• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження міської Міжгалузевої комплексної програми "Здоровя киян" на 2003-2011 роки

Київська міська рада | Рішення, Програма від 28.11.2002 № 132/292
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія XXIV скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 132/292 від 28.11.2002
Про затвердження міської Міжгалузевої комплексної
програми "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Київміськради N 666/3242 ( ra0666023-05 ) від 07.07.2005 N 159/3250 ( ra0159023-06 ) від 09.03.2006 N 160/3251 ( ra0160023-06 ) від 09.03.2006 )
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від10.01.2002 N 14 ( 14-2002-п ) "Про затвердження Міжгалузевоїкомплексної програми "Здоров'я нації" на 2002-2011 роки" та зметою забезпечення якісної і доступної медико-санітарної допомогита створення умов для формування здорового способу життя Київськаміська рада В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити міську Міжгалузеву комплексну програму"Здоров'я киян" на 2003-2011 роки.
2. Виконавчому органу Київської міської ради (Київськійміській державній адміністрації):
2.1. Забезпечити виконання міської Міжгалузевої комплексноїпрограми "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки.
2.2. Головному управлінню охорони здоров'я та медичногозабезпечення та Головному фінансовому управлінню забезпечитиреалізацію та фінансування заходів, передбачених міськоюМіжгалузевою комплексною програмою "Здоров'я киян" на 2003-2011роки, в межах асигнувань, які щороку передбачатимуться в бюджетіміста за відповідними напрямками.
3. Визначити виконавцем окремих заходів міської Міжгалузевоїкомплексної програми "Здоров'я киян" на 2003-2011 роки,затвердженої рішенням Київради від 28.11.2002 N 132/292,Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології такардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України.
( Рішеннядоповнено пунктом 3 згідно з Рішенням Київміськради N 666/3242( ra0666023-05 ) від 07.07.2005 )
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійнукомісію Київради з питань охорони здоров'я та соціального захисту.
Київський міський голова О.Омельченко
Додаток
до рішення Київради
від 28.11.2002 N 132/292
МІСЬКА МІЖГАЛУЗЕВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА
"ЗДОРОВ'Я КИЯН" на 2003-2011 рр.
Програма розроблена на виконання Постанови Кабінету МіністрівУкраїни від 10 січня 2002 року N 14 ( 14-2002-п ) "Прозатвердження міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я нації на2003-2011 роки" і спрямована на задоволення потреб населення вохороні його здоров'я, забезпечення якісної і доступноїмедико-санітарної допомоги та створення умов для формуванняздорового способу життя.
В основу розробленої міської програми "Здоров'я Киян" на2003-2011 роки покладена міжгалузева комплексна програма "Здоров'янації" на 2003-2011 роки. Аналіз стану здоров'я населення м. Києвата діяльності закладів охорони здоров'я свідчить про незадовільнумедико-демографічну ситуацію, низьку народжуваність, зростаннясмертності, від'ємний природний приріст населення, скороченнясередньої очікуваної тривалості життя, а також зростанняпоширеності хвороб.
У порівнянні з 1993 роком, коли чисельність населення містабула найбільшою (2654,6 тис.чол.), вона знизилась на 17,5 тис.чол.(0,7%). Чисельні втрати зумовлені, значною мірою, негативнимизмінами в природному русі населення. За останнє десятиліттянароджуваність населення зменшилася на 33,2, а смертністьзбільшилася на 12,5 відсотка. Основними причинами смертності єхвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення, травми таотруєння.
Протягом останнього десятиліття середня очікувана тривалістьжиття у чоловіків скоротилася на 1,8, у жінок - на 0,5 року. Уструктурі захворюваності переважають хронічні неінфекційні хвороби(серцево-судинні захворювання, злоякісні новоутворення, психічніта ендокринні розлади, алергічні прояви), які характеризуютьсянегативною динамікою.
Поширеність серцево-судинної патології збільшилася за останнєдесятиліття в 1,6 раза, онкологічної патології - на 29,бронхіальної астми - на 28, цукрового діабету - на 8 відсотків.Сьогодні в Києві кожен п'ятий житель хворіє на артеріальнугіпертензію. Зростають захворюваність та смертність від раку узв'язку з несприятливою екологічною ситуацією та значнимпостарінням населення.
Незважаючи на зменшення протягом останнього десятиліттякількості травм і отруєнь, рівень їх залишається високим. Важливоюпроблемою є зростання захворюваності на соціально небезпечніхвороби, зокрема туберкульоз, ВІЛ/СНІД, хвороби, що передаютьсястатевим шляхом. Захворюваність на туберкульоз збільшилася за 10років на 36, а поширеність - на 15 відсотків. Значно поширенінаркологічні розлади. Залишається високим контингент, якийзловживає алкоголем (104 на 10 тис.), наркотичними речовинами (26на 10 тис.).
Рівень санітарної культури населення міста залишаєтьсяневисоким, значна його частина має шкідливі для здоров'я звички,поширюються тютюнопаління. В місці палять близько 650 тис.чоловіків і 150 тис. жінок. Найбільший відсоток курців припадає навікові групи 20-39 років, у максимально дітородному віці палитькожна 3-4 жінка, за останніх 20 років цей показник зріс у 4 рази.10% хлопчиків починають палити з 12-13 років, а до 16-17 роківкількість курців перевищує 40%. Серед дівчат старших класів палятьбіля 20%. Лише 8% населення займається фізичною культурою, 30%чоловіків і 50% жінок має надлишкову масу тіла. Залишається бідноюінфраструктура та індустрія здоров'я.
Напружена екологічна та санітарно-епідеміологічна ситуація,що склалася в місті за останні роки пов'язана із забрудненнямдовкілля, в тому числі і джерел водопостачання, недостатньогоочищення стічних вод, нагромадження токсичних відходів.
За останні роки фактичний обсяг видатків на охорону здоров'яв місті збільшився з 204,2 млн.грн. у 1999 році до 335,7 млн.грн.у 2001 році (на 60%). Існуюче фінансування охорони здоров'я даєзмогу спрямувати кошти на виконання галузевих програм такомплексних заходів програмного характеру. Проте витрати наохорону здоров'я поки що не відповідають реальним потребам.Погіршення стану здоров'я зумовлене насамперед комплексом немедичних, а соціально-економічних та екологічних чинників,недосконалим способом життя населення. Тому поліпшення здоров'якиян неможливе без істотних соціально-економічних змін. Оскількиздоров'я населення є результатом діяльності не тільки галузіохорони здоров'я, а інтегральним показником успішностіфункціонування інших галузей, в основу розроблення Програмипокладено міжгалузевий комплексний підхід.
Мета програми: поліпшення демографічної ситуації, збереженняі зміцнення здоров'я населення, підвищення якості та ефективностімедико-санітарної допомоги, забезпечення соціальної справедливостіі прав громадян на охорону здоров'я. Основні завдання програми:
- поліпшення стану здоров'я усіх верств населення, зниженнярівнів захворюваності, смертності, подовження активного довголіттяі тривалості життя;
- проведення активної демографічної політики, охоронаматеринства і дитинства;
- реалізація міжгалузевих стратегій, спрямованих напропаганду, формування заохочення здорового способу життя;
- забезпечення населення ефективними безпечними і якіснимилікарськими засобами;
- організація медико-санітарної допомоги населеннюзабезпечення її високої якості та ефективності, пріоритетнийрозвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейноїмедицини;
- оздоровлення довкілля, забезпечення активного попередженняі здійснення контролю за шкідливими для здоров'я чинниками воб'єктах довкілля;
- створення сучасної системи інформаційного забезпечення усфері охорони здоров'я.
Фінансове забезпечення реалізації заходів, передбаченихпрограмою, здійснюватимуться в межах асигнувань, які щорокупередбачатимуться в бюджетах міста за відповідними напрямками таза залучені кошти.
Здійснення контролю за реалізацію заходів, передбаченихпрограмою, здійснюватимуть Київська міська державна адміністрація,Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення знаступним щорічним наданням відповідної інформації до Міністерстваохорони здоров'я України.
Виконання програми дасть змогу поліпшити стан здоров'янаселення подовжити активне довголіття та тривалість життязадовольнити потреби в ефективній якісній і доступніймедико-санітарній допомозі, забезпечити справедливий підхід довирішення питань охорони здоров'я, досягти цілей, передбаченихстратегією "Здоров'я для всіх" відповідно до рекомендаціїВсесвітньої організації охорони здоров'я.
Скорочення у тексті
РДА - Районні державні адміністрації
ГУОЗ та МЗ - Головне управління охорони здоров'я та медичного
забезпечення
КМКЛ - Київська міська клінічна лікарня
КМЦПТД - Київський міський центральний
протитуберкульозний диспансер
КМКЕЛ - Київська міська клінічна ендокринологічна
лікарня
КМОЛ - Київська міська онкологічна лікарня
КМНЛ Київська міська наркологічна лікарня
"Соціотерапія" - "Соціотерапія"
КМКДЦ - Київський міський консультативно-діагностичний
центр
ГУОН - Головне управління освіти і науки
Укр.ЦСМ - Український центр стандартизації та метрології
ГУПСЗН - Головне управління праці та соціального захисту
населення
ССМ - Центр соціальної служби для молоді
ГУЖЗ - Головне управління житлового забезпечення
МЦК - Міський центр крові
ЛПЗ - Лікувально-профілактичні заклади
МЦ СНІДу - Міський центр СНІДу
НУО - Неурядові організації
ГУІП - Головне управління інформації та преси
ІЦМПІ - Інформаційний центр "МЕДПРОМІНФО"
ВКМСНГУ МВС - Відділ кримінальної міліції у справах
неповнолітніх головного управління міністерства
внутрішніх справ
ВБ НОН ГУ МВС - Відділ по боротьбі з незаконним обігом
наркотиків головного управління міністерства
внутрішніх справ
УФКС - Управління по фізичній культурі і спорту
УССМ - Управління у справах сім'ї та молоді
ГУК - Головне управління культури
ЗМІ - Засоби масової інформації
ЗМІСТ
1. ВСТУП
2. I. РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОХОРОНИ
ЗДОРОВ'Я
3. II. СПРАВЕДЛИВІСТЬ І РІВНІСТЬ У ПИТАННЯХ ОХОРОНИ
ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ МІСТА
4. III. ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
5. IV. ПОЛІТИКА З ПИТАНЬ ДОВКІЛЛЯ ТА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
6. V. ЯКІСТЬ ВОДИ
7. VI. ЯКІСТЬ ПОВІТРЯ
8. VII. ЯКІСТЬ І БЕЗПЕКА ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ
9. VIII. ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ І БОРОТЬБА З ЗАБРУДНЕННЯМ
ГРУНТУ, ВОДОЙМ ТА ПІДЗЕМНИХ ВОД
10. IX. ЕКОЛОГІЯ ЛЮДИНИ І НАСЕЛЕНІ ПУНКТИ
11. X. ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ТА УПРАВЛІННЯ НИМИ
12. XI. РЕПРОДУКТИВНЕ ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ, ОХОРОНА
МАТЕРИНСТВА ТА ДИТИНСТВА
13. XII. ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЮЧОГО НАСЕЛЕННЯ
14. XIII. ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ'Я В СТАРОСТІ
15. XIV. КРАЩІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ
16. XV. ЗНИЖЕННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ТА ПОШИРЕНОСТІ ХВОРОБ
17. XVI. КАРДІОЛОГІЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА І ЛІКУВАННЯ
АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ В М. КИЄВІ
18. XVII. ОНКОЛОГІЯ
19. XVIII. БОРОТЬБА З ХВОРОБАМИ КРОВІ, КРОВОТВОРНОЇ ТА
ЛІМФОЇДНОЇ ТКАНИН
20. XIX. ЕНДОКРИНОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
21. XX. АЛЕРГІЇ ТА БРОНХІАЛЬНА АСТМА
22. XXI. ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ
ЗАХВОРЮВАНЬ
23. XXII. ПРОФІЛАКТИКА НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, ТРАВМ ТА ОТРУЄНЬ
24. XXIII. ШВИДКА МЕДИЧНА ДОПОМОГА
25. XXIV. РОЗВИТОК СЛУЖБИ МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ
26. XXV. УДОСКОНАЛЕННЯ ПСИХІАТРИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ОХОРОНА
ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я НАСЕЛЕННЯ
27. XXVI. УДОСКОНАЛЕННЯ НАРКОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ ТА
ЗАХОДИ ПО ПРОТИДІЇ ВЖИВАННЮ АЛКОГОЛЮ ТА НАРКОТИКІВ
28. XXVII. СКОРОЧЕННЯ ПОШИРЕНОСТІ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
29. XXVIII. БОРОТЬБА ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ТА
ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА
30. XXIX. ПРОГРАМА ПРОФІЛАКТИКИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ
31. XXX. ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК КАТАСТРОФИ
НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС
32. XXXI. ПЕРВИННА МЕДИКО-САНІТАРНА ДОПОМОГА (ПМСД)
33. XXXII. СПЕЦІАЛІЗОВАНА І СТАЦІОНАРНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА
34. XXXIII. РОЗВИТОК ТРАНСПЛАНТОЛОГІЇ ТА ІНШИХ СУЧАСНИХ
ТЕХНОЛОГІЙ
35. XXXIV. КОМУНАЛЬНІ СЛУЖБИ ДЛЯ ГРОМАДЯН З ОБМЕЖЕНИМИ
МОЖЛИВОСТЯМИ
36. XXXV. РОЗВИТОК ДОНОРСТВА КРОВІ ТА ЇЇ КОМПОНЕНТІВ
37. XXXVI. РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СФЕРИ
ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
38. XXXVII. СТРАТЕГІЇ ЩОДО ДОСЯГНЕННЯ ЗДОРОВ'Я ДЛЯ ВСІХ
39. XXXVIII. ЕТИКА, ДЕОНТОЛОГІЯ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ
ЗАХИСТ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
40. XXXIX. РЕГІОНАЛЬНА ПОЛІТИКА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ
ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ
I. РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
------------------------------------------------------------------
| N | Зміст заходу | Термін | Відповідальний за |
|з/п| |виконання| виконання |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|1. |Продовжити роботу з |Постійно | ГУОЗ та МЗ, РДА |
| |удосконалення відповідно до | | |
| |світових стандартів і вимог | | |
| |Європейського Союзу | | |
| |нормативно-правової бази з | | |
| |питань регламентації | | |
| |діяльності і регулювання | | |
| |відносин у сфері охорони | | |
| |здоров'я. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|2. |Продовжити реформування |2003-2005| ГУОЗ та МЗ, РДА |
| |системи охорони здоров'я з | | |
| |визначенням рівних прав для | | |
| |діяльності медичних закладів | | |
| |усіх форм власності, | | |
| |навчальних закладів, | | |
| |інститутів, центрів, | | |
| |лабораторій галузі. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|3. |Визначити та впровадити | 2003 | ГУОЗ та МЗ, РДА |
| |гарантований обсяг | | |
| |безоплатної медичної допомоги| | |
| |у комунальних закладах | | |
| |охорони здоров'я м. Києва. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|4. |Створити єдину систему |2004-2005|ГУОЗ та МЗ спільно з|
| |інформаційного забезпечення | | АМН та НАН України,|
| |охорони здоров'я міста із | | Міське управління |
| |широким використанням | | статистики, |
| |комп'ютерної техніки, | | Управління зв'язку,|
| |уніфікацією методів і засобів| | телекомунікацій та |
| |інформування, розвитком | |інформатизації, РДА|
| |інформаційних мереж, | | |
| |використанням системи | | |
| |наукової медичної інформації,| | |
| |удосконаленням | | |
| |медико-статистичної служби. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|5. |Забезпечити оснащення |Постійно |ГУОЗ та МЗ спільно з|
| |сучасними телекомунікаційними| | АМН та НАН України,|
| |засобами та обладнанням | | Управління зв'язку,|
| |відділень невідкладної | | телекомунікацій та |
| |допомоги, станції швидкої | |інформатизації, РДА|
| |медичної допомоги, | | |
| |лікувальних закладів. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|6. |Створити ефективну систему | 2004 | Головне фінансове |
| |фінансування охорони | |управління, ГУОЗ та|
| |здоров'я, джерелом якого | | МЗ, РДА |
| |повинні бути бюджетні кошти, | | |
| |внески та кошти з інших | | |
| |джерел, не заборонених | | |
| |законодавством. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|7. |Удосконалювати організаційні |Постійно | Головне управління |
| |форми діяльності, методи | | фінансів, ГУОЗ та |
| |керівництва та господарювання| | МЗ, РДА |
| |із застосуванням економічних | | |
| |важелів у галузі охорони | | |
| |здоров'я, узгоджуючи їх із | | |
| |законодавством про місцеве | | |
| |самоврядування. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|8. |Розпочати роботу над |2003-2004| ГУОЗ та МЗ, РДА |
| |створенням державного | | |
| |замовлення на медичні | | |
| |послуги. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|9. |Проводити інноваційну |Постійно |ГУОЗ та МЗ, Головне|
| |діяльність щодо розробки та | |управління освіти та|
| |впровадження сучасних | | науки, РДА |
| |медичних технологій та | | |
| |технологічних процесів. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|10.|Поліпшувати медикаментозне і |Постійно | ГУОЗ та МЗ, РДА |
| |матеріально-технічне | | |
| |забезпечення галузі | | |
| |відповідно до стандартів і з | | |
| |урахуванням необхідності | | |
| |досягнення гарантованого | | |
| |державою обсягу медичної | | |
| |допомоги громадянам у | | |
| |лікувально-профілактичних | | |
| |закладах міста. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|11.|Створити систему моніторингу |2003-2004|ГУОЗ та МЗ спільно з|
| |здоров'я населення міста з | | АМН України, РДА |
| |метою визначення реальних | | |
| |потреб у | | |
| |лікувально-профілактичних та | | |
| |санітарно-епідеміологічних | | |
| |закладах, медичних кадрах та | | |
| |гарантованого державою обсягу| | |
| |медичної допомоги громадянам.| | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|12.|Продовжити роботу з |2003-2011|ГУОЗ та МЗ спільно з|
| |запровадження та | | АМН України |
| |удосконалення стандартів | | |
| |медичних технологій. | | |
------------------------------------------------------------------
II. СПРАВЕДЛИВІСТЬ І РІВНІСТЬ У ПИТАННЯХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
НАСЕЛЕННЯ МІСТА
------------------------------------------------------------------
| N | Зміст заходу | Термін | Відповідальний за |
|з/п| |виконання| виконання |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|1. |Продовжити роботу з |2003-2005| ГУОЗ та МЗ, РДА |
| |децентралізації управління в | | |
| |галузі охорони здоров'я, | | |
| |сприяти медичній практиці на | | |
| |підприємницьких засадах, з | | |
| |метою створення умов для | | |
| |здорової конкуренції між | | |
| |закладами охорони здоров'я | | |
| |всіх форм власності в м. | | |
| |Києві. | | |
|---+-----------------------------+---------+--------------------|
|2. |Розробити моделі діяльності |2004-2005| ГУОЗ та МЗ, РДА |
| |закладів охорони здоров'я і | | |
| |реалізувати їх у програмах | | |
| |розвитку міста. | | |
------------------------------------------------------------------
III. ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
--------------------------------------------------------------------
| N | Зміст заходу |Термін | Відповідальний за |
|з/п| |виконання| виконання |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|1. |Сприяти створенню правового | 2005 | ГУОЗ та МЗ, Головне |
| |підгрунтя для формування | | управління з питань |
| |здорового способу життя, | |фізкультури та спорту,|
| |гігієнічного виховання | | Управління у справах |
| |населення (підготувати | | сім'ї та молоді, |
| |пропозиції до проектів | | Головне управління |
| |Законів України "Про | | преси та інформації, |
| |зміцнення здоров'я" і "Про | | Головне управління |
| |контроль над тютюном". | |культури та мистецтв |
| | | | |
| | | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|2. |Забезпечити перетворення |Постійно | ГУОЗ та МЗ, Головне |
| |санітарної освіти в систему | | управління освіти та |
| |безперервного | | науки, Головне |
| |медико-гігієнічного навчання | | управління з питань |
| |і виховання та здійснювати | |фізкультури та спорту,|
| |його через системи загальної | | Управління у справах |
| |і професійної освіти, масової| | сім'ї та молоді, |
| |інформації, охорони здоров'я,| | Головне управління |
| |фізичної культури та інші | | преси та інформації, |
| |соціальні інститути. | | Головне управління |
| | | |культури та мистецтв, |
| | | | Центр соціальної |
| | | | служби для молоді |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|3. |Переглянути обов'язкові та | 2003 | Головне управління з |
| |факультативні програми | |питань фізкультури та |
| |фізичного виховання у | | спорту, Головне |
| |загальноосвітніх закладах з | | управління освіти та |
| |метою розширення системи | | науки |
| |позашкільного фізичного | | |
| |виховання, широкого | | |
| |використання різноманітних | | |
| |форм, методів та засобів | | |
| |фізичної культури. | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|4. |Проводити роботу з |Постійно | ГУОЗ та МЗ, Головне |
| |гігієнічного виховання | | управління освіти та |
| |населення з використанням | | науки, Головне |
| |телебачення, радіо, | | управління з питань |
| |літератури, театру, кіно, які| |фізкультури та спорту,|
| |сприяють формуванню ідеології| | Управління у справах |
| |здорового способу життя, в | | сім'ї та молоді, |
| |тому числі духовного, | | Головне управління |
| |фізичного і психічного. | | преси та інформації, |
| | | | Головне управління |
| | | |культури та мистецтв |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|5. |Запровадити методи |2003-2011| ГУОЗ та МЗ, Головне |
| |скринінг-тестування здоров'я | | управління освіти та |
| |як невід'ємного елемента | | науки, Головне |
| |системи медико-профілактичних| |управління соціального|
| |заходів. | | захисту, РДА |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|6. |Удосконалити роботу |2003-2004| Головне управління |
| |навчальних закладів м. Києва | |освіти та науки, ГУОЗ|
| |щодо профілактики захворювань| | та МЗ, РДА |
| |та формування здорового | | |
| |способу життя. | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|7. |Впроваджувати різноманітні |Постійно | Головне управління |
| |форми занять з фізичної | | освіти та науки, |
| |культури та спорту у вільний | | Головне управління з |
| |від навчання час. | |питань фізкультури та |
| | | | спорту, ГУОЗ та МЗ, |
| | | | РДА |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|8. |Передбачати в районних |Постійно | РДА |
| |програмах | | |
| |соціально-економічного | | |
| |розвитку заходи зі створення | | |
| |сприятливих для здоров'я | | |
| |населення умов праці, | | |
| |навчання, виховання, | | |
| |проживання, водопостачання, | | |
| |харчування, транспортного | | |
| |обслуговування, а також | | |
| |охорони довкілля. | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|9. |В місцях проживання та |Постійно |Райдержадміністрації, |
| |відпочинку створити | | Головне управління |
| |розгалужену інфраструктуру та| | освіти та науки, |
| |індустрію здоров'я. | | Головне управління з |
| | | |питань фізкультури та |
| | | |спорту, Управління у |
| | | | справах сім'ї та |
| | | | молоді, Головне |
| | | | управління преси та |
| | | | інформації, Головне |
| | | |управління культури та|
| | | | мистецтв |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|10.|Створити і впровадити в |Постійно | Головне управління |
| |повсякденну практику заходи | | соціального захисту |
| |соціально-економічного | | населення, Галузеві |
| |стимулювання і підтримки | | управління КМДА, |
| |здорового способу життя. | | РДА, Керівники |
| | | |підприємств усіх форм |
| | | | власності |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|11.|Продовжити практику |Постійно | Головне управління |
| |розміщення в міжнародній | | преси та інформації, |
| |комп'ютерній системі | | Управління зв'язку |
| |"Інтернет" інформації щодо | | телекомунікацій та |
| |гігієнічного виховання та | | інформатизації, |
| |формування здорового способу | | Головне управління |
| |життя. | | освіти та науки, |
| | | | Головне управління з |
| | | |питань фізкультури та |
| | | | спорту, ГУОЗ та МЗ, |
| | | | РДА |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|12.|Розширити міжнародне |Постійно | Головне управління |
| |співробітництво з питань | | освіти та науки, |
| |формування здорового способу | | Головне управління з |
| |життя, активізувати участь у | |питань фізкультури та |
| |здійсненні міжнародних | | спорту, ГУОЗ та МЗ, |
| |проектів і програм ("Міста | | Управління у справах |
| |здоров'я", "Європейська | | сім'ї та молоді, |
| |мережа шкіл сприяння | | Головне управління |
| |здоров'ю", CINDI, "Здоров'я | | преси та інформації, |
| |на робочих місцях", "Європа | | Управління юстиції, |
| |без тютюну", "Молодь за | | РДА |
| |здоров'я" тощо), налагодити | | |
| |співпрацю з Міжнародним | | |
| |союзом сприяння здоров'ю і | | |
| |санітарної освіти, Асоціацією| | |
| |міст здоров'я, ЮНІСЕФ та | | |
| |іншими міжнародними | | |
| |організаціями. | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|13.|Оптимізувати мережу, |Постійно | ГУОЗ та МЗ, Головне |
| |структуру, кадровий потенціал| | управління освіти та |
| |та створити | | науки, Головне |
| |матеріально-технічні умови | | управління з питань |
| |для проведення пропаганди | |фізкультури та спорту,|
| |медико-гігієнічних знань | | Головне управління |
| |(випуск кіно- і відеофільмів,| |культури та мистецтв, |
| |наочних посібників, | | Головне управління |
| |науково-популярної літератури| | преси та інформації, |
| |з різних аспектів здорового | | Управління у справах |
| |способу життя і профілактики | |сім'ї та молоді, РДА |
| |захворювань) з використанням | | |
| |сучасних профілактичних | | |
| |технологій служби формування | | |
| |здорового способу життя. | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|14.|Утворити при Головному |2003-2004| ГУОЗ та МЗ |
| |управлінні охорони здоров'я | | |
| |та медичного забезпечення м. | | |
| |Києва управління з | | |
| |профілактики захворювань та | | |
| |формування здорового способу | | |
| |життя. | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|15.|Створити на базі приміщення |2004-2005| ГУОЗ та МЗ |
| |на вул. Воровського, 20 | | |
| |сучасний міський Центр | | |
| |здоров'я з усіма | | |
| |функціональними підрозділами | | |
| |(згідно з наказом МОЗ України| | |
| |від 20.12.88 N 262) - після | | |
| |закінчення терміну оренди | | |
| |(2004 р.) будинку, що | | |
| |знаходиться на балансі ЦЗ, з | | |
| |академією мистецтв. | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|16.|Відновити відділення |2003-2006| ГУОЗ та МЗ, РДА |
| |профілактики в центральних | | |
| |районних поліклініках та | | |
| |створити кабінети здорового | | |
| |способу життя в усіх інших | | |
| |поліклініках районів міста | | |
| |(згідно з наказом МОЗ від | | |
| |03.05.2001 N 168 | | |
| |( v0168282-01 ). | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|17.|Розробити і видати учбові і |2003-2005|Національний медичний |
| |методичні матеріали з | | університет |
| |гігієнічного навчання і | |О.О.Богомольца, |
| |виховання населення. | |Науковий інститут |
| | | |педіатрії і АМН |
| | | |України, |
| | | | Київська медична |
| | | | Академія |
| | | |післядипломної освіти,|
| | | | ГУОЗ та МЗ, |
| | | | Управління освіти та |
| | | | науки |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|18.|Забезпечити регулярний випуск|2003-2011| ГУОЗ та МЗ |
| |масовим тиражем міської | | |
| |медичної газети "Здоров'я | | |
| |киян", в якій постійно | | |
| |висвітлювати нові технології | | |
| |здорового способу життя. | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|19.|Видати популярну літературу |2003-2010| ГУОЗ та МЗ, Головне |
| |про формування здорового | | управління освіти та |
| |способу життя для населення і| | науки |
| |медичних працівників. | | |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|20.|Проводити конкурси "Здоров'я |2003-2011| ГУОЗ та МЗ, |
| |і краса", "Фізкультура і | | Управління у справах |
| |здоров'я", "Здоровий спосіб | | сім'ї та молоді, |
| |життя і здоров'я", | | Центр соціальної |
| |заохочувати переможців | | служби для молоді, |
| |конкурсів і колективи, які | | Головне управління |
| |ведуть здоровий спосіб життя.| | освіти та науки, |
| | | | Головне управління з |
| | | | питань фізкультури і |
| | | | спорту |
|---+-----------------------------+---------+----------------------|
|21.|Щорічно проводити міські |щорічно | ГУОЗ та МЗ, |
| |науково-практичні конференції| | Управління у справах |
| |щодо здорового способу життя.| | сім'ї та молоді, |
| | | | Центр соціальної |
| | | | служби для молоді, |
| | | | Головне управління |
| | | | освіти та науки, |
| | | | Головне управління з |
| | | | питань фізкультури і |