КИЇВСЬКА МІСЬКА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 394 від 26.02.98 м. Київ
Про невідкладні заходи щодо запобігання поширенню
туберкульозу серед населення міста
З 1990 року захворюваність на туберкульоз населення містазросла на 77%, в т.ч. серед дітей в 2,5 рази, підлітків - на 65%.Питома вага смертності від туберкульозу серед усіх інфекційних тапаразитарних захворювань складає 75%.
У місті зареєстровано 1500 хворих на туберкульозбактеріовиділювачів, які є джерелом розповсюдження інфекції середнаселення. Щорічно більше чотирьох тисяч дітей заражаютьсятуберкульозом. Незважаючи на збільшення у два рази кількостіфлюорографічних оглядів, у порівнянні з 1990 роком, виявленняхворих при профоглядах залишається низьким (38%). Це пояснюєтьсятим, що оглядом охоплені одні і ті ж контингенти (декретованагрупа та особи, що звертаються за медичною допомогою вамбулаторно-поліклінічні заклади). Неохоплені профілактичнимифлюорографічними обстеженнями соціально-дезадаптовані групинаселення, непрацюючі та особи, що займаються індивідуальноютрудовою діяльністю. Тому у 70% хворих, які звернулись за медичноюдопомогою у 1997 році, хворобу виявлено на пізніх стадіях.
Розпорядження Київської міської державної адміністрації від13.08.97 N 1243 ( ra1243017-97 ) "Про розподіл загальної площі вжилих будинках на 1997 рік" в частині позачергового надання житлародинам, у складі яких є хворі на відкриту форму туберкульозу,практично не виконано. У 1997 році одержали ізольовану жилу площулише 5,7% хворих, які підлягають відселенню з гуртожитків тагустозаселених квартир.
З метою запобігання поширенню туберкульозної інфекції середкиян:
1. Районним у м. Києві державним адміністраціям:
1.1. Вжити необхідні заходи щодо сприяння виконаннюзапланованих заходів суцільних профілактичних флюорографічнихобстежень дорослого населення в 1998 - 1999 роках.
1.2. Зобов'язати керівників ринків, власників кіосків талотків забезпечити проведення профілактичних флюорографічнихобстежень працюючих один раз на рік.
1.3. Застосовувати необхідні санкції до роботодавців, які незабезпечують обов'язкові профілактичні флюорографічні обстеженняпрацівників аж до вилучення ліцензій.
1.4. У I кварталі 1998 року створити міжвідомчі комісії поборотьбі з туберкульозом при районних державних адміністраціях.
1.5. До 01.03.98 подати Головному управлінню житловогозабезпечення списки хворих бактеріовиділювачів для цільовоговиділення квартир.
1.6. Забезпечити позачергове відселення
хворих бактеріовиділювачів з гуртожитків, комунальних і
густонаселених квартир, де немає можливості ізолювати хворих у
термін до одного року з моменту їх виявлення.
2. Керівникам підприємств, установ, організацій та навчальнихзакладів забезпечити:
2.1. Проведення щорічного флюорографічного обстеження осіб,зазначених у додатку 1.
2.2. Проведення флюорографічного обстеження осіб, якіпроживають у гуртожитках, один раз на рік та перед їх поселенням.
3. Головному управлінню житлового забезпечення Київськоїміської державної адміністрації виділяти цільовим шляхом квартиридля хворих бактеріовиділювачів з гуртожитків, комунальних ігустонаселених квартир, де немає можливості ізолювати хворих,згідно з поданими районними державними адміністраціями списками,погодженими з тубдиспансером.
4. Головному управлінню охорони здоров'я Київської міськоїдержавної адміністрації забезпечити:
4.1. Формування груп ризику в лікувально-профілактичнихустановах із щорічним охопленням їх флюорографічними оглядами.
4.2. Безумовне безкоштовне профілактичне флюорографічнеобстеження та лікування людей з соціально-дезадаптованих групнаселення.
5. Фінансовому управлінню Київської міської державноїадміністрації спільно з Головним управлінням охорони здоров'яподати пропозиції щодо визначення додаткових витрат у 1998 р. навиконання Цільової програми медико-соціальних протитуберкульознихзаходів Київської міської державної адміністрації на 1994 - 2005роки, затвердженої розпорядженням Київської міської державноїадміністрації від 29.07.97 N 1110 ( ra1110017-97 ) "Прореорганізацію Київського міського спеціалізованогопротитуберкульозного медичного об'єднання" за наслідками виконаннябюджету І кварталу 1998 року згідно з додатком 2.
6. Головному управлінню МВС України у м. Києві забезпечити:
6.1. Обстеження на туберкульоз осіб, які поступають уприймальники-розподільники, знаходяться в слідчих ізоляторах тавиправно-трудових закладах.
6.2. Проведення флюорографічного обстеження осіб, щоповернулися з місць позбавлення волі при реєстрації за місцемпроживання.
6.3. Обстеження осіб з числа іноземців та членів їх родин, щозвертаються з клопотанням про надання дозволу на тимчасовепроживання та громадянство.
7. Управлінню у справах національностей та міграції Київськоїміської державної адміністрації забезпечити організацію іпроведення обов'язкових профілактичних флюорографічних обстеженьосіб та членів їх родин, що звертаються до управління з поданнямпро набуття статусу біженця, згідно зі статтею 9 Закону України"Про біженців" ( 3818-12 ) та тих осіб і членів їх родин, щонабули статус біженців у м. Києві з березня 1996 року.
8. Міському комітету Товариства Червоного Хреста та Головномууправлінню соціального захисту населення Київської міськоїдержавної адміністрації організувати проведення обов'язковихпрофілактичних флюорографічних обстежень малозабезпечених та осіббез певного місця проживання, які звертаються засоціально-побутовою та медичною допомогою.
9. Управлінню праці та зайнятості сприяти в організаціїпроведення флюорографічних обстежень громадян, які звертаються вслужбу зайнятості.
10. Київському міському територіальному медичному об'єднанню"Санепідслужба" забезпечити формування обов'язкових контингентівта контроль за виконанням профілактичних та протиепідемічнихзаходів для профілактики туберкульозу відповідно до статей 27, 26,30 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічногоблагополуччя населення" ( 4004-12 ).
11. Прес-службі секретаріату Київської міської державноїадміністрації інформувати населення міста про розпорядження тапитання профілактики туберкульозу.
12. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти назаступника голови Київської міської державної адміністраціїБідного В.Г.
Голова О.Омельченко
Додаток 1
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 26.02.98 р. N 394
Список
професій і посад на підприємствах, установах
і організаціях, працівники яких ("обов'язкові контингенти")
підлягають попереднім (при вступі до роботи) і періодичним -
1 раз нарік - медичним оглядам з застосуванням флюорографії
1. Працівники пологових будинків (відділень).
2. Працівники лікувально-профілактичних, санаторно-курортнихі виховних закладів для дітей раннього і дошкільного віку (дитячихконсультацій, будинків дитини, дитячих ясел, садків, лікарень івідділень, санаторіїв, туберкульозних кабінетів, дитячихполіклінік, молочних кухонь.
3. Працівники виховних закладів і учбових установ, в якихвиховуються або навчаються діти і підлітки у віці до 18 років(дитячі будинки, середні загальноосвітні та спеціальні навчальнізаклади, школи робітничої молоді, професійно-технічні училища таін.).
4. Працівники оздоровчих та спортивних закладів для дітей іпідлітків.
5. Працівники лікувально-профілактичних закладів (відділень)для дітей і підлітків (лікарні, поліклініки, санаторії) -загальних і протитуберкульозних.
6. Лікарі-отоларингологи, стоматологи, зубні протезисти,медичні сестри і санітарки (молодші медичні сестри) нетуберкульозні лікувально-профілактичних закладів (відділень) длядорослих (лікарні, поліклініки, медсанчастини, санаторії,санаторії-профілакторії, будинки відпочинку, пансіонати,туристичні бази, будинки інвалідів та ін.); Працівники харчовихблоків як нетуберкульозних, так і протитуберкульознихлікувально-профілактичних, санаторно-курортних закладів длядорослих і всі працівники цих закладів, що пов'язані безпосередньоз харчуванням і обслуговуванням хворих.
7. Працівники промислових підприємств, які виготовляютьпродукти харчування для населення, підприємств громадськогохарчування і торгівлі продовольчими товарами і ті, щобезпосередньо стикаються з сировиною, напівфабрикатами, готовимивиробами, при їх виготовленні, упакуванні, зберіганні,транспортуванні і реалізації, а також працівники по ремонту,очищенню, миттю й дезинфекції виробничого обладнання, інвентарю ітари.
8. Працівники тваринницьких ферм, а також птахоферм.
9. Працівники аптек і фармацевтичних заводів і фабрик, щозаймаються виготовленням, фасуванням і реалізацією лікарськихзасобів.
10. Працівники підприємств, що випускають картонну тару дляліків, харчових продуктів і дитячих речей.
11. Працівники підприємств з комунально-побутовогообслуговування населення, що мають безпосереднє зіткнення знаселенням (лазник, працівники душових, перукарі, манікюрниці,педикюрниці, косметологи), а також особи, які зайняті сушінням,прийманням, сортуванням і видачею білизни у пральнях і білизняних.
12. Працівники плавальних басейнів.
13. Провідники пасажирських залізничних вагонів, кондукторикомунального транспорту.
14. Водії-експедитори транспортних засобів по доставціпродовольчих товарів.
15. Громадяни, які займаються індивідуальною трудовоюдіяльністю, і працівники кооперативів (що надаютьсанітарно-гігієнічні послуги населенню: перукарі, педикюрші,манікюрші, масажисти, а також за доглядом за дітьми дошкільноговіку, інвалідами, особами похилого віку, хворими; що займаютьсявиготовленням і реалізацією харчових продуктів та ін.).
16. Обслуговуючий персонал готелів та гуртожитків (покоївки,прибиральниці, чергові на поверхах, прибиральниці ванн і душовихзагального користування, кастелянші, швеї-штопальниці, завідуючібілизняними).
17. Працівники водопровідних станцій (очисних споруд,водонапірних башт, резервуарів), особи, які обслуговуютьводозабірні будки і колонки, слюсарі-сантехніки.
18. Приймальниці, закрійниці, кравці в дитячих ательє іпошивних майстернях.
19. Бібліотекарі в бібліотеках, що обслуговують дітей.
20. Працівники підприємств (включаючи надомників), щовиробляють дитячі іграшки.
21. Надомники, які виготовляють предмети (речі) масовоговикористовування, що не підлягають ретельній дезінфекції.
22. Продавці дитячого одягу та іграшок.
23. Домашні робітниці.
24. Плавсклад на суднах морського та річкового транспорту ірибопромислового флоту.
Заступник голови В.Ромашко
Додаток 2
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 26.02.98 р. N 394
Перелік
додаткових витрат у 1998 році на виконання
Цільової програми медико-соціальних протитуберкульозних
заходів Київської міської державної
адміністрації на 1994 - 2005 роки
---------------------------------------------------------------------------------
| N | Назва |Кількість| Ціна одиниці | Сума |
|п/п | | одиниць | (тис. грн.) |(тис. |
| | | | | грн.) |
|-------------------------------------------------------------------------------|
|1. ОБЛАДНАННЯ |
| |
|-------------------------------------------------------------------------------|
| 1.1|Пересувний флюорографічний апарат | 1 | 360,0 | 360,0 |
| 1.2|Рентгенплівка | | | 70,6 |
| 1.3|Флюорографічна плівка | | | 25,2 |
| 1.4|Автоклав | 5 | 12,0 | 60,0 |
| 1.5|Бактерицидні лампи-пересувні-стаціонарні | 50 10 | 0,09 0,28 | 4,5 2,8|
| 1.6|Сміттєспалювальна піч | 1 | 300,0 | 300,0 |
| 1.7|Стерилізатор паровий | 3 | 9,7 | 29,0 |
| 1.8|Термостат | 5 | 2,2 | 11,0 |
| 1.9|Шафа сухожарова | 2 | 2,1 | 4,2 |
|1.10|Бокс настільний | 1 | 22,5 | 22,5 |
|1.11|Дезінфекційна камера ВФЄ-5/2,5 | 2 | 9,0 | 18,0 |
|1.12|Пральна машина МСТ-50П | 2 | 7,3 | 14,6 |
|1.13|Пральна машина МСТ-25П | 2 | 6,0 | 12,0 |
|1.14|Прасувальний прес КП-516 | 1 | 12,0 | 12,0 |
|1.15|Прасувальне обладнання МСГ-35П | 1 | 6,8 | 6,8 |
|1.16|Центрифуга М 0-25 | 2 | 4,8 | 9,6 |
|1.17|Праска | 5 | 0,025 | 0,125 |
|-------------------------------------------------------------------------------|
|ВСЬОГО: 963,0 |
|-------------------------------------------------------------------------------|
|2. Медикаменти для амбулаторного лікування | | | 346,4 |
|3. Дезінфекційні засоби | | | 150,0 |
|-------------------------------------------------------------------------------|
|РАЗОМ: 1459Л |
---------------------------------------------------------------------------------
Заступник голови В.Ромашко