• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку організації роботи мобільних (пересувних) бригад тестування та забору біологічного матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Порядок від 09.08.2021 № 1697
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 09.08.2021
  • Номер: 1697
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 09.08.2021
  • Номер: 1697
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.08.2021  № 1697
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 жовтня 2021 р.
за № 1304/36926
Про затвердження Порядку організації роботи мобільних (пересувних) бригад тестування та забору біологічного матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
На виконання підпункту 2. 4 пункту 2 Постанови Верховної Ради України від 20 жовтня 2020 року № 937-IX "Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз", відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації роботи мобільних (пересувних) бригад тестування та забору біологічного матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, що додається.
2. Автономній Республіці Крим, обласним та у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям забезпечити:
1) розгортання мобільних пунктів тестування та забору біоматеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у випадку неможливості облаштування закладами охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та фізичними особами - підприємцями, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов'язане з наданням первинної медичної допомоги, місць тестування та забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 із дотриманням вимог інфекційного контролю;
2) проведення тестування та забору матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 відповідно до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 в мобільних пунктах тестування та забору матеріалу.
3. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності (Руденко І.С.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням залишаю за собою.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

В. Ляшко

ПОГОДЖЕНО:

Керівник Секретаріату
Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини





Р. Іллічов


Л. Денісова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
09 серпня 2021 року № 1697
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 жовтня 2021 р.
за № 1304/36926
ПОРЯДОК
організації роботи мобільних (пересувних) бригад тестування та забору біологічного матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2
1. Цей Порядок призначений для медичних працівників, всіх юридичних осіб незалежно від їх організаційно-правової форми та фізичних осіб - підприємців, які провадять господарську діяльність з медичної практики, закладів громадського здоров'я, для створення умов для ефективного лікування хворих на коронавірусну хворобу (COVID-19) в амбулаторних умовах через запровадження механізму надання медичної допомоги особам, хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) мобільними бригадами.
2. В цьому Порядку термін "мобільний пункт тестування" вживається в такому значенні: "мобільний пункт тестування - структурний підрозділ закладу охорони здоров'я, що проводить тестування та забір біологічного матеріалу для діагностики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
3. Мобільні (пересувні) бригади тестування та збору матеріалу (далі - мобільні бригади) організовуються закладами охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та фізичними особами - підприємцями, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов'язане з наданням первинної медичної допомоги (далі - ПМД).
4. Мобільні бригади організовуються у випадку неможливості облаштування закладами охорони здоров'я, що надають первинну медичну допомогу та фізичними особами - підприємцями, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов'язане з наданням ПМД, а також в контрольних пунктах в'їзду-виїзду сполучення з тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополя місць тестування та забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
5. Пацієнти повинні очікувати своєї черги перед входом до мобільної бригади з дотриманням дистанції в 1,5 метри та в захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовленими самостійно.
6. Відвідування мобільних пунктів відбувається за наявності направлення від лікаря закладу охорони здоров'я, що надає первинну медичну допомогу або фізичної особи - підприємця, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов'язане з наданням ПМД.
7. Тестування швидкими тестами на виявлення антигену до SARS-CoV-2 та забір біоматеріалу для досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції (далі - ПЛР) здійснює персонал, який пройшов відповідний інструктаж. Матеріал відбирають в стерильні одноразові флакони, пробірки, контейнери відповідно до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Одразу після забору біологічного матеріалу флакони, пробірки щільно закривають, не торкаючись їх внутрішньої поверхні і внутрішньої поверхні кришок.
8. Персонал мобільних пунктів повинен застосовувати засоби індивідуального захисту у відповідності до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Зміна одноразових рукавичок проводиться після кожного тестування швидкими тестами на антиген до SARS-CoV-2 або забору біологічного матеріалу для ПЛР-тестування.
9. Доставка проб біологічного матеріалу в лабораторію здійснюється з дотриманням вимог Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо потрійного пакування. На кожного пацієнта у випадку направлення біологічного матеріалу в лабораторію оформлюється направлення на проведення лабораторного дослідження за формою згідно до галузевих стандартів надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
10. Результат швидкого тесту на виявлення антигену до SARS-CoV-2 доводиться працівниками мобільного пункту до відома сімейного лікаря закладу охорони здоров'я, що надає первинну медичну допомогу або фізичної особи - підприємця, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують на її основі медичне обслуговування населення, безпосередньо пов'язане з наданням ПМД.
11. Внутрішнє облаштування приміщення мобільної бригади повинно виконуватися з використанням меблів, що підлягають обробці дезінфекційними засобами.
12. На вході до мобільного пункту розміщується санітайзер з дезінфекційним засобом. Відвідувачі після відвідування мобільного пункту повинні обробити руки дезінфекційним розчином.
13. Приміщення мобільної бригади повинно мати два входи - для відвідувачів та персоналу.
14. Внутрішній простір приміщення мобільних бригад повинно передбачати можливість умовного розділу на зону перебування медичного персоналу та зону перебування пацієнтів. Кількість пацієнтів всередині приміщення мобільної бригади не повинна перевищувати одного.
15. Приміщення мобільної бригади повинно мати електроживлення (в тому числі за рахунок генераторів) та опалення (в холодний період року). Температура повітря всередині не повинна бути нижчою за 18 градусів за Цельсієм.
16. Знезараження повітря всередині приміщення мобільної бригади допускається проводити відкритими ультрафіолетовими опромінювачами за відсутності людей.

Генеральний директор
Директорату
громадського здоров'я
та профілактики
захворюваності





І. Руденко