• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Єдиного порядку здійснення моніторингу та контролю за підготовкою, опрацюванням та супроводженням законопроектів у Міністерстві фінансів України

Міністерство фінансів України  | Наказ від 28.05.2004 № 362
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 28.05.2004
  • Номер: 362
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 28.05.2004
  • Номер: 362
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
28.05.2004 N 362
Про затвердження Єдиного порядку здійснення моніторингу та контролю за підготовкою, опрацюванням та супроводженням законопроектів у Міністерстві фінансів України
На виконання пункту 7 постанови колегії Міністерства фінансів від 5 березня 2004 р. N 2
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Єдиний порядок здійснення моніторингу та контролю за підготовкою, опрацюванням та супроводженням законопроектів у Міністерстві фінансів України, що додається.
2. Заступникам Міністра, директорам департаментів, начальникам управлінь (відділів) забезпечити неухильне дотримання вимог Єдиного порядку здійснення моніторингу та контролю за підготовкою, опрацюванням та супроводженням законопроектів у Міністерстві фінансів України.
3. Департаменту інформаційних технологій (Жлуктенко С.В.) забезпечити до 23.12.04 впровадження інформаційної системи моніторингу проходження проектів нормативно-правових актів з моменту їх розробки (опрацювання) у Міністерстві фінансів України до підписання Президентом України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників Міністра фінансів Макацарію С.М. та Яременка О.С.
Перший віце-прем'єр-міністр
України, Міністр фінансів України

М.Я.Азаров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
28.05.2004 N 362
ЄДИНИЙ ПОРЯДОК
здійснення моніторингу та контролю за підготовкою, опрацюванням та супроводженням законопроектів у Міністерстві фінансів України
Загальні положення
Моніторинг і контроль проходження законопроектів у Міністерстві фінансів України (далі - Міністерство) - система постійного спостереження за станом підготовки, опрацювання (доопрацювання), супроводження законопроектів, що містять положення, реалізація яких впливає або може вплинути на дохідну чи видаткову частину бюджету, або питання, віднесені до компетенції Міністерства (далі - законопроект).
Мета здійснення моніторингу і контролю - удосконалення інформаційного забезпечення керівництва та структурних підрозділів Міністерства щодо проходження законопроектів, суб'єктами законодавчої ініціативи яких є: Президент України, народні депутати України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України.
За розробку, опрацювання (доопрацювання), погодження проекту, підготовку розрахунків, довідок та фінансово-економічної експертизи відповідає головний виконавець (розробник) проекту відповідно до доручення керівництва.
Процес моніторингу проходження законопроектів поділяється на два етапи:
I етап - до їх реєстрації у Верховній Раді України;
II етап - після реєстрації у Верховній Раді України до підписання Президентом України.
Департамент взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування з метою вчасного опрацювання та (або) погодження законопроектів здійснює моніторинг:
в частині підготовки, проходження та погодження законопроектів (з моменту їх розробки структурними підрозділами Міністерства до моменту їх схвалення Кабінетом Міністрів України і подання до Верховної Ради України);
стану розгляду, опрацювання та узгодження структурними підрозділами законопроектів, що надійшли до Міністерства від інших центральних органів виконавчої влади.
Департамент взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування після схвалення законопроектів на засіданні Кабінету Міністрів України та направлення до Верховної Ради України надає Департаменту взаємозв'язків з Верховною Радою України інформацію щодо їх підготовки та опрацювання для здійснення подальшого моніторингу проходження законопроектів у Верховній Раді України.
Департамент взаємозв'язків з Верховною Радою України забезпечує моніторинг стану проходження у Верховній Раді України законопроектів від їх реєстрації у Верховній Раді України до підписання Президентом України.
Департамент взаємозв'язків з Верховною Радою України готує та подає керівництву Міністерства щорічно до 15 січня року, що настає за звітним, інформацію щодо прийнятих Верховною Радою України законопроектів та таких, які набрали чинності і містять положення, реалізація яких впливає на дохідну чи видаткову частину бюджету, або з питань, віднесених до компетенції Міністерства (в тому числі тих, які були розроблені (опрацьовані) Міністерством, суб'єктом законодавчої ініціативи яких є Президент України або Кабінет Міністрів України).
1. Взаємодія Міністерства з Кабінетом Міністрів України та центральними органами виконавчої влади з підготовки та опрацювання законопроектів
1.1. Співвиконавці доручення до законопроекту в установленому порядку подають у визначені строки лист із відповідними реквізитами головному виконавцеві з письмовими зауваженнями (розрахунки, обґрунтування, інформаційні матеріали, довідкові матеріали) та пропозиціями до законопроекту (або інформацію про відсутність зауважень та пропозицій). Головний виконавець з урахуванням зауважень та пропозицій співвиконавців у визначені терміни опрацьовує проект та здійснює підготовку проекту листа та пакета документів для подання до Кабінету Міністрів України або направлення на погодження відповідному центральному органу виконавчої влади і подає на розгляд керівництву Міністерства.
1.2. Після погодження керівництвом Міністерства підготовлених документів головний виконавець в одноденний термін надає Департаменту взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування копії супровідних матеріалів до законопроекту, що надсилаються Міністерством на адресу Кабінету Міністрів України або центральних органів виконавчої влади.
1.3. Департамент взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування інформує відповідний структурний підрозділ Міністерства про розбіжності щодо законопроекту та забезпечує організацію процесу прийняття узгодженого рішення.
1.4. У разі необхідності отримання в ході опрацювання законопроекту додаткової інформації від органів виконавчої влади головний виконавець направляє Департаменту взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування письмовий запит із зазначенням мети, структури, обсягу, форми та терміну її подання.
1.5. Департамент взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування в день отримання запиту вживає заходів щодо забезпечення одержання у визначений термін відповідної інформації.
1.6. При надходженні зазначеної інформації від органів виконавчої влади Департамент взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування в день отримання направляє її в установленому порядку головному виконавцю. При цьому копія отриманих матеріалів залишається у Департаменті взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
2. Організація роботи з питань підготовки матеріалів структурними підрозділами Міністерства і супроводження розгляду законопроектів на засіданнях Кабінету Міністрів України та урядових комітетів
2.1. Після отримання в Секретаріаті Кабінету Міністрів України матеріалів до засідань Кабінету Міністрів України та урядових комітетів щодо розгляду законопроектів Департамент взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування невідкладно забезпечує їх направлення головним виконавцям для опрацювання.
2.2. Довідкові матеріали з питань порядку денного засідань Кабінету Міністрів України та урядових комітетів щодо законопроектів готуються за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 07.11.03 N 614 (додатки 2, 3). У разі наявності розбіжностей у тлумаченні положень законопроектів заінтересованими органами виконавчої влади додається інформація про вжиті заходи щодо їх врегулювання та погодження проекту. До матеріалів, за необхідності, додаються відповідні розрахунки, обґрунтування, пояснення щодо необхідності прийняття акта та наслідків його реалізації у довільній формі.
2.3. Матеріали до проектів висновків Кабінету Міністрів України до законопроектів, суб'єктом законодавчої ініціативи яких є народні депутати України, готуються за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 07.11.03 N 614 (додаток 4). До цих матеріалів додаються всі висновки, що надавалися до законопроекту Міністерством.
2.4. Довідкові та аналітичні матеріали, підготовлені до засідань Кабінету Міністрів України та урядових комітетів з питань розгляду законопроектів, подаються структурними підрозділами Міністерства Департаменту взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування у термін, визначений на штампі реєстрації за підписом директора відповідного департаменту (у разі відсутності зауважень Міністерства до проекту довідка може бути надана за підписом начальника управління).
2.5. Підготовлений до засідання Кабінету Міністрів України (урядового комітету) пакет документів подається Департаментом взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування заступнику Міністра, відповідальному за взаємодію з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, а у разі його відсутності - заступнику Міністра, який виконує його обов'язки відповідно до розподілу функціональних повноважень.
2.6. Відповідальні працівники Департаменту взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування в ході засідань Кабінету Міністрів України та урядових комітетів фіксують результати розгляду законопроектів.
3. Опрацювання законопроектів після їх реєстрації у Верховній Раді України
3.1. Відповідно до частини 2 статті 27 Бюджетного кодексу України структурні підрозділи Міністерства у двотижневий термін з дня надходження законопроектів до Міністерства готують експертні висновки щодо визначення вартісної величини впливу законопроектів на дохідну чи видаткову частину бюджету та пропозиції по кожному законопроекту щодо доцільності його прийняття, можливості та терміну набрання ним чинності.
3.2. Головний виконавець забезпечує якісну підготовку та своєчасне надання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету вказаних у п. 3.1 експертних висновків та пропозицій до законопроектів щодо доцільності їх прийняття, які надійшли до Міністерства.
3.3. Для забезпечення здійснення моніторингу стану проходження законопроектів копії експертних висновків про визначення вартісної величини впливу законопроектів на дохідну чи видаткову частину бюджету та пропозиції до законопроектів про доцільність їх прийняття, а також довідки про доцільність їх супроводження у Верховній Раді України в обов'язковому порядку надаються Департаменту взаємозв'язків з Верховною Радою України.
3.4. Щоп'ятниці Департамент взаємозв'язків з Верховною Радою України отримує у Верховній Раді України графік засідань комітетів на наступний тиждень та надає його разом із дорученням керівникам структурних підрозділів Міністерства щодо забезпечення участі фахівців Міністерства в роботі комітетів, депутатських фракцій (груп), робочих груп на наступному тижні.
3.5. Департамент взаємозв'язків з Верховною Радою України постійно відстежує зміни, які вносяться до законопроектів, що містять положення, реалізація яких впливає на дохідну чи видаткову частину бюджету, або з питань, віднесених до компетенції Міністерства, протягом їх опрацювання у Верховній Раді України.
3.6. Департамент взаємозв'язків з Верховною Радою України узагальнює всю отриману від інших структурних підрозділів Міністерства інформацію про висновки комітетів щодо проектів законодавчих актів, які містять положення, реалізація яких впливає на дохідну чи видаткову частину бюджету, або з питань, віднесених до компетенції Міністерства і здійснює моніторинг стану проходження проектів законодавчих актів з моменту їх реєстрації у Верховній Раді України до підписання Президентом України.
4. Інформаційне забезпечення моніторингу підготовки, опрацювання і погодження законопроектів
4.1. Інформаційне забезпечення моніторингу підготовки, опрацювання і погодження законопроектів здійснюється за допомогою інформаційної системи моніторингу проходження проектів нормативно-правових актів (ІС МППНПА).
4.2. Після введення в промислову експлуатацію ІС МППНПА Департамент взаємозв'язків з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування та Департамент взаємозв'язків з Верховною Радою України, залежно від стадії опрацювання законопроекту, заносять відповідні дані до ІС МППНПА.
4.3. Департамент інформаційних технологій забезпечує безперебійну роботу ІС МППНПА.