• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про введення в дію "Технологічної схеми митного оформлення ПП (попереднього повідомлення) у КРМ"

Регіональні митниці, Державна митна служба України  | Доручення, Форма типового документа від 14.05.1999 № 62 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Доручення, Форма типового документа
  • Дата: 14.05.1999
  • Номер: 62
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Доручення, Форма типового документа
  • Дата: 14.05.1999
  • Номер: 62
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Д О Р У Ч Е Н Н Я
14.05.1999 N 62
Про введення в дію "Технологічної схеми митного оформлення ПП (попереднього повідомлення) у КРМ"
На доручення наказу Держмитслужби України N 771 від 08.12.98 р., наказів ДМСУ N 178 від 23.03.99 р. та N 179 від 23.03.99 р., наказів ДМСУ N 240 від 24.04.99 р., N 255 від 30.04.99 р., а також наказів Київської регіональної митниці від 30.03.99 р. N 192 від 30.03.99 р., N ?? від 30.03.99 і N 250 від 19.04.99 р. З метою забезпечення чіткого контролю та належного митного оформлення,
ДОРУЧАЮ:
1. Ввести в дію з 17.05.1999 р. "Технологічну схему митного оформлення ПП (попереднього повідомлення) у КРМ".
2. Начальникам оперативних підрозділів провести позачергові заняття з інспекторським складом.
3. Затвердити перелік номерів, які присвоюються ПП (попереднього повідомлення) та закріпити їх за відповідальними підрозділами (додаток N 5).
4. Начальникам транзитно-вантажних відділів, начальнику ВКДВ забезпечити формування бази оформлених ПП.
5. Контроль за виконанням даного доручення покладаю на начальників оперативних підрозділів.
6. Загальний контроль залишаю за собою.
Заступник начальника
Київської регіональної митниці

О.М.Ольховик
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
митного оформлення ПП (попереднього повідомлення) у Київській регіональній митниці Загальні положення
Умовою переміщення через митний кордон України товарів згідно вимог наказів Держмитслужби України є попереднє повідомлення (надалі ПП).
Оформлення ПП проводиться в транзитно-вантажному відділі (ТВВ) за місцем обліку суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності.
При переміщенні товарів через митний кордон України для зберігання на митних ліцензійних складах (МЛС) оформлення ПП проводиться в ТВВ, який здійснює контроль за діяльністю МЛС, без надання листів-узгоджень.
Листи-узгодження, надані іншими митницями України для здійснення оформлення ПП на ВМД у Київській регіональній митниці, оформлюються відповідно до технологічних схем КРМ
При переміщенні товарів через Чорноморську регіональну митницю для суб'єктів ЗЕД взятих на облік в транзитно-вантажних відділах КРМ, оформлення ПП проводиться в ТВВ-3.
Місцем надходження транспортних засобів та доставляння вантажів є зона митного контролю (ЗМК) при ТВВ за місцем оформлення ПП.
Оформлення ПП здійснюється суб'єктом ЗЕД, на адресу якого будуть надходити вантажі, або за його дорученням підприємством, що здійснює декларування на підставі договору згідно наказу ДМСУ N 340 від 22.07.97 р., або транспортно-експедиційними організаціями, зареєстрованими у м. Києві, на адресу яких згідно гр. 13 CMR, слідує вантаж.
Дана технологія включає в себе такі етапи митного оформлення
1. Оформлення ПП (Попереднього повідомлення) у транзитно-вантажному відділі.
2. Взяти на контроль ПП у відділі контролю за доставкою вантажів.
3. Зняття з контролю ПП.
4. Анулювання ПП.
1. Оформлення ПП (попереднього повідомлення) у транзитно-вантажному відділі.
1.1. При зверненні суб'єкта ЗЕД або уповноваженої особи до транзитно-вантажного відділу з метою митного оформлення попереднього повідомлення, інспектором ТВВ, відповідальним за проведення оформлення ПП, здійснюються наступні заходи, а саме:
перевіряються наступні документи:
- Картка взяття на облік у ТВВ (згідно наказу ДМСУ N 237 від 10.05.96 р.);
- Документи про надання брокерських послуг;
- Договір на транспортно-експедиційну діяльність;
- Два примірника ПП з однієї ксерокопією ПП та ел. копії на дискеті;
1.2. Перевіряє правильність заповнення ПП та його електронної копії;
1.3. Заносить електронну копію ПП до електронної бази даних відділу;
1.4. Перевіряється наявність (відсутність) боргів згідно технологічних схем ТВВ.
1.5. При відсутності зауважень на зворотньому боці ВСІХ примірників ПП проставляє відтиск штампа "під митним контролем", і присвоює реєстраційний номер на примірниках ПП і в електронної копії у гр. 7.
1.6. Реєструє ПП в "Журналі реєстрації ПП в ТВВ" (додаток 6).
1.7. Один примірник ПП повертається особі, яка його подає. Другий залишається у ТВВ для поставлення на контроль і зберігається у окремій теці відділу.
ПП видаються декларанту вантажу під його особистий підпис у "Журналі реєстрації ПП на оформлення в ТВВ".
1.8. Інспектор відділу не пізніше 4-х годин з моменту оформлення ПП передає інформацію у вигляді файлів-посилок електронних копій ВМД типу ПП до ВКДВ на поштову скриньку "10000-РР".
1.9. Кожен робочий день з 17.00 до 18.00 години (п'ятниця з 16.00 до 17.00 години) ксерокопії оформлених ПП по реєстрах в 2-х прим. (додаток 1) (не наводиться) за підписами відповідального інспектора та начальника ТВВ або його заступника передається у відділ контролю за доставкою вантажів.
2. Взяття на контроль ПП у відділі контролю за доставкою вантажів.
2.1. Після отримання інформації в електронному вигляді відповідальний інспектор ВКДВ по ел. пошті гуртує та відправляє файли-посилки до ІАМУ на поштову скриньку "PIC AD ???".
2.2. При отриманні ксерокопії примірника ПП група інспекторів ВКДВ контролю імпортних вантажів проводить наступні дії:
- Форматно-логічний контроль;
- Підтверджує електронну копію ПП у центральної бази даних ДМСУ.
2.3. При надходженні реєстру у двох примірниках оформлених ПП та ксерокопії примірника ПП в паперовому виді, перший примірник реєстру оформлених ПП підписується і передається відповідальному інспектору ТВВ, решта документів залишається у справах відділу КДВ.
3. Митне оформлення вантажів у ТВВ та зняття з контролю ПП.
3.1. При надходженні вантажу в ЗМК при ТВВ за місцем оформлення ПП диспетчером ЗМК пропускається автотранспортний засіб до зони відстою і виписується перепустка (додаток 2) (не наводиться).
3.2. Представник підприємства або особа уповноважена на отримання вантажу надає інспектору відділу наступні документи:
- Картку обліку суб'єкта ЗЕД.
- Документи про надання брокерських послуг.
- Товаросупровідні документи.
- ПП з відміткою прикордонної митниці та раніше оформленою ПП.
- Перепустку.
3.3. Інспектор ТВВ перевіряє наявність АЗ у ЗМК і проставляє штамп "Під митним контролем" на перепустці та на звороті примірників ПП і робить запис наступного змісту "Вантаж надійшов, дата і підпис".
3.4. Відповідальний ін. відділу, не пізніше 4-х годин після доставки вантажу засобами електронної пошти, інформує відділ контролю КРМ (форма реєстру наведена у додатку 3) (не наводиться) про надходження вантажу по ПП у зону діяльності КРМ.
Інспектор відділу контролю в оперативному режимі передає вищезгадану інформацію до центральної бази даних ІАМУ (про надходження вантажу).
3.5. При митному оформленні ввезених з використанням ПП товарів відповідно до зазначеного митного режиму інспектор ТВВ митниці призначення на зворотному боці примірника ПП, зазначає номер відповідної вантажної митної декларації та проставляє поряд з раніше проставленими відтисками штампа "Під митним контролем" відтиск особистої номерної печатки. Вилучає у суб'єкта ЗЕД раніше оформлене ПП.
3.5.1. Перший примірник ПП (який був оформлений на першому етапі і залишився у ТВВ) залишається у ТВВ з відмітками, що вантаж надійшов та оформлено і підшивається до ВМД оформленої у відповідний митний режим.
3.5.2. Примірник ПП з відмітками прикордонної митниці повертається суб'єкту ЗЕД (перевізнику) як свідчення здійсненого переміщення.
3.5.3. Двічі на тиждень (по середах та п'ятницях) документи контролю доставки і раніше оформлений примірник ПП, вилучений у представника ЗЕД, передається оперативними підрозділами до відділу контролю за доставкою вантажів по реєстрах (форма реєстру наведена у додатку 4) (не наводиться) відповідно до умов п.п 2.3.
3.6. Інформація про зняття з контролю ПП в оперативному порядку передається до ЦБД ДМСУ.
3.7. Оформлення товарів у відповідний митний режим та виїзд з ЗМК автотранспортних засобів здійснюються згідно встановлених схем КРМ, затверджених начальником митниці.
4. Анулювання ПП.
4.1. При необхідності анулювання ПП суб'єкт підприємницької діяльності подає на ім'я начальника митниці відповідну мотивовану заяву, в якій вказує такі відомості:
- відомості про вантаж;
- номер та дату оформлення ПП;
- транзитно-вантажний відділ Київської регіональної митниці, в якому початково здійснювалось оформлення ПП;
- до заяви додаються 1-й примірник ПП, залишився на руках у суб'єкта ЗЕД.
4.2. Заява подається в першу чергу до відділу контролю за доставкою вантажів Київської регіональної митниці (пр-т, Повітрофлотський, 53/2), який проводить такі дії:
4.2.1. Перевіряє за електронною базою даних факт перетину чи не перетину вантажем митного кордону;
4.2.2. Відповідно до результатів запиту бази інспектор відділу контролю за доставкою вантажів робить такі помітки:
"Вантаж за ПП N......від .......митний кордон України не перетинав.
Анулювання ПП можливе";
"Вантаж за ПП N .......... від ............ ввезений на митну територію України. Анулювання ПП не можливе", які завіряє підписом, начальника ВКДВ та відбитком штампа, що застосовується у відділі контролю за доставкою вантажів.
В справах відділу залишається ксерокопія заяви про анулювання, яка зберігається в окремої теці відділу.
4.2.3. При підтвердженні факту не перетину вантажем митного кордону України відділ контролю одразу вносять, в електронну базу даних ДМСУ інформацію про подання заяви на анулювання ПП, після чого ПП стає недоступною для прикордонних митниць.
4.3. При одержанні згоди ВКДВ та анулювання ПП суб'єкт ЗЕД подає заяву з відмітками ВКДВ керівництву митниці для надання відповідної резолюції. Після розгляду заяви керівництвом митниці заява поступає в загальний відділ митниці, де вона реєструється, при цьому оригінал заяви повертається заявнику, а ксерокопія зареєстрованої заяви передається загальним відділом до відповідного ТВВ, де підшивається разом з примірником ПП.
4.4. Після того, як копія заяви про анулювання ПП, зареєстрована у загальному відділі КРМ, надійшла у ТВВ, інспектор ТВВ робить помітки в реєстраційному журналі про анулювання даної ПП, а у графі "А" робить запис "Анульовано за заявою від _____ N ____" і зазначається дата реєстрації та вхідний реєстраційний номер заяви). Заява та примірник ПП по реєстрах передаються до відділу контролю (по середах та п'ятницях) де, зберігаються в окремій теці.
4.5. По закінченні п'ятиденного терміну з моменту відмітки про подання заяви на анулювання до ЦБД ДМСУ, інспектор відділу контролю за доставкою вантажів проводить анулювання ПП у ЦБД ДМСУ.
Додаток N 5
Розподіл номерів попередніх повідомлень по відділах на 1999 р.
ВідділІмпорт
ТВВ-11-25000
ТВВ-225001-50000
ТВВ-З50001-75000
ТВВ-475001-100000
ТВВ-5100001-125000
ТВВ-6125001-150000
ТВВ-7150001-175000
ТВВ-8175001-200000
ТВВ-9200001-225000
ТВВ-10225001-250000
Додаток 6
Перший етап - постановка ПП на контрольДругий етап - Прибуття вантажуТретій етапзняття з контролю
N
з/п
ДатаN
ПП
Отримувач
Код ЗУКПО
П.І.Б. та
підпис
декларанта
N ПМК та
П.І.Б
інспектора
ДатаНомер
ТТД
TIRНомер ОНП
прикорд.
митниці
Номер штампу та ПІБ
інсп., що прийняв
вантаж під контроль
Документ про
зняття вантажу
з контролю
Номер ОНП
ПІБ
інспектора
Примітка
1234567891112131415
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua