• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Міську програму забезпечення пожежної безпеки у місті Києві на 2003-2010 роки

Київська міська рада | Рішення, Перелік, Програма від 28.11.2002 № 140/300
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Перелік, Програма
  • Дата: 28.11.2002
  • Номер: 140/300
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Перелік, Програма
  • Дата: 28.11.2002
  • Номер: 140/300
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія XXIV скликання
РІШЕННЯ
N 140/300 від 28 листопада 2002 року
Про Міську програму
забезпечення пожежної безпеки
у місті Києві
на 2003-2010 роки
Відповідно до статті 1 Закону України "Про пожежну безпеку"( 3745-12 ), постанови Кабінету Міністрів України від 01.07.2002N 870 ( 870-2002-п ) "Про затвердження Програми забезпеченняпожежної безпеки на період до 2010 року", з метою комплексногорозв'язання проблем пожежної безпеки в столиці Київська міськарада В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Міську програму забезпечення пожежної безпеки ум. Києві на 2003-2010 роки згідно з додатком.
2. Доручити виконавчому органу Київради (Київській міськійдержавній адміністрації), виходячи із фінансової можливостіміського бюджету, при формуванні проектів бюджету та Програмисоціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2003рік та наступні роки розглядати питання щодо виділення асигнуваньна фінансування заходів, передбачених Міською програмоюзабезпечення пожежної безпеки у м. Києві на 2003-2010 роки.
3. Виконавчому органу Київради (Київській міській державнійадміністрації) привести свої нормативно-правові акти увідповідність до цього рішення.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійнукомісію Київради з питань правової політики та депутатської етики.
Київський міський голова О.Омельченко
Додаток
до рішення Київської
міської ради
від 28.11.2002 N 140/300
МІСЬКА ПРОГРАМА
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ У М. КИЄВІ
НА ПЕРІОД ДО 2010 РОКУ
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від01.07.2002 року N 870 ( 870-2002-п ) "Про затвердження Програмизабезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року" управліннюпожежної безпеки ГУ МВС України в м. Києві (надалі УПБ ГУ МВСУкраїни в м. Києві) спільно з іншими органами державної виконавчоївлади доручено вжити комплекс заходів щодо розв'язання проблемзахисту суспільства, національного надбання і довкілля від пожеж іїх наслідків, визначити шляхи вдосконалення системи забезпеченняпожежної безпеки у всіх галузях м. Києва, зміцнення правової,матеріально-технічної і ресурсної бази пожежної охорони.
2. Основною метою Міської програми забезпечення пожежноїбезпеки у м. Києві на період до 2010 року є забезпеченняефективної діяльності УПБ ГУ МВС України в м. Києві шляхомвирішення організаційних, фінансових, матеріально-технічних тасоціальних проблем для гарантованого виконання поставлених передним завдань.
3. Пріоритетним напрямком діяльності у сфері пожежної безпекивизначається захист громадян, державного, приватного майна тамайна територіальної громади м. Києва від пожеж. Міською програмоюзабезпечення пожежної безпеки у м. Києві на період до 2010 рокупередбачаються заходи, спрямовані на:
- створення єдиної системи забезпечення пожежної безпекиміста та її розвиток;
- забезпечення життєво важливих інтересів суспільства у сферіпожежної безпеки;
- розроблення організаційно-правових засад діяльності щодозабезпечення пожежної безпеки об'єктів і житлових будинків міста;
- удосконалення та підвищення ефективності роботи, пов'язаноїіз забезпеченням пожежної безпеки в місті;
- ефективне розв'язання завдань щодо забезпеченняпротипожежного захисту в районах міста з відповідним оперативнимреагуванням;
- посилення пожежного нагляду за станом пожежної безпекиоб'єктів та житлових будинків незалежно від форм власності,організації гасіння пожеж та зменшення їх негативних наслідків;
- інформаційне забезпечення органів місцевого самоврядування,підприємств, установ, організацій і населення з питань пожежноїбезпеки;
- зміцнення кадрового потенціалу пожежної охорони;
- формування високої правосвідомості та правової культури усфері пожежної безпеки мешканців столиці;
4. Придбання матеріальних цінностей, обладнання, спеціальноїпожежної техніки тощо здійснюється на тендерній основі за участюпредставників Київради (від профільних комісій).
5. В окремих випадках, за погодженням з постійною комісієюКиївради з питань правової політики та депутатської етики і зпостійною комісією Київради з питань бюджету тасоціально-економічного розвитку, цільова направленість допомогиможе бути змінена в межах виділених коштів в установленомупорядку.
II. ЗАХОДИ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ У М. КИЄВІ
1. Організаційне забезпечення
1.1. Аналізувати стан забезпечення пожежної безпеки в кожномурайоні міста, на підприємствах, установах, організаціях та вжитловому секторі. За результатами аналізу та з урахуваннямфакторів негативного впливу на протипожежний стан розроблятикомплексні плани заходів щодо запобігання пожежам та загибелі наних людей.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві,
Київська міська державна
адміністрація,
районні у місті Києві державні
адміністрації.
Щороку.
1.2. Здійснювати координацію та взаємодію діяльностірайдержадміністрацій щодо забезпечення протипожежного захистуоб'єктів та територій з метою комплексного та поетапногорозв'язання проблемних питань у сфері пожежної безпеки містаКиєва.
Київська міська державна
адміністрація,
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві.
2003-2010 роки.
1.3. Вивчити питання щодо організаційного забезпеченняпожежної безпеки на рівнях районних у місті Києві державнихадміністрацій.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві,
Київська міська державна
адміністрація.
2002 рік.
1.4. Розробити перспективні плани реалізації організаційнихта інженерно-технічних протипожежних заходів в житловихприміщеннях, закладах освіти, медичних установах та установахсоціального захисту населення на строк дії програми з визначеннямконкретних джерел фінансування та надати їх для затвердженняУправлінню пожежної безпеки ГУ МВС України в м. Києві.
Головне управління житлового
господарства КМДА, Головне
управління освіти і науки КМДА,
Головне управління культури і
мистецтв КМДА, Головне управління
охорони здоров'я та медичного
забезпечення КМДА, Головне
управління соціального захисту
населення КМДА, Управління
пожежної безпеки ГУ МВС України
в м. Києві.
Перший квартал 2003 року.
1.5. З метою утримання в задовільному технічному станіпервинних засобів пожежогасіння (вогнегасників, пожежних кранів,стволів, пожежних рукавів та пожежних щитів), рекомендуватикерівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від формвласності, заключити договори з Управлінням пожежної безпеки ГУМВС України в м.Києві по їх виготовленню, постановці, ремонту таобслуговуванню.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві.
Постійно.
2. Матеріально-технічне забезпечення
2.1. При підготовці бюджетних запитів на 2003 рік та наступніроки, передбачати асигнування на фінансування, за рахунок коштівдержавного бюджету України, будівництва об'єктів згідно з додаткомдо цієї програми.
Головне управління економіки та
розвитку міста КМДА,
Головне фінансове управління КМДА,
Головкиївархітектура,
районні в місті Києві державні
адміністрації.
Щорічно.
2.2. При підготовці проектів бюджету та Програмисоціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на 2003рік та наступні роки, передбачати виділення асигнувань нафінансування, за рахунок коштів міського бюджету, будівництваоб'єктів згідно з додатком до цієї програми.
Головне фінансове управління КМДА,
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві.
Щорічно.
2.3. При підготовці та затверджені бюджетів м. Києва тарайонів міста на наступні роки, передбачати кошти на забезпеченняпожежної безпеки, у тому числі на утримання в боєздатному станіпідрозділів Управління пожежної безпеки ГУ МВС України в м. Києвіта здійснення заходів щодо зміцнення їх матеріально-технічноїбази.
Головне фінансове управління КМДА,
Постійні комісії Київради з питань
бюджету та соціально-економічного
розвитку, правової політики та
депутатської етики, районні в
місті Києві державні
адміністрації.
Щорічно.
2.4. Організувати формування місцевих фондів для фінансування"Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року" іокремих заходів, спрямованих на забезпечення пожежної безпекиміста, в тому числі на розвиток пожежної охорони.
Головне фінансове управління КМДА,
районні в місті Києві державні
адміністрації, Управління пожежної
безпеки ГУ МВС України в м. Києві.
2002-2003 роки.
2.5. При формуванні проектів міського та районних бюджетів на2003 та наступні роки передбачати кошти для закупівлі необхідногопротипожежного обладнання, проведення робіт по забезпеченнюпожежної безпеки житлових будинків підвищеною поверховості,виконання вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій горищбудівель, капітального ремонту систем протипожежної автоматики,придбання та встановлення необхідної кількості світловихпокажчиків пожежних гідрантів, придбання вогнегасників та іншогопротипожежного обладнання.
Головне фінансове управління КМДА
Головне управління житлового
господарства КМДА, Головне
управління охорони здоров'я та
медичного забезпечення КМДА,
Головне управління освіти та
науки КМДА.
Щорічно.
3. Навчально-методичне забезпечення
3.1. На базі житлово-експлуатаційних організацій містапоновити обладнані та обладнати спеціальні приміщення дляпроведення групових навчань громадян з питань пожежної безпеки звідповідними наочними матеріалами.
Головне управління житлового
господарства КМДА,
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві.
I півріччя 2003 р., постійно.
3.2. В житлових мікрорайонах, магазинах, ринках, місцяхпродажу спиртних напоїв, автовокзалах, поновити та встановитистенди протипожежної тематики. Доповнити їх матеріалами по фактахпожеж, особливо тих, які фіксують порушення правил пожежноїбезпеки. Оновлення інформації на стендах проводити щоквартально.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві, Головне
управління житлового господарства
КМДА, Головне управління торгівлі
і побутового обслуговування КМДА,
адміністрації ринків, Київське
міське територіально-виробниче
об'єднання автомобільного
транспорту.
I квартал 2003 р., постійно.
3.3. Для проведення навчаня населення правилам пожежноїбезпеки, проводити випуск наочної протипожежної агітації:плакатів, пам'яток, листівок і забезпечити їх розповсюдження вустановленому порядку.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві,
Головне управління житлового
господарства КМДА.
Постійно.
3.4. Забезпечити виготовлення та розміщення періодичноїнаочної протипожежної агітації в міському громадському транспорті.В кожному автопарку, депо оформити транспортний засіб зовнішньоюпротипожежною агітацією і забезпечити їх курсування за маршрутами.
КМТВО автомобільного транспорту,
КП "Київелектротранс".
I півріччя 2003 р., постійно
3.5. Для виховання у дітей належного ставлення до питаньпожежної безпеки, популяризації професії пожежника, підняттяавторитету пожежної служби серед молоді та юнацтва, в рамкахсвяткування "Дня Києва", проводити міський фестиваль командвеселих та кмітливих юних пожежників (КВКЮП).
Головне управління освіти та науки
КМДА, Головне управління культури
і мистецтва КМДА,
Управління пожежної безпеки
ГУ МВС України в м. Києві.
Щорічно.
3.6. З метою виховання та усвідомлення молоддю правил таосновних засад пожежної безпеки Головному управлінню освіти танауки, спільно з Головним управлінням культури і мистецтв готуватикоманди для участі у Всеукраїнському фестивалі дружин юнихпожежників (ДЮП), для чого залучити фахівців-організаторів.
Управління пожежної безпеки
ГУ МВС України в м. Києві,
Головне управління освіти та науки
КМДА, Головне управління культури
і мистецтва КМДА.
Постійно.
3.7. Забезпечити всебічне висвітлення в засобах масовоїінформації заходів, пов'язаних з проведенням міського фестивалюкоманд веселих та кмітливих юних пожежників, а також дитячихзмагань з пожежно-прикладного спорту серед команд районів м.Києва.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві.
Газети "Хрещатик", "Столиця", ТРК
"Київ", столичні ЗМІ.
Постійно.
3.8. Для висвітлення проблем протипожежного захисту столиці,ознайомлення населення з правилами пожежної безпеки, обставинами іпричинами виникнення пожеж, їх наслідками, іншими питаннями усфері пожежної безпеки, започаткувати постійно діючі цикли теле- ірадіопередач, які б водночас сприяли підвищенню авторитету іпопуляризації пожежної служби.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві.
Газети "Хрещатик", "Столиця",
ТРК "Київ", столичні ЗМІ.
З 2003 року.
3.9. В загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах
м. Києва проводити "Дні знань" щодо обережного поводження з вогнем
в рамках програми безпеки життєдіяльності.
Головне управління освіти та науки
КМДА.
Щорічно.
3.10. В кожному районі міста, на базі одного ззагальноосвітніх навчальних закладів, створити ліцейні класи зпоглибленим вивченням курсу пожежної безпеки.
Головне управління освіти та науки
КМДА.
2003-2010 роки.
3.11. Розробити для дітей та юнацтва сценарії театральних,циркових вистав і розважальних програм з протипожежної тематики,включити їх до репертуарів театрів ляльок, юного глядача, цирків,естрадних концертів, теле- та радіопередач.
Головне управління культури і
мистецтва КМДА.
2003-2010 роки.
3.12. Рекомендувати рекламним агенціям, які володіють правомрозміщення реклами на вулицях міста, проводити безкоштовнорозробку, видання та розміщення соціальної реклами щодопопередження пожеж та загибелі людей на них.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві.
Щоквартально.
4. Програмно-інформаційне забезпечення
4.1. Проводити роботи по підключенню систем пожежноїавтоматики об'єктів на пульт централізованого пожежногоспостереження.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві.
2003-2010 роки.
4.2. Розробити програмний комплекс задач системного аналізуоперативної обстановки з пожежами в рамках створення системиоперативно-диспетчерського управління силами та засобами пожежноїохорони м. Києва за участю науково-дослідного виробничогоінституту "Геодезкартінформатика", враховуючи їх згоду.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м.Києві, Київська міська
державна адміністрація.
2003 р.
4.3. Розробити програмно-технічний комплекс системи передачівідеозображення в Київську міську державну адміністрацію іоперативні служби міста з використанням систем мобільного зв'язкута забезпечення безпосередньої трансляції ситуації з місця пожежідля оперативної розробки попереджуючих організаційно-управлінськихрішень.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м.Києві, Київська міська
державна адміністрація.
2003 р.
4.4. Розробити систему електронної навігації для ланокгазодимозахисної служби та пожежних автомобілів в рамках створеннясистеми оперативно-диспетчерського управління для покращанняорганізації ліквідації пожеж, оперативного прийняття рішень,підвищення рівня техніки безпеки особового складу пожежноїохорони.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м.Києві, Київська міська
державна адміністрація.
2003-2005 роки.
4.5. Розробити програмно-технічний комплекс та обладнання длясистеми спостереження за протипожежним станом об'єктів міста.
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м.Києві, Київська міська
державна адміністрація.
2003-2005 роки.
4.6. Здійснити заходи щодо заміни застарілого обладнаннязв'язку, яке відпрацювало свій ресурс в тому числі радіостанцій,телефонних станцій та диспетчерських пультів оперативного зв'язку,контрольно-вимірювальних приладів.
Київська міська та районні
держадміністрації, Управління
пожежної безпеки ГУ МВС України в
м. Києві.
2003-2010 роки.
4.7. Придбати обладнання для пожежних частин гарнізону тачергової частини для забезпечення впровадження в експлуатаціюсистеми оперативно-диспетчерського управління підрозділамипожежної охорони з використанням геоінформаційних технологій тапрограмного комплексу обробки статистичних даних про пожежі.
Київська міська та районні
держадміністрації,
Управління пожежної безпеки ГУ МВС
України в м. Києві.
2003-2005 роки.
III. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Для фінансування першочергових заходів, передбаченихМіською програмою забезпечення пожежної безпеки у м. Києві наперіод до 2010 року, вирішити питання щодо виділення коштів в сумі12 млн. 840 тис. грн.
2. Для забезпечення належного рівня виконання заходівзабезпечення пожежної безпеки у м. Києві та вирішенняматеріально-технічних і соціальних потреб управління пожежноїбезпеки ГУ МВС України в м. Києві, на підставі бюджетних запитівпередбачати в місцевому та районних бюджетах асигнування наматеріально-технічне забезпечення підрозділів, які будутьвиконувати Міську програму забезпечення пожежної безпеким. Києві на період до 2010 року.
3. Питання забезпечення житлом працівників пожежної охороним. Києва вирішується виконавчим органом Київради (Київськоюміською державною адміністрацією) згідно з Законом України "Пропожежну безпеку" ( 3745-12 ), постановою Кабінету МіністрівУкраїни від 15.02.2002 N 171 ( 171-2002-п ) "Про затвердженнярозподіл та узгодження обсягів інвестицій, які спрямовуються набудівництво і придбання житла для військовослужбовців та членів їхсімей", а також інших нормативних актів.
4. Постійній комісії Київської міської ради з питань правовоїполітики та депутатської етики спільно з постійною комісієюКиївради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку:
4.1. Заслуховувати щорічні інформаційні звіти керівництвауправління пожежної безпеки ГУ МВС України в м. Києві, щомісяцяДержавного казначейства у м. Києві про хід виконання Програми тавикористання коштів, направлених управлінню пожежної безпеки ГУМВС України в м. Києві.
4.2. Звіти про використані кошти надавати депутатам Київради.
Заступник міського голови -
секретар Київради В.Яловий
Додаток
до Міської програми
забезпечення пожежної
безпеки у м. Києві
на 2003-2010 роки,
затвердженої рішенням
Київради
від 28.11.2002 N 140/300
ПЕРЕЛІК
об'єктів будівництва та реконструкції Управління
пожежної безпеки ГУ МВС України в м. Києві
на 2003-2010 роки
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Назва об'єктів |Розрахун- |Термін |Термін | Залучення коштів по роках будівництва (млн.грн.) |Джерело |Замовник |
|п/п| |кова |проекту-|будівни- |------------------------------------------------------|фінансу-| |
| | |вартість |вання |цтва | 2002 |2003 |2004 |2005 |2006 |2007 |2008 |2009 |2010 |вання | |
| | |(млн.грн.)| | | | | | | | | | | | | |
|---+------------------+----------+--------+---------+------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+--------+-------------|
| 1.|Пожежне депо на 6 | | | | | | | | | | | | | | |
| |виїздів у 6-му | | | | | | | | | | | | | | |
| |мікрорайоні | | | | | | | | | | | | | | |
| |житлового масиву | | | | | | | | | | | | | |Дарницька |
| |Позняки | | | | | | | | | | | | | |районна |
| |(діл. N 14), | | |2002-2003| | | | | | | | | |Міський |державна |
| |Дарницький район | 8,0 |2002 р. |р.р. | 2,2 | 5,8 | - | - | - | - | - | - | - |бюджет |адміністрація|
|---+------------------+----------+--------+---------+------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+--------+-------------|
| 2.|Пожежне депо на 6 | | | | | | | | | | | | | | |
| |виїздів на | | | | | | | | | | | | | | |
| |житловому масиві | | | | | | | | | | | | | |Святошинська |
| |Новобіличі, | | | | | | | | | | | | | |районна |
| |Святошинський | | |2004-2005| | | | | | | | | |Міський |державна |
| |район | 8,0 |2003 р. |р.р. | - |0,25 |2,75 | 5,0 | - | - | - | - |- |бюджет |адміністрація|
|---+------------------+----------+--------+---------+------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+--------+-------------|
| 3.|Пожежне депо на 6 | | | | | | | | | | | | | | |
| |виїздів на | | | | | | | | | | | | | | |
| |житловому масиві | | | | | | | | | | | | | |Деснянська |
| |Троєщина, | | | | | | | | | | | | | |районна |
| |Деснянський | | |2005-2007| | | | | | | | | |Міський |державна |
| |район | 8,0 |2004 р. |р.р. | - | - |0,25 | 2,2 | 2,5 |2,75 | - | - |- |бюджет |адміністрація|
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Заступник міського голови -
секретар Київради В.Яловий
"Хрещатик" N 31 (2238) від 4 березня 2003 року