• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про програму приватизації майна підприємств комунальної власності територіальної громади міста Києва на 1999 рік

Київська міська рада | Рішення, Перелік, Програма від 11.03.1999 № 165/266
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
Р І Ш Е Н Н Я
N 165/266 від 11.03.99
Про програму приватизації майна підприємств
комунальної власності територіальної громади міста
Києва на 1999 рік
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради N 327/428 ( ra0327023-99 ) від 01.07.99 N 139/641 ( ra0139023-99 ) від 02.12.99 N 206/708 ( ra0206023-99 ) від 28.12.99 N 88-4/1065 ( ra88-4023-00 ) від 30.11.2000 )
( Зміни в текст не внесені додатково див. Рішення Київміськради N 59/780 ( ra0059023-00 ) від 23.03.2000 N 187/908 ( ra0187023-00 ) від 08.06.2000 N 131/1108 ( ra_131023-00 ) від 21.12.2000 N 140/1117 ( ra_140023-00 ) від 21.12.2000 N 57/1491 ( ra0057023-01 ) від 02.10.2001 N 255/415 ( ra0255023-03 ) від 30.01.2003 )
З метою проведення у 1999 році приватизації майна підприємству місті Києві, забезпечення соціально-економічного розвитку,становлення ринкових відносин, запланованих надходжень до бюджетуміста, життєдіяльності його населення, Київська міська РадаВ И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити "програму приватизації підприємств комунальноївласності територіальної громади міста Києва на 1999 рік" згідно зДодатком 1.
2. Затвердити переліки об'єктів комунальної власностітериторіальної громади міста Києва, що підлягають приватизації в1999 році згідно з додатками 2, 3, 4.
3. Затвердити переліки об'єктів комунальної власностітериторіальної громади міста Києва, що не підлягають приватизаціїв 1999 році, згідно з Додатком 5.
4. Встановити, що це рішення діє до затвердження Київрадоюнаступної Програми приватизації об'єктів комунальної власностітериторіальної громади м. Києва.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти назаступника Голови - секретаря Київради В.Ялового, постійну комісіюз питань власності, тимчасову контрольну комісію Київради з питаньприватизації.
Голова Київради О.Омельченко
Додаток 1
до рішення Київради від
11 березня 1999 р. N 165/266
Програма приватизації майна
підприємств комунальної власності Києва на 1999 рік
1. Загальні положення
Програма приватизації на 1999 рік (надалі - Програма)розроблена відповідно до Конституції України ( 254к/96-ВР ),чинного законодавства України щодо приватизації.
Дія Програми розповсюджується на підприємства, установи таорганізації, що повністю або частково засновані на комунальнійвласності м. Києва.
Програма визначає основні цілі приватизації майна, групиоб'єктів, що підлягають приватизації, способи та порядокпроведення приватизації для різних груп об'єктів, умови, якінеобхідно створити для виконання Програми, та необхідніорганізаційні заходи.
Вимоги, завдання та положення Програми є обов'язковими длявиконання органами державної виконавчої влади м. Києва.
2. Цілі та завдання програми приватизації
2.1. Головними цілями цієї Програми є:
реалізація ринкових перетворень в економіці м. Києва;
сприяння підвищенню ефективності економіки в цілому тачутливості підприємств до вимог ринку шляхом виведення підприємствз-під адміністративного контролю держави;
позбавлення органів влади невластивих їм функцій щодоуправління господарською діяльністю підприємств та припиненнявитрат бюджетних коштів на утримання останніх;
створення умов для виникнення ефективних приватних власників,які мають довгострокові інтереси в розвитку приватизованогопідприємства та здійснюють ефективне управління ним;
підвищення інвестиційної привабливості підприємств;
створення єдиної системи міського управління корпоративнимзмішаним сектором економіки, розмежування функційадміністративного управління економікою і функцій управліннякорпоративними правами та відповідна структурна перебудова органіввиконавчої влади.
2.2. Виходячи з особливостей 1999 року як періоду переходу допродажу комунального майна за грошові кошти, основним завданнямПрограми приватизації в 1999 році є:
інвестиційна орієнтація продажу комунального майна на етапігрошової приватизації;
надання інвестору можливості придбання контрольного пакетуакцій в ході первинного розміщення;
залучення грошових коштів громадян шляхом продажу спеціальновизначених пакетів акцій та залишків нереалізованих акцій загрошові кошти;
забезпечення чіткої та своєчасної реєстрації прав власності,набутих покупцями в процесі приватизації;
сприяння розвитку та функціонуванню вторинного ринку ціннихпаперів;
приватизація об'єктів разом з земельними ділянками, на якихвони розташовані.
3. Об'єкти приватизації
3.1. У 1999 році підлягають приватизації такі категоріїоб'єктів:
об'єкти, що підлягають приватизації згідно з чиннимзаконодавством та не включені до переліку об'єктів, приватизаціяяких заборонена, в тому числі:
об'єкти, плани розміщення акцій яких не виконані до набуттячинності цією Програмою;
структурні підрозділи (цехи, дільниці), які можна вилучити ізскладу підприємств, що не підлягають приватизації;
об'єкти, включені Київрадою до переліків на приватизацію донабуття чинності цією Програмою;
інші об'єкти, приватизація яких не заборонена чиннимзаконодавством.
3.2. Об'єкти приватизації, в тому числі цілісні майновікомплекси підприємств та їх структурних підрозділів, передані воренду, класифікуються за групами залежно від первісної,балансової вартості, а у відповідних випадках - інших ознак, асаме:
група А - об'єкти, вартість основних фондів яких не перевищує1 млн. гривень, (крім об'єктів групи Г, науково-досліднихінститутів, науково дослідних та Проектних організацій,автотранспортних підприємств, що мають мобілізаційні резерви), утому числі структурні підрозділи підприємств, які не привели свійстатус у відповідність із законодавством, підприємства, що входятьдо складу об'єднань, правовий статус яких раніше не був приведенийу відповідність із законодавством, структурні підрозділи (одиниці)інших підприємств, що можуть бути виділені у самостійніпідприємства, у тому числі такі, що реалізують аналогічні абовзаємозамінні види товарів (робіт, послуг), а також окремеіндивідуально визначене майно - будівлі, споруди ти нежитловіприміщення - незалежно від його вартості;
група Б - об'єкти, вартість основних фондів яких становитьвід 1 млн. гривень до 170 млн. гривень, а частка вартості основнихфондів, що припадає на одного працюючого, не перевищує номінальноївартості приватизаційного сертифіката більш як у 12 разів (крімоб'єктів групи Г);
група В - об'єкти, вартість основних фондів яких становитьвід 1 млн. гривень до 170 млн. гривень, а частка вартості основнихфондів, що припадає на одного працюючого, перевищує номінальнувартість приватизаційного майнового сертифіката більш як у 12разів (крім об'єктів групи Г);
група Г - об'єкти, вартість основних фондів яких перевищує170 млн. гривень, а також підприємства (незалежно від вартостіосновних фондів), що займають монопольне становище на ринкувідповідних товарів України і визнані такими у встановленомупорядку; об'єкти військово-промислового комплексу, що підлягаютьконверсії згідно із відповідною програмою; об'єкти, приватизаціяяких здійснюється із залученням іноземних інвестицій заміжнародними договорами України;
група Д - об'єкти незавершеного будівництва та законсервованіоб'єкти, майно ліквідованих підприємств, підприємств-банкрутів;
група Е - частки (паї, акції), що належать місту у майнісуб'єктів підприємницької діяльності із змішаною формою власності;цінні папери, паї, Інше майно, що не було враховане під часпроведення оцінки вартості майна об'єкта приватизації та неввійшло до його статутного фонду (крім об'єктів групи Ж);
група Ж - незалежно від вартості об'єкти галузей освіти,охорони здоров'я, культури, мистецтва та преси, фізичної культуриі спорту, телебачення та радіомовлення, видавничої справи, а такожмайно санаторно-курортних закладів, профілакторіїв, будинків ітаборів відпочинку в тому числі:
майно структурних підрозділів установ, організацій,підприємств, у разі їх виділення у самостійні підприємства;
об'єкти соціально-побутового призначення, що знаходяться набалансі установ, організацій, підприємств, у разі їх невключеннядо складу майна, що приватизується.
3.3. Оцінка вартості майна об'єктів приватизації здійснюєтьсяу порядку, який затверджує Кабінет Міністрів України. При цьомуоцінка вартості цілісних майнових комплексів для визначеннястатутних фондів, створюваних ВАТ, здійснюється за даними балансуза останній звітний період, якщо інше не встановлено чиннимзаконодавством.
Визначення початкової ціни продажу об'єкта приватизації групА, Д на аукціоні, за конкурсом проводиться відповідно до Методикиоцінки із застосуванням експертної оцінки.
3.4. Органи приватизації формують переліки об'єктів, щопідлягають приватизації та подають на затвердження відповіднійРаді:
з власної ініціативи;
з ініціативи трудових колективів підприємств, щоприватизуються;
з ініціативи юридичних і фізичних осіб, які можуть бутипокупцями згідно з чинним законодавством;
з ініціативи органів влади та управління, уповноваженихуправляти відповідним майном, Кабінету Міністрів України,Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування.
3.5. Відповідно до цієї Програми обмеження щодо приватизаціїможуть встановлюватись виключно шляхом закріплення у власностіміста певного пакета акцій на визначений термін. Інші обмеження невстановлюються. При цьому у власності міста закріплюються пакетиакцій виключно тих підприємств, які мають особливе значення дляекономіки міста і здійснюють такі види діяльності: послугизв'язку; виробництво та розподіл електроенергії; магістральнетрубопровідне транспортування; будівництво та утриманняавтомобільних шляхів загальнодержавного користування, а такожокремих підприємств за спеціальним рішенням органів міської влади.
Міська Рада та міськдержадміністрація докладають зусиль дляподолання монополії у сфері послуг зв'язку, виробництва дляподолання монополії у сфері послуг зв'язку, виробництва тарозподілу електроенергії, будівництва та утримання автомобільнихдоріг, надання послуг по утриманню житлових будинків шляхомстворення приватних та комунальних фірм для надання аналогічнихпослуг, приватизації житла та житлово-експлуатаційних підприємств.
3.6. Закріплення у комунальній власності пакетів акцій ВАТ,що створюються або створені на базі підприємств, які невідповідають вимогам п.3.5 цієї Програми, не допускається.
3.7. У комунальній власності може бути закріплений пакетакцій у розмірі 25% або 50% статутного фонду + 1 акція на термінне більше 5 років.
При закінченні строку закріплення акцій у комунальнійвласності може бути прийняте рішення про подовження термінузакріплення пакета акцій (або його частини) на той же строк.
Також може бути прийняте рішення про достроковий продажпакету акцій, що закріплюється у комунальній власності.
3.8. Рішення про закріплення строком на 5 років пакета акційу розмірі 25% чи 50% на визначений термін + 1 акція приймаєтьсяокремо по кожному об'єкту.
3.9. Внесення органами державної влади і управління таорганами місцевого самоврядування додаткових обмежень щодоприватизації підприємств, не заборонених законодавством доприватизації, та продажу акцій, що знаходяться у комунальнійвласності, тих ВАТ, що не відповідають вимогам пп.3.5, 3.6 цієїПрограми, заборонено.
3.10. Закріплення у міській власності пакета акцій у розмірі25 або 50 відсотків статутною фонду ВАТ плюс одна акціяздійснюється з метою забезпечення виконання містом контрольнихфункцій щодо об'єктів, які мають особливе значення для йогоекономіки, та відповідним чином впливають на прийняття загальнимизборами акціонерів рішень з питань, визначених статтями 41 і 42Закону України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ), а такожз питань про:
участь в інших підприємствах та об'єднаннях підприємств;
передачу в заставу, оренду, продаж і відчуження іншимиспособами майна ВАТ, балансова вартість якого перевищує 25відсотків статутного фонду ВАТ.
Закріплення пакету акцій у міській власності здійснюється утакому порядку:
подання до органу приватизації органом, який бувуповноважений управляти майном відповідного міського підприємствадо прийняття рішення про його приватизацію, обгрунтуваннядоцільності закріплення у державній власності пакета акційвідповідно до цієї Програми.
Обгрунтування повинно містити інформацію про мету та строкитимчасового закріплення у міській власності та методи їїдосягнення у межах корпоративних прав, які виникають у міста заумови закріплення у міській власності пакета акцій.
Орган приватизації відмовляє у пропозиції щодо закріпленняпакета акцій ВАТ у міській власності у разі, коли визначені вобгрунтуванні цілі:
передбачають втручання в господарську діяльність товариства; можливо реалізувати через договірні відносини, а також черезекономічні, непрямі механізми вплину на роботу ВАТ;
не можуть бути досягнуті через механізми корпоративногоуправління, про що інформує Київська міська державнаадміністрація.
4. Реструктуризація та організаційна підготовка
підприємств до приватизації
4.1. Органи, уповноважені управляти майном, зобов'язаніздійснити передприватизаційну підготовку підприємства на підставіпогоджених з органом приватизації планів-графіків з метоюпідвищення ринкової вартості та інвестиційної привабливості цихпідприємств.
Проекти передприватизаційної підготовки підприємствпогоджуються органами виконавчої влади, уповноваженими управлятивідповідним майном, з державними органами приватизації доприйняття рішення про їх приватизацію.
4.2. Органи, уповноважені управляти майном, здійснюютьпередприватизаційну підготовку підприємств, що входять до сфери їхуправління та виробляють продукцію або надають послуги особливоважливого для економіки м. Києва або (та) мають у своєму складіобособлені чи територіально розрізнені виробництва, розвиненусоціальну інфраструктуру, майно, що не підлягає приватизації,однофункціональні структурні підрозділи, в тому числі такі, щореалізують аналогічні або взаємозамінні види товарів (робіт,послуг).
4.3. Передприватизаційна підготовка включає:
інвентаризацію соціально-культурної та побутової сфери тавизначення умов їх подальшого функціонування, укладання угодпередачі цих об'єктів відповідним місцевим Радам або (та) їхпередачу державним органам приватизації для подальшого продажувідповідно до чинного законодавства;
виявлення майна, що не підлягає приватизації, і розробку умовйого подальшого використання, виділення цього майна та створенняна його базі самостійних господарюючих суб'єктів;
виявлення високоліквідного майна, не задіяного утехнологічних процесах основного виробництва підприємства, дляйого подальшого продажу з метою поповнення обігових коштів дляліквідації заборгованості;
виявлення майна, яке тимчасово не використовується, ірозробка пропозицій щодо умов його подальшого використання,здійснення у встановленому | порядку консервації такого майна;
виявлення майна та коштів, які були передані підприємством встатутні фонди суб'єктів підприємницької діяльності, та визначеннядоцільності приватизації таких активів у складі цілісногомайнового комплексу підприємства;
реструктуризацію боргів підприємства перед бюджетами тадержавними цільовими фондами відповідно до Закону України "Просписання та реструктуризацію податкової заборгованості платниківподатків за станом на 31 березня 1997 року" ( 314/97-ВР );
розробку проекту плану розвитку підприємства (включаючианаліз ринків збуту та послуг, які виробляє та надає підприємство,в разі необхідності, проект інвестиційної програми зобгрунтуванням обсягу, терміну та видів внесення інвестицій);
пропозиції щодо боргів, які можуть бути реструктуризовані зарахунок цільового пільгового кредитування з коштів позабюджетногофонду приватизації;
виділення зі складу підприємств окремих інвентарних об'єктівта структурних підрозділів, які можуть функціонувати як окреміприбуткові підприємства.
4.4. Реструктуризація підприємств, по яких прийняте рішенняпро приватизацію, в разі необхідності, може здійснюватисьдержавними органами приватизації. Рішення про реструктуризаціюоб'єкта приватизації приймається державним органом приватизації напідставі аналізу фінансового стану підприємства, організаційноїструктури, ринків збуту продукції, яка випускається підприємством,тощо та висновків комісії з приватизації, а також з урахуваннямпропозицій органів Ради та виконавчої влади. Реструктуризаціявключає заходи, зазначені в п.4.3.
Для розробки та експертизи проектів передприватизаційноїпідготовки та реструктуризації підприємств, державні органиприватизації можуть залучати незалежних консультантів таекспертів. Оплата послуг таких консультантів і експертів зарахунок коштів позабюджетного фонду приватизації та коштівпідприємств.
5. Врахування вимог екологічної безпеки
5.1. Під час підготовки планів приватизації (планіврозміщення акцій) державні органи приватизації зазначають урозділі "Характеристика екологічного стану" результати визначеннявідповідності діяльності об'єктів вимогам екологічної безпеки.
5.2. Підготовка необхідних матеріалів для визначеннявідповідності діяльності об'єктів, які підлягають приватизації,вимогам екологічної безпеки здійснюється у строки, передбачені дляпідготовки планів приватизації (розміщення акцій) відповідно допорядку, що затверджується Фондом державного майна України таМіністерством охорони навколишнього середовища та ядерної безпекиУкраїни.
6. Реструктуризація і демонополізація галузей в
процесі приватизації
6.1. З метою створення конкурентного середовища тазапобігання монополізації і товарних ринків у процесі приватизаціїі майна, за наявності економічних, технологічних та інших умов,приватизація майна повинна здійснюватись з урахуваннямантимонопольних вимог, в тому числі шляхом поділу, якщо:
підприємство займає монопольне становище на
загальнодержавному або регіональному ринку;
до складу підприємства входять структурні підрозділи(одиниці), які реалізують аналогічні або взаємозамінні видитоварів (продукції, робіт, послуг);
до складу підприємств входять структурні підрозділи, які немають тісного технологічного зв'язку з основним виробництвом;
частка майна підприємства не підлягає приватизації згідно зчинним законодавством України.
6.2. Приватизація підприємств, що займають монопольнестановище на загальнодержавному чи регіональному товарних ринках,здійснюється за погодженням з відповідними органамиАнтимонопольного комітету України та відповідним органом,уповноваженим управляти майном, у порядку, визначеному Фондомдержавного майна України та Антимонопольним комітетом України.
Контроль за економічною концентрацією у процесі приватизаціїздійснюється Антимонопольним комітетом України та його органамивідповідно до чинного законодавства України.
6.3. Переліки підприємств, що займають монопольне становищена загальнодержавних товарних ринках складає Антимонопольнийкомітет України, а на регіональних ринках м. Києва Київське міськетериторіальне відділення Антимонопольного комітету України. Прицьому, монопольним визначається становище підприємця, частка якогона ринку певного товару перевищує 35 відсотків або, якщо органамиАнтимонопольного комітету України встановлена наявність у ньогоринкової влади.
Об'єкти, в тому числі орендні, які можуть бути виділені зіскладу трестів, торгів, об'єднань та інших монопольних утворень якцілісні майнові комплекси, об'єкти торгівлі та громадськогохарчування, побутового обслуговування, будівництва та об'єктинеосновного профілю діяльності підприємств, які відчужуються зіскладу майнових комплексів галузевої належності, приватизуютьсявідповідно до чинного законодавства України з питань приватизаціїта антимонопольних вимог.
7. Способи та порядок приватизації різних груп
об'єктів
7.1. Продаж об'єктів групи А
7.1.1. Продаж об'єктів групи А здійснюється відповідно доЗакону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств(малу приватизацію)" ( 2171-12 ).
7.1.2. Покупець, який став власником об'єктів приватизаціїгрупи А і не скористався на момент приватизації об'єкта правомвикупу будівлі (споруди, приміщення) в межах займаної цим об'єктомплощі, має право викупити відповідну будівлю (споруду,приміщення), якщо на це немає прямої заборони Київської міськоїРади.
7.1.3. За наявності заборони на приватизацію будівлі(споруди, приміщення), в якій розташовано об'єкт приватизації, абоу разі відмови покупця від приватизації будівлі (споруди,приміщення), в якій розташовано об'єкт, що приватизується шляхомвикупу, зазначені будівлі (споруди, приміщення) передаються увстановленому порядку власникам приватизованих об'єктів в орендуна строк не менше десяти років.
7.1.4. У випадку, коли орендарем будівлі (споруди,приміщення) за згодою орендодавця здійснені за рахунок власнихкоштів поліпшення орендованого об'єкта, які неможливо відокремитивід відповідного об'єкта без заподіяння йому шкоди, вартістю неменше 25% балансової вартості будівлі (споруди, приміщення)орендар одержує право викупу цієї будівлі (споруди, приміщення).Оцінка вартості об'єкта приватизації здійснюється із застосуваннямекспертної оцінки.
7.1.5. Приватизацію будівель (приміщень, споруд), яківіднесено до пам'яток архітектури, культури або які становлятьісторичну цінність, проводити після погодження з Управліннямохорони пам'яток історії, культури та історичного середовища м.Києва.
7.1.6. Покупець, який став власником об'єкта приватизаціїгрупи А і не скористався на момент приватизації об'єкта правомвикупу будівлі (споруди приміщення) у межах займаної цим об'єктомплощі, має право викупити відповідну будівлю (споруду, приміщення)у разі, коли на це немає прямої заборони Фонду державного майнаУкраїни чи місцевої ради відповідного рівня.
7.1.7. У разі коли орендарем будівлі (споруди, приміщення) зазгодою орендодавця здійснено за рахунок власних коштів поліпшенняорендованого об'єкта, що неможливо відокремити від відповідногооб'єкта без заподіяння йому шкоди, вартістю до 25 відсотківбалансової вартості будівлі (споруди, приміщення), зазначенабудівля (споруда, приміщення) виставляється для продажу нааукціоні або за конкурсом. Якщо орендар не стає переможцемаукціону або конкурсу, фактична вартість здійснених поліпшеньпідлягає компенсації у грошовій формі. Джерелом компенсації єкошти, одержані від продажу об'єктів приватизації на аукціоні,конкурсі.
7.1.8. Державні органи приватизації приймають за власноюініціативою рішення про приватизацію об'єктів групи А, якістворюються на базі державного майна підприємств, щореструктуризуються; нежитлових приміщень, об'єктів, щодо якихзнято заборону на приватизацію у встановленому законом порядку, таінших об'єктів, що не були приватизовані.
7.1.9. Приватизація окремо розташованих нежитлових будинківв цілому (у яких розміщується один орендар) може здійснюватися зарішенням ради на конкурентних засадах (шляхом продажу на конкурсі,за аукціоном).
( Пункт 7.1 розділу 7 доповнено підпунктом 7.1.9згідно з Рішенням Київміськради N 206/708 ( ra0206023-99 ) від28.12.99 )
7.2. Продаж об'єктів груп Б, В, Г
Об'єкти приватизації, віднесені до групи Б, В та Г,приватизуються шляхом продажу акцій відкритих акціонернихтовариств, створених на базі комунальних підприємств.
7.2.1. Порядок продажу акцій відкритих акціонерних товариств 7.2.1.1. Пільговий продаж акцій
Під час пільгового продажу акцій кожний учасник такогопродажу має право здійснювати розрахунок за придбані акціїбудь-якими засобами платежу, які є дійсними на момент розрахунку,на суму, відповідно до чинного законодавства.
7.2.1.2. Право на пільгове придбання акцій ВАТ за їхномінальною вартістю також мають співробітники медичних служб, щовходять до складу цілісних майнових комплексів підприємств, якіпідлягають приватизації, о також працівникам об'єктів побутовогота соціально-культурного призначення.
7.2.1.3. Керівники об'єктів приватизації, їх заступники,керівники структурних підрозділів об'єктів, а також головніспеціалісти, мають право після придбання акцій працівникамиоб'єкта на пільгових умовах на додаткове придбання в процесіприватизації акцій товариства за їх номінальною вартістю за коштина загальну суму до 5 відсотків від статутного фонду товариствапротягом 3 місяців після затвердження державним органомприватизації протоколу продажу акцій за номінальною вартістю упорядку, що встановлюється Фондом державного майна України, заумови додержання строків підготовки до приватизації(корпоратизації) та додержання визначених планом приватизації(розміщення акцій) строків продажу акцій за номінальною вартістю.
7.2.1.4. Для забезпечення реалізації права на пільговепридбання акцій особами, що не працюють на підприємстві, але маютьна це право відповідно до ст.25 Закону України "Про приватизаціюмайна державних підприємств" ( 2163-12 ), керівник підприємствазобов'язаний своєчасно інформувати їх про термін та умовипільгового продажу.
7.2.2. Продаж акцій об'єктів приватизації на аукціоні загрошові кошти здійснюється у порядку, що встановлюється Фондомдержавного майна України.
7.2.3. Продаж акцій ВАТ на спеціалізованому аукціоні загрошові кошти здійснюється у порядку, що встановлюється Фондомдержавного майна України.
7.2.4. Продаж акцій ВАТ через систему біржової торгівліздійснюється згідно з правилами проведення біржових операцій та впорядку, що встановлюється Фондом державного майна України.
7.2.5. Продаж акцій ВАТ за конкурсом здійснюється у порядку,що затверджується Кабінетом Міністрів України.
7.2.6. Продаж акцій ВАТ іноземному інвестору нанеконкурентних засадах може здійснюватись за міжнароднимидоговорами та окремим рішенням:
Київської міської державної адміністрації - для ВАТкомунальної власності, та погодженням з Постійною комісією зпитань власності.
7.2.7. Акції акціонерних товариств, плани розміщення якихзатверджені, повинні бути запропоновані для продажу протягом рокуз зазначенням конкретного терміну проведення кожного виду продажу.Продаж пакетів акцій кожним окремим способом може проводитисьодночасно з продажем іншими способами.
7.2.8. Пакети акцій відкритих акціонерних товариств, щотимчасово залишились у комунальній власності, згідно з планомприватизації (розміщення акцій), закріплених у комунальнійвласності відповідно до п.3.5 цієї Програми, пропонуються дляпродажу на аукціоні, за конкурсом на спеціалізованому аукціоні загрошові кошти, на фондових біржах відповідно до пп.7.2.2 - 7.2.6цієї Програми.
7.2.9. Орган приватизації може прийняти рішення про дробленняпакета та пропозиції до продажу декількох пакетів акцій будь-якимспособом із передбачених цієї Програмою.
7.2.10. Об'єкти, в технологічних процесах якихвикористовуються отруйні, наркотичні та вибухові речовини, в томучислі аптечні заклади, приватизуються за умови обов'язковоголіцензування їх діяльності і обов'язкового внесення органомприватизації цієї вимоги в типовий договір купівлі-продажу, встатутні документи та до плану приватизації.
7.2.11. Перед приватизацією об'єктів, що входять до групи "Г"(ДКП(ф) по санітарній очистці "Київспецтранс", ДКП по термічнійобробці завод "Енергія", ДКО "Київводоканал", ДКО"Київмісьгідрошляхміст", ДКО "Київзеленбуд") Київській міськійдержавній адміністрації провести передприватизаційну підготовку, врезультаті якої вилучити майно, що не підлягає приватизації, ірозробити умови його подальшого використання.
7.3. Приватизація об'єктів групи Д
7.3.1. Об'єкти незавершеного будівництва та законсервованіоб'єкти за відсутності джерел їх фінансування приватизуютьсяшляхом:
продажу на аукціоні, за конкурсом - за наявності двох ібільше покупців;
шляхом викупу об'єкта, за наявності одного покупця, привиконанні ним умов продажу, встановлених органом приватизації;
створення господарського товариства з внесення містом об'єктанезавершеного будівництва в статутний фонд товариства;
продажу акцій відкритого акціонерного товариства, в статутнийфонд якого вноситься об'єкт незавершеного будівництва.
7.3.2. Покупці об'єктів незавершеного будівництва мають правона довгострокову оренду земельних ділянок, на яких розташованіпридбані об'єкти.
7.3.3. При проведенні конкурсу або викупу об'єкта однимпокупцем, за рішенням органу приватизації може встановлюватисьумова завершення будівництва й збереженням його первісногопризначення.
7.3.4. При відсутності заяв на приватизацію об'єктанезавершеного будівництва протягом 30 календарних днів від дняопублікування переліку об'єктів, що пропонуються (підлягаютьприватизації), державний орган приватизації приймає рішення проповторний продаж його на аукціоні, за конкурсом. При повторномупроведенні аукціону, конкурсу, можлива зміна умов продажу,включаючи початкову ціну (не більш як на 50%).
7.3.5. Громадянам, юридичним особам України, які є покупцямиоб'єктів незавершеного будівництва, після сплати ними 50% вартостіцих об'єктів, надається розстрочка платежу на строк до 5 років. Насуму відстроченого платежу нараховуються відсотки за обліковоюставкою Національного банку України.
7.3.6. При відсутності заяв на приватизацію об'єктанезавершеного будівництва протягом 30 календарних днів від дняопублікування переліку об'єктів, що пропонуються (підлягаютьприватизації) для повторного продажу на аукціоні, за конкурсом,такий об'єкт може передаватись за рішенням державних органівприватизації до статутного фонду господарського товариства.
7.3.7. На базі майна об'єктів незавершеного будівництва зарішенням органів приватизації можуть створюватись відкритіакціонерні товариства з метою завершення будівництва.
7.3.8. Вартість об'єкта незавершеного будівництва для продажуна аукціоні за конкурсом, передачі до статутного фондугосподарського товариства, створення акціонерного товариствавизначається експертним шляхом.
7.3.9. Сума вартості об'єкта незавершеного будівництва єпочатковою ціною продажу об'єкта незавершеного будівництва нааукціоні, за конкурсом, ціпок продажу об'єкта незавершеногобудівництва одному покупцеві.
7.3.10. У разі фінансування будівництва об'єкта незавершеногобудівництва за рахунок власних коштів комунального підприємства,йому перераховується з позабюджетного фонду приватизації 100%коштів, одержаних від проведення приватизації цього об'єкта завідрахуванням коштів, витрачених на проведення приватизації.
7.3.11. При фінансуванні будівництва об'єкта незавершеногобудівництвом за рахунок централізованих коштів, підприємствуперераховується 15% коштів, одержаних від приватизації, 80% -перераховуються до міського бюджету, 5% - на відшкодування витрат,пов'язаних з приватизацією.
7.3.12. Якщо об'єкт незавершеного будівництва фінансувався зарахунок власних коштів комунального підприємства і централізованихкоштів, та підприємству з позабюджетного фонду приватизаціїперераховуються кошти пропорційно його вкладу в будівництво, атакож 15% суми, що відповідає централізованим капіталовкладенням.Зазначені кошти використовуються комунальними підприємствамивиключно на поповнення нормованих обігових коштів, технічнепереобладнання виробництва, освоєння нових технологій таздійснення природоохоронних заходів.
7.3.13. Кошти, одержані від приватизації об'єктівнезавершеного будівництва відповідно до Чорнобильської будівельноїпрограми, використовуються в установленому порядку до Фонду дляздійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильськоїкатастрофи та соціального захисту населення.
7.3.14. Місцеві державні адміністрації щокварталу складаютьпереліки об'єктів незавершеного будівництва, що підлягаютьприватизації, та передають зазначені переліки для прийняттярішення про приватизацію Київрадою.
7.4. Приватизація об'єктів групи Е
7.4.1. Частки (паї, акції), що належать державі у майніміжгосподарських підприємств, приватизуються згідно з Положенням,що затверджується Фондом державного майна України, якщо інше невстановлено чинним законодавством.
7.4.2. Приватизація частинок (паїв, акцій), що належатьдержаві, місту у майні спільних підприємств з іноземнимиінвестиціями, здійснюється за згодою співзасновників у порядку, щовизначається Фондом державного майна України та за погодженням зАнтимонопольним комітетом.
7.4.3. Цінні папери, що були вилучені під час проведенняоцінки вартості майна об'єкта приватизації та передачі органомприватизації в управління Міністерству фінансів України,продаються на фондовій біржі у порядку, що визначається Фондомдержавного майна України спільно з Міністерством фінансів України.
Інші цінні папери, паї та майно, що не заборонені доприватизації і були вилучені під час проведення оцінки вартостімайна об'єкта приватизації, приватизуються згідно з пп.7.4.1 -7.4.3 цієї Програми, крім об'єктів соціальної сфери, щоприватизуються відповідно до п.7.5 цієї Програми.
7.4.4. Продаж цінних паперів, паїв, іншого майна, що євласністю м. Києва і входять до складу майна підприємств,розташованих за кордоном, здійснюється за погодженням з Київськоїміською державною адміністрацією з урахуванням діючогозаконодавства відповідної держави та у порядку, що визначаєтьсяФондом державного майна України.
7.4.5. Частки, паї, акції, інше майно, що належить місту тазнаходиться в управлінні недержавних підприємств, господарськихтовариств, організацій, визначаються у порядку, що встановлюєтьсяФондом державного майна України та приватизуються відповідно довимог п.7.4 цієї Програми.
7.4.6. Комунальні частки в майні підприємств (господарськихтовариств), майна яких недостатньо для створення ВАТ, можутьприватизуватися шляхом викупу зазначеної частки учасниками цьогопідприємства, якщо це передбачено статутними документами. Вартістьчастки комунального майна визначається експертним шляхом. В іншихвипадках приватизація зазначених часток здійснюється наконкурентних засадах.
7.4.7. Продаж акцій (часток, паїв), що належать місту у майніпідприємств із змішаною формою власності, проводиться зурахуванням законодавства та установчих документів цихпідприємств, якщо продаж здійснюється шляхом викупу, то вартістьцих акцій (часток, паїв) визначається експертним шляхом увстановленому порядку.
7.4.8. У разі відсутності згоди недержавних засновників(учасників) із змішаною формою власності, на перетворення такогопідприємства у ВАТ, державна частка (пай) у цьому підприємствіприватизується шляхом продажу її на конкурентних засадах.
7.5. Приватизація об'єктів групи Ж
7.5.1. В 1999 році здійснюється приватизація об'єктівсоціальної сфери (крім житла, яке знаходиться в управліннікомунальних підприємств, організацій, приватизованих підприємств),які знаходяться на балансі і в управлінні:
комунальних підприємств і організацій;
підприємств, що приватизуються;
приватизованих підприємств, за умови, що вартість цихоб'єктів не включена у вартість майна, що підлягало приватизації,та якщо ці об'єкти не включені до переліку об'єктів соціальноїсфери, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від19.02.96 N 222 ( 222-96-п ) передаються органам місцевогосамоврядування.
7.5.2. Приватизація зазначених в п.7.5.1 об'єктівздійснюється шляхом:
перетворення їх у господарські товариства з подальшимпродажем часток (акцій, паїв);
продажу на аукціоні; продажу за конкурсом; викупу.
7.5.3. Ініціатива щодо приватизації об'єктів соціальної сфериможе виходити від суб'єктів, вказаних в п.3.4 цієї Програми.
7.5.4. Кошти, одержані від продажу об'єктів соціальної сфери,розподіляються за напрямами:
(відсотки)
у бюджет міста
(на фінансування соціальних програм
розвитку та утримання об'єктів 95,0
соціальної сфери)
відшкодування витрат, пов'язаних з 5,0
приватизацією
7.5.5. Кошти, що перераховуються до бюджету, спрямовуються нафінансування соціальних програм з розвитку та утримання об'єктівсоціальної сфери.
7.5.6. Не дозволяється перепрофілювання приватизованихоб'єктів протягом 10 років, що находять відображення в договорікупівлі-продажу або в плані приватизації.
8. Приватизація земельних ділянок під об'єктами
приватизації
8.1. Набуття права власності на земельні ділянки, на якихрозташовані приватизовані або ті, що приватизуються, підприємства,здійснюється шляхом викупу.
8.2. Право на викуп земельних ділянок надається:
фізичним та юридичним особам (покупцям), які стали власникамиприватизованих підприємств:
ВАТ, створеним у процесі приватизації та корпоратизації, устатутному фонді яких державна частка не перевищує 25 відсотків.Зазначені особи мають право придбати у власність земельні ділянки(частину земельної ділянки), на яких (якій) розташованіпідприємства.
Не підлягають приватизації земельні ділянки, що належать доземель, визначених частиною 4 статті 4 Земельного кодексу України( 561-12 ).
8.3. Продавцем земельної ділянки, на якій розташованоприватизоване підприємство, є Фонд державного майна України тайого регіональне відділення.
8.4. Порядок приватизації встановлюється Указом Президента"Про Державну програму приватизації на 1999 рік" ( 209/99 ).
9. Галузеві особливості приватизації
9.1. Особливості приватизації об'єктів окремих галузейвизначаються Указом Президента "Про Державну програму приватизаціїна 1999 рік".
9.2. Галузеві особливості встановлюються для:
9.2.1. Науково-дослідних інститутів, науково-дослідних тапроектних установ і організацій, підрядних реставраційнихпідприємств.
9.2.2. Підприємств цивільної авіації та аеропортів.
9.2.3. Підприємств агропромислового комплексу -сільськогосподарських виробників і несільськогосподарськихпідприємств і організацій АПК.
9.2.4. Готелів.
9.2.5. Об'єктів, розташованих у зоні з гарантованогодобровільного відселення з території, що зазнала радіоактивногозабруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
9.2.6. Об'єктів, розташованих в зоні безумовного(обов'язкового) відселення.
10. Післяприватизаційна підтримка підприємств
10.1. Органом приватизації здійснюється організаційно-правовапідтримка приватизованих підприємств та ВАТ з урахуванням програмструктурної перебудови економіки.
10.2. Фінансова підтримка підприємств здійснюється відповіднодо Указу Президента "Про Державну програму приватизації на1999 рік".
10.3. Справу про банкрутство ВАТ, створених у процесіприватизації, продаж акцій яких розпочався, може бути порушенолише після закінчення приватизації (виконання плану розміщенняакцій).
11. Захист прав акціонерів
11.1. З метою захисту прав акціонерів встановлено, що:
всі прості іменні акції акціонерних товариств, створених впроцесі приватизації і корпоратизації незалежно від часу емісії, єрівними між собою за обсягом прав акціонерів і розміромдивідендів, що виплачуються по них;
право голосу по акціях може бути передано акціонером іншійфізичній або юридичній особі виключно за індивідуальнимдорученням;
після прийняття рішення про продаж акцій емітента насертифікатному аукціоні або спеціалізованому аукціоні і довнесення до реєстру акціонерів нових акціонерів за підсумкамиаукціону, емітенту та органу приватизації забороняється виконуватиз власної ініціативи такі дії:
відчужувати майно, яке включене до статутного фонду емітента; приймати рішення про здійснення або здійснювати додатковийвипуск цінних паперів емітента та їх розміщення;
змінювати номінальну вартість та кількість акцій емітента(крім випадків дроблення акцій за підсумками аукціону);
забороняється відмова в реєстрації акціонерів або їхпредставників для участі в зборах акціонерів, якщо зазначені особимають документи, що посвідчують їх права власності, а саме:сертифікати акцій, виписка з реєстру, тимчасове свідоцтво, витяг зпротоколу сертифікатного аукціону;
забороняється відмова в перереєстрації акцій на ім'я новоговласника, якщо покупець та продавець акцій подали документи згідноз Положенням про порядок ведення реєстрів власників іменних ціннихпаперів ( z0189-96 ).
11.1.1. Забороняється внесення в статут товариства додатковихвимог щодо мінімальної кількості акцій з правом голосу назагальних зборах до закінчення продажу акцій.
11.2. Встановити, що тільки на зборах акціонерів і за згодоювласників 3/4 простих акцій, що особисто або через уповноваженихосіб присутні на зборах, приймаються рішення про участь ухолдингових компаніях, об'єднаннях, підприємствах тафінансово-промислових групах, поділу підприємств на окреміюридичні особи, про внески в статутні фонди нових господарськихтовариств, підприємств.
11.3. Майно та акції, придбані громадянами або юридичнимиособами в процесі приватизації, продаються власниками безбудь-яких обмежень.
11.4. Перепродаж приватизованих підприємств (акцій ВАТ), якіздійснили приватизацію займаних земельних ділянок, іноземнимюридичним та фізичним особам (чи заснованих на їх власності)ЗАБОРОНЕНО діючим законодавством України.
12. Управління ВАТ, у статутному фонді яких є міська
частка
12.1. Управління ВАТ, у статному фонді яких є міська частка,здійснюється шляхом участі уповноважених осіб, визначених такимина конкурсних засадах, та переможців конкурсів з продажу пакетівакцій, з якими укладені договори на управління міськими пакетамиакцій, в діяльності органів управління такого ВАТ, а саме -спостережної ради та ревізійної комісії (створення яких для всіхВАТ, у статутному фонді яких міська частка становить більше 25відсотків, є обов'язковим), та загальних зборах акціонерів.
Порядок та умови проведення конкурсу з відбору уповноваженихосіб, здійснення ними функцій з управління міськими пакетами акційвизначаються Кабінетом Міністрів України.
12.2. Державний орган приватизації стосовно ВАТ, планамиприватизації (розміщення акцій) яких не передбачається закріпленняпакета акцій у міській власності, або у разі закріплення пакетаакцій: формування органів управління ВАТ - виконавчого органу(правління), ради акціонерного товариства (спостережної ради),ревізійної комісії, які діють до перших загальних зборівакціонерів, і розробляють та затверджують установчі документитаких ВАТ; визначає строки та місце проведення перших загальнихзборів акціонерів.
12.3. Перші загальні збори акціонерів ВАТ, створеного упроцесі приватизації, скликаються головою правління не пізніше ніжчерез рік з моменту реєстрації ВАТ.
На загальних зборах в обов'язковому порядку повиннірозглядатись і ставитись на голосування питання щодо нарахуваннядивідендів на акції товариства.
Відповідальність за підготовку та проведення загальних зборіввідповідно до чинного законодавства покладається на головуправління відповідного ВАТ.
12.4. У разі, коли голова правління ВАТ, у статутному фондіякого є міська частка, порушує положення законодавства та статутутовариства, його повноваження, якщо це передбачено статутом,можуть бути припинені спостережною радою, яка приймає рішення щодопризначення нового голови правління з наступним його затвердженнямзагальними зборами акціонерів.
12.5. Склад спостережної ради ВАТ, у статутному фонді якого єміська частка, формується залежно від складу акціонерів ВАТ іповинен забезпечувати їх пропорційне представництво у спостережнійраді, у тому числі представництво міста.
12.6. Інші особливості з управління ВАТ, у статутному фондіяких є містка частка, обумовлюються Указом Президента "ПроДержавну програму приватизації на 1999 рік" ( 209/99 ).
13. Контроль за здійсненням приватизації та
відповідальність за виконання програми