• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського дитячого хорового конкурсу-фестивалю ,,Артеківські зорі”

Міністерство соціальної політики України | Наказ, Форма типового документа, Положення від 15.08.2013 № 506 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 15.08.2013
  • Номер: 506
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 15.08.2013
  • Номер: 506
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.08.2013 № 506
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 вересня 2013 р.
за № 1510/24042
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства соціальної політики № 273 від 06.05.2014 )
Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського дитячого хорового конкурсу-фестивалю "Артеківські зорі"
Відповідно до підпункту 10 пункту 3, підпунктів 55, 56 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України , затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 389, та з метою виявлення і підтримки талановитих і обдарованих дітей, сприяння самовдосконаленню і самоствердженню юних талантів, розвитку їх творчих здібностей під час оздоровлення та відпочинку
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення Всеукраїнського дитячого хорового конкурсу-фестивалю "Артеківські зорі", що додається.
2. Департаменту гендерної політики та оздоровлення дітей (Г. Жуковська):
2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Вжити заходів щодо забезпечення переможців відбіркових турів Всеукраїнського дитячого хорового конкурсу-фестивалю "Артеківські зорі" путівками на оздоровлення та відпочинок у державному підприємстві України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок загальної кількості путівок, передбачених для Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Л. Дроздову.
Заступник Міністра -
керівник апарату

В. Коломієць
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної
політики України
15.08.2013 № 506
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 вересня 2013 р.
за № 1510/24042
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Всеукраїнського дитячого хорового конкурсу-фестивалю "Артеківські зорі"
І. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок проведення Всеукраїнського дитячого хорового конкурсу-фестивалю "Артеківські зорі".
1.2. Всеукраїнський дитячий хоровий конкурс-фестиваль "Артеківські зорі" (далі - Конкурс-фестиваль) - відкритий комплексний культурно-просвітницький захід, що проводиться щороку з метою виявлення і підтримки талановитих і обдарованих дітей, сприяння самовдосконаленню і самоствердженню юних талантів, розвитку їх творчих здібностей під час оздоровлення та відпочинку в державному підприємстві України "Міжнародний дитячий центр "Артек" (далі - ДПУ "МДЦ "Артек") за підтримки Міністерства соціальної політики України.
1.3. Конкурс-фестиваль проводиться з метою сприяння зміцненню культурного потенціалу суспільства, розвитку духовно-етичного потенціалу особистості дитини на основі пізнання мистецтва. Конкурс-фестиваль покликаний сприяти:
пропагуванню української вокальної культури;
залученню зацікавлених державних, суспільних структур, приватних осіб, інститутів виховання до підтримки дитячої творчості і міжнародних контактів.
1.4. Завдання Конкурсу-фестивалю:
огляд досягнень та визначення кращих зразків дитячої творчості у сфері музичного мистецтва;
вивчення, узагальнення і розповсюдження передового педагогічного досвіду в музичному мистецтві, створення умов для плідного спілкування фахівців музичного виховання дітей і підлітків;
надання методичної і практичної допомоги фахівцям, що працюють з дітьми в жанрі академічного та народного вокалу;
створення умов для змістовного відпочинку та оздоровлення обдарованих дітей, творчого спілкування учасників дитячих творчих колективів.
1.5. Заходи Конкурсу-фестивалю: концерти за участю виконавців, які працюють у різних жанрах сценічного мистецтва; конкурси з різних жанрів вокального мистецтва, які є змістовною основою фестивалю і сприяють виявленню нових художньо-педагогічних технологій, узагальненню і розповсюдженню передового досвіду роботи з обдарованими дітьми.
Відкриті уроки, майстер-класи видатних діячів мистецтва, науково-практична конференція проводяться з метою створення умов для професійного і творчого зростання дітей та дорослих учасників Конкурсу-фестивалю.
У рамках Конкурсу-фестивалю можливі міжнародні симпозіуми, конференції з питань дитинства, дитячої творчості, художньо-педагогічної діяльності, соціальної підтримки талановитих дітей.
1.6. Організатори Конкурсу-фестивалю:
Міністерство соціальної політики України (далі - Мінсоцполітики України);
ДПУ "МДЦ "Артек".
ІІ. Керівництво Конкурсу-фестивалю
2.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням Конкурсу-фестивалю здійснюється Мінсоцполітики України, ДПУ "МДЦ "Артек".
2.2. Для проведення Конкурсу-фестивалю утворюються організаційний комітет, виконавча дирекція, відбіркова комісія, журі конкурсів.
2.3. До складу організаційного комітету Конкурсу-фестивалю входять представники Мінсоцполітики України, ДПУ "МДЦ "Артек", а також інші особи, участь в роботі яких сприятиме підвищенню авторитету та рівня проведення заходу.
2.4. Організаційний комітет:
затверджує склад учасників Конкурсу-фестивалю;
затверджує склад журі конкурсів;
визначає репертуарну політику і затверджує положення про конкурси в кожній жанровій номінації і віковій категорії;
координує роботу з підготовки, організації та проведення Конкурсу-фестивалю.
2.5. Виконавча дирекція Конкурсу-фестивалю складається з представників засновників і фахівців та є постійно діючим органом, до компетенції якого входять:
розробка програми Конкурсу-фестивалю;
пошук та запрошення талановитих дітей, дитячих творчих колективів до участі у відбірковому турі Конкурсу-фестивалю;
реалізація програми Конкурсу-фестивалю (організація конкурсів, роботи майстер-класів видатних діячів мистецтва, науково-практичних конференцій, концертів-зустрічей з видатними митцями);
підготовка листів, запрошень з метою залучення органів державної влади, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності до підтримки Конкурсу-фестивалю;
підготовка, оформлення, систематизація, зберігання документів та матеріалів Конкурсу-фестивалю.
2.6. Відбіркова комісія складається зі спеціалістів різних напрямів вокального та сценічного мистецтва. До компетенції відбіркової комісії належать:
перегляд наданих на відбірковий тур матеріалів;
формування списків виконавців, рекомендованих до участі в Конкурсі-фестивалі, для подальшого затвердження їх у Мінсоцполітики України для отримання путівок на оздоровчу зміну в ДПУ "МДЦ "Артек".
2.7. Склад журі Конкурсу-фестивалю формується з метою об’єктивності оцінювання виступів учасників конкурсів та визначення переможців.
До складу журі входять видатні діячі культури та мистецтва, що мають міжнародну популярність, професійні виконавці, заслужені митці України та зарубіжжя.
ІІІ. Учасники Конкурсу-фестивалю
3.1. До участі в Конкурсі-фестивалі запрошуються дитячі хорові колективи, хорові театри; вокальні ансамблі, що працюють в різних жанрах і напрямах вокального мистецтва, а також солісти (академічний або народний вокал) віком від 8 до 16 років (включно), які успішно пройшли відбірковий тур та отримали путівки на оздоровчу зміну, під час якої проводиться Конкурс-фестиваль.
3.2. Для забезпечення концертних, культурно-видовищних програм Конкурсу-фестивалю до участі запрошуються дитячі творчі колективи, які працюють у таких жанрах: сучасна та естрадна хореографія, спортивний бальний танець, класичний танець, інструментальна музика.
ІV. Умови та порядок проведення Конкурсу-фестивалю
4.1. Конкурс-фестиваль проводиться щороку під час проведення однієї з оздоровчих тематичних змін в ДПУ "МДЦ "Артек".
4.2. Для формування складу учасників Конкурсу-фестивалю і виділення путівок проводиться відбірковий тур.
4.3. Виконавча дирекція за підсумками роботи відбіркової комісії надсилає списки учасників Конкурсу-фестивалю до Мінсоцполітики України для затвердження не пізніше 1 травня поточного року.
4.4. Після погодження Мінсоцполітики України списків учасників виконавча дирекція Конкурсу-фестивалю не пізніше 31 травня повідомляє учасникам відбіркового туру рішення про допуск до участі у Конкурсі-фестивалі.
4.5. Мінсоцполітики України передбачає відповідну квоту путівок для дітей - учасників Конкурсу-фестивалю згідно з поданими та затвердженними списками учасників.
4.6. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи з питань сім'ї та молоді обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечують направлення учасників Конкурсу-фестивалю відповідно до Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок бюджетних коштів, затвердженого наказом Мінсоцполітики України від 20 березня 2012 року № 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2012 року за № 554/20867.
V. Організація проведення відбіркового туру Конкурсу-фестивалю
5.1. Форма проведення - заочна. Строк проведення - березень - квітень.
5.2. Інформація про проведення відбіркового туру розміщується на офіційних сайтах Мінсоцполітики України, ДПУ "МДЦ "Артек", громадських організацій (за згодою).
5.3. Хорові колективи, вокальні ансамблі та солісти, які виявили бажання взяти участь у Конкурсі-фестивалі, до 21 березня подають виконавчій дирекції заявку на участь у відбірковому турі Всеукраїнського дитячого хорового конкурсу-фестивалю "Артеківські зорі" за формою, наведеною у додатку до цього Положення. До заявки додається запис конкурсного виступу колективу (соліста) на DVD-диску.
5.4. Вимоги до учасників відбіркового туру для хорів та вокальних ансамблів:
у жанрових номінаціях "Академічний вокал" в конкурсну програму відбіркового туру повинні бути включені:
українська народна пісня;
твір українського автора;
класичні твори (вітчизняних або зарубіжних авторів);
духовна музика;
твори сучасних композиторів.
Обов’язкове виконання 2-3-голосного твору без музичного супроводу;
у жанрових номінаціях "Народний вокал" конкурсанти виконують програму, що представляє оригінальні композиції або обробки народних пісень.
Загальна тривалість виступу не менше 15 та не більше 20 хвилин.
5.5. Вимоги до учасників відбіркового туру для солістів: в конкурсну програму відбіркового туру повинні бути включені не менше 2 та не більше 4 творів за вибором конкурсанта в академічній або народній манері виконання.
5.6. Вимоги до учасників відбіркового туру для виконавців інших жанрів: відеозапис 5-7 концертних номерів у сценічних костюмах, зйомка яких здійснена протягом одного попереднього року (на одному диску СD або DVD).
5.7. Відбіркова комісія переглядає надіслані матеріали та оцінює їх за такими критеріями:
1) вокальні жанри:
створення художнього образу;
якість вокалу, інтонації, інтерпретація;
складність програми, що виконується.
2) нші жанри:
художній рівень концертних номерів, майстерність;
техніка виконання, сценічна культура;
костюм;
поєднання в концертному репертуарі двох і більше жанрів.
5.8. За підсумками перегляду формуються списки виконавців, що рекомендовані до участі в Конкурсі-фестивалі.
VI. Програма Конкурсу-фестивалю
6.1. Перелік основних заходів Конкурсу-фестивалю:
гала-концерти під час відкриття і закриття Конкурсу-фестивалю;
конкурс хорових колективів і вокальних ансамблів (I, II тури);
вокальний конкурс солістів-вокалістів (академічний, народний вокал);
творчі зустрічі з відомими діячами мистецтва;
творча лабораторія "Мала музична Академія";
робота в зведеному хорі;
національні дні країн-учасниць Конкурсу-фестивалю;
концерти дружби;
спільна акція всіх учасників Конкурсу-фестивалю "Співоче поле";
майстер-класи видатних діячів мистецтва;
міжнародна науково-практична конференція з актуальних проблем художньо-педагогічної діяльності (для дорослих).
6.2. У рамках Конкурсу-фестивалю проводяться вокальні конкурси:
хорових колективів і вокальних ансамблів різної жанрової спрямованості;
солістів-вокалістів (солісти, дуети) у двох жанрових номінаціях "академічний вокал", "народний вокал".
6.3. Конкурсні програми регламентуються окремими положеннями відповідно до репертуару обов'язкових творів, жанрів і вікових категорій учасників. Конкурсні положення щороку оновлюються залежно від рекомендованого репертуару виконуваних творів і затверджуються оргкомітетом Конкурсу-фестивалю.
6.4. Конкурс-фестиваль проводиться в категоріях:
КатегоріяВікГолосовий склад
А
дитячий хор
Категорія А1
молодший хор
8–13 роківсопрано (S), альти (A)
Категорія А2
дитячий хор
70 % учасників
у віці 8–13 років,
30 % учасників
у віці 14–16 років
сопрано (S), альти (A)
В
хор хлопців та юнаків
Категорія В1
хор хлопців
8–12 роківсопрано (S), альти (A)
Категорія В2
хор хлопців та юнаків
13–16 роківсопрано (S), альти (A), тенори (T), баси (B)
С
молодіжний хор
Категорія С1
однорідний хор
70 % учасників
у віці 14–16 років
сопрано (S), альти (A)
Категорія С2
змішаний хор
70 % учасників
у віці 14–16 років
сопрано (S), альти (A), тенори (T), баси (B)
D
джаз-хор/ансамбль
Категорія D1
молодший (однорідний) хор
8–13 років
Категорія D2
молодіжний (змішаний) хор
70 % учасників
у віці 14–16 років
F
народний хор та/або фолькльорно-етнографічний колектив
Категорія F1
молодший (однорідний) хор
8–13 років
Категорія F2
молодіжний (змішаний) хор
70% учасників
у віці 14–16 років
G
вокальний ансамбль
Категорія G1
молодший ансамбль
8–13 років
Категорія G2
молодіжний ансамбль
14–16 років
6.5. Колектив може взяти участь в одній або декількох категоріях. Участь в одній категорії не є перешкодою для участі в іншій категорії. Кожен хор категорій А, В, С за бажанням може брати участь також в категоріях D, F, G.
Будь-який учасник хору або вокальної групи може взяти участь в конкурсі солістів-вокалістів. За участю хору в декількох категоріях усі виконувані твори конкурсної програми мають бути різні.
VII. Визначення результатів та нагородження переможців Конкурсу-фестивалю
7.1. Учасникам Конкурсу-фестивалю відповідно до набраної кількості балів присуджуються бронзові, срібні і золоті дипломи Всеукраїнського дитячого вокального конкурсу "Артеківські зорі".
7.2. Кращому хору присуджується головний приз хорового Конкурсу-фестивалю - Кубок Авдієвського. Звання "Кращий хор" і головний приз присуджуються лише одному хору шляхом обговорення і голосування членів журі.
7.3. За рішенням журі залежно від кількості набраних балів визначається переможець в категорії.
7.4. Переможцям в категоріях присуджується спеціальний приз ДПУ "МДЦ "Артек" "Золотий скрипковий ключ".
7.5. За рішенням журі можуть присуджуватися інші спеціальні дипломи.
7.6. Лауреати, володарі золотих дипломів, беруть участь у заключному гала-концерті із сольними номерами. Решта учасників Конкурсу-фестивалю беруть участь у гала-концерті лише у складі зведеного хору.
VIII. Фінансові та інші умови
8.1. Фінансування заходів, пов'язаних з проведенням Конкурсу-фестивалю, здійснюється за рахунок коштів, не заборонених чинним законодавством України.
8.2. Проведення Конкурсу-фестивалю освітлюється в засобах масової інформації.
8.3. За підсумками Конкурсу-фестивалю виконавча дирекція готує звіт, який затверджується керівником ДПУ "МДЦ "Артек" та надсилається до Мінсоцполітики України протягом 10 днів після закінчення Конкурсу-фестивалю.
Директор Департаменту
гендерної політики
та оздоровлення дітей


Г. Жуковська
Додаток
до Положення про проведення
Всеукраїнського дитячого хорового
конкурсу-фестивалю "Артеківські зорі"
(пункт 5.3)
ЗАЯВКА
на участь у відбірковому турі Всеукраїнського дитячого хорового конкурсу-фестивалю "Артеківські зорі"