• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про спільну діяльність щодо виявлення викраденого автомототранспорту та порядок контролю транспортних засобів, які перетинають державний кордон України

Міністерство внутрішніх справ України , Державний комітет у справах охорони державного кордону України  | Наказ, Інструкція від 07.08.2000 № 520/390 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України , Державний комітет у справах охорони державного кордону України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 07.08.2000
  • Номер: 520/390
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України , Державний комітет у справах охорони державного кордону України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 07.08.2000
  • Номер: 520/390
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ У СПРАВАХ ОХОРОНИ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 520/390 від 07.08.2000Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 вересня 2000 р.
за N 571/4792
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 725 від 23.08.2017 )
Про затвердження Інструкції про спільну діяльність щодо виявлення викраденого автомототранспорту та порядок контролю транспортних засобів, які перетинають державний кордон України
Відповідно до вимог Законів України "Про Прикордонні війська України", "Про міліцію", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" та з метою визначення порядку контролю автотранспортних засобів, які перетинають державний кордон України, пошуку серед них викрадених
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про спільну діяльність щодо виявлення викраденого автомототранспорту та порядок контролю транспортних засобів, які перетинають державний кордон України (додається).
2. Командувачам військ напрямів Прикордонних військ, начальникам ГУМВС України в Криму, м. Києві та Київській області, УМВС в областях та м. Севастополі, командирам з'єднань та частин прикордонного контролю вжити комплекс організаційних і практичних заходів для організації виконання Інструкції про спільну діяльність щодо виявлення викраденого автомототранспорту та порядок контролю транспортних засобів, які перетинають державний кордон України, та керуватися нею в службовій діяльності.
3. Ректорам навчальних закладів МВС України, ректору Національної академії Прикордонних військ України вжити заходів щодо внесення зазначеної тематики в програму підготовки викладацького складу, слухачів навчальних закладів, а також розроблення навчальної літератури та методичних посібників.
4. Контроль за виконанням наказу покласти: у Міністерстві внутрішніх справ України - на начальника управління ДАІ МВС України, у Державному комітеті у справах охорони державного кордону України - на начальника управління прикордонного контролю.
5. Наказ довести до особового складу всіх підрозділів Міністерства внутрішніх справ України, Прикордонних військ України в частині, що їх стосується.
В.о. Міністра внутрішніх справ
України
генерал-лейтенант міліції
Т.в.о. Голови Державного комітету
у справах охорони державного
кордону України


М.В.Джига


П.А.Шишолін
Затверджено
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України, Державного
комітету у справах охорони
державного кордону України
7 серпня 2000 року N 520/390
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 вересня 2000 року
за N 571/4792
Інструкція
про спільну діяльність щодо виявлення викраденого автомототранспорту та порядок контролю транспортних засобів, які перетинають державний кордон України
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про Прикордонні війська України", "Про міліцію", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю". Вона визначає порядок здійснення Прикордонними військами України контролю за транспортними засобами, які перетинають державний кордон, організації їх перевірки під час перетинання державного кордону, затримання викрадених транспортних засобів та їх передачі органам Міністерства внутрішніх справ України, взаємодії підрозділів Міністерства внутрішніх справ та Прикордонних військ України під час пошуку викраденого автомототранспорту.
1.2. Контроль транспортних засобів, які перетинають державний кордон, їх перевірку за наявними банками даних викраденого транспорту та затримання транспортних засобів, стосовно яких до правоохоронних органів (Міністерство внутрішніх справ України, Служба безпеки України, Прикордонні війська України) надійшла інформація про їх викрадення як в Україні, так і за її межами, включаючи інформацію відповідних банків даних (обліків) викрадених транспортних засобів (далі - викрадені транспортні засоби) у пунктах пропуску через державний кордон України (далі - пункти пропуску) здійснюють органи прикордонного контролю Прикордонних військ України під час прикордонного контролю.
1.3. Виконання завдань з перевірки автомототранспорту та виявлення викраденого полягає в:
перевірці реєстраційних документів транспортного засобу;
контролі транспортних засобів за банком даних (книгою обліку) викрадених транспортних засобів;
вибірковій або суцільній ідентифікації номерів двигуна, кузова, шасі та реєстраційного номера транспортного засобу;
організації інформаційного й технічного забезпечення та порядку використання органами прикордонного контролю банків даних викрадених транспортних засобів МВС України;
організації взаємодії між органами прикордонного контролю Прикордонних військ України та підрозділами Міністерства внутрішніх справ України.
2. Контроль транспортних засобів, які перетинають державний кордон України
2.1. У пунктах пропуску, під час пошуку викрадених транспортних засобів, здійснюється:
перевірка відповідності марки, моделі, реєстраційних номерів, кольору, даних власника транспортного засобу, зазначених у реєстраційних документах, та їх порівняння з фактичними даними транспортного засобу й посвідченням водія та паспортними даними особи, яка керує транспортним засобом (далі - загальна ідентифікація транспортних засобів);
перевірка номерів кузова, шасі, двигуна, реєстраційних номерів, даних власників транспортних засобів, зазначених у реєстраційних документах, та їх звірка з фактичними номерами агрегатів транспортного засобу, включаючи перевірку за наявними банками даних (обліками) викраденого автомотранспорту та осіб, які розшукуються правоохоронними органами (далі - повна ідентифікація транспортних засобів).
2.2. Загальна ідентифікація транспортного засобу здійснюється під час перевірки документів на право перетинання державного кордону України. У разі виявлення ознак підроблення документів або інших ознак, що свідчать про можливе викрадення транспортного засобу, транспортний засіб виводиться з загального потоку і здійснюється повна його ідентифікація та перевірка за наявними банками даних.
2.3. У пунктах пропуску, де комплекси автоматизації паспортного контролю (далі - КАПК) відсутні, реєстраційні документи транспортних засобів, стосовно яких проводиться повна ідентифікація, перевіряються за наявними банками даних найближчого пункту пропуску, обладнаного КАПК.
2.4. Загальна ідентифікація транспортних засобів, які переміщуються через державний кордон як вантаж залізничним, морським, повітряним, автомобільним транспортом, здійснюється прикордонним нарядом. За наявності інформації щодо незаконності ввезення транспортних засобів проводиться повна ідентифікація з використанням банків даних найближчих пунктів пропуску для автомобільного сполучення.
2.5. Банки даних (книги обліку) ведуться з метою виявлення викрадених транспортних засобів під час перетинання ними державного кордону України.
3. Ідентифікація даних транспортних засобів, організація їх перевірки за банками даних викраденого транспорту в пунктах пропуску
3.1. Загальна й повна ідентифікація транспортних засобів, які перетинають державний кордон України, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон.
3.2. У разі отримання інформації про можливе перетинання державного кордону України викраденими автотранспортними засобами або за окремим рішенням командира з'єднання (частини) прикордонного контролю може провадитись повна ідентифікація транспортних засобів. Для цього транспортний засіб, визначений для повної ідентифікації, виводиться з загального потоку руху на визначене місце.
3.3. Для підвищення ефективності та зменшення часу прикордонного контролю під час проведення ідентифікації транспортних засобів військовослужбовцями органів прикордонного контролю використовуються технічні засоби прикордонного контролю для огляду транспортних засобів.
3.4. Органи прикордонного контролю Прикордонних військ України мають право здійснювати повторну ідентифікацію транспортного засобу, в тому числі після проведення всіх видів контролю.
3.5. У разі обгрунтованих сумнівів щодо достовірності даних, зазначених у реєстраційних документах, виявлення ознак підроблення цих документів або зміни номера кузова, шасі або двигуна органами прикордонного контролю до перевірки залучаються фахівці підрозділів Міністерства внутрішніх справ України на місцях або інші експерти, які мають відповідні спеціальні дозволи (ліцензії).
3.6. Виявлені органами прикордонного контролю Прикордонних військ України викрадені транспортні засоби передаються територіальним підрозділам Міністерства внутрішніх справ України за протоколом адміністративного затримання та обліковуються у з'єднаннях, частинах прикордонного контролю Прикордонних військ України, підрозділах Міністерства внутрішніх справ України, в які вони передані.
3.7. При виявленні органами прикордонного контролю викрадених транспортних засобів Прикордонні війська України складають:
протокол адміністративного затримання (в трьох примірниках);
рапорт старшого прикордонного наряду (зміни прикордонних нарядів) про підсумки служби.
4. Обов'язки посадових осіб органів прикордонного контролю Прикордонних військ України та підрозділів Міністерства внутрішніх справ України
4.1. Під час проведення контролю транспортних засобів посадові особи Прикордонних військ України зобов'язані:
за командою контролера, старшого прикордонного наряду (старшого зміни прикордонних нарядів) вивести транспортний засіб, визначений для проведення ідентифікації, із загального потоку руху;
указати водієві місце проведення ідентифікації даних транспортного засобу та запропонувати підготувати транспортний засіб для огляду;
звірити номери кузова, шасі та двигуна із зазначеними в реєстраційних документах;
доповісти по команді про результати перевірки.
4.2. У разі виявлення ознак, які вказують на те, що транспортний засіб викрадено, а також за наявності конкретної інформації про його викрадення та розшук посадові особи органів прикордонного контролю зобов'язані:
запропонувати водієві транспортного засобу пред'явити реєстраційні документи на транспортний засіб;
перевірити дані транспортного засобу за базою даних викрадених транспортних засобів;
визначити потребу в проведенні повної ідентифікації транспортного засобу та доповісти старшому прикордонного наряду (старшому зміни прикордонних нарядів) для прийняття рішення про її проведення.
4.3. У разі виявлення транспортних засобів, які значаться за наявними базами даних (обліками) викрадених, старший прикордонного наряду (зміни прикордонних нарядів) зобов'язаний:
доповісти про вказаний факт по команді та по лінії оперативно-чергової служби;
вивести виявлений транспортний засіб із загального потоку руху, вилучити у власника (водія) документи, що посвідчують особу, реєстраційні документи та ключі до транспортного засобу, організувати його охорону до прибуття працівників внутрішніх справ;
оформити протокол адміністративного затримання власника (водія) транспортного засобу;
після прибуття працівників Міністерства внутрішніх справ України передати їм, з оформленням відповідних документів, власника (водія) транспортного засобу, транспортний засіб, документи та ключі до нього;
оформити дії зміни прикордонних нарядів у відповідних обліках та доповісти по команді рапортом.
4.4. У разі отримання інформації про виявлення в пунктах пропуску викрадених транспортних засобів працівники територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України зобов'язані:
негайно прибути до з'єднання (частини) або підрозділу прикордонного контролю з відповідно оформленими документами на право виконання завдань у конкретному пункті пропуску;
спільно з представником органів прикордонного контролю здійснити належні кримінально-процесуальні та адміністративні дії в пункті пропуску, в якому виявлено викрадений транспортний засіб;
заборонити експлуатацію транспортного засобу та організувати його доставку на штрафний майданчик відповідно до пункту 31.7 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31.12.93 N 1094;
у триденний термін надіслати до Міністерства внутрішніх справ України інформацію про затриманий транспортний засіб для внесення в базу даних обліку транспорту, який зберігається на штрафних майданчиках;
у триденний термін повідомити ініціатора його розшуку про обставини затримання транспортного засобу, місце його зберігання, технічний стан та дані посадової особи, якій доручено проведення перевірки за фактом виявлення викраденого транспортного засобу, із зазначенням адреси, номерів телефону, факсу тощо.
5. Інформаційне та технічне забезпечення контролю за транспортними засобами, які перетинають державний кордон України
5.1. Контроль транспортних засобів, які перетинають державний кордон України, з метою виявлення серед них викрадених здійснюється з використанням комплексу автоматизації паспортного контролю "Гарт-1/П", що розроблений відповідно до Розпорядження Президента України від 14.04.93 N 45/93-рп та постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.99 N 227 "Про запровадження нового порядку оформлення візових документів для в'їзду в Україну".
5.2. У пунктах пропуску, не обладнаних КАПК "Гарт-1/П", контроль транспортних засобів, підданих повній ідентифікації, здійснюється за обліками, що ведуться в журналах встановленої форми, а пошук серед них викрадених здійснюється з використанням баз даних найближчих пунктів пропуску для автомобільного сполучення, обладнаних КАПК "Гарт-1/П".
5.3. Для формування органами прикордонного контролю банків даних викрадених транспортних засобів (далі - БД-13) Міністерство внутрішніх справ України надає Державному комітету у справах охорони державного кордону України інформацію про викрадені транспортні засоби.
5.4. Передача інформації про викрадені транспортні засоби з'єднанням (частинам) Прикордонних військ України здійснюється з чергових частин Управління державної автомобільної інспекції (далі - УДАІ) Міністерства внутрішніх справ (далі - МВС) України в областях цілодобово за допомогою модемного зв'язку або, як виняток, з використанням магнітних носіїв, наданих в Управлінні (відділі) ДАІ Головного управління МВС, Управління МВС України відповідальною посадовою особою з'єднання, частини прикордонного контролю Прикордонних військ України.
5.5. Зміни та доповнення до банку даних викрадених транспортних засобів органів прикордонного контролю (БД-13) здійснюються в автоматизованому режимі відповідними посадовими особами органів Міністерства внутрішніх справ України.
5.6. До роботи з базою даних допускаються:
командир з'єднання, частини;
начальник штабу;
начальник оперативно-розшукового відділу;
офіцери відділення служби прикордонного контролю (далі - ПК) штабу;
оперативний черговий;
начальник інформаційно-обчислювального пункту (далі - ІОП) управління та підрозділів ПК;
чергові техніки ІОП управління та підрозділів ПК;
старший зміни прикордонних нарядів;
контролер, старший контролер.
5.7. Автоматично проводиться заповнення програми:
дата та час оформлення, назва пункту пропуску, прізвище контролера.
Контролером під час паспортного контролю заповнюються такі реквізити:
країна, де зареєстрований транспортний засіб;
прізвище, ім'я, по батькові особи, яка керує транспортним засобом;
прізвище, ім'я, по батькові особи, на яку зареєстровано транспортний засіб;
марка, модель;
серія та номер реєстраційного документа;
державний номер;
номер кузова;
номер шасі;
номер двигуна.
5.8. Ідентифікація номерів на агрегатах автомобільного транспорту проводиться з використанням спеціальних приладів та програмно-апаратних комплексів.
6. Організація взаємодії між органами прикордонного контролю Прикордонних військ та підрозділами Міністерства внутрішніх справ України
6.1. Взаємодія під час пошуку викрадених транспортних засобів у пунктах пропуску організовується та здійснюється між органами прикордонного контролю Прикордонних військ України та підрозділами Міністерства внутрішніх справ України відповідно до вимог Інструкції про взаємодію та розмежування функцій щодо здійснення контролю на державному кордоні, затвердженої наказом Держкомкордону від 28.03.94 N 151 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.05.94 за N 106/315.
6.2. Під час організації взаємодії визначаються:
порядок передачі наявних баз даних про викрадені транспортні засоби, їх поповнення та внесення змін;
періодичність проведення звірок баз даних про викрадені транспортні засоби;
дії підрозділів прикордонного контролю та Міністерства внутрішніх справ України за різних обставин та при виявленні викрадених транспортних засобів у пунктах пропуску;
порядок організації зв'язку між підрозділами прикордонного контролю та Міністерства внутрішніх справ України;
порядок взаємного інформування про способи, методи роботи та технічні засоби, які застосовуються підрозділами для пошуку викрадених транспортних засобів;
порядок надання інформації про перетинання державного кордону транспортними засобами.
6.3. Питання організації взаємодії відображаються в спільних наказах, уточнюються при потребі.
7. Організація підготовки спеціалістів прикордонного контролю Прикордонних військ України з питань пошуку викрадених автотранспортних засобів
7.1. Підготовка спеціалістів прикордонного контролю Прикордонних військ України з питань пошуку викрадених транспортних засобів організовується та здійснюється в процесі спеціальної підготовки контролерського складу.
7.2. Тематика підготовки з зазначених питань розробляється і входить окремим розділом до предмета спеціальної підготовки контролерського складу в навчальних закладах Прикордонних військ України та в з'єднаннях (частинах) прикордонного контролю.
7.3. Підготовка викладацького складу навчальних закладів Прикордонних військ України організовується та здійснюється з використанням можливостей Міністерства внутрішніх справ України.
7.4. Міністерство внутрішніх справ України надає потрібну методичну допомогу в підготовці викладацького та контролерського складу органів прикордонного контролю Прикордонних військ України.
В.о. Начальника УДАІ МВС України
генерал-майор міліції
Начальник управління прикордонного
контролю Держкомкордону
генерал-майор

С.М.Гусаров


Б.М.Марченко