МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
17.12.2004 N 468/787 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2004 р.
за N 1668/10267
Про затвердження Порядку проведення розрахунків із постачальниками та зберігачами насіння сільськогосподарських рослин державного резервного насіннєвого фонду і користувачами
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 року N 977 "Деякі питання державного резервного насіннєвого фонду", розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 травня 2004 року N 300-р "Про утворення державного підприємства "Державний резервний насіннєвий фонд України"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок проведення розрахунків із постачальниками та зберігачами насіння сільськогосподарських рослин державного резервного насіннєвого фонду і користувачами, що додається.
2. Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (Лаврик О.М.) Міністерства аграрної політики України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Спільний наказ Міністерства аграрної політики України та Міністерства фінансів України від 28 листопада 2003 року N 423/645 "Про затвердження Порядку проведення розрахунків із постачальниками насіння сільськогосподарських рослин до державного резервного насіннєвого фонду і користувачами", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2003 року за N 1144/8465, визнати таким, що втратив чинність.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра аграрної політики України Сергеєва В.В. та заступника Міністра фінансів України Макацарія С.М.
Міністр аграрної політики України В.о. першого заступника Міністра фінансів України | В.А.Слаута А.І.Мярковський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України,
Міністерства фінансів
України
17.12.2004 N 468/787
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 грудня 2004 р.
за N 1668/10267
ПОРЯДОК
проведення розрахунків із постачальниками та зберігачами насіння сільськогосподарських рослин державного резервного насіннєвого фонду і користувачами
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок регулює проведення розрахунків з постачальниками (виробниками), зберігачами та користувачами насіння сільськогосподарських рослин державного резервного насіннєвого фонду коштами, що передбачені в Державному бюджеті України на відповідний рік та отримані як цільове фінансування в попередні роки на створення резервного запасу сортового та гібридного насіння сільськогосподарських рослин для формування державного резервного насіннєвого фонду країни.
1.2. Державним замовником на закупівлю насіння сільськогосподарських рослин і головним розпорядником коштів, що виділяються із Державного бюджету України, є Міністерство аграрної політики України (далі - Міністерство).
1.3. Указані кошти надаються Міністерством державному підприємству "Державний резервний насіннєвий фонд України" (далі - Держрезервнасінфонд) і використовуються для проведення розрахунків із постачальниками та зберігачами насіння сільськогосподарських рослин.
2. Проведення розрахунків із постачальниками насіння
2.1. Міністерство щорічно до 1 лютого з урахуванням потреб виробництва доводить Держрезервнасінфонду необхідні обсяги закупівлі сортового та гібридного насіння сільськогосподарських рослин.
2.2. Держрезервнасінфонд на конкурсних засадах згідно з чинним законодавством визначає постачальника (виробника) сортового та гібридного насіння сільськогосподарських рослин серед сільськогосподарських товаровиробників, які мають паспорт на виробництво та реалізацію насіння і садивного матеріалу, за договірними ринковими цінами на продовольче зерно відповідної рослини, але не вище цін, що встановляться на аграрному ринку України внаслідок біржових торгів за спотовими контрактами на момент його придбання та форвардними контрактами на час їх укладання з урахуванням сортових надбавок та податку на додану вартість.
2.3. Видатки, пов'язані з формуванням державного резервного насіннєвого фонду, здійснюються Державним казначейством України за розподілом Міністерства відповідно до діючого порядку касового виконання Державного бюджету України.
2.4. Умовою для одержання бюджетних коштів є договір, укладений між Держрезервнасінфондом та постачальником (виробником) насіння - переможцем конкурсу, накладна про відпуск кожної партії насіння та наявність документів, що підтверджують сортові та посівні якості.
Договір укладається у трьох примірниках, по одному примірнику кожній із сторін, що його уклали, та один примірник надається районному відділенню державного казначейства. Накладна про відпуск кожної партії насіння Держрезервнасінфонду виписується також у трьох примірниках і надається одночасно з договором.
3. Проведення розрахунків із зберігачами насіння
3.1. Насіння сільськогосподарських рослин, закуплене до державного резервного насіннєвого фонду, зберігається у постачальників (виробників) насіння або на заготівельних підприємствах на підставі договорів зберігання.
3.2. Вартість витрат на зберігання однієї тонни насіння сільськогосподарських рослин державного резервного насіннєвого фонду визначається у договорах про надання послуг щодо його зберігання, але не може перевищувати 1,0 відсотка від його вартості.
4. Проведення розрахунків користувачами насіння державного резервного насіннєвого фонду
4.1. Держрезервнасінфонд у відповідності до заяви сільськогосподарського товаровиробника та клопотання Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації або районної (міської) державної адміністрації, погодженого з Міністерством, укладає договори при реалізації насіння.
4.2. Реалізація насіння сільгосптоваровиробникам проводиться за договірними цінами, що встановилися на аграрному ринку України внаслідок біржових торгів на продовольче зерно відповідної рослини за спотовими контрактами на момент його реалізації з урахуванням сортових надбавок, податку на додану вартість і рівня рентабельності, але не нижче облікової ціни.
У разі відсутності ціни на насіння вказаної рослини вона формується за ціною однорідних (споріднених) рослин.
4.3. Реалізація (відпуск) насіння сільгосптоваровиробникам у позичку здійснюється на підставі договорів поставки насіння з відстрочкою платежу до одного господарського року, забезпеченням виконання умов договору поставки заставою майна позичальника і страхуванням посівів.
4.4. На підставі виданих Держрезервнасінфондом довіреності та листа сільгосптоваровиробники отримують насіння у зберігачів.
Після підписання договору поставки та повної (попередньої часткової) оплати насіння покупці отримують документи з оформлення насіння - товарні, податкові накладні, сортові та посівні документи, які виписуються Держрезервнасінфондом.
Товаротранспортні накладні, акти приймання-передавання насіння надаються покупцеві зберігачем. Після відвантаження насіння сільськогосподарських рослин документи, отримані покупцем у зберігача, надаються Держрезервнасінфонду у термін, який обумовлений у договорі.
4.5. Розрахунок за насіння, отримане з відстрочкою платежу до одного господарського року, проводиться в грошовій формі. За погодженням із Міністерством залишок вартості отриманого насіння може бути відшкодований насінням сільськогосподарських рослин паспортизованими господарствами або товарним зерном шляхом укладання відповідних угод на його реалізацію через товарну біржу.
4.6. У разі знищення або пошкодження посівів внаслідок стихійного лиха, що підтверджується висновками Торгово-промислової палати України, за клопотанням Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, погодженим з Мінагрополітики України, Держрезервнасінфонд має право проводити пролонгацію заборгованості до одного господарського року з укладанням відповідної угоди з забезпеченням виконання її умов нотаріально посвідченим договором застави майна боржника.
5. Прикінцеві положення
5.1. Одержані бюджетні кошти обліковуються відповідно до вимог чинного законодавства.
5.2. Держрезервнасінфонд щокварталу подає звіт Міністерству та Державному казначейству України про використання бюджетних коштів та зведений річний звіт протягом місяця завершення бюджету року.
5.3. Після узагальнення поданої інформації Міністерство подає Міністерству фінансів України звіт про використання бюджетних коштів за формою, що додається.
5.4. Відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів несе Держрезервнасінфонд.
5.5. Контроль за цільовим та ефективним використанням коштів, виділених для формування державного резервного насіннєвого фонду, здійснює відповідний структурний підрозділ Міністерства.
Додаток
до пункту 5.3 Порядку
Міністерство фінансів України
ЗВІТ
про використання коштів державного бюджету для створення, зберігання, використання державного резервного насіннєвого фонду України в 200 __ році
Заступник Міністра аграрної політики України Начальник Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва Міністерства аграрної політики України | О.М.Лаврик |