• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ від 13.11.2024 № 753
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 13.11.2024
  • Номер: 753
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 13.11.2024
  • Номер: 753
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.11.2024 № 753
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 листопада 2024 року
за № 1784/43129
Про затвердження Змін до Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України
Відповідно до статей 19-21 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", з метою удосконалення організації і несення служби прикордонними нарядами Державної прикордонної служби України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19 жовтня 2015 року № 1261, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за № 1391/27836, що додаються.
2. Управлінню взаємодії з Державною прикордонною службою України Міністерства внутрішніх справ України (Лукашук М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України відповідно до розподілу обов’язків.

Міністр

Ігор КЛИМЕНКО

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної прикордонної
служби України

Міністр оборони України

Голова Національної поліції України

Заступник Голови Служби безпеки України




Сергій ДЕЙНЕКО

Рустем УМЄРОВ

Іван ВИГІВСЬКИЙ

Сергій НАУМЮК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
13 листопада 2024 року № 753
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 листопада 2024 року
за № 1784/43129
ЗМІНИ
до Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України
1. Доповнити главу 4 розділу II новим пунктом такого змісту:
"7. Під час спілкування з особами з метою припинення протиправних діянь (дій або бездіяльності) правопорушника прикордонний наряд повинен бути готовим до раптових агресивних дій з його боку та використання і застосування заходів примусу відповідно до Закону України "Про Державну прикордонну службу України".
2. У главі 5 розділу II:
1) доповнити пункт 1 новим абзацом такого змісту:
"мобільна вогнева група";
2) доповнити пункт 3 після абзацу сьомого абзацом восьмим такого змісту:
"підтримувати постійний зв’язок з прикордонними нарядами, елементами службового (бойового) порядку, підпорядкованими підрозділами, а за відсутності (пошкодження) зв’язку вживати заходів щодо його відновлення".
У зв’язку з цим абзаци восьмий - двадцять п’ятий вважати відповідно абзацами дев’ятим - двадцять шостим;
3) абзац двадцятий пункту 5 викласти в такій редакції:
"підтримувати зв’язок з сусідніми прикордонними підрозділами, прикордонним загоном (окремим контрольно-пропускним пунктом), а за відсутності (пошкодження) зв’язку доповідати старшому зміни прикордонних нарядів (начальнику підрозділу охорони кордону)";
4) доповнити новим пунктом такого змісту:
"31. Мобільна вогнева група (далі - МВГ) - прикордонний наряд у складі трьох і більше прикордонників, який призначений для безпосереднього виявлення (фіксації) та вогневого ураження безпілотних повітряних (надводних) суден противника, керованих та некерованих боєприпасів, засобів аеророзвідки та інших об’єктів противника, а також вогневої підтримки прикордонних нарядів.
МВГ може виконувати завдання на визначених позиціях, у місцях (районах) несення служби (виконання завдань) шляхом візуального, акустичного та технічного спостереження за повітряною (надводною) обстановкою та/або патрулювання (маневрування) по визначеному маршруту на ділянці відповідальності підрозділу охорони кордону (у районі виконання завдань).
МВГ виконує завдання на транспортному засобі (бойовій техніці) або в пішому порядку.
Особовий склад МВГ для виконання покладених завдань та своєчасного реагування на зміни обстановки на всій ділянці відповідальності підрозділу охорони кордону (у районі виконання завдань) забезпечується озброєнням, екіпіруванням, транспортними засобами (бойовою технікою), технічними засобами охорони державного кордону, технічними засобами електронних комунікацій, доступом до інформаційно-комунікаційних систем, паливно-мастильними матеріалами та іншим необхідним майном.
Прибувши до місця виконання завдань МВГ, старший наряду повинен особисто оглянути прилеглу місцевість та визначити:
орієнтири на місцевості, розміщення елементів службового (бойового) порядку, сектори (об’єкти) спостереження та завдання кожного прикордонника в МВГ;
сигнали взаємодії в складі наряду, систему та порядок відкриття вогню;
можливі шляхи маневрування та місця для укриття.
Під час виконання завдань МВГ зобов’язана:
перебувати на визначених позиціях, у місцях (районах) несення служби (виконання завдань) або здійснювати патрулювання (маневрування) з урахуванням обстановки, яка складається на ділянці відповідальності підрозділу охорони кордону (у районі виконання завдань);
відстежувати повітряну (надводну) обстановку з використанням наявних технічних засобів електронних комунікацій та інформаційно-комунікаційних систем, вести візуальне, акустичне та технічне спостереження за повітряною (надводною) обстановкою, у тому числі з використанням радіолокаційних станцій, тепловізорів, оптичних засобів;
доповідати черговому підрозділу охорони кордону (черговому КСП, старшому зміни прикордонних нарядів) про виявлення повітряних (надводних) цілей;
знищувати виявлені цілі противника у визначених секторах обстрілу;
негайно доповідати черговому КСП (старшому зміни прикордонних нарядів) про виявлення та результати ураження (знищення) цілей противника, застосування зброї (використання боєприпасів), інші елементи обстановки;
фіксувати та передавати координати місць ураження (падіння) цілей, зіткнення з противником;
реагувати на зміни обстановки в межах ділянки відповідальності підрозділу охорони кордону (району виконання завдань) відповідно до отриманого сигналу або за наказом начальника підрозділу охорони кордону (чергового КСП, старшого зміни прикордонних нарядів)".

Начальник Управління
взаємодії з Державною
прикордонною
службою України
Міністерства внутрішніх
справ України






Микола ЛУКАШУК