• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про введення в дію Технології митного оформлення вантажів, що переміщуються через митні ліцензійні склади

Регіональні митниці | Наказ, Форма типового документа від 21.03.2000 № 120 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Форма типового документа
  • Дата: 21.03.2000
  • Номер: 120
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Форма типового документа
  • Дата: 21.03.2000
  • Номер: 120
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЧЕРНІГІВСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
21.03.2000 N 120
Зареєстровано
в Чернігівському обласному
управлінні юстиції
27 березня 2000 р.
за N 16/263
Про введення в дію Технології митного оформлення вантажів, що переміщуються через митні ліцензійні склади
У відповідності до Положення про Чернігівську митницю Державної митної служби України, затвердженого Головою Державної митної служби України 02.12.99 р., статті 88 Митного кодексу України та Положення про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів, затвердженого наказом ДМСУ від 31.12.96 р. N 592, з метою впорядкування митного контролю та оформлення вантажів, що надходять та зберігаються на митних ліцензійних складах в зоні діяльності Чернігівської митниці,
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію Технологію митного оформлення вантажів, що переміщуються через митні ліцензійні склади (додається), через 10 днів після реєстрації в управлінні юстиції в Чернігівській області.
2. Головному юрисконсульту Фисуну М.В. забезпечити державну реєстрацію цього наказу в управлінні юстиції в Чернігівській області.
3. Скасувати Тимчасову технологію митного оформлення вантажів, що переміщуються через митні ліцензійні склади, затверджену наказом по митниці від 14.01.2000 р. N 27.
4. Начальнику загального відділу Репеті Л.П. забезпечити доведення наказу до начальника вантажного відділу Кашперова І.В. та начальника відділу контролю за доставленням вантажів Песляка О.Г.
5. Вищезазначеним начальникам забезпечити вивчення Технології митного оформлення вантажів, що переміщуються через митні ліцензійні склади, особовим складом та контроль виконання.
6. Начальнику вантажного відділу забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо Технології митного оформлення вантажів, що переміщуються через митні ліцензійні склади, в частині, що їх стосується.
7. Загальний контроль покласти на заступника начальника митниці Суха М.І.
Начальник митниці Є.М.Новіков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Чернігівської митниці
21.03.2000 N 120
Зареєстровано
в Чернігівському обласному
управлінні юстиції
27 березня 2000 р.
за N 16/263
ТЕХНОЛОГІЯ
митного оформлення вантажів, що переміщуються через митні ліцензійні склади
Технологія митного оформлення вантажів, що переміщуються через митні ліцензійні склади (далі - Технологія), розроблена у відповідності до ст. 88 Митного кодексу України (далі - МКУ) та Положення про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів, затвердженого н аказом ДМСУ від 31.12.96 р. N 592, з метою впорядкування митного контролю та оформлення вантажів, що надходять та зберігаються на митних ліцензійних складах в зоні діяльності Чернігівської митниці.
1. Загальні положення
1.1. У цій Технології терміни вживаються в такому значенні.
Митний склад - це митний режим, при якому ввезені з-за меж митної території України вантажі зберігаються під митним контролем без справляння мита та інших податків та без застосування до них заходів нетарифного регулювання та інших обмежень в період зберігання, а вантажі, що вивозяться за межі митної території України, зберігаються під митним контролем з моменту початку їх митного оформлення митними органами України до фактичного вивезення за межі митної території України.
Зберігання вантажів в режимі митного складу забезпечується шляхом використання спеціально призначеного та обладнаного приміщення або іншого місця - митного ліцензійного складу (далі - МЛС).
Вантажна митна декларація (далі - ВМД) - заява, що містить відомості про товари і транспортні засоби та мету їх переміщення через митний кордон України або про зміну митного режиму щодо них, а також інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів.
1.2. Вантажі (крім підакцизних), що ввезені на митну територію України, можуть зберігатись в режимі митного складу протягом трьох років з моменту первинного їх розміщення на МЛС.
Підакцизні вантажі (крім алкогольних напоїв та тютюнових виробів) можуть зберігатись в режимі митного складу не більше 90 діб з дати їх первинного розміщення в режим митного складу.
Вантажі, що вивозяться за межі митної території України, можуть зберігатись в режимі митного складу протягом трьох місяців.
Вантажі зберігаються на МЛС під митним контролем з обов'язковим накладенням митного забезпечення та пломби власника МЛС.
1.3. Після закінчення терміну зберігання вантажів на МЛС вони мають бути передані на зберігання митниці або заявлені до іншого митного режиму.
1.4. Забороняється розміщення на МЛС:
а) гуманітарної допомоги, що надходить в Україну,
б) алкогольних напоїв (коди за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (далі - ТН ЗЕД 22.03, 22.04, 22.05, 22.06, 22.07, 22.08)),
в) тютюнових виробів,
г) вантажів, на які встановлено акцизний збір та які заявлені на прикордонних митницях як такі, що будуть переміщуватись у митному режимі транзиту,
д) давальницької сировини, яка закуплена на території України,
е) вантажів, що надходять на адресу приватних осіб,
ж) вантажів, які заборонені до ввезення в Україну чи вивезення за межі України, а також вантажі, розміщення на МЛС яких заборонено законами України, нормативним актами Кабінету Міністрів України та Державною митною службою України.
1.5. Вантажі, що підлягають експортному контролю, можуть розміщуватись в режимі митного складу тільки при наявності погодження з Держмитслужбою України на підставі дозволу Державної служби експортного контролю України (далі - ДСЕК України).
1.6. Вантажі, що розміщені на МЛС, можуть в подальшому оформлюватись та випускатись з МЛС в наступних випадках:
а) випуск у вільне використання за ВМД відповідно до митного режиму імпорту (тип декларації ІМ-40) (див. р. 3),
б) випуск з метою тимчасового ввозу товарів за ВМД відповідно до митного режиму тимчасове ввезення (тип декларації ІМ-31) (див. р. 3),
в) випуск давальницької сировини за ВМД відповідно до митного режиму ввезення давальницької сировини або готової продукції, виготовленої з давальницької сировини (тип декларації ІМ-51) (див. р. 3),
г) випуск тимчасовий (на строк до 1 місяця) з обов'язковим поверненням на даний МЛС по листу-зверненню власника складу (див. р. 4),
д) переміщення на інший МЛС в зоні діяльності митниці (див. р. 5),
є) переміщення вантажу в іншу митницю з метою проведення подальшого митного оформлення, яке здійснюється за ВМД типу ТР-80-ВН (див. р. 6),
ж) направлення вантажу за межі митної території України в зв'язку з поверненням товару нерезиденту - власнику вантажу або за його дорученням вивезення в іншу країну, яке здійснюється за ВМД відповідно до митного режиму транзиту (тип декларації ТР-80) (див р. 7),
з) передекларування вантажу без вивезення товару з МЛС та без зміни митного режиму проводиться за ВМД відповідно до митного режиму митного складу (тип декларації ІМ-74) (див. р. 8).
1.7. Дозволяється розміщення вантажів на МЛС, які прямують в режимі транзиту (крім підакцизних), без складання ВМД типу ІМ-74 з метою перевантаження з одного виду транспорту на інший при умові дотримання строків транзиту. Здійснюється за окремим дозволом начальника (заступника начальника) митниці.
1.8. При оформленні випуску вантажів з МЛС (тип декларації ІМ-40, ІМ-31, ІМ-51, ТР-80, ТР-80-ВН) повинна складатися ВМД незалежно від фактурної вартості товарної партії.
1.9. Партії товарів, які надходять в Україну за договорами консигнації, підлягають розміщенню тільки на МЛС і оформлюються в режимі митного складу.
2. Порядок розміщення на МЛС вантажів, що надходять на митну територію України
2.1. Декларування вантажів при їх розміщенні на МЛС має право здійснювати виключно власник МЛС.
2.2. Вантажі можуть розміщуватись в режимі митного складу на умовах надання власником МЛС належним чином заповненої ВМД типу ІМ-74 незалежно від фактурної вартості партії товарів з поданням наступних документів:
а) мотивована заява власника вантажу з обов'язковим визначенням мети розміщення вантажу в режим митного складу, кількості товару, вартості товару, зовнішньоекономічного контракту, згідно з яким товар надійшов на митну територію України, та подальшого митного режиму, в якому товар буде оформлений з МЛС,
б) зовнішньоекономічний контракт або договір - доручення між фірмою нерезидентом та належним чином зареєстрованим в Україні представництвом цієї фірми,
в) договір на зберігання вантажу на МЛС,
г) рахунок-фактура (інвойс) або інший фінансовий документ,
д) товаросупровідні документи (далі - ТСД) на вантаж (CMR, товаротранспортна накладна, авіа-, залізнична накладна, коносамент та інше),
є) документи контролю доставки вантажу (ВМД типу АД (далі - акцизна декларація), ПД (далі - попередня декларація), ПП (далі - попереднє повідомлення), ТР-80-ВН),
ж) облікова картка суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (далі - суб'єкта ЗЕД),
з) інші документи.
2.3. Оформлення вантажів на МЛС проводиться інспектором оперативної групи по МЛС (далі - інспектор ОГС), відповідальним за митне оформлення вантажів, що переміщуються через МЛС (згідно з наказом по митниці) в порядку, передбаченому діючою Технологією митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, враховуючи, що огляд вантажу здійснюється виключно посадовою особою митниці, яка здійснювала митне оформлення вантажу на 2-у етапі.
Митний огляд вантажу здійснюється в присутності представників МЛС, вантажоодержувача та представників контролюючих органів (у разі необхідності).
Після здійснення огляду вантажу, у разі фактичної відповідності його відомостям, заявленим у ВМД, інспектор ОГС проставляє відбиток особистої номерної печатки (далі - ОНП) на ВМД типу ІМ-74 у гр. Д та на ВМД типу АД, ПД, ПП, ТР-80-ВН. По факту оформлення ПП та ТР-80-ВН повідомляється відділ по контролю за доставленням вантажів (далі - ВКДВ) згідно з діючою Технологією.
2.4. Вантажі, що розміщуються на МЛС, згідно зі ст. 18 МКУ можуть підлягати додатковому контролю. У разі відсутності на ТСД штампів відповідних прикордонних контролюючих служб проходження суб'єктом ЗЕД контролю цих служб при вивантаженні товару на МЛС є обов'язковим.
При митному оформленні на МЛС товарів, які підлягають при імпорті сертифікації Держстандартом України, сертифікат не вимагається.
2.5. Якщо при здійсненні митного огляду виявлено, що фактична кількість вантажу менша ніж та, що вказана у ВМД та товаросупровідних документах, митне оформлення ВМД типу ІМ-74 проводиться з зазначенням кількості вантажу, що вказана у товаросупровідних документах. За результатами митного огляду складається Акт митного огляду (далі - Акт) (додаток 1) про фактичну кількість вантажу у трьох примірниках. Для складання Акта залучаються представники МЛС, вантажоотримувача, перевізника та інспектор ОГС. За необхідністю до огляду можуть залучатись представники Чернігівської регіональної торгово-промислової палати та Торгово-промислової палати України. Пояснення перевізника по цьому факту додаються до Акта. Всі вищезазначені документи підшиваються до ВМД типу ІМ-74.
2.6. На підставі оформлених документів (див. пп. 2.5) суб'єкт ЗЕД складає лист на ім'я начальника митниці з проханням проведення митного переоформлення вантажу по фактичній кількості товару. До заяви додаються необхідні документи. Заява спочатку повинна бути надана на розгляд до вантажного відділу. В заяві відображається факт недостачі, пропозиції інспектора ОГС та начальника відділу. Рішення про здійснення митного оформлення вантажу в режимі ІМ-74 по його фактичній кількості приймається начальником (заступником начальника) митниці.
2.7. Якщо при здійсненні митного огляду виявлено, що фактична кількість вантажу більша ніж та, що вказана у ВМД та ТСД або виявлена невідповідність даних заявлених товарів, складається Акт та інформація надається начальнику вантажного відділу; після чого складається протокол про порушення митних правил (далі - ПМП) (при необхідності викликається представник служби по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил (далі - Служби БК та ПМП) митниці. ВМД типу ІМ-74, яка прийнята до митного оформлення, додається до протоколу, вантаж зберігається на МЛС на підставі Акта. Митне оформлення нової ВМД типу ІМ-74 із зазначенням кількості та назви товару, що виявлено по результатах митного огляду, проводиться тільки після вирішення цього питання у встановленому чинним законодавством порядку.
2.8. При здійсненні МЛС зовнішньоекономічної діяльності він (як суб'єкт ЗЕД) повинен стати на облік у вантажному відділі.
2.9. У випадках, якщо вантаж, який знаходиться в зоні митного контролю термінала "Ріпкикордонсервіс" (м. Чернігів, вул. Квітнева, 17) за місцем оформлення ПП, необхідно розмістити на МЛС, митне оформлення вантажу в режимі митного складу здійснюється в наступній послідовності:
2.9.1. Інспектор ОГС, відповідальний за митне оформлення вантажів, що переміщуються через МЛС, на який планується розміщення вантажу, виконує дії згідно з пп. 2.2 даної Технології, враховуючи, що випуск автотранспортного засобу з вантажем з термінала "Ріпкикордонсервіс" здійснюється під гарантію доставлення власником МЛС вантажу до складу. Інспектором, який працює на терміналі, до ПП вноситься запис "Вантаж направлений на МЛС на підставі гарантійного листа МЛС ___________ від "___" _______________ 2000 р. N _____ згідно з ВМД N ______ від "___" _______________ 2000 р.".
2.9.2. Після закінчення митного оформлення ВМД типу ІМ-74 інспектор ОГС завершує митне оформлення ПП (проставляє поряд з раніше проставленим штампом "Під митним контролем" (далі - ПМК) відтиск ОНП із зазначенням ВМД типу ІМ-74 на дані вантажі).
2.10. Оформлена ВМД типу ІМ-74 реєструється в окремому Журналі реєстрації ВМД ліцензійних складів (додаток 2) та заноситься у теку контролю ВМД даного МЛС.
2.11. У разі виявлення порушень митних правил складається протокол про ПМП та проводяться дії відповідно до чинного законодавства України.
3. Порядок випуску вантажу з МЛС у вільне використання на митній території України
3.1. Декларування товарів при їх випуску з МЛС може проводити як власник складу, так і власник товару. При цьому відповідальність за сплату всіх належних митних платежів несе особа, яка здійснює декларування товарів.
3.2. Випуск вантажів з МЛС у вільне використання на території України проводиться на умовах надання декларантом належним чином заповненої ВМД у митному режимі випуску у вільне використання та необхідного для митного оформлення пакета документів, передбачених чинним законодавством України, нормативними документами ДМСУ, діючими технологіями митниці, з оплатою митних платежів, податків і зборів.
3.3. Митне оформлення випуску вантажів у вільне використання проводиться інспектором ОГС, відповідальним за митне оформлення вантажів, що переміщуються через МЛС (згідно з наказом по митниці) в порядку, передбаченому діючою Технологією митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, враховуючи, що огляд вантажу здійснюється виключно посадовою особою митниці, яка здійснювала митне оформлення вантажу на 2-му етапі.
3.4. Митне оформлення вантажів, які знаходяться на МЛС та підлягають експортному контролю, здійснюється інспекторами ОГС, відповідальними за проведення митного оформлення вантажів, підконтрольних ДСЕК України.
3.5. Митне оформлення вантажів суб'єктів ЗЕД, акредитованих поза зоною діяльності митниці, проводиться лише за умови подання оформленого належним чином листа-узгодження між митницями на проведення митного оформлення, копії облікової картки суб'єкта ЗЕД, яка завірена митницею, де він зареєстрований. За результатами митного оформлення інспектор ОГС готує і після реєстрації в загальному відділі направляє відповідне повідомлення (додаток 3) за підписом начальника (заступника начальника) митниці в митницю, що надавала лист-узгодження, з наданням копії ВМД.
3.6. Випуск зі складу у вільне використання вантажів, що надходили на МЛС за різними транспортними документами, у разі формування партії на МЛС може здійснюватись з оформленням однієї (або декількох ВМД в разі, якщо випуск проводиться за одним зовнішньоекономічним контрактом (договором). Під формуванням партії розуміється як подрібнення попередньої партії (партій), так і збільшення (об'єднання) декількох партій.
3.7. При випуску зі складу сформованої партії вантажів власником вантажу надається документ (рахунок-фактура, накладна, специфікація і т. і.) на сформовану партію товарів, які оформлюються з метою випуску у вільне використання, де вказується кількість місць, вага та вартість сформованої партії, а також по кожній позиції робиться посилання на попередній документ (ТСД та ВМД, по яких вантаж надходив на МЛС.
3.8. Митне оформлення товару, що випускається з МЛС у вільне використання на території України, здійснюється за умови подання ВМД незалежно від вартості партії товару.
Зміна вартості товару забороняється (крім товарів, що надійшли за договорами консигнації).
3.9. Після здійснення митного оформлення товарів по ВМД у вільне використання вони обов'язково повинні бути вивезені з території МЛС. В такому разі ВМД в режимі митного складу знімається з контролю та передається до архіву вантажного відділу в такому порядку:
3.9.1. До ВМД в режимі митного складу додається ксерокопія ВМД в режимі випуску у вільне використання.
3.9.2. У журналі реєстрації ВМД ліцензійних складів робиться відповідний запис.
4. Порядок тимчасового випуску вантажів з МЛС з наступним поверненням вантажів на МЛС
4.1. Строк випуску вантажу з МЛС тимчасово з наступним поверненням не може перевищувати одного місяця.
Дозволи на випуск товарів зі складу тимчасово з наступним поверненням надаються у випадках:
а) надання зразків для проведення сертифікації, видача зразків проводиться за умови надання договору суб'єкта ЗЕД з Держстандартом України на проведення сертифікації та листа-повідомлення від Держстандарту України про проведення сертифікації товару з визначенням кількості зразків, необхідних для випробувань;
у разі необхідності проведення випробувань по сертифікації на строк більш ніж 30 діб випуск товарів зі складу здійснюється на підставі оформленої на загальних підставах ВМД в режимі випуску у вільне використання (тобто як при сертифікації комплектного об'єкта);
б) для демонстраційних цілей індивідуально визначених товарів у одиничних примірниках, тобто предмети, які мають індивідуальні особливості і які не можна замінити;
в) операцій, які здійснюються для забезпечення їх зберігання і проведення передпродажної підготовки, проведення яких з технічних причин не можливо у приміщенні МЛС (чистка, провітрювання, сушка, створення оптимального температурного режиму зберігання, інвентаризація, захист від корозії, фарбування).
4.2. Тимчасове вивезення вантажів, що зберігаються на МЛС, з подальшим поверненням в термін 30 діб здійснюються без подання нової ВМД - на підставі листа-звернення виключно власника складу за підписом директора та головного бухгалтера (з урахуванням листа власника товару) до митного органу. Лист-звернення обов'язково повинен містити наступну інформацію:
а) товар (назва, кількість, вага, вартість) з обов'язковим зазначенням коду згідно з ТН ЗЕД,
б) мета випуску товару тимчасово з наступним поверненням,
в) відомості про документи, за якими товар розміщений на склад,
г) зобов'язання про повернення товару на МЛС із зазначенням строку повернення,
д) зобов'язання щодо сплати у разі неповернення товару на МЛС у встановлений термін належних сум митних зборів та платежів, що сплачуються при випуску товарів у вільне використання,
є) відповідальна особа - керуючий складом,
ж) при вивезенні товарів для демонстраційних цілей (у разі необхідності) додатково надаються документи (опис, фотографії), які підтверджують індивідуальні ознаки завірені особою, яка звертається до митниці з листом-зверненням.
4.3. При вивезенні товару зі складу після одержання позитивного рішення начальника (заступника начальника) митниці відповідальний інспектор ОГС на зворотньому боці ВМД в режимі митного складу робить запис про випуск товару тимчасово з наступним поверненням з посиланням на лист-звернення. Під час випуску товарів тимчасово з наступним поверненням товари продовжують перебувати у режимі митного складу.
4.4. При поверненні товару на МЛС його зворотнє розміщення на склад проводиться на підставі письмового повідомлення власника складу на митницю, в якому обов'язково зазначається номер ВМД типу ІМ-74 та дані про лист-звернення на випуск товару зі складу тимчасово з наступним поверненням. Повідомлення розглядається та візується заступником начальника митниці.
При фактичному поверненні (розміщенні) товару на склад інспектором ОГС на зворотньому боці ВМД робиться запис: "Вантаж повернено. Лист-повідомлення від _________ вх. N _________", проставляє дату, підпис і завіряє ОНП. Лист-зобов'язання та лист-повідомлення зберігаються разом з документами, згідно з якими товар розміщувався на МЛС в режимі митного складу.
4.5. При неповерненні товару у строк, встановлений у письмовому дозволі митниці, власник складу несе відповідальність відповідно до р. 8 "Анулювання та призупинення дії ліцензії" Положення про відкриття та експлуатацію МЛС, затвердженого наказом ДМСУ від 31.12.96 р. N 592.
5. Порядок переміщення вантажів з МЛС на МЛС у зоні діяльності митниці
5.1. Вантаж, розміщений на МЛС, може переміщуватись з МЛС на інший МЛС, що знаходиться у зоні діяльності митниці, за умови погодження начальника (заступника начальника) митниці під письмову гарантію (надається разом з листом-звернення суб'єкта ЗЕД про розміщення вантажу на МЛС) власника МЛС-призначення про доставлення вантажу на МЛС-призначення.
Оформлення нової ВМД типу ІМ-74 здійснює декларант складу, де планується провести розміщення вантажу, а митне оформлення здійснюється у порядку, визначеному пп. 2.2, 2.3, 2.4 даної Технології, враховуючи вищезазначене.
5.2. Контроль за доставленням вантажу на новий МЛС покладається на інспектора ОГС, відповідального за митне оформлення вантажів, що переміщуються через МЛС, на якому знаходився вантаж.
5.3. Завантаження товару на транспортний засіб та випуск його з МЛС, на якому він знаходиться на зберіганні, можливе лише у разі обов'язкової присутності інспектора ОГС.
За роботу інспектора нараховується та справляється збір згідно з ставками, встановленими постановами Кабінету Міністрів України.
5.4. Вантаж переміщується між складами під митним забезпеченням, що накладається інспектором ОГС, відповідальним за митне оформлення вантажів, що переміщуються через МЛС, де знаходився вантаж. У ТСД записуються відповідні дані про накладення митного забезпечення та нової ВМД типу ІМ-74.
5.5. При розміщенні вантажу на інший МЛС до вантажного відділу надаються документи, зазначені у пп. 2.2 (за виключенням документа контролю доставки вантажу до митниці призначення) з врахуванням пп. 5.1. Додатково надається копія попередньої декларації типу ІМ-74, за якою здійснено випуск вантажу з МЛС, де вантаж знаходився на зберіганні. Копія ВМД має бути перекреслена з обов'язковим зазначенням на ній напису "Дійсна лише для розміщення вантажу на МЛС ________ (назва МЛС-призначення)".
5.6. При розміщенні вантажу на інший МЛС у гр. 37 нової ВМД зазначаються код митного режиму - 74, код попереднього митного режиму - 74, у гр. 40 - номер попередньої ВМД типу ІМ-74.
Оформлена ВМД реєструється в загальному порядку і береться на контроль, враховуючи дані по попередній ВМД.
5.7. Ксерокопія нової ВМД типу ІМ-74, яка завірена ОНП інспектора ОГС, додається до попередньої ВМД типу ІМ-74 для зняття ВМД з контролю і передачі до архіву відділу.
5.8. У разі переміщення товарів, що були ввезені в Україну, з одного МЛС на інший термін зберігання товарів встановлюється з дати їх розміщення в режимі митного складу, тобто з моменту первинного розміщення вантажу на МЛС.
6. Порядок переміщення вантажів з МЛС в зону діяльності іншої митниці з метою проведення подальшого митного оформлення
6.1. Для перевезення вантажів з МЛС в інші митні органи з метою проведення митного оформлення їх у відповідності з митними режимами:
а) для вільного використання на митній території України,
б) для тимчасового ввезення на митну територію України,
в) для переробки на митній території України, представник власника вантажу надає у вантажний відділ наступні документи:
лист-узгодження на перевезення вантажу (додаток 4),
копію облікової картки суб'єкта ЗЕД,
довіреність від одержувача на право перевезення вантажу, видана громадянину України, або договір перевезення (рахунок-фактура) та доручення на представника перевізника при здійсненні перевезень транспортною організацією,
ВМД типу ТР-80-ВН,
рахунок-фактуру (інвойс),
внутрішній ТСД з відмітками відправника МЛС та перевізника.
6.2. Митне оформлення випуску вантажів з МЛС проводиться інспектором ОГС, відповідальним за митне оформлення вантажів, що переміщуються через МЛС (згідно з наказом по митниці), в порядку, передбаченому діючою Технологією митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів, враховуючи, що огляд вантажу здійснюється виключно посадовою особою митниці, яка здійснювала митне оформлення вантажу на 2-му етапі.
6.3. Інспектор ОГС проводить митне оформлення випуску з МЛС з метою направлення вантажу під митним забезпеченням в митницю призначення.
На кожну партію вантажу обов'язково оформлюється ВМД типу ТР-80 ВН (з метою контролю доставки вантажу) і операція знаходиться на контролі до отримання підтвердження з митниці призначення про факт надходження вантажу.
6.4. Контроль за підтвердженням факту надходження вантажу в митницю призначення здійснюється згідно з порядком, встановленим для контролю за транзитом вантажів через митну територію України відповідно до п. 6 Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом ДМСУ від 08.12.98 р. N 771.
6.5. У разі надання з ВКДВ інформації про недоставлення вантажу до митниці призначення інспектор ОГС приймає заходи щодо виявлення факту порушення митного законодавства, якщо порушено митне законодавство, складається протокол про ПМП.
7. Порядок випуску вантажу з МЛС з метою повернення товару нерезиденту - власнику вантажу або за дорученням цього нерезидента - вивезення в іншу країну
7.1. Повернення (або вивезення в третю країну) за ініціативою нерезидента - власника товару, який знаходиться на МЛС, проводиться з оформленням ВМД в митному режимі транзиту, яку заповнює декларант МЛС.
7.2. Митне оформлення таких вантажів здійснюється виключно за дозволом начальника (заступника начальника) митниці.
7.3. Митне оформлення може бути почато і здійснюватись за умови надання наступних документів:
а) заява українського суб'єкта ЗЕД - сторони зовнішньоекономічного договору, який розмістив вантаж на МЛС, з визначенням підстав відправлення вантажу за межі митної території України,
б) лист-розпорядження нерезидента - сторони зовнішньоекономічного договору про відправлення вантажу в іншу країну (або про повернення вантажу),
в) доповнення до зовнішньоекономічного контракту (договору) про внесені відповідні зміни або про розірвання діючого контракту,
г) лист нового отримувача про готовність прийняти вантаж,
д) оформлена ВМД типу ТР-80 в режимі транзиту,
є) рахунок-фактура, згідно з якою вантаж надійшов на МЛС,
ж) товаросупровідні документи, згідно з якими вантаж надійшов на МЛС,
з) довідка, яка видана уповноваженим банком, щодо відсутності розрахунків за зовнішньоекономічним контрактом, на підставі якого вантаж було розміщено на МЛС,
і) дозволи інших державних контролюючих органів (за необхідністю),
к) ксерокопії документів на транспортні засоби, якими здійснюється вивезення товарів з МЛС (наприклад: свідоцтво про допущення автотранспортних засобів (далі - АТЗ) до перевезень під митним забезпеченням, ліцензія на здійснення міжнародних перевезень),
л) ксерокопії паспортів перевізників з даними про прописку та гарантійний лист організації-перевізника про доставлення вантажу до митниці призначення,
м) інші документи, необхідні для митного оформлення.
7.4. Операція при здійсненні транзиту підлягає контролю до моменту підтвердження відділом контролю за доставленням вантажів інформації про перетин митного кордону.
7.5. У разі підтвердження перетину вантажем митного кордону України ксерокопія ВМД типу ТР-80 додається до ВМД типу ІМ-74 для зняття з контролю та передачі ВМД до вантажного відділу.
У разі повідомлення з відділу контролю за доставленням вантажів (далі - ВКДВ) про відсутність підтвердження про доставлення вантажу до митниці призначення інспектор ОГС керується пп. 6.5 даної Технології.
8. Порядок передекларування вантажів, що зберігаються на МЛС
8.1. Передекларування вантажів, що знаходяться на МЛС, можливе при умові надання письмової заяви українського власника (або товароотримувача) вантажу з дозволу начальника (заступника начальника) митниці у наступних випадках:
а) у разі наміру випуску з МЛС товару за ціною іншою від ціни на товар, який був розміщений на МЛС за договорами консигнації, агентськими та іншими видами посередницьких договорів, умовами яких передбачається залишення права власності на товар за нерезидентом; переоформлення ВМД (типу ІМ-74) можливе при наявності документального підтвердження нерезидента - власника вантажу (зокрема, лист-звернення, інвойс та додаток до договору консигнації) щодо визначення нових цін на товар; у разі зменшення фактурної вартості відділом тарифів та митної вартості обов'язково надається довідка про визначення митної вартості;
б) при виявленні помилки (після повного митного оформлення) по коду товару згідно з ТН ЗЕД, який вже розміщений на МЛС; рішення щодо остаточного визначення заявленого коду по ТН ЗЕД приймається заступником начальника митниці на підставі класифікаційного рішення відділу тарифів та митної вартості;
в) при зміні українського суб'єкта ЗЕД - отримувача товару, який розміщений на МЛС, в зв'язку з розторгненням контракту та укладанням нерезидентом - власником товару нового контракту; переоформлення здійснюється з дозволу начальника (заступника начальника) митниці при наявності документального підтвердження:
згода нерезидента - власника вантажу на розторгнення попереднього контракту,
лист українського суб'єкта ЗЕД (попереднього отримувача товару) про розторгнення контракту,
належним чином оформлених рахунка-фактури та зовнішньоекономічного договору між власником вантажу нерезидентом України та українським суб'єктом ЗЕД (новим отримувачем товару),
довідка уповноваженого банку про відсутність розрахунків за зовнішньоекономічним договором, на підставі якого вантаж було розміщено на МЛС.
8.2. Передекларування вантажів у вищезазначених випадках проводиться шляхом складання нової ВМД типу ІМ-74 без анулювання попередньої декларації. У гр. 37 ВМД зазначаються митний режим - 74, попередній митний режим - 74, у гр. 40 нової ВМД робиться посилання на номер попередньої ВМД типу ІМ-74. Нова ВМД типу ІМ-74 фіксується в Журналі реєстрації ВМД ліцензійних складів та заноситься до теки контролю ВМД даного МЛС.
8.3. Про здійснене переоформлення вноситься відмітка у Журнал реєстрації ВМД ліцензійних складів. Попередня ВМД типу ІМ-74 підлягає зняттю з контролю та передається до архіву відділу.
8.4. У разі визначення країни походження товару після вивантаження товару на МЛС або зміни валюти платежу за товар, який знаходиться на МЛС, передекларування не здійснюється. Митне оформлення товару з МЛС здійснюється на загальних підставах по встановлених даних з дозволу керівництва вантажного відділу та відділу митних доходів та платежів.
9. Порядок оформлення документального підтвердження для пропуску через митний кордон України сільськогосподарської продукції (1-24 групи згідно з ТН ЗЕД ( n0001410-92 )
9.1. Ввезення сільськогосподарської продукції, на яку відсутній сертифікат відповідності Держстандарту України (або свідоцтво про визнання іноземного сертифіката), дозволяється виключно на МЛС. При цьому підставою для пропуску через митний кордон України є обов'язкове попереднє підтвердження факту наявності МЛС в зоні діяльності митниці та про можливість розміщення кожної конкретної партії імпортованої сільськогосподарської продукції на цих складах.
9.2. Оформлення документального підтвердження здійснюється в наступній послідовності:
9.2.1. Суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності звертається у вантажний відділ митниці з листом-узгодження (у двох примірниках) на переміщення вантажу (додаток 5). Лист-узгодження повинен обов'язково бути засвідчений підписом керівника підприємства, власником МЛС.
9.2.2. Після перевірки інспектором ОГС наявності договору між підприємством - імпортером сільськогосподарської продукції та МЛС у разі відсутності зауважень та порушень з боку суб'єкта ЗЕД лист-узгодження візується начальником вантажного відділу та ставиться на контроль інспектором ОГС, який контролює діяльність МЛС, де планується розміщення вантажу.
9.2.3. Після підпису (підтвердження) листа-узгодження начальником (заступником начальника) митниці він передається для реєстрації до загального відділу. Перший примірник листа залишається на контролі у вантажному відділі, другий - надається заявнику на руки для пред'явлення на прикордонну митницю.
9.2.4. З метою прискорення проходження сільськогосподарських вантажів через митний кордон України за заявою суб'єкта ЗЕД загальний відділ відправляє лист-узгодження у прикордонну митницю факсимільним зв'язком.
9.3. Після надходження сільськогосподарської продукції до зони діяльності митниці та розміщення вантажу на МЛС за ВМД типу ІМ-74 лист-узгодження знімається з контролю та підшивається до цієї ВМД разом з усіма необхідними для митного оформлення документами.
9.4. Розміщення сільськогосподарської продукції дозволяється тільки на МЛС, який зазначено у листі-узгодження.
10. Звітність про зберігання товарів
10.1. Власник митного складу повинен на початку кожного місяця (до п'ятого числа місяця, наступного за звітним) надавати до вантажного відділу митниці наступні звіти про товари, які зберігаються на складі:
а) про товари, які зберігаються на митному ліцензійному складі, з відміткою про граничний термін зберігання та інші відомості.
Під строком зберігання мається на увазі будь-який строк, що обмежує зберігання товару на МЛС: строк придатності товару (для товарів, які мають такий строк) та кінцевий строк зберігання (згідно з договором на зберігання між власником МЛС та власником вантажу), враховуючи загальний термін зберігання товару на складі;
б) про товари, які зберігаються на МЛС та за зберігання яких власник товару не сплачує кошти власнику складу більше 3-х місяців.
10.2. Необхідні відомості, які повинні бути зазначені у звіті:
а) номер і дата ВМД при надходженні товару на склад;
б) найменування та код товару згідно з ТН ЗЕД;
в) кількість товару при надходженні;
г) кількість товару, випущеного зі складу;
д) номер і дата ВМД при випуску товару зі складу або номер документа контролю доставки вантажу.
10.3. У разі можливості (враховуючи особливості вантажу) застосовується додаткова форма обліку товарів, що знаходяться на МЛС (додаток 6). Обліковий аркуш складається на кожну партію товару, що знаходиться на МЛС і знаходиться на складі до повного випуску партії вантажу.
10.4. За наявності достатніх підстав митний орган може зобов'язати власника МЛС дати позачерговий звіт про товарообіг на МЛС, про що власник МЛС має бути повідомлений письмово.
11. Перевірка діяльності МЛС
11.1. Перевірка діяльності митного ліцензійного складу здійснюється комісією, яка створюється на підставі наказу начальника митниці.
У разі необхідності можливе створення комісії на виконання розпорядження заступника начальника митниці по торговому обігу, в зоні діяльності якого розташований МЛС.
11.2. Комісія по перевірці роботи МЛС перевіряє:
а) пакет установчих документів на право відкриття та експлуатації МЛС (ліцензія, статут, установчий договір, свідоцтво про реєстрацію тощо);
б) технічний стан складських приміщень МЛС на відповідність їх вимогам Положення про відкриття та експлуатацію МЛС, затвердженого наказом ДМСУ від 31.12.96 р. N 592;
в) складські документи: Журнал реєстрації приймання вантажів на МЛС та випуску з нього, Журнал відкриття та закриття складу (який зберігається в приміщенні МЛС);
г) правильність декларування товарів особами декларантів МЛС (заповнення декларацій, документів);
д) строки здачі та повноту звітності до митниці про товари, що зберігаються на МЛС;
є) перевірка інших документів щодо діяльності МЛС, перевірка яких входить в компетенцію митних органів.
11.3. За результатами перевірки складається акт перевірки, який доводиться до власника МЛС та керівника ОГС відділу під особистий підпис цих керівників.
12. Заключні положення
12.1. У разі змін діючого митного законодавства України щодо порядку митного оформлення вантажів, що переміщуються через МЛС, Технологія митного оформлення вантажів, що переміщуються через МЛС, суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності діє в частині, яка не протирічить цим змінам.
12.1. Невиконання вимог, обумовлених положеннями Технології, є грубим порушенням функціональних обов'язків і інспектор несе відповідальність відповідно до ст. 41 п. 1 Кодексу законів про працю України.
12.2. В зв'язку з удосконаленням положень Технології Тимчасова технологія митного оформлення вантажів, що переміщуються через митні ліцензійні склади, від 19.01.2000 р. N 27 втрачає чинність.
Заступник начальника митниці М.І.Сух
Додаток 1
до пункту 2.5 Технології
митного оформлення вантажів,
що переміщуються через митні
ліцензійні склади
N ___________
"___" _______________ 2000 р.
АКТ
митного огляду вантажів у зоні митного контролю
_____________________________________
(назва підприємства)
При митному огляді вантажу, що прибув на адресу __________________
__________________________________________________________________
(назва організації, код ЗУКПО)
на а/м (в з/в) N ________________________________________________,
та заявленого згідно з ВМД N _________ "___" ___________ 2000 р.
(дата прийому ВМД)
__________________________________________________________________
Встановлено:
N
з/п
Найменування вантажуКількість місць,
вага (кг)
Зауваження: ______________________________________________________
__________________________________________________________________
Примітки: ________________________________________________________
Огляд проведено ___________________ ________________ _________
в присутності: (назва організації) (посада, П.І.Б.) (підпис)
Інспектор ОГС ____________ _____________
П.І.Б. підпис
Інспектор служби по боротьбі ____________ _____________
з КБ та ПМП П.І.Б. підпис
Начальник вантажного відділу
Начальник відділу контролю
за доставленням вантажів
І.В.Кашперов

О.Г.Песляк
Додаток 2
до пункту 2.10 Технології
митного оформлення вантажів,
що переміщуються через митні
ліцензійні склади
ЖУРНАЛ
реєстрації ВМД ліцензійних складів
Контроль
N
п/п
Дата
оформ-
лення
N
ВМД
типу
ІМ-7
4
N
транс-
портного
засобу
Номер
ТТН
(CMR)
Номер
ПП,
ПД,
АД,
TIR
Наймену-
вання
вантажу
Код
товар
у ТН
ЗЕД
ВагаКіль-
кість
Країна
відправ-
лення
Інспек-
тор,
що
оформив
вантаж
При-
мітки
12345678910111213
Зняття з контролю
Дата
видачі
Документ
видачі
(ВМД)
Кількість
виданого
Вага
виданого
Інспектор,
що провів
митне
оформлення
Залишок
кількості
Залишок
ваги
Інспектор,
що видав
вантаж
Примітки
123456789
Начальник вантажного відділу
Начальник відділу контролю
за доставленням вантажів
І.В.Кашперов

О.Г.Песляк
Додаток 3
до пункту 3.5 Технології
митного оформлення вантажів,
що переміщуються через митні
ліцензійні склади
Начальнику _________ митниці
ВІДПОВІДЬ
на лист-узгодження
Згідно з листом ДМКУ N 11/3-1713 від 18.04.95 р. для контролю в
роботі повідомляємо, що "___" _______________ 2000 р. вантажним
відділом Чернігівської митниці було проведено митне оформлення:
ВМД N ______________ від "___" _______________ 2000 р.
ВМД N ______________ від "___" _______________ 2000 р.
Лист-узгодження
N ________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Відправник _______________________________________________________
__________________________________________________________________
Одержувач ________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ліцензія N __________________ від "_____" ______________ 2000 р.
Інші документи ___________________________________________________
Додаток на _______________ арк.
Заступник начальника митниці ______________ М.І.Сух
Вик. інспектор ВВ______________________ ______________
особиста номерна печатка
Начальник вантажного відділу
Начальник відділу контролю
за доставленням вантажів
І.В.Кашперов

О.Г.Песляк
Додаток 4
до пункту 6.1 Технології
митного оформлення вантажів,
що переміщуються через митні
ліцензійні склади
Начальнику _________ митниці
за місцем розташування
суб'єкта ЗЕД
Начальнику _________ митниці
за місцем знаходження МЛС,
на якому зберігається вантаж
1. Підприємство __________________________________________________
назва, юридична та фактична адреса, код ЄДРПО
__________________________________________________________________
розрахунковий рахунок _____________ в банку ______________________
номер рахунка назва банку
просить направити вантаж _________________________________________
код ТН ЗЕД, назва вантажу, кількість
вантажу та повні відомості
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
в ______________________ митницю для проведення митного оформлення
назва митниці
Додаткові умови та відомості: ____________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Керівник підприємства ____________________________________________
підпис, прізвище, ініціали
М. П.
Начальник вантажного відділу
Начальник відділу контролю
за доставленням вантажів
І.В.Кашперов

О.Г.Песляк
Додаток 5
до пункту 9.2.1 Технології
митного оформлення
вантажів, що переміщуються
через митні ліцензійні
склади
Начальнику _________________
митниці
за місцем знаходження
митного ліцензійного складу
Начальнику _________________
митниці
за місцем знаходження
вантажу
1. Назва підприємства ____________________________________________
код ЄДРПО ________________________________________________________
юридична та фізична адреса _______________________________________
2. Банківські відомості __________________________________________
назва банку та його адреса
_______________________________________________________________
р/р N ___________ МФО ______________
в/р N ___________ МФО ______________
3. Згідно з контрактом від "___" _______________ р.
N _______________ просимо Вас дозволити направити вантаж до
Чернігівської митниці для доставки та розміщення товару в режимі
митного ліцензійного складу.
назва вантажу _________________ код ТН ЗЕД _______________________
кількість вантажу ________________________________________________
характер угоди за зовнішньоекономічним контрактом ________________
__________________________________________________________________
код класифікатора
митний режим _________________ з _________________ митниці.
код класифікатора назва прикордонної митниці
4. Повідомляємо також наступні відомості:
облікова картка N ________ від "___"_______________ р.
довідка про декларування валютних коштів N _______________________
договір підприємства з МЛС, на якому буде розміщений вантаж
назва МЛС ________________________________________________________
власник МЛС ___________________ підпис ___________________________
М. П.
5. Товаросупровідні документи:
__________________________________________________________________
Керівник підприємства ____________________________________________
М. П.
Чернігівська митниця підтверджує дане повідомлення.
Начальник митниці ____________ Є.М.Новіков
М. П.
Начальник вантажного відділу
Начальник відділу контролю
за доставленням вантажів
І.В.Кашперов

О.Г.Песляк
Додаток 6
до пункту 10.3 Технології
митного оформлення вантажів,
що переміщуються через митні
ліцензійні склади
ОБЛІКОВИЙ АРКУШ
Надійшло:
_________________________ КОД ТН ЗЕД _____________________________
_________________________ КОД ТН ЗЕД _____________________________
_________________________ КОД ТН ЗЕД _____________________________
ВМД N _____________ від "___" _______________ р.
Місць ___________________________
Брутто __________________________
Нетто ___________________________
ВИПУСК:
N
п/п
Дата випускуКількість
місць
N ВМДПримітки
Начальник вантажного відділу
Начальник відділу контролю
за доставленням вантажів
І.В.Кашперов

О.Г.Песляк