• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про введення в дію Технології митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів

Регіональні митниці | Наказ, Акт, Опис, Форма типового документа від 22.02.2000 № 76
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Акт, Опис, Форма типового документа
  • Дата: 22.02.2000
  • Номер: 76
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Акт, Опис, Форма типового документа
  • Дата: 22.02.2000
  • Номер: 76
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЧЕРНІГІВСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
22.02.2000 N 76
Зареєстровано
в Чернігівському обласному
управлінні юстиції
28 лютого 2000 р.
за N 4/261
Про введення в дію Технології митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів
У відповідності до Положення про Чернігівську митницю Державної митної служби України, затвердженого Головою Державної митної служби України 02.12.99 р., на виконання п. 2.1 наказу ДМСУ від 30.12.98 р. N 828 "Про затвердження Типової технології митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів" та з метою вдосконалення організації митного контролю і визначення послідовності дій посадових осіб митниці при здійсненні митного контролю та митного оформлення
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію з 22.03.2000 р. Технологію митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів (додається).
2. Головному юрисконсульту Фисуну М.В. забезпечити державну реєстрацію цього наказу в управлінні юстиції в Чернігівській області.
3. Скасувати Тимчасову технологію митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, затверджену наказом по митниці від 16.06.99 р. N 201, та наказ по митниці від 31.08.99 р. N 305 "Про внесення змін до Тимчасової технології митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів".
4. Начальнику загального відділу Репеті Л.П. забезпечити доведення наказу до начальників оперативних підрозділів.
5. Вищезазначеним начальникам забезпечити вивчення Технології митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів особовим складом та контроль виконання.
6. Начальнику вантажного відділу та начальникам митних постів "Ніжин", "Прилуки", "Енергія", "Щорс" забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо Технології митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів в частині, що їх стосується.
7. Загальний контроль покласти на заступника начальника митниці Суха М.І.
Начальник митниці Є.М.Новіков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Чернігівської митниці
22.02.2000 N 76
Зареєстровано
в Чернігівському обласному
управлінні юстиції
28 лютого 2000 р.
за N 4/261
ТЕХНОЛОГІЯ
митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів
Технологія митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів розроблена враховуючи Типову технологію митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, затверджену наказом Державної митної служби України від 30.12.98 р. N 828, у відповідності до розділів IV-VI Митного кодексу України та Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 р. N 574, з метою визначення послідовності дій посадових осіб митниці при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів (далі - товарів).
1. Загальні положення
1.1. Митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, здійснюється оперативними підрозділами митниці в 4 етапи.
Тривалість митного оформлення товарів залежить від характеру товару, обсягу товарної партії, від того, чи підлягає той або інший товар перевірці інших контрольних служб і контролюється начальником відповідного підрозділу на кожному етапі митного оформлення.
1.2. Чисельність співробітників на кожному етапі технологічного процесу митного оформлення встановлює начальник оперативного підрозділу митниці з урахуванням кількості суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, вантажопотоку, виду товару та інших факторів.
1.3. Функціональні обов'язки та межа відповідальності на кожному етапі митного контролю та митного оформлення визначаються у посадових інструкціях, затверджених начальником митниці.
1.4. У цій Технології терміни вживаються в такому значенні:
Вантажна митна декларація (далі - ВМД) - заява, що містить відомості про товари і транспортні засоби та мету їх переміщення через митний кордон України або про зміну митного режиму щодо них, а також інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів.
День оформлення ВМД - дата проставлення на ВМД відбитку особистої номерної печатки посадової особи митниці (особисте митне забезпечення типу N 1), у тому числі й у разі оформлення нової ВМД замість анульованої в установленому порядку.
Комерційні документи - документи, які дають вартісну, якісну та кількісну характеристику товару. Ці документи оформлює на своєму бланку продавець, а покупець на підставі їх здійснює оплату. Вартісна характеристика товару надається в рахунку та у проформі-рахунку. Окрім рахунків до комерційних документів належать специфікація, пакувальний лист, сертифікат якості тощо.
Рахунок-фактура - вид комерційного рахунку. Окрім свого основного призначення як документа, в якому зазначено суму належного за товар платежу, рахунок-фактура може бути використаний як супровідний документ.
Митне оформлення - сукупність дій, пов'язаних з пропуском в Україну чи за межі товарів, переміщуваних через митний кордон України.
Митні процедури - здійснення контролю за дотриманням порядку переміщення товарів, їх огляд, оформлення документів, накладення митного забезпечення, перевірка вірності заповнення вантажної митної декларації, нарахування сум, що підлягають сплаті, підготовка статистичних даних на інші дії, що виконуються митними органами України відповідно до законодавства України в галузі митної справи.
Митний режим - сукупність положень, що визначають для митних цілей статус товарів та транспортних засобів, переміщуваних через митний кордон України.
Прийняття ВМД до оформлення - процедура попередньої перевірки відомостей, зазначених у ВМД, на відповідність вимогам, визначеним у нормативних актах з митних питань, та поданим комерційним документам.
Транспортні засоби - транспортні засоби, що тимчасово прибувають на митну територію України або відбувають з цієї території, а також використовуються для міжнародних перевезень товарів.
Повне оформлення ВМД - проставлення на всіх її аркушах особистої номерної печатки інспектора митниці.
Вибірковий митний контроль. Вибірковість контролю означає, що основним видом митного контролю є зовнішній огляд товару, або в окремих випадках розпаковується одне чи кілька місць, або перевірка здійснюється шляхом оцінки зовнішнього вигляду товару, транспортного засобу на наявність тайників, без пошкодження їх упаковки, тари, без порушення цілісності товарів та інших дій, які застосовуються при митному контролі.
Повний контроль проводиться шляхом розпакування всіх місць товару (упаковок), встановлення їх назв, підрахунку кількості поштучно, перевірки наявних порожнин і конструктивних особливостей в контейнерах, вагонах та інших засобах транспортування з метою виявлення тайників, в яких можуть знаходитись не заявлені до митного контролю предмети.
Засоби митного контролю - це технічні засоби на органолептичні органи почуття людини (зір, слух,нюх, дотик).
2. Порядок прийняття ВМД до оформлення
2.1. Начальник вантажного відділу (митного поста) визначає підпорядковану посадову особу (заступника начальника, головного інспектора, старшого інспектора), відповідальну за прийняття ВМД, комерційних та інших необхідних для митного оформлення документів.
Особа, яка здійснює прийом документів, не повинна брати безпосередню участь у митному оформленні товарів (крім випадків, зазначених у п. 7.11 даної Технології).
2.2. Заступник начальника (головний інспектор, старший інспектор) оперативного підрозділу здійснює перевірку наданих особою декларанта документів на комплектність та відповідність іншим вимогам, передбаченим чинним митним законодавством України.
2.2.1. Інспектору митниці разом з ВМД надаються такі документи:
а) кваліфікаційне свідоцтво особи, уповноваженої на декларування, або наказ по підприємству про призначення відповідальної особи на роботу з митницею та декларування;
б) договір декларанта з суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності щодо надання повноважень на самостійне митне оформлення вантажу;
в) опис документів (далі - Опис) встановленої форми (форма визначена у додатку 1);
г) заповнена вантажна митна декларація;
д) довідка про декларування валютних цінностей (надається періодично 1 раз у квартал);
є) зовнішньоекономічний контракт (договір);
ж) картка реєстрації контракту в Міністерстві зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі (далі - МЗЕЗіТ) (при необхідності);
з) дозвіл Державної служби експортного контролю (далі - ДСЕК) (при необхідності);
і) товаросупровідні документи;
к) рахунок-фактура (invoice);
л) документи контролю доставки товару (реєстр про прийняття документів від перевізника, попереднє повідомлення, провізна відомість, carnet tir і т.п.);
м) платіжні документи про сплату митних платежів та податків;
н) дозволи інших державних установ (при необхідності);
о) електронна копія ВМД на магнітних носіях;
п) інші необхідні для митного оформлення документи.
2.2.2. Відповідальна особа, яка прийняла ВМД та пакет документів до неї, в Описі заповнює строку "Прийняв" і після попередньої перевірки акредитації відправника (отримувача) товару по обліковій картці, у відповідності до зовнішньоекономічного контракту, здійснює перевірку:
а) наявності фактів застосування до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності санкцій, передбачених ст. 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність";
б) наявності заборгованостей у суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності по доставках товарів до митниць призначення;
в) порушення термінів тимчасово ввезеного та вивезеного майна;
г) порушення зобов'язань по гарантійних листах суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності;
д) повноти та комплектності всіх наданих документів згідно з гр. 2 Опису;
є) відповідності іншим вимогам.
2.2.3. Після перевірки:
а) на всіх аркушах ВМД проставляється штамп "Під митним контролем" та реєстраційний номер, ВМД приймається для оформлення та реєструється у Журналі попереднього обліку ВМД (форма визначена у додатку 2).
Після завершення цієї процедури ВМД вважається прийнятою для оформлення і декларант несе юридичну відповідальність за зазначені в ній відомості.
б) або ВМД не приймається для митного оформлення і повертається особі декларанта для усунення недоліків та помилок; на вимогу особи декларанта в такому разі обов'язково виписується картка відмови.
2.2.4. У правому верхньому кутку Опису заповнюється таблиця, де планується розподіл інспекторів для митного оформлення та огляду товару із зазначенням приблизного часу огляду (виїзду на огляд) та часу повного закінчення митних процедур.
2.3. На момент надання ВМД товар повинен знаходитись у визначеній митницею зоні митного контролю або на території підприємства, за умови виконання вимог Положення про зону митного контролю, затвердженого наказом ДМКУ від 06.05.95 р. N 198, та Порядку зберігання підприємствами товарів та інших предметів, ввезених на митну територію Україну, під митним контролем, затвердженого наказом ДМСУ від 05.01.99 р. N 4.
Місцезнаходження товару заявляється особою декларанта при здачі декларації і зазначається у верхньому куті Опису.
2.4. На Описі проставляється час, підпис, прізвище інспектора, який здійснив прийом ВМД.
ВМД та повний пакет документів передається на 1 етап митного оформлення до інспектора оперативного сектору відділу статистики, контролю та аналізу (далі - ВСКА) (на митному посту - посадовій особі, яка призначена начальником поста).
2.5. ВМД не приймається до оформлення:
а) якщо вона подається без повного комплекту документів, необхідних для здійснення митного оформлення товарів;
б) якщо вона заповнена декларантом з порушеннями Положення про вантажну митну декларацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 р. N 574 (зі змінами та доповненнями до неї), Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 р. N 307, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 р. N 443/2247, та інших нормативних актів;
в) якщо вона заповнена з підчистками та помилками (виправлення у ВМД можуть бути зроблені шляхом перекреслення помилкових та внесення правильних відомостей (друкованим способом або від руки). У ВМД не допускається більш як три виправлення. У графах 12, 22, 37, 42, 45, 46, 47 виправлення не допускаються. Кожне виправлення засвідчується печаткою декларанта. Посадові особи митниці не мають права з власної ініціативи, за дорученням або проханням декларанта заповнювати ВМД, змінювати або доповнювати відомості, зазначені в ній, за винятком тих граф або відомостей, заповнення яких належить до компетенції органів Державної митної служби);
г) в інших випадках, передбачених законодавством України.
3. Порядок митного оформлення на 1-му етапі (здійснюється інспектором оперативного сектору відділу статистики, контролю та аналізу, на митному посту - посадовою особою, яка призначена начальником поста)
Попередні операції та перевірка ВМД та документів.
3.1. Про прийняття ВМД та пакету документів на 1-й етап митного оформлення на Описі проставляється час, підпис і прізвище інспектора сектору ВСКА (митного поста).
3.2. Інспектор проводить перевірку:
а) магнітних носіїв інформації на наявність вірусу;
б) правильності заповнення графи 54 ВМД;
в) відповідності даних, заявлених у ВМД, даним на електронній копії та правильності заповнення граф ВМД із застосуванням програмних засобів (гр. гр. 1, 2, 8, 9, 11, 15а, 17а, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 26, 29, 32, 33, 34, 36, 45, 47, B).
3.3. У разі відсутності порушень інспектор сектору проставляє штамп "Відділ статистики" на зворотньому боці всіх примірників ВМД.
Інспектор сектору (митного поста) на Описі документів записує час передачі документів на 2-й етап, ставить свій підпис та прізвище.
3.4. Повний пакет документів разом з ВМД передається на 2-й етап митного оформлення до сектору митного оформлення вантажного відділу (призначеній особі митного поста).
4. Порядок митного оформлення на 2-му етапі (здійснюється у секторі митного оформлення вантажного відділу або на митному посту)
Перевірка зазначених особою декларанта відомостей у ВМД на відповідність митним правилам та поданим комерційним документам.
4.1. Про прийняття ВМД та пакету документів на 2-й етап митного оформлення на Описі проставляється час, підпис та прізвище інспектора.
4.2. Призначений інспектор сектору (митного поста) перевіряє:
а) правильність заявлених відомостей у ВМД з даними, що містяться у всіх наданих документах;
б) мету зовнішньоекономічної операції;
в) характер угоди;
г) митний режим;
д) правильність заповнення товаросупровідних документів;
ж) правильність визначених декларантом назв та кодів товарів згідно з Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (далі - ТН ЗЕД);
з) виконання та дотримання обсягів поставок, передбачених контрактом (договором) та іншими документами (ліцензією, дозволом ДСЕК, нарядом тощо);
і) дотримання інших вимог, передбачених чинним митним законодавством;
к) правильність та повноту нарахування митних зборів згідно з графою 47 ВМД, митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, встановленим для митниці.
4.3. Здійснює перевірку нетарифних мір регулювання:
а) ліцензії;
б) карток реєстрації контрактів в МЗЕЗіТ;
в) дозволів інших державних органів, що необхідні для проведення митного контролю.
4.4. Здійснює облік та контроль за установленою формою:
а) обсягів поставок по кожному окремому контракту (договору), ліцензії, дозволу, товаросупровідному документу тощо;
б) інших відомостей, заявлених у ВМД.
4.5. На Описі проставляється час передачі пакету документів на 3-й етап, підпис та прізвище інспектора, який працював на 2-му етапі.
5. Порядок митного оформлення на 3-му етапі (здійснюється у відділі митних доходів та платежів (далі - ВМДП), на митному посту - посадовою особою, яка відповідає за правильність і повноту нарахування та справляння митних зборів)
Перевірка ВМД та документів, заявленої митної вартості і нарахування митних платежів.
5.1. Про прийняття ВМД та пакету документів на 3-й етап митного оформлення на Описі інспектор сектору митного оформлення ВМДП (інспектор митного поста, який відповідає за правильність і повноту нарахування та справляння митних зборів) проставляє час, підпис і прізвище.
5.2. Дії інспектора сектору митного оформлення (інспектора митного поста).
5.2.1. перевіряє:
а) правильність даних, вказаних у графах ВМД: 23, 36, 47, 48, B, C. З метою здійснення такого контролю інспектор використовує інформацію, достовірність якої перевіряється вантажним відділом та відділом тарифів та митної вартості, в тому числі по графах ВДМ: 12, 15, 22, 24, 31, 33, 34, 37, 41;
б) правильність даних у графах ВМД: 12, 22, 34, 42, 45 у випадках, коли до оформлення ВМД не залучається відділ тарифів та митної вартості;
в) правильність визначення фактурної вартості;
г) підстави для надання преференцій та пільг і правильність їх застосування;
д) правильність нарахування митних зборів, мита, податків та інших платежів згідно з діючим законодавством України.
5.2.2. готує запити:
а) по митній вартості (якщо при експорті або імпорті товарів необхідно узгодження з відділом тарифів та митної вартості щодо митної вартості або є підстави для сумніву);
б) по визначенню країни походження товарів (у тому числі достовірності преференційних сертифікатів);
в) у інших випадках, передбачених нормативними актами Держмитслужби.
5.2.3. здійснює:
а) контроль офіційного курсу іноземної валюти до національної валюти України; офіційного курсу долара США, а також ЄВРО до національної валюти України у випадках нарахування митних платежів за фіксованими ставками податків та зборів;
б) нарахування митних зборів за знаходження вантажу "Під митним контролем," якщо вони не нараховані декларантом;
в) контроль застосування фінансових гарантій у вигляді грошової застави при транзитних перевезеннях підакцизних товарів;
г) контроль та облік векселів, виданих суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в рахунок уплати митних платежів, в тому числі при митному оформленні давальницької сировини, внеску іноземного інвестора до уставного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, податкових векселів тощо;
д) реєстрація необхідних даних в журналі "Давальницька сировина"та інших.
5.3. При відсутності порушень інспектор сектору митного оформлення проставляє штамп "Перевірено" на зворотньому боці всіх примірників ВМД та передає документи до сектору обліку платежів.
5.4. При неможливості визначення країни походження товару по товаросупровідних документах та характеристик вантажу, які безпосередньо впливають на розмір належних до сплати за ВМД податків та зборів (обов'язкових) платежів, інспектор сектору митного оформлення (митного поста) на зворотньому боці 3-го примірника ВМД пише звернення до інспектора вантажного відділу (інспектора поста, який здійснює митне оформлення на 4-му етапі) з проханням визначення країни походження товару по товаросупровідних документах (пакувальних листах), маркуванню і т.п. або інших характеристик вантажу. Факт визначення (невизначення) країни походження або інших характеристик вантажу фіксується в Акті митного огляду (далі - Акт) (форма визначена у додатку 3). Підписують акт інспектор вантажного відділу (митного поста) та особа декларанта.
Акт огляду вантажу зберігається разом із 3-м примірником ВМД.
5.5. Інспектор сектору обліку та аналізу митних платежів (інспектор митного поста, який відповідає за правильність і повноту нарахування та справляння митних зборів) здійснює перевірку:
а) банківських реквізитів суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (декларанта) в представлених документах та ВМД;
б) фактичного надходження коштів на депозитний рахунок митниці;
в) проводить списання коштів, нарахованих по ВМД, з особистих рахунків суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (декларантів);
г) вносить необхідні дані в Журнал реєстрації митних платежів, Журнал реєстрації АД (акцизної декларації) та ПД (попередньої декларації);
д) проводить списання платежів за комп'ютерною програмою;
е) заповнює графу C в електронній копії.
5.6. У разі відсутності порушень інспектор сектору (митного поста) проставляє штамп "Сплачено" у гр. C на всіх примірниках ВМД та особистий підпис. На Описі проставляється час передачі пакету документів на 4-й етап, підпис та прізвище інспектора, який працював на 3-му етапі.
5.7. Повний пакет документів з ВМД передається на 4-й етап до сектору митного оформлення вантажного відділу (посадовій особі митного поста).
6. Порядок митного оформлення на 4-му етапі (здійснюється інспектором оглядової групи та інспектором сектору митного оформлення вантажного відділу, на митному посту - посадовою особою, яка здійснювала митне оформлення на 2-му етапі, враховуючи результати на 1-3 етапах митного оформлення)
Огляд товару, що ввозиться на митну територію України, та повне оформлення ВМД.
6.1. Інспектор сектору митного оформлення, який здійснював митне оформлення на 2-му етапі, передає під підпис інспектору оглядової групи 3-й примірник ВМД, рахунок-фактуру, товаротранспортні документи для здійснення огляду вантажу та транспортного засобу, враховуючи результати митного оформлення на 1-3 етапах.
На митному посту посадова особа, яка здійснювала митне оформлення на 2-му етапі, здійснює огляд вантажу та транспортного засобу.
Інспектор оглядової групи вантажного відділу (посадова особа митного поста) на Описі проставляє час прийому документів на 4-й етап, підпис та прізвище.
Огляд здійснюється в наступному порядку:
при вивезенні вантажу з митної території України:
а) перевірка реєстраційних номерних знаків транспортного засобу;
б) перевірка документів про придатність транспортного засобу до міжнародних перевезень та перевезення вантажів під митним забезпеченням (для українського транспортного засобу перевірка наявності ВМД типу "АТЗ-31" та аркушів контролю);
в) зовнішній огляд транспортного засобу;
г) огляд вантажу та перевірка його відповідності даним, заявленим у ВМД та товаросупровідних документах;
д) перевірка наявності сторонніх вкладень;
г) перевірка на наявність ознак порушення митних правил або контрабанди (далі - ПМП або КБ).
при ввезенні на митну територію України:
а) зовнішній огляд транспортного засобу, перевірка цілісності митного забезпечення, виявлення слідів його пошкодження;
б) огляд вантажу та перевірка його відповідності даним, заявленим у ВМД та товаросупровідних документах;
в) перевірка наявності сторонніх вкладень;
г) перевірка на наявність ознак ПМП або КБ.
6.2. При відсутності ознак ПМП або КБ та відповідності вантажу даним, заявленим у ВМД і товаросупровідних документах інспектор:
а) при ввезенні залишає вантаж в зоні митного контролю;
б) при вивезенні накладає митне забезпечення на транспортний засіб з вантажем, робить відповідний запис на документах, зокрема, на товаросупровідних документах, які залишаються у справах вантажного відділу, проставляється штамп "Під митним контролем" і робиться запис "Огляд проведено...", а на зворотній стороні 3-го примірника ВМД робиться запис "Огляд проведено... (вибірковий чи повний), сторонніх вкладень немає, затрачено..." (кількість годин) П.І.Б. інспектора і засвідчується особистою номерною печаткою (далі - ОНП) (стосується тільки інспектора оглядової групи вантажного відділу).
6.3. Зазначені в п. 6.1 документи після огляду повертаються інспектору сектору митного оформлення вантажного відділу, який здійснював митне оформлення на 2-му етапі, для прийняття рішення щодо завершення оформлення.
6.4. Інспектор сектору митного оформлення вантажного відділу (митного поста) після огляду вантажу:
а) реєструє ВМД в Журналі попереднього обліку ВМД;
б) проводить списання квот;
в) завіряє всі записи підписом та особистою номерною печаткою;
г) перевіряє комплектність пакету документів, їх кількість, наявність необхідних відміток на митних та товаросупровідних документах.
Інспектор митного поста переводить повну електронну копію ВМД у постійну базу даних.
6.5. Примірники ВМД та пакет документів після завершення митного оформлення не пізніше 10 години наступного дня повертаються за призначенням.
Зокрема до підрозділів митниці,
2-й - у ВСКА, про що у гр. 6 Опису інспектор робить запис. Інспектор ВСКА доопрацьовує та переводить повну електронну копію ВМД у постійну базу даних (митний пост - щотижнево по реєстру);
3-й - у ВМДП під підпис у гр. 5 Опису документів (митний пост - по реєстру).
6.6. З оформленого комплекту документів інспектор вантажного відділу (митного поста) вилучає документи, згідно з якими здійснювався митний контроль та митне оформлення, і 1-й примірник ВМД, про що робить відповідний запис у Описі та повертає особі декларанта ВМД з необхідними документами під особистий підпис.
6.7. При наявності ознак ПМП або КБ транспортний засіб або приміщення (де знаходиться вантаж) зачиняються і пломбуються. Інспектор вантажного відділу (митного поста) здійснює попередні необхідні дії та складає протокол про ПМП. Обов'язково доповідає начальнику вантажного відділу (митного поста) по суті справи.
6.8. У випадку неможливості складання суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності належним чином оформленої ВМД (у повному обсязі та у відповідному митному режимі) з об'єктивних причин в день надходження імпортного вантажу оформлюється Акт прийому-передачі товарів (предметів) на зберігання під митним контролем згідно з Технологією оформлення вантажів під митний контроль.
Митне оформлення партії вантажу по ВМД вважається завершеним при наявності на всіх її аркушах особистої номерної печатки інспектора оперативного підрозділу, який здійснив митне оформлення товару.
7. Заключні положення
7.1. Опис заповнюється друкованими літерами або на друкарській машинці акуратно та без виправлень.
7.2. Після завершення митного оформлення кожної партії вантажу ВМД і документи, необхідні для митного оформлення, підшиваються та зберігаються в оперативних підрозділах митниці:
1-й основний аркуш ВМД "примірник для митниці" з комплектом документів, на підставі яких здійснювалося митне оформлення, - у вантажному відділі (на митному посту),
2-й основний аркуш ВМД "примірник для статистики" - у відділі статистики, контролю та аналізу,
3-й основний аркуш ВМД "примірник для митниці" з комплектом документів, на підставі яких проводився контроль за правильністю нарахування митних платежів, та Актом митного огляду вантажу - у відділі митних доходів та платежів.
Документи довгострокової дії після їх перевірки та реєстрації зберігаються в окремій справі відповідного суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності у вантажному відділі (на митному посту).
7.3. Після митного оформлення акцизних товарів обов'язково здійснюється перевірка ВМД начальником вантажного відділу і начальником відділу митних доходів та платежів щодо законності і порядку їх митного оформлення.
7.4. Після повного митного оформлення партії товару документи разом з ВМД здаються до каб. N 204 вантажного відділу (до окремої теці митного поста), про що робиться відповідний запис у Описі, де протягом тижня перевіряються і до 5 числа кожного місяця підшиваються до окремої справи.
7.5. У разі неможливості оформлення вантажу з об'єктивних причин, які не є порушенням митних правил, інспектор, який здійснює митне оформлення (на 1-4 етапах), анулює Опис, всі примірники ВМД та відмітки на товаросупровідних документах. Одночасно інформує інспекторів на попередніх етапах митного оформлення.
В такому разі інспектор обов'язково оформлює картку відмови у митному оформленні, у відповідності до Порядку, затвердженого наказом ДМСУ від 24.04.99 р. N 239, і робить запис в Журналі попереднього обліку ВМД. 1-й примірник ВМД залишається разом з карткою відмови і Описом з відповідними відмітками у підрозділі, а інші документи повертаються особі декларанта (в такому разі відмітки митниці щодо митного оформлення перекреслюються).
Реєстраційний номер ВМД, за якою було відмовлено у митному оформленні товарів, не може бути присвоєний іншій декларації.
7.6. Як виняток, у разі неможливості оформлення ВМД до завантаження товару по причині неможливості визначення його кількості митне оформлення може починатись з огляду товару та транспортного засобу.
Рішення щодо можливості змін порядку митного оформлення товарів, що експортуються залізничним транспортом, а саме: макухи, олії ріпакової, зернових культур (пшениця, жито, кукурудза т.ін.), спирту, нафтопродуктів (крім бітуму), може прийматись самостійно начальниками внутрішніх митних постів.
Рішення щодо можливості змін порядку митного оформлення в такому випадку приймається заступником начальника митниці.
У разі прийняття позитивного рішення інспектор вантажного відділу (митного поста) призначається начальником підрозділу для здійснення огляду товару.
Огляд здійснюється інспектором на підставі зовнішньоекономічного контракту та заяви суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності з резолюцією заступника начальника митниці (начальника митного поста).
Після завантаження заявленого товару інспектор митниці обов'язково складає акт митного огляду встановленого зразка.
7.7. У разі оформлення картки відмови на 4-му етапі митного оформлення інспектор вантажного відділу не пізніше як до 9 год. 30 хв. наступної дати від проставленої на штампі "Сплачено" надає інформацію до ВМДП про картку відмови.
7.8. Тривалість митного оформлення товарів залежить від характеру товару, обсягу товарної партії, від того, чи підлягає той або інший товар перевірці інших контрольних служб, і контролюється начальником відповідних підрозділів на кожному етапі митного оформлення.
Тривалість митного оформлення на кожному з етапів складає:
1 етап - від 10 хв. до 20 хв.;
2 етап - від 40 хв. до 5 год.;
3 етап - від 20 хв. до 5 год.;
4 етап - від 1 год. до 8 год.
Загальна тривалість митного оформлення товарів по ВМД не повинна перевищувати два робочі дні.
7.9. У разі митного оформлення експортних операцій огляд товару може здійснюватись відповідно до п.п. 6.1, 6.2 після 2-го етапу оформлення.
7.10. У разі необхідності (за окремим дозволом начальника митниці (заступника начальника митниці) огляд вантажів, що ввозяться (вивозяться) суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, може здійснюватись інспектором вантажного відділу, який здійснював митне оформлення на 2-му етапі, тобто без залучення інспектора оглядової групи.
7.11. Як виняток, на митних постах "Ніжин", "Енергія", "Щорс", у разі великої завантаженості особового складу і наявності на робочому місці трьох інспекторів та менше, особа, яка здійснює прийом документів, може здійснювати митне оформлення на 1-му, 2-му та 4-му етапах.
7.12. При визначенні сум митних платежів, які нараховуються за фіксованими ставками, застосовуються офіційні курси іноземних валют, що визначаються Національним банком України на день оформлення ВМД.
Протягом одного робочого дня повинні бути оформлені ВМД:
а) в яких способом платежу податку на додану вартість є податковий вексель (код 08); дата видачі векселя, дата стягнення платежів та дата випуску повинні співпадати;
б) в яких нарахування митних платежів проводиться за фіксованими ставками податків та зборів (в тому числі при сплаті податку на додану вартість).
7.13. У разі відмови у митному оформленні товар повинен залишатись у зоні митного контролю під митним забезпеченням (пломбами).
7.14. У разі змін діючого митного законодавства України щодо порядку митного контролю та митного оформлення Технологія митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності діє в частині, яка не суперечить цим змінам.
7.15. Невиконання вимог, обумовлених п.п. 5.2.1, 5.2.3, 5.3, 5.5, 5.6, 6.1, 6.4, 6.7, є грубим порушенням функціональних обов'язків, і інспектор несе відповідальність відповідно до ст. 41 п. 1 Кодексу законів про працю України.
7.16. В зв'язку з удосконаленням положень Технології Тимчасова технологія митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, затверджена наказом по митниці від 16.06.99 р. N 201, та наказ по митниці від 31.08.99 р. N 305 "Про внесення змін до Тимчасової технології митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів" втрачають чинність.
Заступник начальника митниці М.І.Сух
Додаток 1
(для вантажного відділу)
до пункту 2.2.1
Технології митного контролю
та митного оформлення
товарів та інших предметів
ПроцедураП.І.Б. інспектораЧас роботиПримітки
оформити
доглянути
ОПИС N
документів, представлених до Чернігівської митниці
(для внутрішнього використання)
Особою декларанта ___________________________________________
на вантаж ___________________________________________________
реєстраційний номер суб'єкта ЗЕД ____________________________
назва організації ___________________________________________
Наявність коштів на депозитному рахунку митниці:
__________________________ __________________________
(N платіжного доручення) (сума в гривнях)
N
з/п
Найменування та
реквізити документів,
наданих для митного
оформлення вантажу
Порядок розподілу документів
всього прим./арк.залишено у
справах митниці
ВВВМДПВСКА
123456
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всього, кількість
аркушів (підпис)
Здав ______________________________________
(підпис, дата, П.І.Б. декларанта)
Прийняв ___________________________________
(дата, час, підпис, П.І.Б. інспектора)
1. Здав Прийняв
(на 1-й етап) _________________ (на 1-й етап) __________________
2. Здав Прийняв
(на 2-й етап) _________________ (на 2-й етап) __________________
3. Здав Прийняв
(на 3-й етап) _________________ (на 3-й етап) __________________
4. Здав Прийняв
(на 4-й етап) _________________ (на 4-й етап) __________________
По закінченні митного оформлення партії вантажу по ВМД
N _________ документи на _____________ та магнітні носії отримав
(кільк. арк.)
____________________________________
(дата, час, підпис особи декларанта)
Закінчив митне оформлення ___________________________________
(дата, час, підпис, П.І.Б. інспектора)
Здав ________________________________________________________
(підпис інспектора, час, дата)
Прийняв _____________________________________________________
(підпис інспектора, П.І.Б.)
Додаток 1
(для митного поста)
до пункту 2.2.1
Технології митного контролю
та митного оформлення
товарів та інших предметів
ОПИС N
документів, представлених до Чернігівської митниці (для внутрішнього використання)
Особою декларанта ___________________________________________
на вантаж ___________________________________________________
реєстраційний номер суб'єкта ЗЕД ____________________________
назва організації ___________________________________________
Наявність коштів на депозитному рахунку митниці:
__________________________ __________________________
(N платіжного доручення) (сума в гривнях)
N
з/п
Найменування та
реквізити документів
наданих для митного
оформлення вантажу
Порядок розподілу документів
всього прим./арк.залишено у справах
митного поста
1234
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всього, кількість
аркушів (підпис)
Здав ______________________________________
(підпис, дата, П.І.Б. декларанта)
Прийняв ___________________________________
(дата, час, підпис, П.І.Б. інспектора)
1. Здав Прийняв
(на 1-й етап) _________________ (на 1-й етап) __________________
2. Здав Прийняв
(на 2-й етап) _________________ (на 2-й етап) __________________
3. Здав Прийняв
(на 3-й етап) _________________ (на 3-й етап) __________________
4. Здав Прийняв
(на 4-й етап) _________________ (на 4-й етап) __________________
По закінченні митного оформлення партії вантажу по ВМД
N _________ документи на _____________ та магнітні носії отримав
(кільк. арк.)
____________________________________
(дата, час, підпис особи декларанта)
Закінчив митне оформлення ___________________________________
(дата, час, підпис, П.І.Б. інспектора)
Додаток 2
до пункту 2.2.3
Технології митного контролю
та митного оформлення
товарів та інших предметів
ЖУРНАЛ
попереднього обліку експортних ВМД
Реєстраційний номер
ВМД, дата
Повні відомості про
експортера
(відправника)
Картка відмовиПримітка
1234
ЖУРНАЛ
попереднього обліку імпортних ВМД
Реєстраційний номер
ВМД, дата
Повні відомості про
імпортера
(одержувача)
Картка відмовиПримітка
1234
Додаток 3
до пункту 5.4
Технології митного контролю
та митного оформлення
товарів та інших предметів
N ________
"___" _______________ 2000 р.
АКТ
митного огляду вантажів у зоні митного контролю
_______________________________
(назва підприємства)
При митному огляді вантажу, що прибув на адресу _____________
__________________________________________________________________
(назва організації, код ЗУКПО)
на а/м (в з/в) N _________________________,
та заявленого згідно з ВМД N __________, "___" __________ 1999 р.
(дата прийому ВМД)
__________________________________________________________________
Встановлено:
N
з/п
Найменування вантажуКількість місць,
вага (кг)
Країна походження
Зауваження: _____________________________________________________
Примітки: _______________________________________________________
Огляд проведено в присутності: ____________ ___________ _________
(назва (посада, (підпис)
організації) П.І.Б.)
Інспектор оглядової групи _______________________________________
відділ П.І.Б.
підпис
Інспектор служби по боротьбі з КБ та ПМП ________________________
П.І.Б.
підпис