• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про створення Української державної інспекції Регістру та безпеки судноплавства

Рада Міністрів УРСР  | Постанова, Положення від 29.04.1991 № 100 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 29.04.1991
  • Номер: 100
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 29.04.1991
  • Номер: 100
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 29 квітня 1991 р. N 100
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 814 від 08.06.98 )
Про створення Української державної інспекції Регістру та безпеки судноплавства
З метою підвищення ефективності державного нагляду за безпекою судноплавства на річках, водосховищах, інших водоймах республіки і в прибережній зоні Дунайського, Чорноморсько-Азовського та Середземноморського басейнів, а також зміцнення правопорядку і посилення охорони навколишнього середовища Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Створити Українську державну інспекцію Регістру та безпеки судноплавства (Держфлотнагляд УРСР) на базі Дніпровської інспекції Регістру, Української республіканської інспекції судноплавства і Державної інспекції по маломірних суднах Української РСР, ліквідувавши їх.
Держфлотнагляд УРСР входить до складу Українського міжгалузевого державного об'єднання річкового флоту "Укррічфлот", є юридичною особою і діє на принципах господарського розрахунку.
2. Установити, що Держфлотнагляд УРСР здійснює класифікацію, технічний та судноплавний нагляд за всіма суднами внутрішнього і змішаного (ріка - море) плавання з класом Річкового Регістру, маломірними суднами, що проектуються, будуються і експлуатуються, незалежно від форм власності та відомчої приналежності.
Реєстрація, облік і технічний нагляд за суднами для виробничих цілей (самохідними - з головними двигунами потужністю менше 75 к. с. і несамохідними - валовою місткістю менше 80 реєстрових тонн), що перебувають у віданні Міністерства морського флоту СРСР, Міністерства рибного господарства СРСР, належать риболовецьким колгоспам (постійно експлуатуються на річках, водосховищах, інших внутрішніх водоймах), перебувають у віданні органів управління річковим транспортом радянських республік (постійно експлуатуються на внутрішніх морських і територіальних водах), а також у віданні Міністерства внутрішніх справ СРСР, Державного концерну водногосподарського будівництва "Водбуд", Комітету гідрометеорології СРСР, здійснюються в порядку, встановленому цими міністерствами й органами. При експлуатації вказаних суден на внутрішніх морських і територіальних водах цей порядок повинен бути погоджений з Міністерством морського флоту СРСР, а на річках, водосховищах та інших внутрішніх водоймах - з органами управління річковим транспортом радянських республік.
3. Українському міжгалузевому державному об'єднанню річкового флоту "Укррічфлот" за погодженням з Міністерством праці УРСР у місячний строк розробити і затвердити умови оплати праці та посадові оклади працівників Держфлотнагляду УРСР стосовно до умов оплати праці та посадових окладів, передбачених постановами ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 17 вересня 1986 р. N 1115, Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 15 травня 1990 р. N 197/7-74 для працівників аналогічних організацій річкового транспорту.
4. Комітетові цін при Раді Міністрів УРСР у місячний строк розглянути і затвердити розроблені Українським міжгалузевим державним об'єднанням річкового флоту "Укррічфлот" тарифи на роботи (послуги), що виконуються Держфлотнаглядом УРСР.
5. Міністерству внутрішніх справ УРСР, Міністерству зв'язку УРСР подавати необхідну допомогу Держфлотнагляду УРСР у виконанні покладених на нього завдань, пов'язаних із забезпеченням оперативної роботи.
6. Міністерству юстиції УРСР разом з українським міжгалузевим державним об'єднанням річкового флоту "Укррічфлот" у місячний строк підготувати і подати Раді Міністрів УРСР пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Кодексу Української РСР про адміністративні правопорушення, пов'язані з створенням Держфлотнагляду УРСР, та правового захисту інспекторського складу цієї Державної інспекції.
7. Зберегти за працівниками Держфлотнагляду УРСР пільги і соціальні гарантії, що діють на річковому транспорті. Встановити, що інспекторському складу Держфлотнагляду УРСР видається формений одяг в порядку і на умовах, передбачених пунктом 9 постанови Ради Міністрів СРСР від 10 грудня 1969 р. N 940 для працівників органів рибоохорони.
8. Затвердити Положення про Держфлотнагляд УРСР, що додається.
9. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Ради Міністрів УРСР від 7 серпня 1957 р. N 880 "Про приймання від Міністерства морського флоту СРСР Дніпровської інспекції Регістру";
пункти 2 і 3 постанови Ради Міністрів УРСР від 20 лютого 1970 р. N 109 "Про заходи по посиленню охорони рибних запасів у водоймах республіки" (ЗП УРСР, 1970 р., N 3, ст. 30);
постанову Ради Міністрів УРСР від 4 листопада 1982 р. N 530 "Про заходи по впорядкуванню користування маломірними суднами" (ЗП УРСР, 1982 р., N 11, ст. 93);
постанову Ради Міністрів УРСР від 20 червня 1986 р. N 224 "Про внесення змін до Положення про Державну інспекцію по маломірних суднах Української РСР" (ЗП УРСР, 1986 р., N 7, ст. 36);
постанову Ради Міністрів УРСР від 10 грудня 1987 р. N 404 "Про внесення змін до Положення про Державну інспекцію по маломірних суднах Української РСР" (ЗП УРСР, 1988 р., N 2, ст. 3).
Заступник Голови
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

К.МАСИК

В.ПЄХОТА
Інд. 34
ЗАТВЕРДЖЕНЕ
постановою Ради Міністрів УРСР
від 29 квітня 1991 р. N 100
ПОЛОЖЕННЯ
про Українську державну інспекцію Регістру та безпеки судноплавства
1. Українська державна інспекція Регістру та безпеки судноплавства (Держфлотнагляд УРСР) є державним органом класифікації, технічного і судноплавного нагляду, що визначає умови, які забезпечують безпеку плавання піднаглядних суден на річках, водосховищах та інших водоймах республіки, в прибережній зоні Дунайського, Чорноморсько-Азовського та Середземноморського басейнів, і контролює їх додержання з метою зміцнення правопорядку, а також охорони навколишнього середовища.
Держфлотнагляд УРСР входить до складу Українського міжгалузевого державного об'єднання річкового флоту "Укррічфлот" і діє на принципах господарського розрахунку.
Держфлотнагляд УРСР керується у своїй діяльності чинним законодавством, іншими нормативними актами, що регулюють його діяльність, а також цим Положенням.
2. Технічному і судноплавному нагляду Держфлотнагляду УРСР підлягають судна незалежно від форм власності та відомчої приналежності (крім військових та спортивних суден), що здійснюють плавання на річках, водосховищах та інших водоймах республіки, а також судна, що виходять в море і в прибережні морські райони в межах Дунайського, Чорноморсько-Азовського та Середземноморського басейнів:
самохідні судна незалежно від потужності головних механізмів;
несамохідні судна і плавучі засоби спеціального призначення незалежно від валової місткості й довжини;
парусні та парусно-моторні судна;
веслові човни вантажопідйомністю 100 і більше кілограмів;
байдарки вантажопідйомністю 150 і більше кілограмів, надувні судна вантажопідйомністю 225 і більше кілограмів.
Інші судна, а також ті, що належать іншим республікам і країнам, в період їх експлуатації на внутрішніх водних шляхах Української РСР, маломірні судна, вказані в другому абзаці пункту 2 постанови Ради Міністрів УРСР від 29 квітня 1991 р. N 100, підлягають тільки судноплавному нагляду Держфлотнагляду УРСР.
Технічному нагляду Держфлотнагляду УРСР підлягають:
гідротехнічні та причальні споруди, бази для стоянок суден незалежно від форм власності;
берегові котли, посудини, що працюють під тиском, та вантажопідйомні механізми й пристрої, що перебувають у віданні Українського міжгалузевого державного об'єднання річкового флоту "Укррічфлот", відповідно до правил, затверджених Комітетом по нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості і гірничому нагляду при Раді Міністрів УРСР.
3. На Держфлотнагляд УРСР покладається:
державний нагляд за додержанням власниками піднаглядних суден та об'єктів діючих в Українській РСР правил і норм, пов'язаних із забезпеченням умов їх безпечної експлуатації;
класифікація і облік піднаглядних суден, класифікація водних басейнів за умовами плавання суден;
розгляд і погодження технічних проектів і робочої документації на будівництво, переобладнання і ремонт суден, суднових пристроїв, механізмів і устаткування, піднаглядних берегових об'єктів, гідротехнічних причальних споруд, баз для стоянок суден;
погодження проектів стандартів і провідних документів щодо суднобудування, судноремонту, технічної експлуатації флоту та його конструкцій, водних шляхів, інших проектів і заходів, пов'язаних із забезпеченням умов безпеки плавання;
технічний нагляд за будівництвом і ремонтом суден і суднових механізмів, виготовленням виробів і матеріалів, призначених для суден;
технічний та судноплавний нагляд за суднами, що експлуатуються.
4. Держфлотнагляд УРСР з участю основних судновласників розроблює і вводить в дію правила, що встановлюють принципи класифікації та інші вимоги, які забезпечують умови безпеки плавання суден відповідно до їх призначення, охорону життя пасажирів і суднових екіпажів, схоронність вантажів, що перевозяться, а також охорону навколишнього середовища.
5. Для розгляду правил і норм, пов'язаних із забезпеченням умов безпечної експлуатації суден, підготовки пропозицій щодо їх вдосконалення, а також порядку та строків введення в дію нормативних документів при Держфлотнагляді УРСР утворюється науково-технічна рада із числа спеціалістів Держфлотнагляду УРСР, основних судновласників, заінтересованих організацій.
Персональний склад науково-технічної ради і положення про неї затверджується начальником Держфлотнагляду УРСР.
6. Правила Держфлотнагляду УРСР затверджуються його начальником на підставі висновку науково-технічної ради і є обов'язковими для всіх міністерств, відомств, організацій, підприємств та громадян, які здійснюють проектування, будівництво, ремонт і експлуатацію суден та інших піднаглядних об'єктів.
7. Держфлотнагляд УРСР:
видає документи на придатність суден до плавання і документи про їх приналежність;
провадить реєстрацію і веде облік піднаглядних суден і об'єктів, присвоює їм бортові та реєстрові номери;
реєструє курси, школи й учбові пункти, що здійснюють підготовку командного складу флоту і судноводіїв маломірних суден, приймає від них іспити за погодженими програмами, проводить у встановленому порядку перевірку знань, атестацію судноводіїв та інших осіб, видає їм дипломи та інші документи на право управління суднами і експлуатації механізмів;
припиняє роботи на тих суднах і об'єктах, що будуються і ремонтуються під його наглядом, забороняє їх експлуатацію у разі порушення встановлених правил і вимог, забруднення навколишнього середовища;
здійснює додатковий контроль за випуском суден у море;
провадить розслідування і класифікацію аварійних випадків з суднами на внутрішніх водних шляхах Української РСР і піднаглядними суднами в морських водах;
погоджує призначення капітанів пасажирських суден, які здійснюють транзитні перевезення в морських районах, і вантажних суден змішаного (ріка - море) плавання;
погоджує питання організації праці суднових екіпажів виходячи з умов забезпечення безпеки плавання суден;
встановлює форму суднових документів, зразки бланків, штампів, печаток, клейм, емблем, вимпелів і нагрудних значків державного інспекторського складу Держфлотнагляду УРСР, затверджуваних відповідно до чинного законодавства;
проводить консультації з питань, що входять до його компетенції;
розробляє і вносить в установленому порядку до Комітету цін при Раді Міністрів УРСР проекти тарифів на роботи і послуги, виконувані Інспекцією, а також пропозиції про вдосконалення цих тарифів;
організує роботу по роз'ясненню та пропаганді нормативних актів та інших документів по безпеці плавання піднаглядних суден та охороні навколишнього середовища, використовуючи з цією метою засоби масової інформації;
здійснює контроль за сплатою громадянами - власниками піднаглядних суден установлених законодавством зборів у зв'язку з експлуатацією суден.
Держфлотнагляд УРСР не несе майнової відповідальності за збитки, що можуть бути завдані з результаті здійснення Інспекцією своїх функцій, передбачених цим Положенням.
8. Держфлотнагляд УРСР виконує покладені на нього завдання в тісній взаємодії з виконкомами місцевих Рад народних депутатів, органами Міністерства внутрішніх справ УРСР, Міністерства охорони здоров'я УРСР, Державного комітету УРСР по екології і раціональному природокористуванню, Міністерства морського флоту СРСР, Українського республіканського управління по гідрометеорології, а також з прикордонними військами.
Держфлотнагляд УРСР у своїй діяльності спирається на допомогу створюваних добровільних народних дружин по забезпеченню правопорядку на водоймах і позаштатних інспекторів, сприяє відповідним органам у здійсненні заходів щодо боротьби з браконьєрством та іншими порушеннями правил полювання і рибальства.
9. Держфлотнагляд УРСР для здійснення покладених на нього завдань має право:
безперешкодно відвідувати судна, порти та підприємства, що експлуатують піднаглядні об'єкти, суднобудівні, судноремонтні підприємства, що виготовляють суднове обладнання;
вимагати від адміністрації проектних, суднобудівних, судноремонтних і експлуатаційних підприємств, організацій, а також підприємств, що виготовляють суднове обладнання, капітанів суден подання відомостей і документів, а також іншої інформації, необхідної для здійснення своїх функцій;
приймати в разі подання власниками суден та об'єктів необхідних обгрунтувань рішення, що відрізняються від регламентуючих правил і не призводять до зниження рівня безпеки плавання;
направляти в необхідних випадках на медичний огляд судноводіїв піднаглядних суден для визначення здатності до управління суднами;
зупиняти судна;
усувати від управління суднами осіб, дії яких загрожують безпеці судноплавства, і при необхідності передавати судна для зберігання в пункти стоянок піднаглядних суден або спеціальних стоянок за рахунок судновласника;
здійснювати в установленому порядку зовнішньоекономічну діяльність і науково-технічне співробітництво з іноземними органами технічного і судноплавного нагляду, класифікаційними органами і товариствами, суднобудівними, судноремонтними, машинобудівними підприємствами, фірмами, конструкторськими та іншими організаціями з питань, що належать до компетенції Інспекції;
брати участь в роботі міжнародних організацій по водному транспорту при вирішенні питань, що зачіпають інтереси безпечної експлуатації піднаглядного флоту;
створювати і ліквідовувати в установленому законодавством порядку свої структурні підрозділи з Українській РСР, а також на території інших республік і країн;
накладати адміністративні стягнення відповідно до Кодексу УРСР про адміністративні правопорушення;
залучати до участі в ліквідації наслідків аварійних випадків з піднаглядними суднами й об'єктами судна незалежно від їх відомчої приналежності.
10. До складу Держфлотнагляду УРСР входять управління Держфлотнагляду УРСР, басейнові інспекції, служби портового нагляду, дільниці та інші підрозділи, необхідні для здійснення покладених на нього завдань.
11. Держфлотнагляд УРСР очолює начальник, який призначається начальником Українського міжгалузевого державного об'єднання річкового флоту "Укррічфлот" з наступним затвердженням на правлінні об'єднання.
12. Начальник Держфлотнагляду УРСР:
керує всією діяльністю Держфлотнагляду УРСР і несе персональну відповідальність за виконання покладених на Інспекцію завдань;
призначає і звільняє в установленому порядку працівників Держфлотнагляду УРСР, видає в межах компетенції Держфлотнагляду УРСР накази та інструкції, затверджує положення про його структурні підрозділи, а також їх структуру, штатні розписи і фонди заробітної плати, встановлює перелік посад, що належать до категорії державних інспекторів.
13. Службові особи Держфлотнагляду УРСР несуть встановлену законодавством відповідальність за неналежне виконання обов'язків і неправильне використання наданих їм прав.
14. Майно Держфлотнагляду УРСР становлять основні фонди й оборотні кошти, а також інші матеріальні цінності та фінансові ресурси.
Держфлотнагляд УРСР самостійно розпоряджається своїм майном відповідно до чинного законодавства.
15. Доходи Держфлотнагляду УРСР складаються з надходжень, пов'язаних з його госпрозрахунковою діяльністю, а також інших надходжень. Прибуток розподіляється відповідно до чинного законодавства.
16. Держфлотнагляд УРСР є юридичною особою, має печатку із зображенням Герба Української РСР і своїм найменуванням.