахування коштів за розгляд заяви.
Рішення про оформлення дозволу на працевлаштування або відмову в ньому приймається у термін не пізніше 30 днів з дня одержання зазначених вище документів.
3. Дозвіл на працевлаштування не потрібний:
а) іноземним громадянам, які мають посвідку на проживання в Україні;
б) іноземним громадянам, які набули статус біженця згідно з чинним законодавством України;
в) керівникам спільних підприємств та іноземних суб'єктів господарської діяльності, що діють на території України;
г)представникам іноземного морського (річкового) флоту і зарубіжних авіакомпаній, які обслуговують їх на території України;
д) працівникам зарубіжних органів масової інформації, акредитованим для роботи в Україні;
е) артистам та працівникам мистецтва для роботи в Україні за фахом;
є) працівникам аварійно-рятувальних служб для виконання термінових робіт.
Категорії іноземних громадян, зазначених у підпунктах е), є) цього пункту, мають право на роботу без дозволу на працевлаштування строком до 2-х місяців.
4. Дозвіл на працевлаштування видається на строк, к правило, до одного року. Строк його дії може бути продовжений. Для цього роботодавцю необхідно звернутися в установленому вище порядку до Республіканського центру зайнятості Міністерства праці України за місяць до закінчення попереднього строку дії дозволу на працевлаштування. Максимальний строк безперервного перебування іноземного громадянина в Україні з метою працевлаштування не може перевищувати 4 років. Після перерви, яка має бути не менше 6 місяців, іноземний громадянин може знов одержати дозвіл на працевлаштування в Україні в установленому вище порядку.
5. Особи, які прибули в Україну в приватних справах з тимчасовим перебуванням, права на роботу в Україні не мають, і дозвіл на працевлаштування їм не видається.
Незалежно від стану ринку праці та тенденцій його розвитку дозвіл на працевлаштування не видається, якщо:
у поданих для видачі дозволів документах містять положення, що суперечать нормам чинного законодавства та міжнародних договорів України;
контрактом передбачаються умови праці громадян інших держав гіршими, ніж громадян України, які працюють за аналогічним фахом;
повідомлені завідомо неправдиві відомості.
6. Дострокове розірвання контракту з роботодавцем, зазначеним у дозволі на працевлаштування, з його ініціативи, а також з ініціативи або з вини іноземного громадянина, встановлення факту повідомлення ними неправдоподобних даних при одержані дозволу тягне за собою його анулювання. Роботодавець повинен повідомити про дострокове розірвання контракту Республіканський центр зайнятості Міністерства праці України протягом трьох робочих днів.
7. За оформлення кожного дозволу на працевлаштування та продовження строку його дії стягується плата в розмірі встановленого чинним законодавством неоподатковуваного мінімуму заробітної плати, яка йде на відшкодування витрат, пов'язаних з проведенням цієї роботи.
( Пункт 7 в редакції Наказу Мінпраці N 14 від 24.03.95 )
8. Роботодавець протягом трьох робочих днів з моменту початку роботи іноземного громадянина повідомляє Республіканський центр зайнятості Міністерства праці України про цю дату і після закінчення - дату закінчення роботи іноземного громадянина.
Якщо іноземний громадянин не став до роботи у передбачений контрактом строк з причин, що згідно з чинним законодавством України вважаються неповноважними, роботодавець протягом трьох робочих днів повинен повідомити про це Республіканський центр зайнятості Міністерства праці України та відповідні органи внутрішніх справ. У такому разі іноземний громадянин підлягає негайному виселенню з країни за рахунок підприємства (організації), яка його направила, або за свій рахунок (при індивідуальному контракті), якщо інше не передбачене міжнародними договорами України.
9. Іноземний громадянин, який оформився на роботу без дозволу на працевлаштування, підлягає негайному виселенню з країни за рахунок роботодавця, який нелегально використовував його працю.
10. Місцеві органи державної служби зайнятості проводять обстеження підприємств, установ і організації щодо з'ясування можливостей забезпечення необхідних умов перебування і діяльності іноземних громадян, аналізують ефективність використання їх праці протягом строку дії дозволу на працевлаштування і, при необхідності, інформують Республіканський центр зайнятості Міністерства праці України.
11. Рішення щодо видачі дозволу на працевлаштування може бути оскаржене до Міністерства праці України у місячний строк, а у разі незгоди з його висновком - до суду.
12. Роботодавці, які використовують працю іноземних громадян на момент введення в дію цього Положення, повинні у двомісячний строк звернутися в установленому порядку за одержанням для них дозволів на працевлаштування.
Погоджено:
1. Заступник міністра фінансів
України
2. Заступник міністра внутрішніх
справ України
3. Заступник міністра закордонних
справ України
З оригіналом згідно
Зав.канцелярією
Л.І.Александровська

П.К.Германчук

О.М.Іщенко

В.М.Ліпатов


Додаток
до Тимчасового положення про умови
і порядок оформлення іноземним громадянам
дозволів на працевлаштування в Україні
МАЛИЙ ГЕРБ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ
ДОЗВІЛ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ N___
Виданий______________________________________________________
(повне ім'я та прізвище іноземного громадянина)
_______року народження, N паспорту_____________,для роботи
на території України на (в)_______________________________________
(назва підприємства, установи, організації)
на посаді (за фахом)______________________________________________
Строк дії дозволу: з "___" _________________________ 199__р.
до "___" ______________________ 199__р.
Керівник
Республіканського _______________ ______________
центру зайнятості (підпис) (прізвище)
Дата видачі "____" __________199__р.
М.П.
Продовжений до "_____" ___________________199___р.
М.П. ____________ _______________________
(підпис) (прізвище)
Продовжений до "____" ____________________199___р.
М.П. ____________ _____________________
(підпис) (прізвище)