• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку доставки, інкасації та знищення облігацій внутрішньої державної ощадної позики 1998 року та купонів до них

Міністерство фінансів України  | Наказ, Порядок від 25.08.1998 № 169
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 25.08.1998
  • Номер: 169
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 25.08.1998
  • Номер: 169
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 169 від 25.08.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 жовтня 1998 р.
за N 633/3073
Про затвердження Порядку доставки, інкасації та знищення облігацій внутрішньої державної ощадної позики 1998 року та купонів до них
На виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року N 736 "Про випуск облігацій внутрішньої державної ощадної позики 1998 року"
НАКАЗУЮ:
Затвердити Порядок доставки, інкасації та знищення облігацій внутрішньої державної ощадної позики 1998 року та купонів до них (додається).
Взяти до відома, що цей Порядок затверджується також Національним банком України.
Міністр І.О.Мітюков
Затверджено
Наказ Міністерства фінансів
України 25.08.98 N 169
Постанова Правління
Національного банку України
15.09.98 N 367 ( z0633-98 )
Порядок доставки, інкасації та знищення облігацій внутрішньої державної ощадної позики 1998 року та купонів до них
1. Загальні положення
1.1. Порядок доставки, інкасації та знищення облігацій внутрішньої державної ощадної позики 1998 року (далі - Порядок) розроблений відповідно до Закону України "Про цінні папери і фондову біржу" та постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.98 N 736 "Про випуск облігацій внутрішньої державної ощадної позики 1998 року".
1.2. Облігації внутрішньої державної ощадної позики 1998 року (далі - облігації) випускаються на пред'явника в документарній формі.
1.3. Розміщення облігацій, виплата доходу та погашення здійснюється через уповноважені банки. Установи банків набувають статусу уповноважених на підставі відповідної постанови Кабінету Міністрів України та укладених з Міністерством фінансів угод.
1.4. Доставка бланків облігацій за місцезнаходженням банків здійснюється на підставі укладених з уповноваженими банками угод службами перевезення цінностей уповноважених банків або службою інкасації Національного банку (далі - служби інкасації) зі збройним супроводом.
1.5. Знищення облігацій, що погашені, та купонів до них, за якими здійснена сплата доходу, здійснюється уповноваженими банками за письмовим розпорядженням Міністерства фінансів України.
2. Доставка бланків облігацій до уповноважених банків
2.1. Міністерство фінансів України на підставі укладених з уповноваженими банками угод надає Банкнотно-монетному двору та службам інкасації інформацію щодо розподілу загального обсягу емісії облігацій між уповноваженими банками. Одночасно Міністерство фінансів інформує відповідні фінансові органи про розподілений обсяг емісії облігацій між уповноваженими банками, що знаходяться в їх регіоні.
2.2. На підставі відповідної інформації Міністерства фінансів України пакування бланків облігацій за кожним адресатом - уповноваженим банком здійснює Банкнотно-монетний двір Національного банку України.
2.3. Упаковки з бланками облігацій передаються службам інкасації на Банкнотно-монетному дворі за адресою: 252232, м.Київ, вул.Меліоративна, 6 на підставі документів, що підтверджують їх повноваження.
2.4. Упаковки з бланками облігацій приймаються службами інкасації без перевірки вкладеного. Контролю підлягає:
цілісність пакунків;
правильність заповнення ярликів (кількість облігацій у пакунках, серія і номер першої та останньої в пакунку облігації, номінальна вартість однієї облігації, сумарна номінальна вартість усіх облігацій у пакунку);
відповідність між собою даних щодо розподілу загального обсягу емісії облігацій між уповноваженими банками та кількістю бланків облігацій, які вказані на ярликах.
2.5. На пакунки з бланками облігацій, що надсилаються, складається опис встановленої форми у трьох примірниках, з яких перший примірник надсилається через старшого бригади інкасаторів керівнику уповноваженого банку - одержувачу цінностей, другий - використовується бригадою інкасаторів для приймання і здавання цінностей, а третій - залишається на Банкнотно-монетному дворі.
2.6. Пакунки із зовнішніми пошкодженнями або без ярликів та пакунки, на ярликах яких допущені помилки при заповненні реквізитів, зазначених у п.2.4 цього Порядку, інкасаторами не приймаються і підлягають перепакуванню та переоформленню.
2.7. Пакунки з бланками облігацій приймаються в уповноважених банках службовими особами, відповідальними за схоронність цінностей, без перевірки вкладеного. При прийманні пакунків підлягає перевірці:
цілісність пакунків;
правильність заповнення ярликів у порядку, визначеному в п.2.4 цього Порядку;
відповідність між собою даних супровідного опису пакунків з бланками облігацій та ярликів.
У разі наявності фактів порушень, визначених п.2.6 Порядку, пакунки з бланками облігацій приймаються з поаркушним перерахуванням у присутності інкасаторів.
За результатами цієї перевірки складається акт у двох примірниках, який засвідчується підписами відповідальних осіб уповноваженого банку та служби інкасації. Перший примірник акта передається службовій особі уповноваженого банку, а другий - керівнику бригади інкасаторів.
2.8. Передача пакунків з бланками облігацій службами інкасації відповідальним особам уповноваженого банку здійснюється в такому порядку.
Перший примірник супровідного опису пакунків з бланками облігацій передається відповідальній особі уповноваженого банку. На звороті другого примірника супровідного опису:
відповідальні особи уповноваженого банку розписуються, проставляють дату приймання пакунків та відбиток печатки банку, а в разі виявлення порушень, визначених пунктом 2.6 Порядку, до супровідного опису вносяться реквізити акта поаркушного перерахування вмісту окремих пакунків;
особи служби інкасації проставляють дату передавання пакунків з бланками облігацій і розписуються.
Перший примірник опису заноситься в касові документи уповноваженого банку.
Другий примірник супровідного опису передається керівнику бригади інкасаторів.
2.9. Розпакування та поаркушне перерахування бланків облігацій, перевірка відповідності їх умовам виготовлення, серіям та номерам, які вказані в супровідному описі, здійснюються за місцезнаходженням уповноважених банків у присутності їх відповідальних осіб та уповноважених представників фінансових органів.
2.10. У разі недостачі чи виявлення зайвих бланків облігацій, а також у разі виявлення бланків облігацій, що не відповідають умовам виготовлення, складається відповідний акт у трьох примірниках, які підписуються службовими особами уповноваженого банку та представником фінансового органу. При цьому перший примірник акта передається службовій особі уповноваженого банку, а другий і третій, разом з ярликом відповідного пакунку, - представникові фінансового органу.
2.11. Треті примірники актів разом з ярликами відповідних пакунків передаються представниками фінансових органів службовим особам Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
2.12. Після остаточного поаркушного перерахування бланків облігацій, перевірки відповідності номерів та їх серій супровідному опису складається акт у двох примірниках (по одному для кожної із сторін) про повну передачу бланків облігацій. Цей акт підписується службовими особами уповноваженого банку та представником фінансового органу.
2.13. Бланки облігацій, що мають дефекти та пошкодження, погашаються службовими особами уповноваженого банку в присутності представників фінансових органів у такому порядку:
на лицьовому боці облігації у правому верхньому куті проставляється штамп або напис кульковою ручкою "Погашено", що засвідчується підписом працівника установи уповноваженого банку, який здійснює операцію з погашення облігації, із зазначенням дати погашення;
вирізується три початкові літери з тексту номінальної вартості облігації.
2.14. Знищення бланків облігацій, що не відповідають умовам виготовлення, здійснюється за письмовим розпорядженням Міністерства фінансів України. Перший примірник акта про знищення передається Міністерству фінансів України.
3. Доставка бланків облігацій до філій уповноважених банків
3.1. Пакування бланків облігацій для їх доставки за адресатами (філіями уповноваженого банку) здійснюється відповідно до порядку, викладеного у розділі 5 глави V "Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України", затвердженої постановою Правління Національного банку України від 07.07.94 N 129.
3.2. Доставка бланків облігацій до філій уповноважених банків здійснюється власними силами уповноваженого банку або на підставі укладеної з Національним банком угоди службою інкасації Національного банку.
4. Порядок приймання та відправлення облігацій на експертизу
4.1. При пред'явленні до уповноваженого банку пошкоджених облігацій, за якими виникають сумніви щодо їх платоспроможності, сплата доходу та повернення номінальної вартості власникам таких облігацій не здійснюється. У цьому разі службовими особами уповноважених банків або їх філій проводиться експертиза облігації. У разі невпевненості щодо визначення справжності облігації уповноважений банк приймає облігації на експертизу за заявою власника про прийняття облігації на експертизу, в якій вказується прізвище, ім'я та по батькові власника облігацій, назва державного цінного папера, номінальна вартість, номери та серії облігацій, номери купонів, що погашені. Власнику облігацій видається копія прибуткового позабалансового ордера, завіреного підписом касира та печаткою уповноваженого банку (філії).
4.2. За облігаціями, що надсилаються на експертизу, складається опис, за кожним з їх власників, у якому вказуються:
прізвище, ім'я та по батькові власника облігацій;
назва державного цінного папера;
номінальна вартість;
номери та серії облігацій;
номери купонів, що погашені.
Опис складається у трьох примірниках, які засвідчуються підписами службових осіб та відбитком печатки уповноваженого банку (філії). Перший примірник опису залишається в документах операційного дня уповноваженого банку (його філії).
4.3. Облігації за кожним власником пакуються в бандеролі, в які вкладаються другий та третій примірники опису. Бандеролі надсилаються на експертизу власними силами уповноваженого банку або спецзв'язком не пізніше наступного робочого дня після вилучення облігацій з обігу. У разі наявності облігацій за кількома власниками до бандеролі вкладається перелік описів за облігаціями, що надсилаються на експертизу.
4.4. Експертиза облігацій здійснюється Банкнотно-монетним двором.
4.5. У разі визнання облігацій платіжними Банкнотно-монетний двір Національного банку України надсилає уповноваженому банку через засоби телекомунікаційного зв'язку висновок експертів про справжність облігації. На підставі цього висновку уповноважений банк або його філія здійснюють оплату доходу та погашення облігації, що була надіслана на експертизу. Власникам облігацій, що пройшли експертизу і були визнані платіжними, за умови, якщо до погашення облігацій залишилось більше 6 місяців, уповноваженим банком видаються нові облігації з вирізаними купонами, за якими проведені платежі. Облігації видаються при пред'явленні власником копії позабалансового прибуткового ордера, що наданий уповноваженим банком відповідно до вимог п.1.4 Порядку.
У разі, якщо строки сплати доходу або погашення минули, уповноважений банк (філія) здійснює платежі за облігаціями за рахунок власних коштів. Відшкодування коштів уповноваженому банку здійснюється за рахунок коштів Головного управління державного казначейства на підставі повідомлення, що надане Міністерству фінансів України.
4.6. Облігації, що пройшли експертизу і були визнані платіжними, погашаються у порядку, визначеному п.2.13, і у подальшому знищуються за розпорядженням Міністерства фінансів України. Перший примірник акта про знищення надається Міністерству фінансів України.
4.7. У разі, якщо за результатами експертизи встановлено факт підробки облігацій, Банкнотно-монетний двір Національного банку України передає облігації разом з їх описом правоохоронним органам. Передача цих облігацій оформлюється актом приймання-передачі.
5. Порядок знищення облігацій, що погашені, та купонів до них
5.1. Облігації, що погашені, та купони до них за письмовим розпорядженням Міністерства фінансів України підлягають знищенню.
5.2. Керівник уповноваженого банку наказом призначає комісію із знищення бракованих, погашених облігацій та купонів до них, до складу якої включаються відповідальні особи та представник фінансового органу.
Після знищення складається акт у трьох примірниках, який підписується головою та членами комісії. Перший примірник акта про знищення надається Міністерству фінансів України.