• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про рішення щодо скарг міського комунального підприємства "Вінницька міська аптека" і товариства з обмеженою відповідальністю "Славія-Фарм"

Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України  | Наказ, Висновок від 16.03.2005 № 65
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України
  • Тип: Наказ, Висновок
  • Дата: 16.03.2005
  • Номер: 65
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України
  • Тип: Наказ, Висновок
  • Дата: 16.03.2005
  • Номер: 65
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
16.03.2005 N 65
Про рішення щодо скарг міського комунального підприємства "Вінницька міська аптека" і товариства з обмеженою відповідальністю "Славія-Фарм"
Відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", наказу Міністерства економіки України від 04.12.2000 N 264 "Про затвердження Порядку розгляду скарг учасників процедур державних закупівель щодо організації та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити висновок щодо розгляду скарг міського комунального підприємства "Вінницька міська аптека" і товариства з обмеженою відповідальністю "Славія-Фарм" стосовно організації та здійснення управлінням праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради процедури закупівлі лікарських засобів (оголошення про закупівлю в бюлетені "Вісник державних закупівель", 2004 р., N 34, огол. N 14036), що додається.
2. Залишити скарги міського комунального підприємства "Вінницька міська аптека" і товариства з обмеженою відповідальністю "Славія-Фарм" без задоволення відповідно до висновку, що додається.
3. Управлінню праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради, продовжити процедуру закупівлі згідно з висновком, що додається.
4. Управлінню методології, правового забезпечення та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до відома міського комунального підприємства "Вінницька міська аптека", товариства з обмеженою відповідальністю "Славія-Фарм" та управління праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради протягом п'яти робочих днів з дня його підписання.
Виконуючий обов'язки Міністра С.Романюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
16.03.2005 N 65
ВИСНОВОК
щодо розгляду скарг міського комунального підприємства "Вінницька міська аптека" і товариства з обмеженою відповідальністю "Славія-Фарм" стосовно організації та здійснення управлінням праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради процедури закупівлі лікарських засобів
За результатом розгляду скарг міського комунального підприємства "Вінницька міська аптека" і товариства з обмеженою відповідальністю "Славія-Фарм" (далі - Скаржники) стосовно організації та здійснення управлінням праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради (далі - Замовник) процедури закупівлі лікарських засобів і на підставі наданих Скаржником і Замовником матеріалів установлено, що підпунктом 11.1 тендерної документації допускається при поданні тендерних пропозицій відхилення від повного переліку (1650 найменувань) запропонованих лікарських засобів на 25 відсотків у бік зменшення. Таким чином, Замовником будуть прийматися до розгляду та оцінки пропозиції, обсяг продукції яких становитиме від 75 до 100 відсотків (1240-1650 найменувань). Водночас методика оцінки тендерних пропозицій містить критерій "найбільший обсяг запропонованих лікарських засобів учасниками відповідно до переліку". Згідно із цим критерієм тендерній пропозиції, в якій зазначений повний перелік лікарських засобів (1650 найменувань), буде присвоюватись найбільша кількість балів, а за кожні незапропоновані 50 найменувань, що становить три відсотки відхилення від усього обсягу продукції, буде зніматися певна кількість балів. Отже, застосування такої методики оцінки разом із зазначеною вимогою тендерної документації позбавляє можливості здійснити об'єктивну оцінку тендерних пропозицій.
До того ж, наявність вимоги підпункту 11.1 тендерної документації встановлює нерівні умови для усіх учасників під час оцінки тендерних пропозицій за критерієм "найнижча цінова пропозиція".
Водночас здійснення оцінки тендерних пропозицій за критерієм "збільшення протягом року аптечних закладів по м. Вінниці" на підставі інформації, наданої учасниками у складі тендерних пропозицій, але ніяким чином не підтвердженої та не обгрунтованої (не вимагалося тендерною документацією), є некоректним.
Оскільки вищезазначені умови та критерії оцінки тендерних пропозицій, визначені в тендерній документації, не були застосовані під час розгляду тендерних пропозицій та не надали переваг жодній з них під час оцінки (згідно з протоколом оцінки від 07.02.2005 N 16), то в даному випадку встановлення цих вимог не вплинуло на результати здійснення процедури закупівлі та визначення переможця торгів.
Крім того, встановлення умови щодо визначення строку дійсності ціни тендерної пропозиції, зазначеної в підпункті 2.1.8 проекту договору про закупівлю, за своїм змістом має передувати укладенню договору про закупівлю, а не застосовуватися протягом строку його виконання. Встановлюючи вимоги щодо внесення змін до договору, у тому числі й до його ціни, Замовник має керуватися Цивільним кодексом України (стаття 632) та умовами, визначеними в тендерній документації. Оскільки підпункт 5.3 тендерної документації вже містить умову про незмінність ціни протягом дії договору, то, відповідно, Замовник має укладати договір згідно з цією вимогою.
Згідно із статтею 37 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" та на підставі викладеного вище скарги міського комунального підприємства "Вінницька міська аптека" і товариства з обмеженою відповідальністю "Славія-Фарм" стосовно організації та здійснення управлінням праці і соціального захисту населення Вінницької міської ради процедури закупівлі лікарських засобів залишаються без задоволення.
Начальник управління методології,
правового забезпечення та контролю
у сфері державних закупівель


С.Яременко