• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку відбору декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, для проведення повної перевірки та черговості такої перевірки на підставі оцінки ризиків

Національне агентство з питань запобігання корупції | Наказ, Порядок від 07.12.2023 № 284/23
Реквізити
  • Видавник: Національне агентство з питань запобігання корупції
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 07.12.2023
  • Номер: 284/23
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національне агентство з питань запобігання корупції
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 07.12.2023
  • Номер: 284/23
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ
НАКАЗ
07.12.2023 м. Київ № 284/23
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
08 грудня 2023 р. за № 2146/41202
Про затвердження Порядку відбору декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, для проведення повної перевірки та черговості такої перевірки на підставі оцінки ризиків
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 12, частини першої статті 51-3 Закону України "Про запобігання корупції"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок відбору декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, для проведення повної перевірки та черговості такої перевірки на підставі оцінки ризиків, що додається.
2. Управлінню проведення повних перевірок подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Артема СИТНИКА.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 

Голова

Олександр НОВІКОВ

ПОГОДЖЕНО:

 

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Олексій ВИСКУБ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного агентства з питань запобігання корупції
07 грудня 2023 року № 284/23
Порядок
відбору декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, для проведення повної перевірки та черговості такої перевірки на підставі оцінки ризиків
1. Цей Порядок визначає процедуру відбору декларацій для проведення повної перевірки уповноваженою особою Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) та черговість такої перевірки на підставі оцінки ризиків.
Звітний рік (роки), за який (які) здійснюється відбір декларацій для проведення повної перевірки, визначається (визначаються) наказом Національного агентства.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
безпосередній керівник - найближчий керівник, якому прямо підпорядкований керівник самостійного структурного підрозділу;
декларація - декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а у разі подання виправленої декларації - остання виправлена декларація, крім декларації, що подана відповідно до частини третьої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон);
заступник Голови Національного агентства - заступник Голови Національного агентства, до функціональних обов'язків якого належать питання здійснення заходів фінансового контролю;
об'єкт декларування - об'єкт, відомості про який зазначені або повинні бути зазначені в декларації відповідно до статті 46 Закону;
показник рейтингу ризику декларації - числовий показник ступеня виявлених невідповідностей (ризиків) у декларації, який складається із суми вагових коефіцієнтів невідповідностей (ризиків), розрахований програмними засобами Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), за результатами проведеного логічного та арифметичного контролю;
самостійний структурний підрозділ - самостійний структурний підрозділ апарату Національного агентства, що здійснює функції проведення заходів фінансового контролю.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі.
3. Для проведення повної перевірки відбираються декларації у порядку черговості на підставі оцінки ризиків:
1) декларація службової особи, яка займає (займала) відповідальне та особливо відповідальне становище, суб'єкта декларування, який займає (займав) посаду, пов'язану з високим рівнем корупційних ризиків, перелік яких затверджується Національним агентством;
2) у декларації, поданій іншим суб'єктом декларування, виявлено невідповідності (ризики) за результатами логічного та арифметичного контролю;
3) отримано інформацію від фізичних та юридичних осіб, із медіа та інших джерел про можливе відображення у декларації недостовірних відомостей (далі - інформація), у тому числі у декларації, щодо якої наявна довідка про результати проведення автоматизованої перевірки декларації.
4. Розгляд інформації, зазначеної у підпункті 3 пункту 3 цього Порядку, здійснюється відповідно до вимог законодавства. Попереднє вивчення інформації здійснює працівник Національного агентства у строки, визначені законодавством.
Якщо в результаті попереднього вивчення інформації встановлено, що інформація містить фактичні дані, що можуть бути перевірені, керівник самостійного структурного підрозділу складає обґрунтовану доповідну записку на ім'я безпосереднього керівника про наявність підстав для проведення повної перевірки декларації. Безпосередній керівник розглядає обґрунтовану доповідну записку і за наявності підстав для проведення повної перевірки спрямовує її до виконання реєстратору автоматизованої системи розподілу обов'язків з проведення перевірок та контролю між уповноваженими особами Національного агентства (далі - АСР), який реєструє відповідну інформацію в АСР з урахуванням вимог пунктів 8 - 10 цього Порядку.
Якщо інформація стосується декларації, стосовно якої проведено повну перевірку, та ця інформація може бути перевірена і раніше не перевірялася або перевірка якої не була завершена, керівник самостійного структурного підрозділу складає обґрунтовану доповідну записку на ім'я безпосереднього керівника про наявність підстав для проведення повторної повної перевірки. Безпосередній керівник розглядає обґрунтовану доповідну записку і за наявності підстав для проведення повторної повної перевірки спрямовує її до виконання реєстратору АСР, який реєструє відповідну інформацію в АСР з урахуванням вимог пунктів 8 - 10 цього Порядку.
Якщо інформація стосується декларації, яка перевірялась раніше під час повної перевірки, і перевірка такої інформації була завершена та не містить нових відомостей, що можуть бути перевірені, така декларація для проведення повторної повної перевірки не відбирається.
Якщо з дати подання декларації минули встановлені законодавством строки давності притягнення до передбаченої законом відповідальності, а також у разі, якщо з дати припинення суб'єктом декларування повноважень з виконання функцій держави або місцевого самоврядування минуло три роки, декларація для проведення повної перевірки не відбирається.
5. Якщо під час проведення повної перевірки декларації, поданої суб'єктом декларування, виникне необхідність проведення повної перевірки іншої поданої ним декларації, незалежно від того, чи наявна довідка про результати проведення автоматизованої перевірки такої декларації, уповноважена особа Національного агентства, за погодженням з керівником самостійного структурного підрозділу, складає обґрунтовану доповідну записку на ім'я Голови Національного агентства або заступника Голови Національного агентства про наявність підстав для проведення повної перевірки іншої поданої суб'єктом декларування декларації. Голова Національного агентства або заступник Голови Національного агентства розглядає обґрунтовану доповідну записку і за наявності підстав для проведення повної перевірки іншої поданої суб'єктом декларування декларації спрямовує її до виконання реєстратору АСР, який реєструє відповідну інформацію в АСР з урахуванням вимог пунктів 8 - 10 цього Порядку.
6. За результатами оцінки ризиків декларації здійснюється ранжування декларацій, поданих за один звітний рік, від найвищого значення показника рейтингу ризику декларації до найнижчого з метою відбору декларацій для проведення їх повної перевірки.
7. Декларації для проведення повної перевірки відбираються за такими рівнями черговості:
1) перший рівень - декларація подана службовою особою, яка станом на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів звітного періоду займала відповідальне та особливо відповідальне становище, суб'єктом декларування, який станом на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів звітного періоду займав посаду, пов'язану з високим рівнем корупційних ризиків, перелік яких затверджується Національним агентством, і має найвище значення показника рейтингу ризику декларації. У разі якщо суб'єкт декларування подав декларацію, вказавши кілька посад, при відборі декларації для проведення повної перевірки враховується посада, що пов'язана з високим рівнем корупційних ризиків, перелік яких затверджується Національним агентством, або зазначена у примітці до статті 51-3 Закону;
2) другий рівень - декларація подана іншим суб'єктом декларування і має найвище значення показника рейтингу ризику декларації;
3) третій рівень - декларація, у тому числі щодо якої наявна довідка про результати проведення автоматизованої перевірки декларації, стосовно якої відповідно до пункту 4 цього Порядку складено обґрунтовану доповідну записку про наявність підстав для проведення повної перевірки (повторної повної перевірки), якщо такі відомості стосуються майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, і можуть відрізнятися від достовірних на суму понад 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації;
4) четвертий рівень - декларація, у тому числі щодо якої наявна довідка про результати проведення автоматизованої перевірки декларації, стосовно якої відповідно до пункту 4 цього Порядку складено обґрунтовану доповідну записку про наявність підстав для проведення повної перевірки (повторної повної перевірки), якщо такі відомості стосуються майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, і можуть відрізнятися від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації.
8. Під час формування переліку декларацій для проведення їх повної перевірки забезпечується рівномірний відбір декларацій з рівнів черговості, визначених у пункті 7 цього Порядку. У разі відсутності декларацій за третім, четвертим рівнями черговості, для проведення повної перевірки відбираються декларації за першим рівнем черговості.
Декларації, щодо яких відповідно до абзацу третього пункту 4, пункту 5 цього Порядку складено обґрунтовану доповідну записку про наявність підстав для проведення повної перевірки (повторної повної перевірки), відбираються позачергово.
9. Якщо кілька декларацій, що належать до першого або другого рівня черговості, мають однакове значення показника рейтингу ризику декларації, першочергово для проведення повної перевірки відбирається декларація відповідно до дати та часу її подання до Реєстру, починаючи з декларації, що була подана до Реєстру пізніше.
Якщо кілька декларацій належать до третього або четвертого рівня черговості, першочергово для проведення повної перевірки відбирається декларація відповідно до дати та часу отримання інформації, починаючи з декларації, щодо якої інформація була отримана раніше.
10. Декларація за першим та другим рівнями черговості не відбирається для проведення повної перевірки у разі, якщо за результатами моніторингу способу життя суб'єкта декларування на підставі такої декларації складено та направлено відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України обґрунтований висновок щодо виявлення ознак кримінального правопорушення, пов'язаного з корупцією, за декларування недостовірних відомостей.
11. Уповноважена особа Національного агентства за допомогою програмних засобів Реєстру повідомляє суб'єкта декларування через персональний електронний кабінет у Реєстрі про включення поданої ним декларації до черги декларацій, відібраних для проведення їх повної перевірки.
 

Керівник Управління
проведення повних перевірок

Юлія КУЛІКОВА