• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо здійснення митного оформлення відходів і брухту чорних металів, накопичених не за місцезнаходженням експортера, що вивозяться з України у залізничних відправленнях

Державна митна служба України  | Лист від 06.07.2007 № 11/6-10/6787-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.07.2007
  • Номер: 11/6-10/6787-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.07.2007
  • Номер: 11/6-10/6787-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
06.07.2007 N 11/6-10/6787-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10/5357-ЕП від 16.05.2008 )
За результатами розгляду запитів митних органів і суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо здійснення митного оформлення відходів і брухту чорних металів (далі - металобрухт), накопичених не за місцезнаходженням експортера, що вивозяться з України у залізничних відправленнях, повідомляємо.
Відповідно до статті 83 Митного кодексу України (далі - Кодекс), у разі якщо товари регулярно переміщуються через митний кордон України однією і тією ж особою на одних і тих же умовах та підставах, митний орган може дозволити такій особі подавати періодичну митну декларацію, яка оформляється на переміщення товарів за певний погоджений з митним органом період.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1985 затверджено Порядок та умови подання періодичної митної декларації. Порядок заповнення граф періодичної митної декларації (далі - ПМД) затверджено наказом Держмитслужби України від 30.12.2003 N 931.
Згідно з роз'ясненнями, що надавалися листом Держмитслужби України від 12.02.2004 N 25/4-14-34/1589-ЕП, умовою проведення митного оформлення металобрухту із застосуванням ПМД є наявність на спеціальних рахунках митних органів сум обов'язкових платежів, які підлягають сплаті при оформленні таких товарів у митному режимі експорту. При цьому, до внесення доповнень у Порядок заповнення граф періодичної митної декларації, затверджений наказом Держмитслужби України від 30.12.2003 N 931, графи "В" і "С" ПМД заповнюються відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби України від 09.07.97 N 307.
У разі, якщо партія металобрухту при вивезенні за межі митної території України засобами залізничного транспорту без перевантаження формується і навантажується у залізничні вагони в одному місці, але не за місцезнаходженням експортера, Держмитслужба України відповідно до статті 187 Кодексу вважає за можливе здійснювати його митне оформлення митним органом за місцем реєстрації суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності із застосуванням ПМД.
При цьому митному органу, в зоні діяльності якого здійснюється навантаження зазначеного товару, слід враховувати наступне.
Згідно з абзацом першим пункту 2.6 Порядку взаємодії митниць і залізниць України при переміщенні через митний кордон товарів та інших предметів у вантажних залізничних поїздах, затвердженого наказом Держмитслужби, Мінтрансу України від 30.03.2001 N 231/174, товари (вантажі), за винятком товарів (вантажів), перевезення яких згідно з Правилами допускається без накладення ЗПП або пломб, переміщуються між митницями під митним контролем з накладенням митного забезпечення в разі потреби й ЗПП або пломб у критих вагонах, контейнерах, ящиках, мішках, тюках, іншій упаковці, облаштованих таким чином, щоб ці товари (вантажі) не можна було вилучити з опломбованого вантажного місця або помістити в нього без видимих слідів розкриття чи пошкодження митного забезпечення, ЗПП або пломб, а також без слідів недостачі та пошкодження товару (вантажу) на відкритому рухомому складі.
Відповідно до пункту 1.9 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Держмитслужби України від 08.12.98 N 771, контроль за доставкою товарів у митниці призначення здійснює митниця відправлення цих товарів.
Пунктом 1.2 Порядку заповнення внутрішнього транзитного документа для його використання при здійсненні контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України, затвердженого наказом Держмитслужби України від 12.04.2000 N 206, передбачено, що для здійснення контролю за доставкою товарів, що переміщуються між митницями в межах митної території України, використовуються внутрішній транзитний документ, заповнений згідно з цим Порядком, та його електронна копія.
Отже, митний орган, у зоні діяльності якого відбувається навантаження у залізничні вагони металобрухту, має здійснити відповідно до частини другої статті 64 Кодексу ідентифікацію товару і транспортного засобу та забезпечити контроль за доставкою товару шляхом застосування внутрішнього транзитного документа.
При цьому посадовими особами митниці відправлення складається акт митного огляду з обов'язковим зазначенням фактичної кількості навантаженого в залізничний вагон металобрухту та відомостей про додаткові заходи забезпечення збереженості вантажу, вжиті залізницею відповідно до пунктів 6, 7 Правил перевезення вантажів у вагонах відкритого типу, затверджених наказом Мінтрансу України від 20.08.2001 N 542, та роз'яснень Державної адміністрації залізничного транспорту України, доведених до залізниць України телеграмою від 11.06.2007 N ЦЗМ-14/1075. Фактична кількість товару, вказана в акті, має співпадати з даними, внесеними відправником до накладної СМГС. Один екземпляр акта митного огляду разом з іншими товаросупровідними документами доставляється на прикордонну передавальну станцію митниці призначення.
При здійсненні митного контролю та оформлення металобрухту, що вивозиться за межі митної території України, митними органами на прикордонних передавальних станціях здійснюється перевірка збереженості товару, цілісності засобів ідентифікації та додаткових заходів забезпечення збереженості вантажу згідно з відомостями, наведеними в акті митного огляду, складеному митницею відправлення. У разі виявлення пошкоджень засобів ідентифікації та заходів забезпечення збереженості вантажу вчиняються дії, передбачені законодавством. У разі прийняття рішення про пропуск товару за межі митної території України на четвертому аркуші ПМД посадовою особою митного органу на прикордонній передавальній станції, що здійснює митне оформлення товару, вчиняється запис про фактичну кількість вивезеного товару, яка не може перевищувати кількості товару, зазначеної у ПМД. Запис засвідчується відбитком особистої номерної печатки цієї посадової особи.
Митний орган, що здійснив пропуск товару, у триденний термін надсилає митному органу оформлення ПМД засвідчені в установленому порядку копії документів, що були підставою для пропуску товару через митний кордон України. При цьому інформація про фактичний обсяг товару, вивезеного за цією ПМД, надсилається невідкладно засобами електронного зв'язку.
Заступник Голови Служби О.О.Федоров
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua