2010R0802 - UA - 04.01.2013 - 001.001
Цей документ слугує суто засобом документування, і установи не несуть жодної відповідальності за його зміст
(До Розділу IV: Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею
Глава 6. Заснування підприємницької діяльності, торгівля послугами та електронна торгівля)
Регламент Комісії (ЄС) № 802/2010
від 13 вересня 2010 року
про імплементацію статті 10(3) та статті 27 Директиви Європейського Парламенту і Ради 2009/16/ЄС стосовно виконання зобов’язань компаніями
(Текст стосується ЄЕП)
(OB L 241, 14.09.2010, с. 4)
Зі змінами, внесеними: | ||||
Офіційний вісник | ||||
№ | сторінка | дата | ||
ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНИМ РЕГЛАМЕНТОМ КОМІСІЇ (ЄС) № 1205/2012 від 14 грудня 2012 року | L 347 | 10 | 15.12.2012 |
РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) № 802/2010
від 13 вересня 2010 року про імплементацію статті 10(3) та статті 27 Директиви Європейського Парламенту і Ради 2009/16/ЄС стосовно виконання зобов’язань компаніями
(Текст стосується ЄЕП)
ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ,
Беручи до уваги Договір про функціонування Європейського Союзу,
Беручи до уваги Директиву Європейського Парламенту і Ради 2009/16/ЄС від 23 квітня 2009 року про контроль державою порту (- 1), та зокрема її статтю 10(3) та статтю 27,
Оскільки:
(1) Виконання зобов’язань компанією - це один із загальних параметрів, що визначають профіль ризику судна.
(2) Для визначення показника виконання зобов’язань компаніями у розумінні Директиви 2009/16/ЄС необхідно, щоб при перевірці судна інспектори зафіксували номер ММО, присвоєний компанії.
(3) Щоб оцінити виконання зобов’язань компанією, слід враховувати показники недоліків і затримань усіх суден флоту компанії, що пройшли перевірку на території Союзу та в регіоні, на який поширюється дія Паризького меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю державою порту (далі - Паризький МВ).
(4) Необхідно використовувати експертні знання, набуті в ході застосування Паризького МВ, стосовно методології, що використовується для оцінювання виконання зобов’язань компаніями.
(5) Комісія користується допомогою Європейського агентства морської безпеки, створеного на підставі Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 1406/2002 (- 2), для публікації на загальнодоступному вебсайті переліку компаній із низьким або дуже низьким показником виконання зобов’язань.
(6) Заходи, передбачені в цьому Регламенті, відповідають висновку Комітету з безпеки морів та запобігання забрудненню від суден,
УХВАЛИЛА ЦЕЙ РЕГЛАМЕНТ:
Стаття 1. Ідентифікація компаній
Держави-члени повинні забезпечити ідентифікацію компанії, як означено у статті 2(18) Директиви 2009/16/ЄС, за допомогою номера ММО у випадках, коли судно повинне дотримуватися Міжнародного кодексу з управління безпечною експлуатацією суден і запобігання забрудненню (далі - Кодекс МКУБ), як вказано у главі IX Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі (далі - Конвенція СОЛАС).
Стаття 2. Критерії оцінювання виконання зобов’язань компаніями
1. Для оцінювання виконання зобов’язань компанією, зазначеного в пункті (e) частини 1.1 додатка I до Директиви 2009/16/ЄС , необхідно використовувати критерії, визначені в додатку до цього Регламенту.
2. Рівень дотримання зобов’язань компанією повинен щоденно оновлюватися та розраховуватися за 36-місячний період, що передував оцінюванню. З цією метою розрахунок здійснюють на основі даних, зібраних починаючи з 17 червня 2009 року. Якщо із 17 червня 2009 року минуло менше ніж 36 місяців, розрахунок здійснюють на основі наявних даних.
3. Компанії класифікують як компанії з дуже низьким, низьким, середнім або високим показником виконання зобов’язань, як вказано в пункті 3 додатка.
Стаття 3. Публікація переліків компаній з низьким і дуже низьким показниками виконання зобов’язань
1. Комісії допомагає Європейське агентство морської безпеки (EMSA) для забезпечення регулярної публікації на загальнодоступному вебсайті інформації про компанії з низьким і дуже низьким показниками виконання зобов’язань відповідно до статті 27 Директиви 2009/16/ЄС.
2. Починаючи з 1 січня 2014 року EMSA повинне публікувати та щоденно оновлювати на своєму загальнодоступному вебсайті таку інформацію:
(a) перелік компаній, чий показник виконання зобов’язань був дуже низьким протягом безперервного 36-місячного періоду;
(a) перелік компаній, чий показник виконання зобов’язань був низьким або дуже низьким протягом безперервного 36-місячного періоду;
(a) перелік компаній, чий показник виконання зобов’язань був низьким протягом безперервного 36-місячного періоду.
Стаття 4. Набуття чинності та застосування
Цей Регламент набуває чинності на 20-й день після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Він застосовується з 1 січня 2011 року.
Цей Регламент обов’язковий у повному обсязі та підлягає прямому застосуванню в усіх державах-членах.
ДОДАТОК
КРИТЕРІЇ ВИКОНАННЯ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ КОМПАНІЯМИ
(як зазначено у статті 10(3) Директиви 2009/16/ЄС)
1. Індекс затримань компанії
Індекс затримань - це відношення кількості затримань усіх суден флоту компанії до кількості перевірок усіх суден флоту компанії за попередні 36 місяців у порівнянні із середнім коефіцієнтом затримань для всіх суден, що пройшли перевірку в регіоні, на який поширюється дія Паризького МВ, за попередні 36 місяців.
Індекс затримань вважається середнім, якщо він на 2 відсоткові пункти вищий або нижчий за середній коефіцієнт затримань для всіх суден, що пройшли перевірку в регіоні, на який поширюється дія Паризького МВ, за попередні 36 місяців.
Індекс затримань вважається вищим за середній, якщо він на більш ніж 2 відсоткові пункти вищий за середній коефіцієнт затримань для всіх суден, що пройшли перевірку в регіоні, на який поширюється дія Паризького МВ, за попередні 36 місяців.
Індекс затримань вважається нижчим за середній, якщо він на більш ніж 2 відсоткові пункти нижчий за середній коефіцієнт затримань для всіх суден, що пройшли перевірку в регіоні, на який поширюється дія Паризького МВ, за попередні 36 місяців.
Індекс затримань компанії вважається вищим за середній, незалежно від результатів усіх інших перевірок, якщо упродовж попередніх 36 місяців будь-якому судну флоту такої компанії був виданий припис про відмову в доступі відповідно до Директиви 2009/16/ЄС.
2. Індекс недоліків компанії
Індекс недоліків - це відношення загальної кількості балів усіх недоліків усіх суден флоту компанії до кількості перевірок усіх суден флоту компанії за попередні 36 місяців у порівнянні із середнім коефіцієнтом недоліків для всіх суден, що пройшли перевірку в регіоні, на який поширюється дія Паризького МВ, за попередні 36 місяців.
Для цілей першого підпараграфа недоліки за Кодексом МКУБ оцінюють у 5 балів, а будь-які інші недоліки оцінюються в 1 бал. Середній коефіцієнт недоліків у регіоні, на який поширюється дія Паризького МВ, повинен зважуватися за середньою кількістю недоліків за Кодексом МКУБ і будь-яких інших недоліків на одну перевірку.
Індекс недоліків вважається середнім, якщо він на 2 відсоткові пункти вищий або нижчий за середньозважений показник недоліків для всіх суден, що пройшли перевірку в регіоні, на який поширюється дія Паризького МВ, за попередні 36 місяців.
Індекс недоліків вважається вищим за середній, якщо він на 2 відсоткові пункти вищий за середньозважений показник недоліків для всіх суден, що пройшли перевірку в регіоні, на який поширюється дія Паризького МВ, за попередні 36 місяців.
Індекс недоліків вважається нижчим за середній, якщо він на 2 відсоткові пункти нижчий за середньозважений показник недоліків для всіх суден, що пройшли перевірку в регіоні, на який поширюється дія Паризького МВ, за попередні 36 місяців.
3. Матриця виконання зобов’язань компаніями
Виконання зобов’язань компаніями класифікують таким чином:
Однак, якщо компанія не має даних попередніх перевірок її флоту або не зобов’язана мати номер ММО, вона вважається такою, що має середній показник виконання зобов’язань.
__________
(-1) OB L 131, 28.05.2009, с. 57.
(-2) OB L 208, 05.08.2002, с. 1.
( Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua )