МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.11.2025 № 922
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 листопада 2025 року
за № 1697/45103
Про затвердження Порядку прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії про здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для виробництва (створення) документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських фільмів) та фільмів-дебютів, надання державної субсидії на виробництво (створення) фільму (ігрового, анімаційного тощо), телевізійного фільму, телевізійного серіалу
Відповідно до пункту 1 частини першої
статті 10 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії про здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для виробництва (створення) документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських фільмів) та фільмів-дебютів, надання державної субсидії на виробництво (створення) фільму (ігрового, анімаційного тощо), телевізійного фільму, телевізійного серіалу, що додається.
2. Департаменту мистецтв та креативних індустрій (Лавро Є.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України у встановленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Григоренко Г.В.
Віце-прем’єр-міністр з гуманітарної політики України - Міністр культури України | Тетяна БЕРЕЖНА |
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Міністра цифрової трансформації України В.о. Голови Державного агентства України з питань кіно Голова Державної регуляторної служби України | Олексій ВИСКУБ Марина ТЕКУЦЬКА Олексій КУЧЕР |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
культури України
14 листопада 2025 року № 922
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 листопада 2025 року
за № 1697/45103
Порядок
прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії про здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для виробництва (створення) документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських фільмів) та фільмів-дебютів, надання державної субсидії на виробництво (створення) фільму (ігрового, анімаційного тощо), телевізійного фільму, телевізійного серіалу
1. Цей Порядок визначає механізм прийняття Радою з державної підтримки кінематографії (далі - Рада) рішення про надання державної підтримки кінематографії (далі - державна підтримка) у формах, визначених пунктами 1-3 частини першої
статті 7 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" (далі - Закон).
3. Державна підтримка надається суб’єкту кінематографії на умовах, визначених частиною першою
статті 8 Закону.
Підтвердження відповідності суб’єкта кінематографії критеріям, визначеним частиною першою
статті 8 Закону, здійснюється Держкіно згідно з Переліком документів, що підтверджують відповідність суб’єкта кінематографії критеріям, визначеним частиною першою
статті 8 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні", затвердженим наказом Міністерства культури України від 21 березня 2019 року № 234, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 червня 2019 року за № 575/33546.
4. Державна підтримка не надається суб’єктам кінематографії, на яких поширюється дія
статті 12 Закону.
5. Для отримання державної підтримки суб’єкт кінематографії, кінопроєкт якого включено до переліку кінопроєктів - переможців конкурсного відбору, не пізніше тридцяти календарних днів від дня оприлюднення рішення Ради про затвердження переліку кінопроєктів - переможців конкурсного відбору заповнює та подає до Держкіно заяву на отримання державної підтримки кінематографії в електронній формі (далі - електронна заява).
6. Для отримання державної підтримки суб’єкт кінематографії (далі - заявник) на офіційному вебсайті Держкіно створює власний електронний кабінет, заповнює та подає електронну заяву за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку, завантажує документи, що додаються до електронної заяви (далі - документи):
1) документи згідно з додатком 2 до цього Порядку;
2) календарний план кінопроєкту за формою згідно з додатками 3 або 4 до цього Порядку в залежності від виду кінопроєкту;
3) кошторис витрат на виробництво фільму за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку;
4) план фінансування виробництва (створення) фільму за рахунок державної підтримки за формою згідно з додатком 6 до цього Порядку;
5) лист-гарантія від заявника про відсутність обмежень, передбачених статтею 12 Закону;
6) для кінопроєкту спільного виробництва (копродукція) додатково подається фінансовий план фільму згідно з додатком 8 до цього Порядку;
7) для кінопроєкту, що перебуває на завершальній стадії виробництва, подаються документи та матеріали згідно з додатком 9 до цього Порядку;
8) бланк експертного висновка до фінансово-економічної складової кінопроєкту (додаток 10 до цього Порядку) - заповнюються графи: назва кінопроєкту, найменування суб’єкта кінематографії (виробника фільму) з розширенням ".DOC" або ".DOCX";
9) документ, що підтверджує сплату платежу за розгляд заяви, у випадку, передбаченому частиною четвертою
статті 8 Закону;
10) інші документи, які заявник вважатиме за потрібне представити Раді для розгляду.
7. Електронна заява та документи, викладаються державною мовою.
8. Заявник завантажує документи у власному електронному кабінеті в електронній формі (або скановані копії їх паперових форм, придатні для приймання їх змісту людиною) з розширенням ".PDF" (кожний документ завантажується окремим файлом, заголовок якого відповідає короткому змісту цього документа).
9. Достовірність інформації, зазначеної в електронній заяві та документах, забезпечує заявник.
10. Датою реєстрації електронної заяви вважається дата її подання заявником в власному електронному кабінеті.
Офіційним повідомленням заявника про реєстрацію електронної заяви вважається відображення зазначеної події у власному електронному кабінеті.
11. Держкіно протягом трьох робочих днів з дня надходження електронної заяви проводить перевірку поданої електронної заяви та документів на предмет їх відповідності вимогам, визначеним пунктами 6-8 цього Порядку.
У разі подання заявником електронної заяви та документів, які не відповідають вимогам, визначеним пунктами 6-8 цього Порядку, Держкіно не пізніше трьох робочих днів з дня отримання електронної заяви та документів повідомляє про це заявника шляхом направлення заявнику повідомлення про залишення електронної заяви без руху.
У разі залишення електронної заяви без руху у повідомленні зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення електронної заяви без руху.
У разі усунення виявлених недоліків у встановлений в повідомленні строк електронна заява вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду справи продовжується на строк залишення електронної заяви без руху.
Електронні заяви, подані після завершення зазначеного в повідомленні про залишення електронної заяви без руху строку подання документів.
12. Заявник має право до завершення зазначеного в пункті 5 цього Порядку строку подання документів скасувати у власному електронному кабінеті подану ним раніше електронну заяву.
13. З метою експертного забезпечення розгляду фінансово-економічної складової кінопроєктів та підготовки відповідних експертних висновків Рада за поданням Держкіно ухвалює рішення про утворення експертної комісії з фінансово-економічних питань.
14. Допущені до розгляду Радою електронні заяви та документи протягом двох робочих днів після завершення строку подання документів надсилаються Держкіно за допомогою електронних комунікацій членам експертної комісії з фінансово-економічних питань та членам Ради.
15. Розгляд електронних заяв та документів, підготовка експертних висновків здійснюється членами експертної комісії з фінансово-економічних питань індивідуально у строк не більше двадцяти календарних днів з дня їх отримання. У разі розгляду членом експертної комісії понад п’ятдесят електронних заяв та документів строк подання заповнених експертних висновків до кінопроєктів продовжується, але не більше ніж на п’ять днів.
Члени експертної комісії з фінансово-економічних питань здійснюють експертне оцінювання фінансово-економічної складової кінопроєкту за такими критеріями:
1) кошторис фільму:
збалансованість кошторису фільму;
вартість товарів, робіт та послуг необхідних для виробництва (створення) фільму;
2) маркетингова стратегія:
ринкова привабливість кінопроєкту;
потенціал вітчизняної та міжнародної дистрибуції;
перспектива фестивального успіху;
3) прогнозоване співвідношення вартості виробництва (створення) фільму та якості виробленого (створеного) фільму, строки його виробництва (створення):
відповідність вартості виробництва (створення) фільму його масштабу;
відповідність вартості виробництва (створення) фільму строкам його виробництва (створення).
Експертний висновок до фінансово-економічної складової кінопроєкту готується членами експертної комісії з фінансово-економічних питань в електронній формі за формою згідно з додатком 10 до цього Порядку.
Оцінка за кожним з критеріїв виставляється з огляду на відповідність кінопроєкту критерію:
позитивна оцінка - кінопроєкт відповідає критерію;
негативна оцінка - кінопроєкт не відповідає критерію.
Загальна оцінка за критеріями, визначеними підпунктами 1-3 пункту 15 цього Порядку, виставляється після оцінювання за кожним із визначених індикаторів. У разі виставлення негативної оцінки більше ніж за одним індикатором критеріїв, визначених підпунктами 1 та 3 пункту 15 цього Порядку, та більш ніж за двома індикаторами критерію, визначеному підпунктом 2 пункту 15 цього Порядку, загальна оцінка за цими критеріями виставляється негативною.
В експертному висновку надається стислий узагальнений висновок (не менше двох речень), в якому зазначаються недоліки чи переваги фінансово-економічної складової кінопроєкту, а також наводяться обґрунтування щодо виставленої оцінки за кожним з критеріїв.
16. Протокол засідання експертної комісії з фінансово-економічних питань, експертні висновки в електронній формі надсилаються за допомогою електронних комунікацій до Держкіно до закінчення строків, встановлених пунктом 15 цього Порядку.
17. Держкіно протягом одного робочого дня з дати отримання від експертної комісії з фінансово-економічних питань в електронній формі протоколів та всіх експертних висновків, надсилає їх за допомогою електронних комунікацій членам Ради.
18. Члени Ради у строк не більше двадцяти календарних днів з дати отримання електронної заяви та документів від Держкіно здійснюють вивчення:
1) сценарію / тритменту / сторіборду;
2) кошторису фільму;
3) режисерської експлікації;
4) продюсерського бачення;
5) маркетингової стратегії;
6) договору про передачу чи відчуження виключних майнових авторських прав на сценарій фільму;
7) договору про передачу чи відчуження виключних майнових авторських прав на діалоги фільму, якщо вони створені окремо від сценарію / тритменту / сторіборду фільму;
8) попередньої угоди про спільне кіновиробництво (для фільмів спільного виробництва з іншими країнами);
9) установчих документів суб’єктів кінематографії (якщо заявником є юридична особа);
10) відомостей про орієнтовний склад знімальної групи;
11) листа-гарантії від заявника про відсутність обмежень, передбачених
статтею 12 Закону;
12) листа-гарантії від заявника про забезпечення наявності у нього грошових коштів, необхідних для вчасного фінансування виробництва фільму (якщо це вимагається відповідно до частини третьої
статті 8 Закону) до дати укладення договору про надання державної підтримки;
13) документа, що підтверджує сплату платежу за розгляд заяви, у випадку, передбаченому частиною четвертою
статті 8 Закону;
14) інших документів, які заявник вирішив за необхідне подати Раді для розгляду його електронної заяви.
19. Рішення Ради відображається в протоколі засідання Ради.
20. Держкіно готує та подає Раді пропозиції щодо обсягу державної підтримки кінопроєктів, які були позитивно оцінені за підсумками двох етапів конкурсного відбору.
21. Питання щодо прийняття рішень Радою про надання державної підтримки у формах, передбачених пунктами 1-3 частини першої
статті 7 Закону, розглядаються на чергових та позачергових засіданнях Ради, які проводяться у порядку, визначеному
статтею 9 Закону. У разі розгляду зазначених питань на позачерговому засіданні Ради оголошення про це оприлюднюється на офіційному вебсайті Держкіно не пізніше ніж за п’ять днів до такого засідання.
Засідання Ради є відкритими, на них мають право бути присутніми представники медіа.
22. Останнє чергове засідання Ради з розгляду питань, передбачених пунктом 21 цього Порядку, проводиться не пізніше 25 листопада поточного року.
23. Рішення Ради приймається по кожному кінопроєкту окремо на підставі результатів оцінювання кінопроєктів, поданих Держкіно пропозиції щодо обсягів державної підтримки та відповідно до наявних бюджетних коштів.
24. Рішення Ради готується в електронній формі за формою згідно з додатком 11 до цього Порядку та оприлюднюється на офіційному вебсайті Держкіно не пізніше ніж на п’ятий робочий день після його затвердження.
Рішення Ради набирає чинності з дати його прийняття. Держкіно на своєму офіційному вебсайті оприлюднює повний текст рішення про надання державної підтримки - не пізніше п’яти робочих днів від дати його прийняття.
Рада може з власної ініціативи або на вимогу заявника виправити граматичні, стилістичні описки та арифметичні помилки у прийнятому рішенні, не змінюючи його суті. У випадках, коли виправлення відбулося за заявою заявника, про це повідомляється заявнику. Виправлений документ оприлюднюється на офіційному вебсайті Держкіно.
25. Рішення Ради анулюється шляхом прийняття відповідного рішення у разі:
якщо член Ради, голос якого був вирішальним під час прийняття рішення про надання державної підтримки, вчинив корупційне правопорушення, обвинувальний вирок суду щодо якого набрав законної сили;
звернення суб’єкта кінематографії в електронній формі з відмовою від державної підтримки;
неукладення протягом одного року (для кінопроєктів спільного виробництва протягом трьох років) договору на виробництво фільму / телевізійного фільму / телевізійного серіалу між Держкіно та суб’єктом кінематографії.
У виключних випадках за вмотивованим зверненням суб’єкта кінематографії Рада має право прийняти рішення про подовження дії рішення про надання державної підтримки у формах, визначених пунктами 1-3 частини першої
статті 7 Закону, але не більше ніж на один рік.
Рішення про анулювання рішення Ради про надання державної підтримки може бути оскаржене відповідно до
Закону України "Про адміністративну процедуру.
26. З суб’єктом кінематографії, якому рішенням Ради надано державну підтримку, Держкіно укладає договір про надання державної підтримки. До підписання договору про надання державної підтримки не дозволяється вносити зміни до кінопроєкту.
27. Прийняття Радою рішення про зміни істотних параметрів фільму можливе за умови мотивованого звернення суб’єкта кінематографії щодо необхідності таких змін та лише після підписання договору.
Не допускаються такі зміни:
заміна режисера-постановника для фільму-дебюту, авторського фільму, короткометражного фільму (за виключенням довготривалої хвороби або смерті режисера-постановника, що підтверджується відповідними документами);
подовження виробництва (створення) фільму на загальний строк більш ніж на 24 місяців (окрім випадків подовження строків у зв’язку із настанням обставин непереборної сили).
28. Усі документи, пов’язані з процесом прийняття Радою рішення про надання державної підтримки, зберігаються Держкіно протягом строків, встановлених законодавством України.
29. Документи, подані заявниками, не можуть бути передані у будь-який спосіб третім особам, а їх зміст розголошеним крім випадків, передбачених законом.
30. На створені для цілей реалізації норм цього Порядку документи в електронній формі накладається кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (далі - електронний підпис). Електронна ідентифікація, автентифікація особи-підписувача та підписання електронних документів здійснюється за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації.
31. Рішення Ради може бути оскаржене, у строки, випадках та порядку, передбачених
Законом України "Про адміністративну процедуру" та/або у судовому порядку.
Директор Департаменту мистецтв та креативних індустрій | Євген ЛАВРО |
Додаток 1
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення)
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 6)
Заява
на отримання державної підтримки кінематографії
Додаток 2
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення)
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 6)
Документи,
які додаються до заяви на отримання державної підтримки кінематографії
Додаток 3
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення)
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 6)
Календарний план кінопроєкту
для ігрового/неігрового (документального) фільму
Додаток 4
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення)
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 6)
Календарний план кінопроєкту
для анімаційного фільму
Додаток 5
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення)
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 6)
Кошторис
витрат на виробництво (створення) фільму/серіалу
Додаток 6
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення)
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 6)
План
фінансування виробництва (створення) фільму (за рахунок державної підтримки)
Додаток 7
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 6)
Лист-гарантія
від заявника про відсутність обмежень, передбачених статтею 12 Закону України "Про державну підтримку кінематографії"
Додаток 8
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення)
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 6)
Фінансовий план фільму
Додаток 9
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення)
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 6)
Документи та матеріали
(для кінопроєктів, що перебувають на завершальній стадії виробництва)
Додаток 10
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення)
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 15)
Експертний висновок
до фінансово-економічної складової кінопроєкту
Додаток 11
до Порядку прийняття рішення
Радою з державної підтримки
кінематографії про здійснення публічних
закупівель товарів, робіт і послуг,
необхідних для виробництва (створення)
документальних, просвітницьких,
анімаційних фільмів, фільмів для дитячої
аудиторії (з урахуванням художньої
та культурної значущості),
фільмів художньої та культурної
значущості (авторських фільмів)
та фільмів-дебютів, надання державної
субсидії на виробництво (створення)
фільму (ігрового, анімаційного тощо),
телевізійного фільму, телевізійного серіалу
(пункт 25)
Рішення