• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

ЗАМОВЛЕННЯ на допоміжні засоби для особистого догляду та захисту

Міністерство соціальної політики України | Наказ від 29.09.2021 № 551
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 29.09.2021
  • Номер: 551
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 29.09.2021
  • Номер: 551
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
20 січня 2015 року № 37
(у редакції наказу Міністерства
соціальної політики України
29 вересня 2021 року № 551)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 листопада 2021 р.
за № 1508/37130
ПОРЯДОК
визначення функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок, яка потребує протезування/ортезування
1. Цей Порядок встановлює процедуру визначення функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи з порушеннями функцій верхніх кінцівок, яка потребує протезування/ортезування (далі - користувач) з метою компенсації втрачених функцій.
2. Забезпечення протезно-ортопедичними виробами проводиться відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 362) (далі - Порядок забезпечення).
3. Медичні показання для забезпечення відповідними технічними та іншими засобами реабілітації визначаються згідно з наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 20 листопада 2020 року № 774/2691 "Про затвердження Переліку діагнозів відповідно до найменування технічних та інших засобів реабілітації згідно з Міжнародною статистичною класифікацією хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 січня 2021 року за № 74/35696.
За наявності у користувача патологічних станів або порушень кістково-м’язової та інших систем, нервово-м’язових захворювань (контрактур, невром, болю, набряку, патологічних процесів шкіри тощо), що перешкоджають проведенню протезування/ортезування, лікар визначає заходи для усунення/зменшення цих порушень.
За необхідності лікар визначає потребу в наданні послуг з адаптації та опануванні навичками користування призначеним виробом.
4. Функціональні можливості користувача, який потребує протезування, визначаються за такими показниками:
клінічний стан ураженої верхньої кінцівки: рівень ампутації / вродженої вади, форма кукси, стан шкіри та післяопераційного рубця, наявність болю та чутливості кукси, сила усічених м’язів та об’єм рухів у суглобах;
загальний стан здоров’я: стан тулуба, іншої верхньої кінцівки, інших систем організму, що впливають на визначення конструкції та функціональності протезу;
активність користувача та його залучення до роботи, навчання, дозвілля, а також здатність до самообслуговування, що передбачає піклування про себе, догляд за своїм тілом і його частинами, одягання, приймання їжі та напоїв, піклування про здоров’я.
5. Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю та його територіальні відділення мають право перегляду документів у Централізованому банку даних з проблем інвалідності, на підставі яких користувачу, що потребує протезування, було визначено ступінь функціональних можливостей.
6. Результати оцінювання функціональних можливостей користувача, який потребує протезування, зазначаються в замовленні на протези верхніх кінцівок за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 28 травня 2021 року № 278 "Про затвердження форм документів з обліку та забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08 липня 2021 року за № 896/36518.
На підставі визначення показників функціональних можливостей користувача, який потребує протезування, лікар формує висновок щодо призначення підвиду протеза певної функціональності, фахівець із протезування визначає основні комплектувальні вироби до протеза, погоджує їх із користувачем, який потребує протезування.
7. Функціональні можливості користувача, який потребує ортезування, визначаються за такими показниками:
клінічний стан кістково-м’язової системи ураженої верхньої кінцівки: локалізація ураження, стан шкіри, наявність чутливості та болю, сила м’язів та об’єм рухів у суглобах;
загальний стан здоров’я: стан іншої верхньої кінцівки, тулуба, інших систем організму, що впливають на визначення конструкції та функціональності ортезу;
виконання функцій (функціональні можливості) піднімання/хапання та відпускання предметів, притягування та відштовхування, опора на руку;
здатність до самообслуговування (миття, догляду за частинами тіла, одягання, вживання їжі, напоїв).
8. За результатами визначення показників функціональних можливостей користувача, який потребує ортезування, лікар визначає мету ортезування:
необхідність корекції амплітуди рухів суглобів, усунення, зменшення деформацій (відворотних, виправних та невиправних), запобігання їх прогресуванню;
необхідність забезпечення впливу на функції м’язів з метою компенсації слабкої активності м’язів, контролювання їх гіперактивності;
необхідність зменшення або розподілення навантаження на кінцівку або окремі її сегменти.
9. Результати визначення функціональних можливостей користувача, який потребує ортезування, зазначаються в замовленні на ортези на верхні кінцівки за формою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 28 травня 2021 року № 278 "Про затвердження форм документів з обліку та забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08 липня 2021 року за № 896/36518.
На підставі визначення функціональних можливостей користувача, який потребує ортезування, лікар призначає підвид ортеза певної функціональності, фахівець з ортезування визначає основні комплектувальні вироби до ортеза, погоджуючи їх із користувачем, який потребує ортезування.

Генеральний директор
Директорату
соціального захисту
прав осіб з інвалідністю




О. Полякова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
29 вересня 2021 року № 551
ЗАМОВЛЕННЯ
на допоміжні засоби для особистого догляду та захисту
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
29 вересня 2021 року № 551
АНКЕТА
на виготовлення (забезпечення) засобів для ходіння, керованих однією рукою
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
29 вересня 2021 року № 551
АНКЕТА
на виготовлення (забезпечення) допоміжних засобів для переміщення або переносу
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
29 вересня 2021 року № 551
АНКЕТА
на виготовлення (забезпечення) подушок протипролежневих
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
28 травня 2021 року № 278
(у редакції наказу Міністерства
соціальної політики України
29 вересня 2021 року № 551)
ЗАМОВЛЕННЯ
на протези нижніх кінцівок