• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методики визначення медичних формувань та санітарно-транспортних засобів, що відносяться до обєктів міжнародного гуманітарного права та потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами)

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Методика від 29.11.2024 № 1985
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Методика
  • Дата: 29.11.2024
  • Номер: 1985
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Методика
  • Дата: 29.11.2024
  • Номер: 1985
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.11.2024 № 1985
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 грудня 2024 року
за № 1914/43259
Про затвердження Методики визначення медичних формувань та санітарно-транспортних засобів, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права та потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2121 від 19.12.2024 )
Відповідно до пункту 6 Порядку маркування в особливий період будівель та споруд, транспортних засобів, які підпадають під дію норм міжнародного гуманітарного права, відповідними розпізнавальними знаками (емблемами), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1199, частини першої статті 5 Закону України "Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні", пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методику визначення медичних формувань та санітарно-транспортних засобів, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права та потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами), що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2121 від 19.12.2024 )
2. Департаменту медичних послуг (Євгенію Гончару) забезпечити:
1) подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку;
2) оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я України після здійснення його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Сергія Дуброва.

Міністр

Віктор ЛЯШКО

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

Міністр внутрішніх справ України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини




Андрій ДАНИК

Ігор КЛИМЕНКО


Дмитро ЛУБІНЕЦЬ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
від 29 листопада 2024 року № 1985
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 грудня 2024 року
за № 1914/43259
Методика
визначення медичних формувань та санітарно-транспортних засобів, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права та потребують маркування відповідними розпізнавальними знаками (емблемами)
1. Ця Методика визначає перелік об’єктів цивільних медичних формувань та санітарно-транспортних засобів, що відносяться до будівель та споруд, транспортних засобів, пошуково-рятувальних суден, які підпадають під дію норм міжнародного гуманітарного права (далі — об’єкти міжнародного гуманітарного права) та потребують маркування (позначення) захисними знаками (емблемами) під час збройного конфлікту.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2121 від 19.12.2024 )
2. Маркування об’єктів цивільних медичних формувань та санітарно-транспортних засобів, що відносяться до об’єктів міжнародного гуманітарного права, здійснюється з метою їх розпізнавання та захисту від наслідків нападу конфліктуючих сторін шляхом використання захисних емблем Червоного Хреста, Червоного Півмісяця та Червоного Кристала відповідно до статті 5 Закону України "Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні", пункту 6 Порядку маркування в особливий період будівель та споруд, транспортних засобів, які підпадають під дію норм міжнародного гуманітарного права, відповідними розпізнавальними знаками (емблемами), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1199.
3. Ця Методика використовується органами державної влади, органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання, у власності чи користуванні яких перебувають медичні формування та санітарно-транспортні засоби, що можуть бути позначені захисними емблемами Червоного Хреста, Червоного Півмісяця та Червоного Кристала.
4. У Методиці терміни вживаються у такому значенні:
постійні медичні формування — заклади охорони здоров’я та їх відокремлені підрозділи, що здійснюють свою діяльність постійно та утворені на невизначений період часу;
тимчасові медичні формування — утворюються на обмежений період часу та функціонують у межах визначеного строку.
Термін "медичні формування", "санітарно-транспортні засоби", "поранені, хворі та особи, які потерпіли від аварії судна" вживаються у значенні, наведеному у Законі України "Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця та Червоного Кристала в Україні".
( Абзац четвертий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2121 від 19.12.2024 )
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених в Законі України "Основи законодавства України про охорону здоров’я", Кодексі цивільного захисту України, Порядку маркування в особливий період будівель та споруд, транспортних засобів, які підпадають під дію норм міжнародного гуманітарного права, відповідними розпізнавальними знаками (емблемами), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1199.
( Абзац п'ятий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2121 від 19.12.2024 )
5. Постійні та тимчасові медичні формування можуть розташовуватись в об’єктах нерухомого майна, які створені як об’єкти закладів охорони здоров’я або у інших об’єктах нерухомого майна, які облаштовуються або пристосовуються для надання медичної допомоги або розміщення пацієнтів для подальшого транспортування/переміщення.
6. Маркуванню підлягають об’єкти нерухомості: будівлі/споруди закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування та надання екстреної, первинної, спеціалізованої, паліативної медичної допомоги, в тому числі — будівлі/споруди/склади (бази) аптечних закладів, лікарняних банків крові, закладів, що надають послуги з трансфузії крові та/або її компонентів та які використовують медичні формування незалежно від типу, що отримали спеціальний дозвіл на використання емблеми Червоного Хреста, Червоного Півмісяця та Червоного Кристала.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2121 від 19.12.2024 )
7. Транспортні засоби, які використовуються для надання медичної допомоги, можуть поділятися на наступні категорії:
транспортні засоби постійного медичного призначення, що перебувають на балансі закладів охорони здоров’я чи їхніх відокремлених структурних підрозділів;
транспортні засоби тимчасового медичного призначення — будь-які транспортні засоби не залежно від їх основного призначення, що залучаються на обмежений період часу та використовуються у межах визначеного строку.
8. Маркуванню підлягають будь-які тимчасові або постійні транспортні засоби, що використовуються з метою санітарного перевезення, евакуації поранених, осіб, які потерпіли від аварії судна, а також для перевезення медичного персоналу, медичного обладнання, лікарських засобів та медичних виробів, анатомічних матеріалів людини, які застосовуються для трансплантації, а також перевезення донорської крові та біологічних матеріалів та які використовуються медичними формуваннями незалежно від типу, що отримали спеціальний дозвіл на використання емблеми Червоного Хреста, Червоного Півмісяця та Червоного Кристала.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2121 від 19.12.2024 )
9. Порядок та умови використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала на території України визначено Законом України "Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні".
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 2121 від 19.12.2024 )
10. Спеціальний дозвіл на використання емблеми Червоного Хреста із метою захисту надається Міністерством охорони здоров’я України за допомогою використання інформаційно-комунікаційної системи, призначеної для збирання, зберігання, обробки та використання даних про медичні формування, санітарно-транспортні засоби та медичний персонал, що належать до об’єктів міжнародного гуманітарного права.
11. Нанесення із метою захисту на санітарно-транспортні засоби, будівлі та споруди емблем Червоного Хреста, Червоного Півмісяця та Червоного Кристала без отримання спеціального дозволу на використання заборонено.

В.о. директора Департаменту
медичних послуг


Євгеній ГОНЧАР