• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок розміщення реклами на міському транспорті

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження, Положення від 11.10.1999 № 1650 | Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 1650 від 11.10.99
Про порядок розміщення реклами
на міському транспорті
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 756 ( ra0756017-00 ) від 22.05.2000 )
Відповідно до ст.17 Закону України "Про рекламу"( 270/96-ВР ) та з метою встановлення єдиного порядку розміщенняреклами на міському транспорті і акумулювання коштів для потребміського транспорту:
1. Створити комісію з питань розміщення реклами на міськомутранспорті (далі - Комісія).
2. Затвердити:
2.1. Положення про порядок розміщення реклами на міськомутранспорті (додаток 1).
2.2. Положення про Комісію (додаток 2).
2.3. Склад Комісії (додаток 3).
3. Доручити Комітету транспорту Київської міської державноїадміністрації:
3.1. Виступити замовником розробки концепції реклами натранспорті (далі - Концепція) та подати її на затвердження Комісіїв двомісячний термін.
3.2. Провести інвентаризацію транспортних засобів (рухомогоскладу), що перебувають на балансі ДКП "Київелектротранс", ТВО"Київміськавтотранс", КП "Київський метрополітен" та іншихпідприємств транспорту комунальної власності територіальноїгромади м. Києва, об'єктів реклами на інфраструктурі метрополітенута забезпечити приведення угод на розміщення реклами на них увідповідність до цього розпорядження.
3.3. Розробити та подати на затвердження Комісії зразкибланків заяв на одержання дозвільної документації і бланківпаспортів об'єктів реклами та дозволів на розміщення реклами наміському транспорті.
3.4. В двомісячний термін визначити робочий орган,передбачений у додатку 1 до цього розпорядження.
4. Комітету транспорту та управлінню з питань ціновоїполітики Київської міської державної адміністрації забезпечитирозробку відповідно до положень Концепції, погодити з Комісією тазатвердити спільним наказом прейскурант тарифів на встановленняоб'єктів реклами та розміщення реклами на міському транспорті.
5. Встановити, що дія цього розпорядження поширюється нарозміщення реклами на міському транспорті комунальної власностітериторіальної громади м. Києва - на транспортних засобах, щоперебувають на балансі ДКП "Київелектротранс", ТВО"Київміськавтотранс", інших транспортних підприємств, а такожрухомому складі та інфраструктурі КП "Київський метрополітен"(крім наземних споруд метрополітену), на зупинках громадськоготранспорту, кіосків із продажу проїзних квитків та товарівнародного споживання.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно зРозпорядженням КМДА N 756 ( ra0756017-00 ) від 22.05.2000 )
6. Виключити з п.5 розпорядження Київської міської державноїадміністрації від 26.02.98 N 400 ( ra0400017-98 ) "Про порядокрозміщення малих архітектурних форм та об'єктів зовнішньої рекламиу м. Києві" слово "транспорті".
7. Вважати таким, що втратило чинність розпорядженняКиївської міської державної адміністрації від 08.04.98 N 730( ra0730017-98 ) "Про надання дозволу підприємствам міськогопасажирського транспорту розміщувати рекламу на транспортнихзасобах, які перебувають на їх балансі".
8. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти назаступника голови Київської міської державної адміністрації -голову Комітету транспорту Салія І.М.
Голова О.Омельченко
Додаток 1
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 11.10.99 N 1650
Положення
про порядок розміщення реклами на міському транспорті
Положення розроблено відповідно до Закону України "Прорекламу" ( 270/96-ВР ) і визначає порядок розміщення реклами наміському транспорті комунальної власності територіальної громадим. Києва.
Воно є обов'язковим для виконання всіма учасниками рекламноїдіяльності - фізичними та юридичними особами незалежно від їхвідомчої підпорядкованості та форм власності:
1. Основні терміни
В цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такомузначенні:
- реклама на транспорті - будь-яка спеціальна інформація проосіб чи продукцію, яка розповсюджується з метою прямого чиопосередкованого одержання прибутку засобами реклами на транспорті(вагонах метро, автобусах, мікроавтобусах, тролейбусах, трамваях,таксомоторах, таксі тощо та інфраструктурі метрополітену);
- внутрішня реклама на міському транспорті (далі внутрішняреклама) - будь-яка реклама, що розміщується в серединітранспортних засобів (рухомого складу), на зупинках громадськоготранспорту, кіосків із продажу проїзних квитків та товарівнародного споживання;
( Абзац третій пункту 1 із змінами,внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 756 ( ra0756017-00 ) від22.05.2000 )
- об'єкти реклами - будь-які стаціонарні об'єкти, окреміспеціальні конструкції, малі архітектурні форми, рекламні тумби,будь-які стенди, щити, панно, прапори, екрани, лайтбокси тощо, якірозміщуються на інфраструктурі метрополітену та/або транспортнихзасобах;
- рекламоносії - будь-які місця, які використовуються длярозміщення на них реклами (рекламного зображення);
- робочий орган - особа, визначена Комітетом транспортуКиївської міської державної адміністрації, з метою регулюваннядіяльності у сфері розміщення реклами на міському транспортівідповідно до цього Положення;
- дозвіл на розміщення реклами на транспорті (в т.ч. наоб'єктах реклами) (далі - дозвіл) - документ встановленого зразка,виданий відповідно до цього Положення, який засвідчує праворозміщувати рекламу на конкретних рекламоносіях з визначенимтерміном дії та відміткою про сплату коштів за діючими тарифами;
- паспорт об'єкта реклами (далі - паспорт) - документвстановленого зразка, виданий відповідно до цього Положення, якийвизначає місце та засвідчує право встановлення конкретного об'єктареклами і містить в собі габаритні розміри, фотокартку чикреслення зовнішнього вигляду об'єкта реклами;
- виконавець робіт - фізична або юридична особа, якавизначається робочим органом для здійснення будь-яких робіт ізрозміщення, нанесення тощо рекламного зображення на рекламоносіях;
- балансоутримувач - підприємство (об'єднання) транспорту, вповному господарському віданні (на балансі) яких знаходятьсятранспортні засоби, а також інфраструктура метрополітену, на якихрозміщується реклама;
- замовник реклами - фізична або юридична особа, яказвертається за розміщенням реклами (рекламні агентства,рекламодавці, тощо).
2. Регулювання діяльності у сфері розміщення реклами на
міському транспорті
2.1. З метою регулювання діяльності у сфері розміщенняреклами на міському транспорті Комітетом транспорту Київськоїміської державної адміністрації визначається робочий орган.
2.2. До повноважень робочого органу належать:
- впровадження встановленого, відповідно до цього Положеннята Концепції реклами на транспорті (далі - Концепція), порядкурозміщення реклами на транспорті;
- приймання, реєстрація та розгляд заявок від замовникареклами на надання дозвільної документації;
- оформлення та видача дозвільної документації замовникамреклами відповідно до цього Положення;
- ведення інформаційного банку даних виданої дозвільноїдокументації;
- подання до Комісії інформації про порушення цього Положенняучасниками рекламної діяльності;
- управління та контроль рекламної діяльності відповідно доцього Положення та Концепції;
- розробка, за дорученням комітету транспорту, та подання длязатвердження (з відповідним обгрунтуванням) прейскуранта тарифівна встановлення об'єктів реклами та розміщення реклами на міськомутранспорті;
- визначення виконавців робіт, які б забезпечили якісневиконання робіт, контроль за належним станом розміщеної реклами,естетичного вигляду цієї реклами, своєчасну заміну пошкодженого танеякісного рекламного зображення тощо;
3. Порядок одержання дозвільної документації на встановлення
об'єктів реклами та розміщення реклами на міському транспорті
Порядок одержання дозволу на розміщення реклами на
транспортних засобах
3.1. Для одержання дозволу замовник реклами подає робочомуоргану заявку встановленого зразка.
3.2. Робочий орган:
- ознайомлює замовника реклами з діючими нормативними актами,тарифами, тощо з питань реклами;
- видає замовнику реклами бланк дозволу встановленого зразкана розміщення реклами на транспорті (в т.ч. внутрішньої реклами);
- реєструє заявку в журналі реєстрації заявок та резервує, уразі необхідності, на час погодження дозвільної документації (до 1місяця) рекламоносії.
3.3. Сюжет реклами розміщується замовником реклами увідповідному місці бланку дозволу, погоджується відділомсуспільно-політичного аналізу та мовної політики управління зпитань внутрішньої політики Київської міської державноїадміністрації та передається до робочого органу.
3.4. Робочий орган погоджує дозвіл з балансоутримувачем,подає його на підпис голові Комітету транспорту або уповноваженійним особі, видає підписаний дозвіл замовнику реклами протягом 15днів, з моменту передачі замовником дозволу робочому органу післяпогодження сюжету реклами згідно з п.3.3 цього Положення.
3.5. Балансоутримувач, в триденний термін з дня видачідозволу надає виконавцю робіт, визначеному робочим органом,рекламоносій для проведення робіт з розміщення реклами.
При розміщенні реклами на зовнішній частині вагонівметрополітену, рекламоносій надається в термін, відповідно дотехнічних можливостей метрополітену.
3.6. Дозвіл на розміщення реклами на транспортних засобахвидається на термін не менше ніж один місяць, але не більше одногороку.
Порядок надання паспорта на об'єкти реклами на міському
транспорті та дозволу на розміщення реклами на них
3.7. Для встановлення об'єктів реклами на міському транспорті(в т.ч. інфраструктурі метрополітену) замовник реклами подає доробочого органу заявку встановленого зразка на отримання паспорта.До заявки додаються:
- три примірники відповідним чином заповненого паспорта;
- фотографічний знімок місця або комп'ютерний макетмісцевості (розміром не менш як 6х9 см), де планується встановитиоб'єкт реклами та його ескіз з конструктивним рішенням(виконується з дозволу відповідних підрозділів метрополітену та,при необхідності, в присутності представника робочого органу);
- копія свідоцтва про державну реєстрацію замовника рекламияк суб'єкта підприємницької діяльності в Україні, вірність якоїзасвідчена нотаріально. Для юридичних осіб - нерезидентівподається документ, що засвідчує їх реєстрацію у країнімісцезнаходження (витяг із торговельного, банківського абосудового реєстру тощо). Зазначені копія свідоцтва і документподаються одноразово.
3.8. Робочий орган:
- ознайомлює замовника реклами з діючими нормативними актами,тарифами тощо з питань реклами;
- вивчає архітектурно-планувальні та інженерно-транспортніумови і можливості розміщення об'єктів реклами з виїздом на місцез представниками відповідних служб;
- готує і видає архітектурно-художнє завдання на проектуванняоб'єкта реклами (за необхідністю);
- розглядає і погоджує з відповідними установами таорганізаціями художньо-естетичний вигляд і конструктивне рішенняоб'єкта реклами;
- резервує, у разі необхідності, на час погодження дозвільноїдокументації (до 1 місяця) місця для розміщення об'єктів реклами;
- погоджує паспорт з балансоутримувачем та іншимивідповідними установами і організаціями, які повинні розглянутипитання розміщення реклами у триденний термін;
- передає паспорт на погодження Комісії, подає погодженийКомісією паспорт на підпис голові Комітету транспорту абоуповноваженій ним особі, видає підписаний паспорт замовникуреклами.
Паспорт на встановлення об'єкта реклами видається на термінне менше одного, але не більше трьох років.
3.9. Одержання дозволу на розміщення реклами на об'єктахреклами здійснюється в порядку, передбаченому для одержаннядозволу на розміщення реклами на транспортних засобах, зурахуванням особливостей, передбачених у п.3.10 цього Положення.
3.10. Робочий орган передає дозвіл на розміщення реклами наоб'єктах реклами на розгляд Комісії, подає погоджений Комісієюдозвіл на підпис голові Комітету транспорту або уповноваженій нимособі, видає підписаний дозвіл замовнику реклами.
Дозвіл видається на термін не менше одного місяця, але небільше року.
Загальні положення
3.11. Зареєстрована та видана дозвільна документація єпідставою для проведення робіт із встановлення об'єктів рекламита/або розміщення реклами (нанесення рекламного зображення) нарекламоносіях.
3.12. За відповідність сюжету та змісту реклами вимогамзаконодавчих та інших нормативних актів відповідальністьпокладається на замовника реклами.
3.13. Після здійснення робіт із розміщення реклами нарекламоносіях робочому органу надається фотографічний знімок(розміром не менш як 6х9 см) місця, де розташований об'єкт рекламиабо транспортного засобу (рухомого складу) на якому встановленооб'єкт реклами та/або розміщено рекламу (нанесено рекламнезображення) (крім випадків розміщення внутрішньої реклами), про щоробочий орган належним чином робить відмітку в дозвільнійдокументації.
4. Умови одержання дозвільної документації та відмови у її
видачі
4.1. Дозвільна документація видається замовнику тільки заумов сплати ним коштів згідно з прейскурантом тарифів.
4.2. Мінімальні терміни передоплати коштів відповідно допрейскуранта тарифів:
- за встановлення об'єкта реклами - не менше трьох місяців;
- за розміщення реклами на транспорті - не менше одногомісяця;
4.3. Оплата за розміщення реклами згідно з прейскурантомтарифів при видачі дозволів здійснюється - до 25 числапопереднього місяця. Оплата за встановлення об'єкта реклами згідноз прейскурантом тарифів здійснюється до 25 числа останнього місяцяпопереднього кварталу. При зміні тарифів перерахунок за фактичносплачений період не проводиться.
4.4. При розміщенні реклами на транспорті податок на рекламусплачується згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від20 травня 1993 року N 56-93 "Про місцеві податки і збори" тарішенням Київської міської Ради народних депутатів від 17.05.94N 9Б ( ra0009052-94 ) "Про введення податку з реклами у м. Києві".
4.5. Затверджена дозвільна документація, до видачі їїзамовнику реклами, заноситься до інформаційного банку данихробочого органу з присвоєнням їй відповідного номера.
4.6. З дати реєстрації заявки та одержання в робочому органібланку дозволу на розміщення реклами замовник реклами, в разіневикористання протягом місяця цього дозволу, повинен повідомитипро це робочий орган. Інформація про невикористання бланку дозволузаноситься до інформаційного банку даних.
4.7. Замовнику реклами може бути відмовлено у видачідозвільної документації у випадках:
- якщо розміщення такої реклами суперечить вимогамзаконодавчих та інших нормативних актів;
- якщо заявлений рекламоносій зарезервований за іншимзамовником реклами;
- технічної неможливості встановлення об'єкта реклами та/чирозміщення реклами на заявленому рекламоносії;
- мотивованої відмови балансоутримувача;
- заборгованості замовника реклами місцевому бюджету ізподатку на рекламу, а також робочому органу та іншим організаціям,за раніше встановлений об'єкт реклами та/чи розміщену рекламу;
- раніше виявлених грубих порушень та недобросовісноїконкуренції при, розміщенні реклами на транспорті;
- в інших випадках, передбачених законодавчими та іншиминормативними актами.
4.8. Відмову у наданні дозвільної документації може бутиоскаржено замовником реклами відповідно до законодавства.
5. Особливий порядок надання дозволів
У разі необхідності оперативного розміщення реклами наміському транспорті для забезпечення проведення заходівзагальнодержавного та міського рівнів дозволи видаються Комітетомтранспорту Київської міської державної адміністрації за письмовимдорученням голови Київської міської державної адміністрації абойого заступників згідно з розподілом обов'язків.
6. Вимоги до об'єктів реклами на транспорті та інших
рекламоносіїв
6.1. Встановлення та демонтаж об'єктів реклами повинніздійснюватись без пошкодження архітектурних деталей,конструктивних елементів будівель та споруд, підземнихкомунікацій, елементів благоустрою інфраструктури метрополітену таконструктивних елементів транспортних засобів.
6.2. На об'єктах реклами повинна бути зазначена інформаціяпро власника, номер паспорта, термін його дії, контактний телефон.
6.3. Рекламні тексти виконуються згідно з Законом України"Про рекламу" та іншими актами законодавства України про мови.
6.4. Забезпечення відповідності об'єкта реклами проекту,державним стандартам, нормам і правилам конструктивної міцності,електротехнічної та експлуатаційної безпеки покладається навласника об'єкта реклами та балансоутримувача.
6.5. Рекламоносії - транспортні засоби повинні надаватись підрекламу без пошкоджень поверхні, на якій розміщується реклама(наноситься рекламне зображення).
Надання конкретного рекламоносія супроводжується окремимактом, у якому зазначається маршрут, реєстраційний номертранспортного засобу, опис зовнішнього вигляду на момент складанняакта тощо. Акт скріплюється підписами балансоутримувача тавиконавця робіт, або уповноважених ними осіб, та печатками вустановленому порядку.
7. Умови скасування дозвільної документації на встановлення
об'єктів реклами та розміщення реклами на транспорті
7.1. Дозвіл та паспорт скасовуються рішеннями Комісії припорушенні вимог законодавчих та інших нормативних актів та цьогоПоложення. У разі прийняття Комісією такого рішення замовникуреклами надсилається відповідний лист за підписом голови Комітетутранспорту або уповноваженої ним особи.
При цьому, внесені кошти за період дії дозволу та паспорта неповертаються.
7.2. Після закінчення терміну дії паспорта та дозволу нарозміщення реклами на об'єкті реклами їх дія може бути подовженаза погодженням Комісії шляхом внесення до них відповідного запису,що скріплюється підписом голови Комітету транспорту абоуповноваженої ним особи.
7.3. Після закінчення терміну дії дозволу на розміщенняреклами на транспортних засобах (в т.ч. внутрішньої реклами) їхдія може бути подовжена шляхом внесення до них відповідногозапису, що скріплюється підписом голови Комітету транспорту абоуповноваженої ним особи.
7.4. Матеріали для розгляду питання продовження терміну діїдозвільної документації готує робочий орган.
7.5. При необхідності демонтажу об'єкта реклами в зв'язку зізміною ситуації власнику об'єкта реклами повертаються кошти заневикористаний термін дії паспорта (а у деяких випадах - такождозволу) та вносяться погоджені із замовником реклами пропозиціїКомісії щодо розміщення об'єкта реклами в аналогічному місці.Попередній паспорт (дозвіл) анулюється.
8. Контроль за встановленням об'єкта реклами і розміщенням
реклами на транспорті та порядок їх демонтажу
8.1. Контроль за виконанням умов встановлення та утриманняоб'єктів реклами і розміщення реклами на транспорті здійснюютьбалансоутримувачі, робочий орган та Комітет транспорту Київськоїміської державної адміністрації. Дозвільна документація, за яку незроблено відповідну оплату, є недійсною.
8.2. У разі самовільного встановлення об'єктів реклами тарозміщення реклами на транспорті або невиконання попередньогоприпису контролюючих органів демонтаж об'єктів реклами та самоїреклами на транспорті проводить балансоутримувач, за рахуноквласників об'єктів реклами чи самої реклами на транспорті, а увипадку відсутності власника - силами балансоутримувача за його жрахунок.
8.3. Демонтований об'єкт реклами зберігається у спеціальновідведених місцях і може бути повернутий власнику після сплати нимвартості демонтажу цього об'єкта, вартості його зберігання тавідновлення попереднього стану рекламоносія (елементів будівель таспоруд, благоустрою території інфраструктури метрополітену таконструктивних елементів транспортних засобів тощо).
8.4. Витрати, пов'язані з відновленням попереднього станурекламоносія, відшкодовуються за рахунок власника об'єкта рекламичи самої реклами на транспорті, а у випадку його відсутності - зарахунок коштів, передбачених балансоутримувачу за встановленняоб'єктів реклами та розміщення реклами на транспорті.
Заступник голови В.Ромашко
Додаток 2
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 11.10.99 N 1650
Положення
про Комісію з питань розміщення реклами на
міському транспорті
1. Комісія з питань розміщення реклами на міському транспорті(далі - Комісія) створена при Київській міській державнійадміністрації з метою розгляду та погодження дозвільноїдокументації на розміщення реклами на транспорті і впровадженняєдиного системного підходу до рекламної діяльності на транспорті.
2. Комісія у своїй діяльності керується Законом України "Прорекламу", іншими законодавчими та нормативними актами України, якірегулюють відносини в сфері реклами, розпорядженнями Київськоїміської державної адміністрації, рішеннями Київської міської радита цим Положенням.
3. Склад Комісії затверджується розпорядженням Київськоїміської державної адміністрації.
4. Комісія має повноваження:
4.1. Затвердити Концепцію реклами на транспорті та, принеобхідності, вносити зміни.
4.2. Затверджувати зразки бланків заяв на одержаннядозвільної документації і бланків паспортів об'єктів реклами тадозволів на розміщення реклами на міському транспорті.
4.3. Погоджувати паспорти на об'єкти реклами та дозволи нарозміщення реклами на них (крім дозволів на розміщення реклами натранспортних засобах (рухомому складі)).
4.4. Погоджувати прейскурант тарифів на встановлення об'єктівреклами та розміщення реклами на міському транспорті.
4.5. Приймати рішення щодо скасування дозвільної документаціїв установленому порядку.
4.6. Запрошувати на свої засідання відповідальнихпредставників міських підприємств, організацій та установ.
4.7. Встановлювати соціокультурні, морально-етичні,економічні, технічні пріоритети щодо рекламної діяльності наміському транспорті.
5. Засідання Комісії проводяться в разі необхідності, але нерідше одного разу на місяць.
6. Засідання Комісії правочинні при наявності не менш якполовини членів її складу.
7. Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за ньогопроголосувала більшість її членів, присутніх на засіданні.
8. Рішення Комісії оформлюється протоколом у 3-денний термінвід дня його прийняття. Протокол підписує головуючий на засіданніКомісії, а також секретар Комісії.
9. Організаційне забезпечення роботи Комісії покладається наКомітет транспорту Київської міської державної адміністрації.
10. Рішення Комісії, прийняте в межах її компетенції, єобов'язковим для всіх суб'єктів рекламної діяльності на міськомутранспорті незалежно від їх відомчої підпорядкованості та формвласності.
Заступник голови В.Ромашко
Додаток 3
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 11.10.99 N 1650
Склад
Комісії з питань розміщення реклами на міському
транспорті
Салій І.М. - заступник голови Київської міської
державної адміністрації - голова
Комітету транспорту, голова комісії;
Сторожук В.О. - перший заступник голови Комітету
транспорту, заступник голови комісії;
Альперович Л.М. - начальник відділу реклами Комітету
транспорту, секретар комісії;
Члени Комісії:
Яструбінський В.І. - начальник управління з питань цінової
політики Київської міської державної
адміністрації;
Хабінець А.М. - заступник начальника фінансового
управління Київської міської державної
адміністрації;
Радченко Н.Т. - заступник керівника юридичної служби
секретаріату Київської міської державної
адміністрації;
Новаковський І.Л. - головний художник Головного управління
містобудування та архітектури;
Закревська Л.О. - депутат Київської міської ради
(за згодою);
Лебедівський В.А. - депутат Київської міської ради
(за згодою);
Балацький М.Є. - начальник Київського метрополітену;
Бейкул С.П. - директор ДКП "Київелектротранс";
Горай Ф.М. - генеральний директор Київського міського
територіально-виробничого об'єднання
автомобільного транспорту.
Заступник голови В.Ромашко