• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до наказу Головного управління житлового забезпечення від 30 вересня 2003 року N 259

Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) | Наказ від 22.04.2013 № 28
Реквізити
  • Видавник: Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА)
  • Тип: Наказ
  • Дата: 22.04.2013
  • Номер: 28
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (КМДА)
  • Тип: Наказ
  • Дата: 22.04.2013
  • Номер: 28
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕПАРТАМЕНТ БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ)
НАКАЗ
N 28 від 22.04.2013Зареєстровано
в Головному управлінні
юстиції у місті Києві
17 травня 2013 р. за N 29/1021
Про внесення змін до наказу Головного управління житлового забезпечення від 30 вересня 2003 року N 259
Відповідно до статті 47 Конституції України, статей 31, 34, 42, 48 Житлового кодексу Української РСР, підпункту 3 пункту "а" статті 30, підпункту 1 пункту "а" частини першої статті 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розпорядження Президента України від 04 червня 1996 року N 136/96-рп "Про заходи щодо залучення коштів населення для будівництва житла", Положення про Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) , затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 10 червня 2003 року N 1000 (зі змінами), з метою приведення у відповідність до законодавства наказів Головного управління житлового забезпечення, створення умов для своєчасного фінансування будівництва житла, що споруджується за кошти міського бюджету та кошти населення,
НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до Положення про фінансування житла за кошти міського бюджету та кошти населення , затвердженого наказом Головного управління житлового забезпечення від 30 вересня 2003 року N 259, зареєстрованого в Київському міському управлінні юстиції 16 жовтня 2003 року за N 70/556 (зі змінами), виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Цей наказ набирає чинності з дня його оприлюднення.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Директор департаментуС. Данилович
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Головного управління житлового забезпечення
30.09.2003 N 259 ( ra0070158-03 )
(у редакції наказу Департаменту будівництва
та житлового забезпечення виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
від 22.04.2013 N 28)
Зареєстровано
в Головному управлінні юстиції
у місті Києві
17 травня 2013 р. за N 29/1021
ПОЛОЖЕННЯ
про фінансування житла за кошти міського бюджету та кошти населення
I. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до статті 47 Конституції України, статей 31, 34, 42, 48 Житлового кодексу Української РСР, підпункту 3 пункту "а" статті 30, підпункту 1 пункту "а" частини першої статті 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", розпорядження Президента України від 04 червня 1996 року N 136/96-рп "Про заходи щодо залучення коштів населення для будівництва житла", Положення про Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) , затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 10 червня 2003 року N 1000 (зі змінами), з метою забезпечення житлом громадян, які перебувають у м. Києві на квартирному обліку тривалий час на загальних підставах або користуються правом першочергового (позачергового) забезпечення житлом.
1.2. Це Положення регулює загальний порядок будівництва (придбання) житла громадянами, які перебувають на квартирному обліку в м. Києві та погодились сплатити 70 % вартості житла.
1.3. Правом на фінансування будівництва (придбання) житла відповідно до цього Положення користуються громадяни, які надали письмову згоду на оплату частини вартості житла та згідно із законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку, а саме:
громадяни, які користуються правом позачергового забезпечення житлом;
громадяни, які користуються правом першочергового забезпечення житлом;
громадяни, які тривалий час перебувають на квартирному обліку на загальних підставах.
1.4. Відповідно до статті 48 Житлового кодексу Української РСР жилі приміщення надаються у розмірах не менше встановленої законодавством норми жилої площі. При цьому враховується жила площа у жилому будинку (квартирі), що перебуває у приватній власності громадян.
При бажанні громадян, вони можуть отримати квартиру більшої площі, яка надається із розрахунку не більше однієї кімнати на кожного члена сім'ї з врахуванням жилої площі, що перебуває у його власності.
II. Порядок використання коштів
2.1. Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) у разі необхідності видає розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про будівництво жилих будинків, які фінансуються із розрахунку 30 % - за рахунок коштів міського бюджету та 70 % - за кошти населення.
Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент будівництва та житлового забезпечення) надає до Департаменту економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) інвестиційні пропозиції щодо будівництва жилих будинків, які фінансуються із розрахунку 30 % - за рахунок коштів міського бюджету та 70 % - за кошти населення для включення до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на поточний рік.
2.2. Київська міська рада щорічно затверджує Програму економічного і соціального розвитку м. Києва, відповідно до якої формується Програма капітальних вкладень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Ці програми визначають обсяг загальної площі жилих будинків, будівництво яких фінансується за рахунок коштів міського бюджету та коштів населення, їх адреси, розподіл асигнувань на фінансування будівництва жилих будинків за джерелами (кошти громадян включно).
2.3. Фінансування будівництва (придбання) житла за рахунок коштів міського бюджету та коштів населення здійснюється із розрахунку вартості спорудження 1 кв. м житла, встановленої на підставі затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації будівництва та інвестиційного договору, укладеного Департаментом будівництва та житлового забезпечення із замовником будівництва.
У вартість спорудження 1 кв. м житла у жилому будинку включаються витрати на службове житло у розмірі 2 %.
За результатами розрахунків вартості спорудження 1 кв. м житла видається відповідний наказ Департаменту будівництва та житлового забезпечення.
2.4. За рахунок коштів населення здійснюється початок будівельних робіт у поточному році. Бюджетні кошти спрямовуються на завершення будівництва та прийняття жилого будинку в експлуатацію.
2.5. Фінансування будівництва житла здійснюється громадянами у визначені договором терміни. При цьому:
50 % вартості квартири, яка підлягає до сплати громадянами, сплачуються протягом 10 календарних днів з моменту укладення договору;
45 % вартості квартири, яка підлягає до сплати громадянами, сплачуються рівними частинами не пізніше ніж за два місяці до планового введення жилого будинку в експлуатацію;
остаточні розрахунки здійснюються після прийняття жилого будинку в експлуатацію та отримання сертифіката відповідності закінченого будівництвом об'єкта.
Фактична вартість будівництва квартири визначається відповідно до даних технічної інвентаризації, акта готовності об'єкта до експлуатації та підтверджується позитивним висновком комплексної експертизи об'єкта.
2.6. Кошти, перераховані громадянами, використовуються на фінансування будівництва протягом всього періоду будівництва відповідно до обсягів виконаних будівельно-монтажних робіт.
2.7. Грошові кошти перераховуються громадянами на депозитний рахунок, відкритий Департаментом будівництва та житлового забезпечення в Головному управлінні Державної казначейської служби України у м. Києві (далі - ГУ ДКСУ у м. Києві), та зберігаються на зазначеному рахунку до моменту їх використання.
2.8. Після прийняття жилого будинку в експлуатацію і визначення фактичної вартості його будівництва, у разі перевищення фактичної вартості будівництва житла (квартири) над договірною вартістю різниця коштів сплачується пропорційно за рахунок коштів міського бюджету та коштів населення, у разі зменшення фактичної вартості будівництва житла (квартири) порівняно з договірною вартістю різниця коштів повертається пропорційно до міського бюджету та громадянам.
III. Порядок укладання договорів про фінансування будівництва житла
3.1. Департамент будівництва та житлового забезпечення щорічно встановлює кількість квартир, будівництво яких фінансується за рахунок коштів міського бюджету та коштів населення, та доводить інформацію про такі квартири до відома районних в місті Києві державних адміністрацій, Департаментів, управлінь виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ та організацій для подальшого надання громадянам, зазначеним у пункті 1.3 розділу 1 цього Положення.
3.2. Районні в місті Києві державні адміністрації видають розпорядження про надання квартир громадянам, які перебувають на квартирному обліку і користуються правом позачергового або першочергового забезпечення житлом, та громадян, які тривалий час перебувають на квартирному обліку на загальних підставах, і погодились сплатити 70 % вартості квартир, та передають їх Департаменту будівництва та житлового забезпечення.
3.3. Департаменти, управління виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підприємства, установи, організації приймають спільні рішення адміністрації та профспілкового комітету про надання квартир працівникам, які включені до контрольних списків відповідних Департаментів, управлінь, підприємств, установ та організацій і погодились сплатити 70 % вартості квартир, та передають їх Департаменту будівництва та житлового забезпечення.
3.4. Департамент будівництва та житлового забезпечення після надходження розпоряджень та спільних рішень, зазначених в підпунктах 3.2, 3.3 цього розділу, укладає з громадянами договори про фінансування будівництва житла, в яких встановлюється порядок салати 70 % вартості квартир і порядок передачі квартир у жилих будинках, які будуються за кошти міського бюджету та кошти населення.
У разі фінансування будівництва квартири підприємствами, установами або організаціями, в яких працюють громадяни, укладаються трьохсторонні договори, які передбачають умови та порядок фінансування сторонами будівництва квартир.
3.5. Для укладання договору про фінансування будівництва житла громадяни подають до Департаменту будівництва та житлового забезпечення наступні документи:
копію паспорта (оригінал пред'являється особисто);
копію свідоцтва про народження дитини (для фізичної особи у віці до шістнадцяти років) (оригінал пред'являється представником);
копію документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (копію відмітки у паспорті про відмову від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податків);
довідку з місця проживання про склад сім'ї та реєстрацію;
довідку про перебування на квартирному обліку.
3.6. У разі розірвання договору про фінансування будівництва Департамент будівництва та житлового забезпечення повертає громадянину отримані від нього кошти протягом одного місяця у порядку, передбаченому договором.
3.7. Зміни умов договору про фінансування будівництва житла та доповнення до нього оформляються додатковим договором між сторонами, який є невід'ємною частиною договору про фінансування будівництва житла.
IV. Порядок надання квартир громадянам
4.1. Громадяни отримують квартири у порядку, передбаченому договорами про фінансування будівництва житла, після прийняття жилих будинків в експлуатацію і оплати вартості квартир та зняття сім'ї громадянина з квартирного обліку.
4.2. Квартири громадянам надаються за їх бажанням або у власність з видачею органом державної реєстрації прав в установленому порядку свідоцтва про право власності на квартиру або в користування з видачею районною в місті Києві державною адміністрацією ордеру на жиле приміщення.
Оформлення свідоцтва про право власності на квартиру органом державної реєстрації здійснюється громадянином за власний рахунок.
4.3. Департамент будівництва та житлового забезпечення надає громадянам для оформлення свідоцтва про право власності на квартиру, за умови виконання пункту 4.1 цього розділу, наступні документи:
копію рішення про відведення земельної ділянки для будівництва жилого будинку;
копію сертифіката відповідності закінченого будівництвом об'єкта;
копію розпорядження районної в місті Києві державної адміністрації про присвоєння поштової адреси жилому будинку;
витяг з переліку осіб, які фінансували будівництво жилого будинку;
довідку про виконання умов договору;
акт приймання-передачі квартири;
технічний паспорт на квартиру.
4.4. Для оформлення документів, які надаються Департаментом будівництва та житлового забезпечення громадянам для звернення до органу державної реєстрації прав для видачі свідоцтва про право власності на квартиру, громадяни надають до Департаменту будівництва та житлового забезпечення наступні документи:
копію паспорта (оригінал пред'являється особисто);
довідку про зняття з квартирного обліку.
4.5. Департамент будівництва та житлового забезпечення забезпечує збереження укладених з громадянами договорів про фінансування будівництва житла та доданих до них документів протягом 5 років у передбаченому законодавством порядку.
Директор департаментуС. Данилович
"Хрещатик" N 71 (4278) від 24 травня 2013 року