• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Регламент Комісії (ЄС) № 912/2013 від 23 вересня 2013 року про імплементацію Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 452/2008 стосовно вироблення та розвитку статистики у галузі освіти та навчання впродовж життя в частині статистики систем освіти та навчання

Європейський Союз | Регламент, Вимоги, Міжнародний документ від 23.09.2013 № 912/2013
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Регламент, Вимоги, Міжнародний документ
  • Дата: 23.09.2013
  • Номер: 912/2013
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Регламент, Вимоги, Міжнародний документ
  • Дата: 23.09.2013
  • Номер: 912/2013
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
24.09.2013UAОфіційний вісник Європейського СоюзуL 252/5
(До Розділу V "Економічне та галузеве співробітництва" Глава 5 . Статистика)
РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) № 912/2013
від 23 вересня 2013 року про імплементацію Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 452/2008 стосовно вироблення та розвитку статистики у галузі освіти та навчання впродовж життя в частині статистики систем освіти та навчання
(Текст стосується ЄЕП)
ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ,
Беручи до уваги Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 452/2008 від 23 квітня 2008 року стосовно вироблення та розвитку статистики у галузі освіти та навчання впродовж життя (-1), зокрема його статтю 6(1),
Оскільки:
(1) Регламент (ЄС) № 452/2008 встановлює спільні рамки для систематичного вироблення європейської статистики в галузі освіти та навчання впродовж життя у трьох визначених доменах, які необхідно імплементувати за допомогою статистичних заходів.
(2) Необхідно ухвалити інструменти для виконання окремих статистичних заходів з метою вироблення статистики щодо систем освіти та навчання, як передбачено доменом 1 у Регламенті (ЄС) № 452/2008.
(3) У ході вироблення та поширення європейської статистики щодо систем освіти та навчання статистичні органи на національному рівні та на рівні Союзу повинні враховувати принципи, викладені у Кодексі норм європейської статистики, завізованому Комітетом європейської статистичної системи у вересні 2011 року.
(4) Імплементаційні інструменти для вироблення статистики щодо систем освіти та навчання повинні враховувати потенційне навантаження на навчальні заклади й окремих осіб, а також останню угоду між Інститутом статистики ЮНЕСКО (ІСЮ), Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і Комісією (Євростат) щодо понять, термінів й означень, опрацювання даних, періодичності та граничних строків для передачі результатів.
(5) Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) переглянула версію Міжнародної стандартної класифікації освіти (МСКО), що використовувалась до цього часу (МСКО 1997), з метою забезпечення її відповідності змінам у політиці та структурах освіти та навчання.
(6) Міжнародна порівнюваність статистики у галузі освіти вимагає, щоб держави-члени та установи Союзу використовували класифікації освіти, які відповідають переглянутій Міжнародній стандартній класифікації освіти МСКО 2011 (далі - "МСКО 2011"), ухваленої державами-членами ЮНЕСКО на 36-й Генеральній конференції у листопаді 2011 року.
(7) Необхідно вдосконалити збір даних з адміністративних та інших джерел щодо академічної мобільності студентів у всіх циклах навчання, щоб здійснювати моніторинг прогресу та виявляти проблеми, а також сприяти виробленню політики, базованої на фактичних даних.
(8) Регламент Комісії (ЄС) № 88/2011 від 2 лютого 2011 року про імплементацію Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 452/2008 стосовно вироблення та розвитку статистики у галузі освіти та навчання впродовж життя в частині статистики систем освіти та навчання (-2) необхідно скасувати.
(9) Інструменти, передбачені у цьому Регламенті, відповідають висновку Комітету європейської статистичної системи,
УХВАЛИЛА ЦЕЙ РЕГЛАМЕНТ:
Предмет
Цей Регламент встановлює правила для імплементації Регламенту (ЄС) № 452/2008 в частині збирання, передачі й опрацювання статистичних даних у домені 1 щодо систем освіти та навчання.
Охоплювані дані та їх характеристики
Набір і специфікація даних, які повинна охоплювати домен 1 щодо систем освіти та навчання, а також детальний перелік їх характеристик і категорій визначені у додатку I.
Референтні періоди та передача результатів
1. Дані щодо студентів, вступників, викладацького складу й адміністративного персоналу повинні стосуватись навчального/академічного року, визначеного на національному рівні (рік t/t+1). Річні дані щодо студентів, вступників, викладацького складу й адміністративного персоналу необхідно щорічно передавати Комісії (Євростату) до 30 вересня у році t+2. Перша передача даних у вересні 2014 року повинна стосуватись 2012/2013 навчального/академічного року, визначеного на національному рівні.
2. Випускники повинні належати до навчального/академічного року, визначеного на національному рівні (рік t/t+1), або календарного року (рік t+1). Річні дані щодо випускників необхідно щорічно передавати Комісії (Євростату) до 30 листопада у році t+2.
3. Перша передача даних щодо випускників (крім даних щодо тих випускників, які навчались за програмою "мобільності кредитів" впродовж усього циклу навчання) повинна бути здійснена в листопаді 2014 року і повинна стосуватись 2012/2013 навчального/академічного року, визначеного на національному рівні, або 2013 календарного року.
4. Перша передача даних щодо випускників, які навчались за програмою "мобільності кредитів" впродовж усього циклу навчання, повинна бути здійснена в листопаді 2017 року і повинна стосуватись 2015/2016 навчального/академічного року, визначеного на національному рівні, або 2016 календарного року.
5. Мобільні студенти/випускники, незалежно від їх громадянства, визначаються за їхньою країною походження (перевага надається попередній освіті, а не місцю проживання і громадянству). До 2016 року дані щодо "мобільних студентів/випускників" надаються відповідно до національного визначення "країни походження". Починаючи з 2016 року, необхідно використовувати визначення країни походження як країни отримання атестата про повну загальну середню освіту або найбільш наближеної до нього еквівалентної національної оцінки.
6. Дані про видатки на освіту стосуються фінансового року держави-члена, визначеного на національному рівні (рік t). Річні дані про видатки на освіту та кількість студентів з охопленням, скорегованим на статистику видатків на освіту, повинні щорічно передаватись Комісії (Євростату) до 30 листопада у році t+2. Перша передача даних у листопаді 2014 року повинна стосуватись 2012 фінансовому року.
Вимоги до якості даних і порядок звітування про якість
1. Вимоги до якості даних і стандартні звіти з якості щодо систем освіти та навчання викладені у додатку II.
2. Держави-члени повинні щороку передавати Комісії (Євростату) стандартний звіт з якості відповідно до вимог, викладених у додатку II. Стандартні звіти з якості повинні передаватись разом із комплексною схемою національних програм і кваліфікацій МСКО, відповідно до шаблону, наданого Комісією (Євростатом).
Перший звіт повинен стосуватись збору даних 2014 року (2012/2013 навчального/академічного року). Звіт з якості за референтні періоди, встановлені у статті 3, повинні передаватись Комісії до 31 січня у році t+3.
3. Держави-члени отримують необхідні дані шляхом використання комбінації різних джерел, зокрема вибіркових спостережень, джерел адміністративних даних й інших джерел даних.
4. Держави-члени повинні надавати Комісії (Євростату) інформацію про методи та якість даних з використаних джерел, за винятком вибіркових спостережень і джерел адміністративних даних, зазначених у параграфі 3.
Скасування
Регламент (ЄС) № 88/2011 скасувати.
Набуття чинності
Цей Регламент набуває чинності на двадцятий день після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Цей Регламент обов'язковий у повному обсязі та підлягає прямому застосуванню у всіх державах-членах.
Вчинено у Брюсселі 23 лютого 2013 року.
За Комісію
Президент
Jose Manuel BARROSO
__________
(-1) ОВ L 145, 04.06.2008, с. 227.
(-2) ОВ L 29. 03.02.2011. с. 5.
ДОДАТОК I
Охоплювані дані, детальний перелік їх характеристик і категорій
Дані, що передаються за рівнем МСКО, повинні відповідати МСКО 2011. Розмежування академічної та професійної спрямованості (МСКО 6 і 7 на двозначному рівні деталізації), яке не було чітко окреслено в МСКО 2011, ухваленій державами-членами ЮНЕСКО на 36-й Генеральній конференції у листопаді 2011 року, здійснюється відповідно до детальних настанов для збору даних щодо систем освіти ЮНЕСКО/ОЕСР/Євростату.
Дані, що передаються за "галузями освіти", повинні відповідати "Посібнику з галузей освіти та навчання за 1999 рік" та класифікації "Галузі освіти та навчання МСКО", починаючи з референтного навчального/академічного року, що слідує за ухваленням останньої переглянутої версії цієї класифікації.
Дані щодо студентів
- Кількість студентів за рівнями МСКО 0-8 (МСКО 0 і 2: рівень деталізації - 2 знаки; МСКО 1: рівень деталізації - 1 знак; МСКО 3 - 7: рівень деталізації - 3 знаки; МСКО 8: рівень деталізації - 1 знак), типом закладу (державний, приватний), інтенсивністю участі (повна форма, неповна форма, еквівалент повної форми) та статтю. Передача даних для МСКО 01 є необов'язковою,
- кількість студентів за рівнями МСКО 0-8 (МСКО 0 та 2-5: рівень деталізації - 2 знаки; МСКО 1 та 6-8: рівень деталізації - 1 знак), за статтю та віком. Передача даних для МСКО 01 є необов'язковою. Передача даних для МСКО 6 і 7 на двозначному рівні деталізації є необов'язковою,
- кількість студентів за рівнями МСКО 3-8 (МСКО 3 і 4: лише професійна освіта; МСКО 5: рівень деталізації - 2 знаки; МСКО 6-8: рівень деталізації - 3 знаки), за галузями освіти та статтю. Передача даних для МСКО 6 і 7 на двозначному рівні деталізації є необов'язковою,
- кількість студентів за "комбінованими програмами навчання та роботи" за рівнями МСКО 3-5, лише професійна освіта, типом закладу (державний, приватний), інтенсивністю участі (повна форма, неповна форма, еквівалент повної форми) та статтю,
- кількість студентів за рівнями МСКО 0-8 (МСКО 0 та 2-5: рівень деталізації - 2 знаки; МСКО 1 та 6-8: рівень деталізації - 1 знак), за регіонами NUTS (1) статтю. Передача даних для МСКО 01 є необов'язковою,
- сукупна кількість студентів за рівнями МСКО 0-8, за регіонами NUTS (-1), статтю та віком,
- кількість студентів за рівнями МСКО 1-3 (МСКО 1 та 2: однозначний рівень деталізації; МСКО 3: двозначний рівень деталізації) та сучасною іноземною мовою, що вивчається;
- кількість студентів за рівнями МСКО 1-3 (МСКО 1 та 2: однозначний рівень деталізації; МСКО 3: двозначний рівень деталізації) та кількістю сучасних іноземних мов, що вивчаються.
Дані щодо вступників
- Кількість нових вступників за рівнями МСКО 3-8 (МСКО 3-5: двозначний рівень деталізації; МСКО 6-8: однозначний рівень деталізації), статтю та віком. Передача даних для МСКО 6 і 7 на двозначному рівні деталізації є необов'язковою,
- кількість нових вступників за рівнями МСКО 3-8 (рівні МСКО 3 і 4: лише професійна освіта; МСКО 5: двозначний рівень деталізації; МСКО 6-8: однозначний рівень деталізації), статтю та галуззю освіти (2-й рівень деталізації). Передача даних для МСКО 6 і 7 на двозначному рівні деталізації є необов'язковою.
Дані про академічну мобільність студентів
- Кількість мобільних студентів за рівнями МСКО 5-8 (однозначний рівень деталізації), галуззю освіти (3-й рівень деталізації) та статтю,
- кількість мобільних студентів за рівнями МСКО 5-8 (однозначний рівень деталізації), країною походження та статтю,
- кількість мобільних випускників вищих навчальних закладів за рівнями МСКО 5-8 (однозначний рівень деталізації), країною походження та статтю. Передача даних для МСКО 5 на двозначному рівні деталізації є необов'язковою,
- кількість випускників, які навчались за програмою мобільності кредитів не менше трьох місяців впродовж усього циклу навчання, за рівнями МСКО 5-8 (однозначний рівень деталізації) та типом програми мобільності (програми ЄС, інші міжнародні/національні програми, інші програми). Передача даних для МСКО 5 на двозначному рівні деталізації є необов'язковою. Передача даних для їх подальшої категоризації за типом мобільності (період навчання, стажування) є необов'язковою,
- кількість випускників, які навчались за програмою мобільності кредитів не менше трьох місяців впродовж усього циклу навчання, за рівнями МСКО 5-8 (однозначний рівень деталізації) та країною призначення. Передача даних для МСКО 5 на двозначному рівні деталізації є необов'язковою. Передача даних для їх подальшої категоризації за типом мобільності (період навчання, стажування) є необов'язковою,
- необов'язкова передача даних щодо кількості випускників, які навчались за програмою мобільності кредитів менше трьох місяців впродовж усього циклу навчання, за рівнями МСКО 5-8 (МСКО 5: двозначний рівень деталізації; МСКО 6-8: однозначний рівень деталізації), країною призначення та типом мобільності (період навчання, стажування).
Дані щодо випускників
- Кількість випускників за рівнями МСКО 3-8 (МСКО 3-7: тризначний рівень деталізації; МСКО 8: однозначний рівень деталізації), статтю та віком,
- кількість випускників за рівнями МСКО 3-8 (рівні МСКО 3 і 4: тільки професійна освіта; МСКО 5: двозначний рівень деталізації; МСКО 6-8: однозначний рівень деталізації), галуззю освіти (3-й рівень деталізації) і статтю. Передача даних для МСКО 6 і 7 на двозначному рівні деталізації є необов'язковою.
Дані щодо викладацького складу й адміністративного персоналу
Дані щодо вчителів необхідно надавати за рівнями МСКО 0-4 з таким поділом на категорії: МСКО 0: двозначний рівень деталізації; МСКО 1 та 2: однозначний рівень деталізації; МСКО 3 та 4: двозначний рівень деталізації. Дані щодо професорсько-викладацького складу необхідно надавати за рівнями МСКО 5-8 сукупно. Передача даних для МСКО 01 є необов'язковою. Передача сукупних даних за рівнями МСКО 5-8 академічної спрямованості та сукупних даних за рівнями МСКО 5-8 професійної спрямованості є необов'язковою:
- кількість вчителів (за рівнями МСКО 0-4) та професорсько-викладацького складу за статтю та віковою групою,
- кількість вчителів (за рівнями МСКО 0-4) та професорсько-викладацького складу за типом закладу (державний, приватний), видом зайнятості (повна, неповна, еквівалент повної зайнятості) та статтю,
- кількість студентів, скорегована на дані щодо викладацького складу, за рівнями МСКО 0-8 (МСКО 0, 3 і 4: двозначний рівень деталізації; МСКО 1 і 2: однозначний рівень деталізації; МСКО 5-8 сукупно), типом закладу (державний, приватний) і інтенсивністю участі (повна форма, неповна форма, еквівалент повної форми). Передача даних для МСКО 01 є необов'язковою. Передача сукупних даних за рівнями МСКО 5-8 академічної спрямованості та сукупних даних за рівнями МСКО 5-8 професійної спрямованості є необов'язковою,
- необов'язкова передача даних щодо кількості адміністративного персоналу шкіл за рівнями МСКО 0-3 (однозначний рівень деталізації), видом зайнятості (повна, неповна, еквівалент повної зайнятості) та статтю.
Дані про видатки на освіту та кількість студентів з охопленням, скорегованим на статистику видатків на освіту
Дані про видатки на освіту та кількість студентів з охопленням, скорегованим на статистику видатків на освіту, повинні передаватись за рівнями МСКО 0-8 відповідно до такого поділу на категорії: МСКО 0: двозначний рівень деталізації (МСКО 01 - необов'язково); МСКО 1 та МСКО 2: однозначний рівень деталізації; МСКО 3-4 сукупно на двозначному рівні деталізації (загальна, професійна); МСКО 5: однозначний рівень деталізації; МСКО 6-8 сукупно. Передача сукупних даних за рівнями МСКО 5-8 академічної спрямованості та сукупних даних за рівнями МСКО 5-8 професійної спрямованості є необов'язковою. Для всіх даних про видатки на освіту можливий необов'язковий поділ приватних закладів на залежні від держави та незалежні приватні заклади. Видатки на дослідження і розробки застосовні лише до професійної та вищої освіти:
- Видатки на освіту за рівнем МСКО, джерелом і видом транзакції:
- джерела видатків: державні видатки (на центральному, регіональному та місцевому рівнях), кошти від міжнародних установ й інших іноземних джерел, видатки домашніх господарств і видатки інших приватних підприємств,
- види транзакцій для державних видатків: прямі видатки на державні заклади, прямі видатки на приватні заклади, загальні прямі видатки на всі типи закладів освіти (з них: прямі капітальні видатки, прямі видатки на додаткові послуги та видатки на дослідження і розробки), чисті трансфертні платежі регіональним органам влади, чисті трансфертні платежі місцевим органам влади, стипендії та інші гранти студентам/домогосподарствам, студентські кредити, трансферти та платежі іншим приватним підприємствам,
- види транзакцій для коштів від міжнародних установ й інших іноземних джерел: міжнародні платежі безпосередньо усім типам закладів (з них: платежі за видатками на дослідження і розробки), трансфертні платежі з міжнародних джерел органам влади усіх рівнів; необов'язково: міжнародні платежі безпосередньо державним закладам, міжнародні платежі безпосередньо приватним закладам, трансфертні платежі з міжнародних джерел центральним органам влади, регіональним органам влади та місцевим органам влади,
- види транзакцій для видатків домогосподарств: чисті платежі державним закладам, чисті платежі приватним закладам, платежі за освітні товари та послуги, за винятком платежів навчальним закладам; необов'язково: сплата закладам вартості додаткових послуг, платежі за товари, безпосередньо або опосередковано затребувані навчальними закладами, платежі за товари, які безпосередньо не потрібні для участі, оплата приватного навчання,
- види транзакцій для видатків інших приватних підприємств: платежі державним закладам, платежі приватним закладам, платежі всім типам закладів (з яких: платежі іншим приватним підприємствам за видатками на дослідження і розробки), стипендії й інші гранти студентам/домогосподарствам, студентські кредити; необов'язково: платежі приватних підприємств за певну освітню діяльність, сплата закладам вартості додаткових послуг,
- видатки на освіту за рівнем МСКО, характером і категоріями ресурсів. Характер видатків: видатки в державних закладах і видатки в приватних закладах. Категорії ресурсів: поточні видатки на оплату праці викладацького складу й адміністративного персоналу, інші поточні видатки, капітальні видатки, коригування на зміни у залишках коштів, видатки на додаткові послуги, видатки на дослідження і розробки. Можливий необов'язковий поділ поточних видатків на оплату праці викладацького складу й адміністративного персоналу: вчителі, інший педагогічний, адміністративний, професійний і допоміжний персонал, заробітна плата, видатки, пов'язані із виходом на пенсію, інші виплати крім заробітної плати.
- кількість студентів з охопленням, скорегованим на статистику видатків на освіту, за рівнем МСКО, типом закладу та інтенсивністю участі. Типи закладів: державні заклади та приватні заклади. Інтенсивність участі: повна форма, неповна форма, еквівалент повної форми.
__________
(-1) Рівень NUTS 2 для всіх країн, за винятком Німеччини та Великої Британії (рівень NUTS 1).
ДОДАТОК II
Вимоги до якості даних та стандартне звітування про якість
Вимоги до якості даних
Вимоги до якості даних для даних щодо систем освіти та навчання означають стандарт якості ESS (-1), який охоплює релевантність, точність, своєчасність і пунктуальність, доступність і чіткість, порівнюваність і узгодженість.
Зокрема, дані повинні відповідати означенням і поняттям, зазначеним у детальних настановах для збору даних щодо систем освіти ЮНЕСКО/ОЕСР/Євростату.
Стандартний звіт з якості даних
Щороку Комісія (Євростат) надає державам-членам за три місяці до кінцевого терміну передачі, зазначеного у статті 4(2), стандартний річний звіт з якості, частково заповнений інформацією, яка вже доступна Комісії (Євростату). Держави-члени надають Комісії (Євростату) заповнений звіт з якості, зазначений у статті 4(2).
Стандартний звіт з якості даних документально підтверджує відповідність за ознаками релевантності, точності, своєчасності та пунктуальності, доступності та чіткості, порівнюваності та узгодженості.
Зокрема, звіт з якості документально підтверджує відповідність означенням і поняттям, зазначеним у детальних настановах для збору даних щодо систем освіти ЮНЕСКО/ОЕСР/ Євростату.
Випадки відступу від означень і понять, зазначених у детальних настановах для збору даних щодо систем освіти ЮНЕСКО/ОЕСР/Євростату, необхідно підтверджувати документально, обґрунтовувати та, за можливості, визначати кількісно.
Зокрема, держави-члени надають опис джерел, використаних на рівні змінних, як описано у додатку I, а застосування оціночних показників і коригувань повинно бути чітко визначено на рівні таблиць і категорій.
__________
(-1) Європейська статистична система.
( Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua )