ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
| від 20 жовтня 2023 року № 67 |
Про Роз’яснення щодо функціонування виборчих фондів на загальнодержавних та місцевих виборах
З метою забезпечення однакового застосування окремих положень Виборчого кодексу України щодо функціонування виборчих фондів на виборах Президента України, народних депутатів України та місцевих виборах, відповідно до
статей 51,
90,
93 - 97,
147,
150 - 153,
209,
213 - 215 Виборчого кодексу України, керуючись
статтями 11 - 13, пунктом 1 частини другої
статті 16, пунктами 4, 5
статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:
1. Затвердити Роз’яснення щодо функціонування виборчих фондів на загальнодержавних та місцевих виборах (додається).
2. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії | О. ДІДЕНКО |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 20 жовтня 2023 року № 67
РОЗ’ЯСНЕННЯ
щодо функціонування виборчих фондів на загальнодержавних та місцевих виборах
Це Роз’яснення розроблено з метою забезпечення однакового застосування окремих положень
Виборчого кодексу України (далі - Кодекс) щодо функціонування виборчих фондів політичних партій, їх місцевих організацій, кандидатів на загальнодержавних та місцевих виборах.
1. Мета утворення та призначення виборчого фонду
1.1. Відповідно до частини першої
статті 20 Кодексу виборчий процес - це здійснення протягом установленого Кодексом періоду часу суб’єктами, визначеними
статтею 22 Кодексу (до яких, зокрема, належать політична партія (її місцева організація), яка висунула кандидатів на відповідних виборах, кандидат, зареєстрований для участі у відповідних виборах), виборчих процедур, пов’язаних із підготовкою і проведенням відповідних виборів, встановленням та офіційним оголошенням (офіційним оприлюдненням) їх результатів.
При цьому витрати на підготовку та проведення загальнодержавних і місцевих виборів здійснюються виключно за рахунок коштів державного чи місцевого бюджетів, виділених на вказані цілі, та коштів відповідних виборчих фондів (частини перші
статей 90,
147 і
209 Кодексу).
Отже, крім коштів державного чи місцевого бюджетів, джерелом фінансування виборчих процедур, пов’язаних із підготовкою і проведенням виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, є кошти виборчих фондів відповідно:
кандидатів на пост Президента України, зареєстрованих Центральною виборчою комісією (далі - кандидати на пост Президента України);
політичних партій, кандидати в народні депутати України від яких включені до єдиного списку кандидатів у народні депутати України у єдиному загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (далі - загальнодержавний виборчий список) та регіональних виборчих списків кандидатів у народні депутати України (далі - регіональні виборчі списки) цієї політичної партії та зареєстровані Центральною виборчою комісією (далі - партії);
кандидатів у народні депутати України, включених до виборчих списків партій (далі - кандидати в депутати);
місцевих організацій політичних партій, які висунули виборчі списки кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) та кандидати від яких (включені до цих списків) зареєстровані територіальною виборчою комісією (далі - організації партій);
кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті, міських, сільських, селищних рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови (далі - кандидати на місцевих виборах).
1.2. Як вбачається з положень частини другої
статті 90, частини дев’ятої
статті 96, частини другої
статті 147, частини дев’ятої
статті 152, частини другої
статті 209, частини першої
статті 213 Кодексу, відповідні виборчі фонди утворюються з метою фінансування виборчої кампанії, в тому числі передвиборної агітації, кандидатів на пост Президента України, партій, кандидатів у депутати, організацій партій, кандидатів на місцевих виборах.
При цьому кандидат на пост Президента України, партія зобов’язані утворити свій виборчий фонд, натомість кандидат у депутати, організація партії, кандидат на місцевих виборах такого обов’язку не мають, але можуть утворити виборчий фонд.
Формування виборчого фонду здійснюється в порядку, встановленому
Кодексом.
1.3. Забороняється фінансування виборчої кампанії кандидата на пост Президента України, партій, кандидатів у депутати з інших джерел, окрім як виборчий фонд, незалежно від наявності погодження з партіями, кандидатами на пост Президента України, кандидатами в депутати (
статті 90,
147 Кодексу).
2. Період функціонування виборчого фонду
2.2. Відповідно до положень
статей 93,
150 Кодексу кандидат на пост Президента України/партія зобов’язані не пізніше як на десятий день з дня реєстрації Центральною виборчою комісією кандидата на пост Президента України/кандидатів у депутати, включених до виборчих списків партії, відкрити рахунки свого виборчого фонду - один накопичувальний (на який надходять кошти для фінансування виборчої кампанії) та поточні (з яких здійснюється фінансування витрат на виборчу кампанію). При цьому накопичувальний рахунок виборчого фонду відкривається на підставі копії постанови Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата на пост Президента України/кандидатів у депутати, включених до виборчих списків партії, а поточний - на підставі довідки банку про відкриття накопичувального рахунку відповідного виборчого фонду.
Кандидат у депутати для здійснення фінансування своєї виборчої кампанії, незалежно від партії, до виборчих списків якої він включений, має право відкрити один поточний рахунок власного виборчого фонду (на який надходять кошти для фінансування виборчої кампанії кандидата та з якого здійснюється фінансування витрат на його виборчу кампанію). Підставою для відкриття такого рахунку є копія постанови Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидатів у депутати, включених до виборчих списків партії.
2.3. Згідно зі
статтею 213 Кодексу виборчий фонд організації партії має один накопичувальний рахунок (на який надходять кошти для фінансування виборчої кампанії організації партії) та поточні рахунки (з яких здійснюється фінансування витрат на виборчу кампанію). При цьому накопичувальний рахунок виборчого фонду організації партії відкривається на підставі копії рішення територіальної виборчої комісії про реєстрацію кандидатів у депутати, включених до виборчих списків відповідної організації партії, а поточний - на підставі довідки банку про відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії.
Виборчий фонд кандидата на місцевих виборах має один поточний рахунок (на який надходять кошти для фінансування виборчої кампанії кандидата та з якого здійснюється фінансування витрат на виборчу кампанію). Підставою для відкриття поточного рахунку виборчого фонду кандидата на місцевих виборах є копія рішення територіальної виборчої комісії про реєстрацію відповідного кандидата або про реєстрацію кандидатів у депутати, включених до виборчих списків організації партії (якщо кандидат висувався за виборчими списками організації партії).
2.4. Витрачання коштів з поточних рахунків виборчого фонду кандидата на пост Президента України, партії, кандидата в депутати припиняється о 18 годині останньої п’ятниці перед днем виборів. У разі призначення повторного голосування з виборів Президента України витрачання коштів з поточних рахунків виборчого фонду кандидата на пост Президента України поновлюється з дня прийняття рішення про включення цього кандидата до виборчого бюлетеня для повторного голосування та припиняється о 18 годині останньої п’ятниці перед днем повторного голосування.
Витрачання коштів з поточного рахунку виборчого фонду організації партії, кандидата на місцевих виборах після 18 години останнього дня перед днем голосування (днем повторного голосування) здійснюється виключно у разі, якщо рахунки на оплату товарів, робіт і послуг були виставлені до зазначеного часу.
Витрачання коштів з поточного рахунку виборчого фонду організації партії, кандидата на місцевих виборах припиняється о 18 годині середи після дня голосування. У разі призначення повторного голосування на виборах сільського, селищного, міського голови витрачання коштів з поточного рахунку виборчого фонду кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови поновлюється з дня прийняття рішення територіальною виборчою комісією про включення цього кандидата до виборчого бюлетеня для повторного голосування та припиняється о 18 годині середи після дня повторного голосування.
З 18 години останньої п’ятниці перед днем загальнодержавних виборів (днем повторного голосування), а також з 18 години останньої середи після дня голосування на місцевих виборах (дня повторного голосування на виборах сільського, селищного, міського голови) припиняється здійснення будь-яких операцій за рахунками виборчого фонду, пов’язаних із забезпеченням фінансування виборчої кампанії, в тому числі передвиборної агітації (перерахування коштів з накопичувального рахунку на поточний, оплата з поточного рахунку вартості товарів, послуг тощо).
2.5. Рахунки виборчого фонду кандидата на пост Президента України, партії, власного виборчого фонду кандидата в депутати закриваються банками на п’ятнадцятий день після дня офіційного оголошення/оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів виборів Президента України/народних депутатів України, а рахунки виборчого фонду організації партії, кандидата на місцевих виборах - на шістнадцятий день після дня офіційного оприлюднення територіальною виборчою комісією результатів відповідних місцевих виборів.
Для кандидатів на пост Президента України, не включених до виборчого бюлетеня для повторного голосування, рахунки їх виборчих фондів закриваються банками на п’ятнадцятий день з дня опублікування рішення Центральної виборчої комісії про призначення повторного голосування.
2.6. У період з 18 години останньої п’ятниці перед днем загальнодержавних виборів (днем повторного голосування на виборах Президента України) до п’ятнадцятого дня після дня офіційного оголошення/оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів виборів Президента України/народних депутатів України (дня опублікування рішення Комісії про призначення повторного голосування з виборів Президента України), а також у період з 18 години середи після дня голосування на місцевих виборах (дня повторного голосування) до шістнадцятого дня після дня офіційного оприлюднення територіальною виборчою комісією результатів місцевих виборів за рахунками виборчого фонду можуть здійснюватися такі операції:
повернення добровільних внесків або суми добровільного внеску, що перевищує встановлений Кодексом розмір внеску, а в разі неможливості такого повернення - зарахування їх до державного чи відповідного місцевого бюджету у випадках та порядку, передбачених
статтями 96,
152,
215 Кодексу;
перерахування невикористаних коштів виборчого фонду відповідно до
статей 96,
152,
215 Кодексу;
повернення банком внесків, що надійшли до виборчого фонду з порушенням установлених
Кодексом строків та/або порядку, відповідній особі, а у разі неможливості повернення - перерахування до державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим чи відповідного місцевого бюджету.
2.7. Враховуючи положення пунктів 2.1 - 2.6 цього Роз’яснення:
початком функціонування виборчого фонду кандидата на пост Президента України, партії, організації партії можна вважати дату відкриття накопичувального рахунку такого фонду, а початком функціонування власного виборчого фонду кандидата в депутати, кандидата на місцевих виборах - дату відкриття поточного рахунку цього фонду;
закінченням функціонування всіх виборчих фондів можна вважати дату закриття банками рахунків відповідних виборчих фондів.
3. Механізм функціонування виборчого фонду
3.1. За положеннями частини першої
статті 93, частини першої
статті 150, частини першої
статті 213 Кодексу виборчий фонд кандидата на пост Президента України, партії, організації партії має:
один накопичувальний рахунок, на який надходять кошти для фінансування виборчої кампанії кандидата на пост Президента України, партії, організації партії;
поточні рахунки, з яких здійснюється фінансування витрат на виборчу кампанію. На поточні рахунки кошти надходять виключно з накопичувального рахунку виборчого фонду.
Власний виборчий фонд кандидата в депутати, виборчий фонд кандидата на місцевих виборах має один поточний рахунок, на який надходять кошти для фінансування їх виборчої кампанії та з якого здійснюється фінансування витрат на виборчу кампанію.
3.2. Кандидат на пост Президента України/партія відкриває один накопичувальний рахунок виборчого фонду в банку України у місті Києві і не більше одного поточного рахунку в банку в межах територіального виборчого округу/виборчого регіону. Один поточний рахунок виборчого фонду може обслуговувати декілька територіальних виборчих округів/виборчих регіонів.
Кандидат у депутати відкриває один поточний рахунок власного виборчого фонду в банку в межах відповідного виборчого регіону залежно від включення його до регіонального виборчого списку партії.
Організація партії, кандидат на місцевих виборах відкривають відповідно накопичувальний та поточний рахунки виборчого фонду в банку за власним вибором у межах відповідного виборчого округу або на території відповідного села, селища, міста чи району.
Організація партії має право відкривати поточні рахунки свого виборчого фонду з розрахунку не більше одного поточного рахунку для одного територіального виборчого округу в межах єдиного багатомандатного виборчого округу. Один поточний рахунок виборчого фонду організації партії може обслуговувати декілька територіальних виборчих округів.
3.3. Кандидат на пост Президента України/партія призначає:
не більше двох розпорядників накопичувального рахунку виборчого фонду з числа своїх довірених осіб у єдиному загальнодержавному виборчому окрузі, зареєстрованих Центральною виборчою комісією в порядку, встановленому
статтею 111 Кодексу/уповноважених осіб партії у єдиному загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, зареєстрованих Центральною виборчою комісією в порядку, встановленому
статтею 165 Кодексу, або кандидатів у депутати, включених до загальнодержавного виборчого списку партії;
по одному розпоряднику поточного рахунку виборчого фонду у відповідному територіальному виборчому окрузі/виборчому регіоні з числа своїх довірених осіб у територіальному виборчому окрузі, зареєстрованих Центральною виборчою комісією в порядку, встановленому
статтею 111 Кодексу/уповноважених осіб партії у територіальному виборчому окрузі в межах відповідного виборчого регіону, зареєстрованих Центральною виборчою комісією в порядку, встановленому
статтею 165 Кодексу, або кандидатів у депутати, включених до відповідного регіонального виборчого списку партії.
Розпорядником поточного рахунку власного виборчого фонду кандидата в депутати може бути сам кандидат або його довірена особа у відповідному виборчому регіоні, зареєстрована Центральною виборчою комісію в порядку, встановленому
статтею 166 Кодексу.
Організація партії рішенням її керівного органу призначає:
не більше двох розпорядників накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії з числа кандидатів у депутати на місцевих виборах, включених до виборчого списку організації партії, або уповноважених осіб в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, зареєстрованих територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому
статтею 236 Кодексу;
по одному розпоряднику кожного поточного рахунку виборчого фонду організації партії з числа її уповноважених осіб у територіальних виборчих округах, зареєстрованих територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому
статтею 236 Кодексу.
Кандидат на місцевих виборах може бути розпорядником поточного рахунку власного виборчого фонду або призначити не більше одного розпорядника поточного рахунку власного виборчого фонду з числа своїх довірених осіб, зареєстрованих територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому
статтею 238 Кодексу.
Розпорядники відповідних рахунків виборчого фонду кандидата на пост Президента України, партії, кандидата в депутати мають виключне право на розпорядження коштами, що надходять на відповідний накопичувальний чи поточний рахунок виборчого фонду.
Розпорядники накопичувального рахунку виборчого фонду кандидата на пост Президента України, партії, організації партії зобов’язані вести облік надходження та розподілу коштів, що надходять на накопичувальний рахунок виборчого фонду, між поточними рахунками.
Розпорядники поточних рахунків відповідних виборчих фондів забезпечують додержання фінансової дисципліни та цільове використання коштів виборчого фонду, ведуть облік використання коштів з поточного рахунку виборчого фонду.
3.4. Виборчий фонд не має статусу суб’єкта господарювання (не реєструється як юридична особа чи фізична особа - підприємець) і не є платником податків і зборів.
3.5. Виборчий фонд кандидата на пост Президента України формується у порядку, встановленому
статтею 96 Кодексу, за рахунок:
власних коштів кандидата на пост Президента України;
коштів політичної партії, яка висунула кандидата на пост Президента України (у разі висування кандидата на пост Президента України політичною партією) (з урахуванням вимог пункту 1 частини першої
статті 17-1 Закону України "Про політичні партії в Україні");
добровільних внесків осіб, які відповідно до
Закону України "Про політичні партії в Україні" мають право здійснювати внески на підтримку політичних партій.
3.6. Виборчий фонд партії формується у порядку, встановленому
статтею 152 Кодексу, за рахунок:
власних коштів партії (з урахуванням вимог пункту 1 частини першої
статті 17-1 Закону України "Про політичні партії в Україні");
коштів кандидатів у депутати, включених до загальнодержавного та регіональних виборчих списків партії;
добровільних внесків осіб, які відповідно до
Закону України "Про політичні партії в Україні" мають право здійснювати внески на підтримку політичних партій.
Власний виборчий фонд кандидата в депутати формується в порядку, встановленому
статтею 152 Кодексу, за рахунок:
власних коштів кандидата в депутати;
власних коштів партії, до виборчого списку якої він включений (з урахуванням вимог пункту 1 частини першої
статті 17-1 Закону України "Про політичні партії в Україні");
добровільних внесків осіб, які відповідно до
Закону України "Про політичні партії в Україні" мають право здійснювати внески на підтримку політичних партій.
3.7. Виборчий фонд організації партії формується у порядку, встановленому
статтею 215 Кодексу, за рахунок власних коштів організації партії; внесків кандидатів у депутати, включених до виборчих списків організації партії; добровільних внесків фізичних осіб.
Виборчий фонд кандидата на місцевих виборах формується в порядку, встановленому
статтею 215 Кодексу:
висунутого організацією партії - за рахунок власних коштів кандидата, добровільних внесків фізичних осіб, а також коштів організації партії (з урахуванням вимог пункту 1 частини першої
статті 17-1 Закону України "Про політичні партії в Україні");
висунутого шляхом самовисування - за рахунок власних коштів кандидата та добровільних внесків фізичних осіб.
3.8. Розмір виборчого фонду кандидата на пост Президента України, партії не може перевищувати дев’яноста тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня відповідного року (частина перша
статті 96, частина перша
статті 151 Кодексу).
Розмір власного виборчого фонду кандидата в депутати не може перевищувати чотирьох тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня відповідного року (частина перша
статті 150 Кодексу).
При цьому загальний обсяг власних коштів кандидата в депутати, з яких формується його власний виборчий фонд, не може перевищувати максимального розміру внеску фізичної особи на підтримку партії, встановленого
Законом України "Про політичні партії".
Власні кошти партії, яка висунула список кандидатів у депутати, під час формування виборчого фонду партії обмежуються лише розміром такого виборчого фонду.
3.9. Власні кошти організації партії, кандидата на місцевих виборах, які перераховуються на рахунок виборчого фонду, не підлягають обмеженням за сумою і кількістю перерахувань.
Розмір добровільного внеску однієї фізичної особи до одного виборчого фонду організації партії, кандидата на місцевих виборах не може перевищувати десяти розмірів мінімальної заробітної плати.
Забороняється робити добровільні внески до виборчого фонду організації партії, кандидата на місцевих виборах:
іноземцям та особам без громадянства;
анонімним жертводавцям (без зазначення у платіжному документі прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), дати народження та адреси місця проживання громадянина);
юридичним особам, їх філіям і представництвам.
4. Використання коштів виборчих фондів
4.1. Кошти виборчого фонду використовуються партіями, організаціями партій, кандидатами на загальнодержавних та місцевих виборах для фінансування їх виборчої кампанії, в тому числі передвиборної агітації, тобто на фінансування участі вказаних суб’єктів у відповідних виборах.
Фінансування партією, організацією партії, кандидатом на загальнодержавних та місцевих виборах своєї виборчої кампанії за рахунок коштів виборчого фонду передбачає фінансування під час виборчого процесу виборчих процедур, пов’язаних з підготовкою і проведенням відповідних виборів, які здійснюються вказаними суб’єктами після їх реєстрації відповідною виборчою комісією як кандидатів на виборах або реєстрації висунутих ними кандидатів на виборах. При цьому основною метою таких процедур є спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію, організацію партії.
4.2. За рахунок коштів виборчих фондів кандидатів на відповідних виборах, партій, організацій партій - суб’єктів відповідного виборчого процесу здійснюються, зокрема, заходи передвиборної агітації (частина четверта
статті 51 Кодексу).
4.3. За положеннями частини першої
статті 51 Кодексу передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать
Конституції та законам України, а саме:
1) проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями;
2) проведення мітингів, походів, демонстрацій;
3) проведення публічних дебатів, дискусій, "круглих столів", пресконференцій щодо положень передвиборних програм та політичної діяльності кандидатів, партій (організацій партій) - суб’єктів виборчого процесу;
4) оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації політичної реклами, виступів, інтерв’ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій та повідомлень;
5) розповсюдження виборчих листівок, плакатів та інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, у яких розміщено матеріали передвиборної агітації;
6) розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами;
7) проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач, проведення інших публічних заходів за підтримки кандидата, партії (організації партії) - суб’єкта виборчого процесу, а також оприлюднення інформації про таку підтримку;
8) публічні заклики голосувати за чи не голосувати за кандидата, партію (організацію партії) - суб’єкта виборчого процесу або публічні оцінки їх діяльності;
9) встановлення агітаційних наметів;
10) в інших формах, що не суперечать
Конституції та законам України.
4.4. Кандидат на загальнодержавних чи місцевих виборах, партія, організація партії - суб’єкт відповідного виборчого процесу має право на договірній основі за рахунок коштів свого виборчого фонду орендувати будинки і приміщення усіх форм власності для проведення зборів, дебатів, дискусій та інших публічних заходів передвиборної агітації (частина сьома
статті 51 Кодексу).
4.5. Суб’єкт виборчого процесу за рахунок коштів свого виборчого фонду може здійснювати оплату за використання наданого інформаційним агентством приміщення для проведення пресконференцій. Без укладання договору і попередньої оплати з відповідного виборчого фонду приміщення для проведення пресконференцій не надаються.
4.6. Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими
Кодексом, забороняється.
4.7. Кандидат, партія, організація партії за рахунок коштів свого виборчого фонду та протягом установленого
Кодексом строку забезпечує фінансування не лише заходів передвиборної агітації, а й інших заходів, спрямованих на ведення ними виборчої кампанії (придбання товарів і послуг, пов’язаних із веденням передвиборної агітації тощо).
5. Звітування про надходження та використання коштів виборчого фонду
5.1. Звітування про надходження та використання коштів виборчого фонду здійснюють розпорядники відповідних рахунків виборчого фонду в порядку та строки, встановлені
статтями 97,
153,
214 Кодексу.
5.2. Розпорядники відповідних рахунків виборчого фонду подають два види фінансових звітів - проміжний та остаточний.
5.3. Розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата на пост Президента України, партії зобов’язаний:
не пізніш як за вісім днів до дня виборів подати розпоряднику накопичувального рахунку виборчого фонду проміжний фінансовий звіт про використання коштів відповідного поточного рахунку виборчого фонду за період з дня відкриття поточного рахунку до дванадцятого дня до дня виборів. У разі призначення Центральною виборчою комісією повторного голосування з виборів Президента України розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата на пост Президента України, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування, зобов’язаний за шість днів до дня повторного голосування подати розпоряднику накопичувального рахунку виборчого фонду проміжний фінансовий звіт про використання коштів відповідного поточного рахунку виборчого фонду за період з дня прийняття рішення про включення кандидата на пост Президента України до виборчого бюлетеня для повторного голосування до сьомого дня до дня повторного голосування;
не пізніш як на сьомий день після дня виборів (у разі включення кандидата на пост Президента України до виборчого бюлетеня для повторного голосування - не пізніш як на сьомий день після дня повторного голосування) подати розпоряднику накопичувального рахунку виборчого фонду остаточний фінансовий звіт про використання коштів відповідного поточного рахунку виборчого фонду.
5.4. Розпорядник накопичувального рахунку виборчого фонду кандидата на пост Президента України/партії зобов’язаний:
не пізніш як за п’ять днів до дня виборів подати політичній партії, яка висунула кандидата на пост Президента України (крім випадку, якщо кандидат на пост Президента України висунутий шляхом самовисування)/партії, а також Центральній виборчій комісії та Національному агентству з питань запобігання корупції проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду за період з дня відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду до дванадцятого дня до дня виборів (на паперових носіях та в електронному вигляді). У разі призначення Центральною виборчою комісією повторного голосування з виборів Президента України розпорядник накопичувального рахунку виборчого фонду кандидата на пост Президента України, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування, зобов’язаний за чотири дні до дня повторного голосування подати політичній партії (крім випадку, якщо кандидат на пост Президента України висунутий шляхом самовисування), Центральній виборчій комісії та Національному агентству з питань запобігання корупції проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду за період з дня прийняття рішення про включення кандидата на пост Президента України до виборчого бюлетеня для повторного голосування до сьомого дня до дня повторного голосування (на паперових носіях та в електронному вигляді);
не пізніш як на п’ятнадцятий день після дня виборів (у разі включення кандидата на пост Президента України до виборчого бюлетеня для повторного голосування - не пізніш як на п’ятнадцятий день після дня повторного голосування) подати політичній партії, яка висунула кандидата на пост Президента України (крім випадку, якщо кандидат на пост Президента України висунутий шляхом самовисування)/партії, а також Центральній виборчій комісії та Національному агентству з питань запобігання корупції остаточний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду (на паперових носіях та в електронному вигляді).
5.5. Розпорядник поточного рахунку власного виборчого фонду кандидата в депутати зобов’язаний:
не пізніш як за вісім днів до дня виборів подати партії, до виборчих списків якої кандидат у депутати включений, відповідному регіональному або територіальному представництву Центральної виборчої комісії проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів власного виборчого фонду кандидата в депутати за період з дня відкриття поточного рахунку до дванадцятого дня до дня виборів;
не пізніш як на десятий день після дня виборів подати партії, до виборчих списків якої кандидат у депутати включений, відповідному регіональному або територіальному представництву Центральної виборчої комісії остаточний фінансовий звіт про надходження та використання коштів власного виборчого фонду кандидата в депутати.
5.6. Розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду організації партії зобов’язаний:
за вісім днів до дня голосування подати розпоряднику коштів накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії проміжний фінансовий звіт про використання коштів відповідного поточного рахунку за період з дня відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду до десятого дня до дня голосування;
не пізніш як на п’ятий день після дня голосування подати розпоряднику коштів накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії остаточний фінансовий звіт про використання коштів відповідного поточного рахунку.
Розпорядник коштів накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії зобов’язаний:
за п’ять днів до дня голосування подати відповідній територіальній виборчій комісії проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду організації партії за період з дня відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії до десятого дня до дня голосування;
не пізніш як на сьомий день після дня голосування подати відповідній територіальній виборчій комісії остаточний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду організації партії.
5.7. Розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду кандидата на місцевих виборах зобов’язаний:
не пізніш як за п’ять днів до дня голосування подати відповідній територіальній виборчій комісії проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду за період з дня відкриття поточного рахунку виборчого фонду до десятого дня до дня голосування. У разі призначення відповідною територіальною виборчою комісією повторного голосування на виборах сільського, селищного, міського голови розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування, зобов’язаний не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування подати відповідній територіальній виборчій комісії проміжний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду за період з дня, наступного за днем офіційного опублікування рішення відповідної територіальної виборчої комісії про призначення повторного голосування, до сьомого дня перед днем повторного голосування;
не пізніш як на сьомий день після дня голосування (у разі включення кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови до виборчого бюлетеня для повторного голосування - не пізніш як на сьомий день після дня повторного голосування) подати відповідній територіальній виборчій комісії остаточний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду.
5.8. Проміжний та остаточний фінансові звіти про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата на пост Президента України/партії оприлюднюються на офіційних вебсайтах політичної партії (у разі висування кандидата на пост Президента України політичною партією та за наявності у неї вебсайту)/партії (за наявності вебсайту), а також офіційних вебсайтах Центральної виборчої комісії та Національного агентства з питань запобігання корупції не пізніше дня, наступного за днем його надходження.
5.9. Проміжний та остаточний фінансові звіти про надходження та використання коштів власного виборчого фонду кандидата в депутати розміщуються відповідним регіональним або територіальним представництвом Центральної виборчої комісії в інформаційно-аналітичній системі для відображення на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
5.10. Територіальна виборча комісія протягом двох днів з дня отримання оприлюднює відомості проміжних та остаточних фінансових звітів:
на своєму офіційному вебсайті (за наявності);
на вебсайті відповідної місцевої ради (за наявності);
на офіційному вебсайті відповідного регіонального (територіального) представництва Центральної виборчої комісії;
в інший спосіб, визначений територіальною виборчою комісією.
Організація партії, яка утворила власний виборчий фонд, оприлюднює проміжні та остаточні фінансові звіти на своєму офіційному вебсайті (за наявності) або в інший спосіб у мережі "Інтернет" протягом двох днів з дня їх отримання.
5.11. Форми проміжного та остаточного фінансових звітів встановлює Центральна виборча комісія за погодженням з Національним агентством з питань запобігання корупції.
Секретар Центральної виборчої комісії | О. ГАТАУЛЛІНА |